Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sziasztok! Beregisztráltunk a redbull garage zenei oldalára! Ha jó sokan hallgatjátok meg az oda felrakott számainkat, akkor a Redbull segítségével egy fullextrás videóklippet forgatnak velünk, amit egy hónapon keresztül az MTV is le fog játszani. Szóval ha nem gond és van 5 percetek naponta, akkor keressétek fel ezt az oldalt és hallgassátok meg a számainkat. Köszönjük! Redbull oldal

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap előtt megvolt a Depeche Mode koncert, ami ismét frenetikusra sikeredett. Írok róla pár sort, hátha érdekel valakit. :P

 

Minden csúszott egy órát. A beengedésre ötkor került sor, de mi bementünk még előtte egy közeli kiskocsmába, ahol elvégezhettük a dolgunkat. :P A három évvel ezelőtti procedúra még élénken élt bennünk, és csak később láttuk mennyire jól tettük, hogy nem vittük be magunkkal a sárgát. Eszméletlen, hogy mennyire megvárakoztatják az embert a belső kapunál! Ennek mi értelme van? Előttem hánytak, mögöttem hugyoztak....szép volt mondhatom. Sajnos nem volt kiemelt állónk, így maradt a karám külső része. Irigykedve néztem a belső tágas szekciót, mert mi ott kint mint a szardíniák, úgy passzírozódtunk össze. Sajnálatomra az egyik legnagyobb égimeszelő állt előttünk, de ő egyszer csak lelépett, ám a koncert kezdésre vissza jött... Azért ami furakodás ott ment, az megér egy-két litániát. Először jöttek azzal, hogy a tesója meg mit tudom én kije elöl van és oda menne. Ok....de amikor már a sokadik paraszt furakodott volna, amikor talpalatnyi hely sem volt, akkor már nem bírtam tovább. Elküldtem őket a picsbe. Ez hatott, így másfelé próbálkoztak. Elképesztő tapló emberek vannak.

 

Az előzenekarok közül a Motor kb. olyan zenét játszik, amit 4-5 percig lehet hallgatni, de azután rohadtul idegesítő. Monoton szar. Zagar sokkal jobb volt, de amikor jöttek már tudtuk, hogy csak kilenckor kezd a DM. Nehéz volt kivárni, de megérte! Hatalmas volt az első perctől az utolsóig. Sodró, magával ragadó, az esővel együtt rohadt hangulatos. Kicsit féltem az első három számtól, mert a netes videókon elég vérszegények voltak. De már az In Chains első taktusainál elhasaltam. Lehet, hogy a legjobb helyen álltunk hangzás szempontjából (szembe a színpaddal) és azért volt jó ennyire. A TTA -s cuccot simán hazavágta. Szóval amikor a Chains lábdobjába beleremegett a bélésem, már tudtam, hogy innen egyenes út fog vezetni az extázisig. Wrong űber fasza volt, kibaszott erős, és még a Hole To Feed is elment. Come Back valóban oltári, és a Peace is iszonyat jól szólt! Üvöltöttem is ahogy illik. :) A többi régi szám hozta a szintet, nagyon élveztem azokat is. Magamon is meglepődtem utólag, hogy mekkorát tomboltam pl. a PJ-re!

Meglepetés volt, hogy a körülöttünk lévők szinte minden számot énekelnek (még az újakat is), bár a PJ alatti pogóval kicsit elvetették a sulykot, háború nem lett belőle. Őrjöngés volt szinte végig.

 

Egy szó mint száz remek koncert volt a kötelező szépséghibákkal, ám maga a show kárpótolt mindenért. Még akkor is, ha elég keveset láttam abból ami a színpadon történt. Tanulság: legközelebb kiemelt állót kell venni! :P

 

És egy kis videó csak a hangulat végett. :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, moderáld magad mert ebből bannolás lesz :P

 

Kár, hogy nem vagyok DM rajongó, biztos jó lehetett. :)

Lényegében ezt egy másik fórumra írtam, csak gondoltam berakom ide is. :D Amúgy tényleg jó volt. Megyünk a januárira is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen sűrűn lépnek fel?

 

Én meg mennék egy AC/DC-re........de sajna a zsé piszok drága :) Kapcsolat koncertre meg nem jönnek :D

Aktuális koncertkörúton kétszer is eljönnek. Szeretnek itt lenni, és a magyar közönség nagyon jó szokott lenni. :P Egyébként az AC/DC is fantasztikus lehet élőben. Nem tán jönnek megint?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, jó hogy írtál egy élménybeszámolót a DM koncertről, már tegnap is hiányoltam :D

Mi csak fél 8 tájban értünk ki, és viszonylag lazán bejutottunk, a kapunyitási roham addigra már elült. Aztán kicsit a színpadtól jobbra sikerült kényelmesen helyet találni, ami a hangzás szempontjából nem volt olyan tökéletes, mint később kiderült (látszik, hogy nem vagyunk rutinos koncertre járók), mert az ének egyes dübörgősebb számoknál kissé háttérbe szorult, de ez csupán kis szépséghibának minősült. Jó volt a dalválasztás, a zenekar minden korosztálynak igyekezett a kedvében járni, mert a Sounds of the Universe (az új album címe) dalain kívül sok szám volt a Black Celebration-ről és más régebbi albumokról is. Mögöttünk épp egy család állt 45 körüli apuka, anyuka 20 év körüli fiukkal és annak barátjával, és mindannyian örjöngtek. :) Ezt szeretném majd pár év múlva én is átélni a lányommal együtt. Már ha nem lesz neki ciki az anyjával menni koncertre. :D

Az eső tényleg nem volt zavaró, sőt kifejezettel jól esett, mert kicsit lehűtött. Hihetetlen, hogy az emberre milyen hatást tud gyakorolni egy szeretett együttes, a jó zene, az ismerős számok, amelyeket immár én is szinte fejből tudok (pedig volt csaknem 20 év kihagyás nálam, amikor is tavaly ismét felfedeztem őket, nem utolsósorban Ody-nak köszönhetően :P. Pár dal, ami számomra kimagaslóan jó volt: Wrong, Question of Time, Jezebel, Question of Lust, In Your Room, Enjoy the Silence, Waiting for the night. Most ezek jutnak eszembe, ha ki kell emelni valamit, de a többi is remek volt. :P Mellettem mindenki fújta a szövegeket, idősebbek, fiatalabbak egyaránt. Én is rekedtre ordítottam magamat. Nagy élmény volt az egész. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aktuális koncertkörúton kétszer is eljönnek. Szeretnek itt lenni, és a magyar közönség nagyon jó szokott lenni. :D Egyébként az AC/DC is fantasztikus lehet élőben. Nem tán jönnek megint?

Nem, nem tudok róla, hogy jönnének e egyáltalán. De momentán egy Rolling Stones jegyet se tépnék ketté ha valaki hozzámvágná. :) Ők azért gyakrabban jönnek, bár ki tudja meddig zúznak ők még. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, nem tudok róla, hogy jönnének e egyáltalán. De momentán egy Rolling Stones jegyet se tépnék ketté ha valaki hozzámvágná. :) Ők azért gyakrabban jönnek, bár ki tudja meddig zúznak ők még. :D

Szerintem már halálukig nyomják. :P

 

Pildi. Örülök, hogy neked is bejött a koncert. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár hogy engem sem érdekel a DM,Biztos, hogy jó lehet.

Nálam ugyanez van egy Metallicán.Sajnos ők nem jönnek ide.AC/DC-re ha jönnek megint aznap reggel megyek jegyért, nehogy lemaradjak.

Na de van vígasz.Meg van a jegyem a Sziget minusz egyedik napjára ahol a magyar rockistenek nyomják két és fél órán keresztül, én meg csak zúzok mint az állat(természetessen iszok is).

Ody:Amit írsz az minden koncerten van.Én főleg rockkoncertre járok de ott is előfordul, hogy tolakodnak előre atomrészegen.Én ilyenkor fogom aztán egy nagyot lökök rajta.Bsromira idegesitő tényleg mikor hátlról lököget téged.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imádom a Stonest és az AC-DC-t is, de 20 ezret nem fogok egy jegyre költeni, és ha megyek akkor biztos nem egyedül mennék, szóval kerülne az vagy 40 ezerbe. Ennyit meg ki a fene fizetne azért, hogy 200 méterre a színpadtól ugrabugráljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.