Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2023. 06. 28. - 22:55, Yoda József írta:

És jelentem, ez így is van minden koncertjükön ;)

Igen. Azót@ láttam is erről egy rövid videót. This is the Way. :cool:

 

Azahriah alkotásaival barátkoztam  mostanság. Zámbó Jimmy jutott róla eszembe, mikor belehallgattam, ránéztem. Kicsit a haja miatt és valami stílusnyom is visszhangzik, ha távolról is. Később a Sávlekötő csatin köszönt vissza, hogy van aki a reinkarnációjának tartja :lol:.

Azi abban a beszélgetésben el is mondja, miután közéleti témákat kezdett ő is pedzegetni, hogy :

 

Tetszik a gyerek hozzáállása. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Tegnap volt a nyolcadik Depeche Mode koncert amin részt vettem, de ezúttal is ugyanolyan frenetikus élmény volt, mint korábban. Kíváncsian vártam hogy vizsgázik a Puskás Aréna hangügyileg, plusz egyébként is kíváncsi voltam rá mert még sose jártam ott. Egyszerűen tökéletes volt minden! Az egész nap nagyon jól telt, amire a koncert tette fel a koronát, amit cirka ötvenezer emberrel együtt éltünk át. Még most is teljesen a hatása alatt vagyok, de hála égnek jövő tavasszal is jönnek, akkor az MVM Dome-ba, szóval legalább még egyszer átélhetem ezt az extázist. :D Volt innen más is a koncerten? Milyen élményekkel gazdagodtatok? 

 

Az alábbi remek cikk elég jól leírja milyen is volt ez a zeste.

https://index.hu/fomo/2023/07/29/depeche-mode-koncert-puskas-arena-budapest/

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tegnapi Depeche Mode koncert életem eddigi legjobb koncertre volt! Most nem kiemelt állóhelyen, hanem színpad közeli ülőhelyen, de ez az élményből semmit nem vont le, sőt! Végre láttam mindent jól, a színpadot is, és hát körbenézve a Puskás Arénában már az is óriási élmény volt, hogy láttam az ünneplő tömeget mindenhol. A vége felé már úgyis mindenki állva táncolt az ülőhelyeken is. :D A zenekar pedig, mint mindig, csodálatos műsort adott, remek volt a setlist, minden korszakukból volt valamelyik ikonikus dal, néhol különleges hangszerelésben, nekem az akusztikus Strangelove volt a kedvencem, de a Just can't get enough is elementárisan szólt, a többi klasszikus koncertdal is remek volt! :) 

A Puskás Aréna jó helyszínnek bizonyult, nagyon eltalálták a hangzást! Nagyon remélem, hogy nem utoljára adtak ki új lemezt, és lesz még turné - a jövő tavaszi 2. kör után is! Ilyen minőségű szórakoztatásra mindig lesz kereslet, bármennyi is a jegy ára, mert minden perce megéri.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így érzem. :) Amúgy megint bebizonyosodott, hogy előre lehet húzni a szánkat egy-egy többet játszott dal miatt, de élőben annyira elvisz a hangulat és olyan jól szól, hogy ugyanúgy tombolunk rá, mint a többire. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs semmi bajom a többet játszott dalokkal. Szerintem jó, hogy van egy stabil dalcsokor, ami mindig van, már előre várom, hogy milyen jó lesz hallani megint. :D A többit meg elég nehéz lehet kiválasztani, mivel asszem 15 stúdiólemezből lehet válogatni, s minden lemezükön van legalább egy mára már klasszikussá vált dal, de a legtöbbön akár 3-4 is. És a régi dalok is fantasztikusak, ez mindig kiderül. Az Everything counts pl. nemrég, talán az előző lemezturnén került be a repertoárba, de annyira jól szól színpadon, hogy remélem, megtartják. De mondhatnám a Question of Lust-ot is. Remélem, legközelebb jön a Somebody is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Somebody jó lenne, de most a Strangelove hatalmas meglepetés volt, le is szakította a stadiont. Akusztikus verzióban is hatalmasat ütött. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Anno nagy Xénia Láz rajongó voltam, megvolt a kazetta is, arról az egyik kedvenc számom mindgis a "Jégszív" című alkotás, amit részben @Darth Porg-nak köszönhetünk. :) Eszembe jutott, hogy az ihletet talán Vaderről kapta. :) Elég jól ráhúzható a szöveg ugyanis rá. Ha így hallgatom a dalt, még inkább hidegrázós a számomra. Mondhatni, 10/10-es. :clap: 

 

 

1. Az arcom eltakar, ne lásd,
Mit gondol, mit akar,
És a szívem őrzi a jég.
A könnyed nem zavar.
Ne sírj! Az nem hat meg, fel nem kavar,
Kezemben sorsod, hát jól teszed, ha félsz,
Én döntöm el, hogy meddig élsz.

 

2. Én mindent tudok rég,
A kezdet vagyok, s a vég,
Legyőzhetetlen ellenség.
A hatalom nem hagy új esélyt,
Sötét. És elnyel minden szenvedélyt.
Fekete minden, és végtelen az idő,
Bennem csak nő a gonosz erő.

 

R. Jégszívemet senki nem törheti át,
Nézd, itt vagyok, titkon várom a csodát,
Hogy valaki fényt hoz, szabadulást.
Jégszívemet senki nem lépheti át,
Egyedül vagyok, sehol nincs egy jó barát.
Szeretet, hol vagy? Várok rád.

 

3. Az álarc eltakar, ne lásd,
Ha a lelkem mégis jót akar,
Szívemben nagy a vihar.
Aki gonosz, az is fél, és sír,
De vigasztalást sosem kér,
Enyém lett minden, de ez mind semmit sem ér,
Sorsom a jéghideg, vad tél.

 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól megleptél ezzel a nótával, ezer éve hallgattam utoljára, Berkes Gabi zenéje, nem életünk főműve, de működött akkor és ott, ezzel a főgoni nővel. Klassz, hogy rád ennyire hatott, szerettem írni, abból a kvázi Jégkirálynő szemszögből, ami Vaderbe is illeszthető, valóban. 

 

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...

A tegnapi Depeche Mode koncert az MVM Dome-ban fantasztikusra sikeredett! Az egész nap remekül telt, és maga a koncert igazi csúcspont volt! A végén Christian Eigner kidobta a dobverőit, az egyik nálam landolt! :yeah::love: See you next time!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.