Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez legyen a legnagyobb baj. :D Amúgy lesz új koncert kiadás is csak még nem tudni mikor. 

Ide vele, amit kijön. :) Azt tudni, most melyik város lesz a kitüntetett?

Hogy is volt? Hamburg, Los Angeles, Milánó, Barcelona, Berlin. Van, amit kihagytam? A Deviotional meg vagy 4-5 városhoz köthető. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Nagyon király volt a koncert. Remélem jönnek minél hamarabb vissza majd hozzánk.:) Régi vágyam teljesült, hogy láttam őket élőben, mert all-time kedvenceim 12 éve. Pár általam készített képet, és videót beteszek.

https://imgur.com/gallery/9sqU042

 

 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Ilyen egy hulladék jegyértékesítő rendszer is, mint a Live Nation, csak nálunk lehet. Már el is fogyott az összes jegy a SOAD-ra, egyedül csillagászati áron lévő V.I.P.-jegyek maradtak. Ha nem fagyott volna le a rendszer folyton, meg dobott volna ki, lenne normális jegyem...

Esküszöm, soha többé nem megyek semmilyen BP arénás koncertre, inkább kimegyek Prágába... Ilyen szervezésből én nem kérek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Öregem, ez a jövő év brutális lesz! Korn, Papa Roach, Hollywood Undead, Deftones, System of a Down, Kiss, Judas Priest, Scooter (mint mindig :lol2:), Slipknot, Parkway Drive... És a fesztiválok fellépőit még be se jelentették.

Remélem, még lesz Red Hot Chili Peppers, Good Charlotte, Fall Out Boy, Twenty One Pilots, Green Day, Weezer, Pearl Jam (mindegyikre jó esély van, és a lista még közel sem teljes), és akkor teljes mértékben eladósodom. :D

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , RacerX said:

Sajnálom hogy a Slipknotra nem fogok tudni menni. Sajnos a SOAD-ra se. De mindenképpen kiemelendő hogy először járnak nálunk, remélem nem utoljára. Helyette kárpótol majd a Korn/Gojira. :D

SOAD-ra én sem tudtam jegyet szerezni, de Ticketswapen majd megpróbálok majd késő tavasszal. Úgyis lesznek egy csomóan, akik eladják a jegyüket. 

Egyébként meg a Live Nation szúrta el az egészet, folyamatosan lefagyott a rendszerük, meg visszadobta a vásárlókat. Én is ennek az áldozatává váltam. Szóval marad a Ticketswap. Bár azt se bánom, ha nem jön össze, így is rengeteget költöttem koncertjegyre, meg csak jönnek még felénk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Öregem, ez a jövő év brutális lesz! Korn, Papa Roach, Hollywood Undead, Deftones, System of a Down, Kiss, Judas Priest, Scooter (mint mindig :lol2:), Slipknot, Parkway Drive... És a fesztiválok fellépőit még be se jelentették.

Remélem, még lesz Red Hot Chili Peppers, Good Charlotte, Fall Out Boy, Twenty One Pilots, Green Day, Weezer, Pearl Jam (mindegyikre jó esély van, és a lista még közel sem teljes), és akkor teljes mértékben eladósodom. :D

Plusz januárban Sabaton, aztán kevesebb mint egy hétre rá Gloryhammer. Megküldik azt az évet rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 minutes ago, Iqvi said:

Plusz januárban Sabaton, aztán kevesebb mint egy hétre rá Gloryhammer. Megküldik azt az évet rendesen.

Az biztos. Ráadásul a VOLT meg a Sziget nevei egyelőre sehol. Viszont az már biztos infó, hogy a VOLT első neveit nov. 26-án tudjuk meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma este volt a Spirits in the Forest c. Depeche Mode rajongói film világpremierje, amit jó pár moziban bemutattak Magyarországon is. Hát nem is tudom, mit írjak hirtelen - egyszerűen varázslatos volt! Hat rajongó a világ minden tájáról, különböző korúak, neműek, beállítottságúak, változatos élethelyzetekkel, de ami közös bennük, az a Depeche Mode szeretete. Egy kicsit belelátunk az életükbe, vannak köztük nagyon megindító történetek: egy nő balesetben kómába esett, és mindent elfelejtett az addigi életéből, mindent újra meg kellett tanulnia, csak a DM zenéje, amire emlékezett, hogy szerette; egy másik nő mellrákból épült fel a banda zenéjére is támaszkodva; vagy az apuka, aki a gyerekeivel együtt DM-dalokat zenélve vészelte át a válásának traumáját - ezek mind nagyon megérintettek. És közben szólt a legutóbbi Spirit-turné berlini koncertjének jó pár dala betétként... Óriási élmény volt. :)

Végig fülig ért a szám, vertem az ütemet a lábammal és többen énekeltünk is a moziban az ikonikus dalokat hallva. Majdnem olyan volt, mintha ott lettünk volna a berlini koncerten. :)

 

Még egy nagyon fontos dolog: egy román fickó beszélt arról, hogyan kezdett a koncert turnék kapcsán addig ismeretlen emberekkel levelezni, neten beszélgetni, közösen koncertekre járni, amelyekből mára már kinőtte magát egy olyan rajongói közösség, amely kapcsolata már régen túlmutat a Depeche Mode szeretetén, jóval több annál, sok éves barátságokat hozott össze a világ minden tájáról. Na ez sztori valamiért nagyon ismerős nekem valahonnan... :):)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Depeche Mode - Spirit (2017)

 

spirit.jpg

 

A Depeche Mode mindig is különleges csapat volt, idővel egyre mélyebb és tartalmasabb mondanivalóval. Talán ez az oka annak, hogy még manapság is képesek 50-60 ezres stadionokat megtölteni. Legalábbis szeretném ezt hinni. :) Na nem mintha baj lenne velük, sőt... Abban nem vagyok biztos, hogy a mai fásult világban nyitott fülekre talál a mondanivalójuk. Mert az a mai napig nem klisés. 

 

A csapat legutóbbi, Spirit névre keresztelt albuma olyat tesz ami manapság ritka, mint a fehér holló. Kendőzetlenül mesél a mai világ bajairól, társadalmi problémákról. Martin Gore már a nyolcvanas években se volt rest politikai témájú dalokat írni, és ez a legutóbbi lemezen is erőteljesen visszaköszön. Kicsit váratlanul evezett veszélyes vizekre a csapat, de én abszolút nem bánom. Számomra a Spirit a kétezres évek Black Celebration-je. Az albumot politikai és személyes indíttatású témák váltakozása jellemzi, jól elosztva. A kettősséget összeköti a címszó: Spirit, azaz szellem, amire szükség van az élet minden terültén, ugyanúgy a társadalmat érintő dolgokban, mint a szerelemben. Ezt a kettősséget remekül vegyíti az album. Az album, ami felülemelkedik a mai mainstream zenei ipar rágógumi szintű, üresfejű és semmitmondó maszlagian.

Persze mindez semmit nem jelentene egy olyan erőteljes zenei megjelenés mellett, ami James Ford producernek köszönhető. Aki követi a csapat életútját az tisztában lehet vele, hogy talán a Violator óta nem tettek le ennyire erőteljes hangzású anyagot az asztalra. Persze kell a technika, hogy ez kijöjjön, de ha megvan akkor a mennyországba kerülünk: erőteljes basszusok, hihetetlen hangok, remek dobok. Ez mind ott van az albumon amire már nagyon régóta vártunk. A Cover Me vagy a Fail a DM valaha készült legjobb dalai között is megállja a helyét. Most nem szeretnék a dalszövegekből idézni, pedig azok is megérnének egy misét. 

Jövőre esedékes az új album, ami ha legalább fele annyira jó lesz mint a Spirit, már hátradőlhetünk.

 

10/10

 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jövőre esedékes az új album, ami ha legalább fele annyira jó lesz mint a Spirit, már hátradőlhetünk.

Remélem, hogy jövőre lesz új album és lesz újabb turné is legalább egy, de inkább két budapesti koncerttel, amit majd meg is tudnak tartani. :)Isteni szerencse, hogy idén még ez nem volt aktuális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.