Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Szisz írta:

Így nem kell az ismétlés gombra tapadni Again ;) Sajna a reklámok megszakítják. Úgy szól Dave hangja, hogy én :love:.

Pörgetem mióta kijött, de nem tudom megunni. :love: 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pörgetem mióta kijött, de nem tudom megunni. :love: 

Meghallgattam pár napja, amikor feldobta az algoritmus. Tetszett, főleg ahogy Dave énekel, nagyon átütő. Pár napig nem vettem elő, amíg rá nem kérdeztél. Most nagyon megy nálam, reakcióvideókat is nézek. Van egy fickó, aki csak a 80-as cuccokat hallgatta tőlük, aztán egyből ezt. Érdekes látni, ahogy meglepődik, mert megöregedtek, modernebb a zene és még mindig milyen jól szól. Ez is bele van a dalba sűrítve. „Újra szellemek leszünk”. A hangjuk semmit nem öregedett. Sőt, Dave a sármját is megtartotta. Érezni, hogy ez a dal nagyon mélyről, a lélekből jött.:love:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Pildi írta:

Annál is inkább, mert van rá esély, hogy nem lesz több ilyen év. Ki kell használni minden lehetőséget ennek kiélvezésére. :) 

 

Best of válogatások nekem is vannak, de az előző koncertek setlist-jeit is mindig össze is szoktam állítani előre, így teljes a ráhangolódás. Ez idén is így lesz. :) 

Közben bejelentették, ősszel folytatódik az Amcsi turné, 30 helyszínnel. A tavaszi 10 koncertjük már mind teltházas. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Szisz a DM kapcsán egy kis múltidéző. :P 

 

Innentől érdemes olvasni pár lapot.:

 

 

Átfutottam. Érdekes. Akár egy napló. Nem emlékszem mindenre, amit írtam. Rég volt. Szép volt. 16 év. A Placebót azóta szeretem. A DM meg a PTA-tól visszafelé szeretődött meg általam, amiben nem kis szereped van.;)

Csodás fogalmazásgátló. :hehe: Az megvan, hogy akkor eszméltem rá, hogy már a Violatort is szerettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több embert megfertőztem a DM-el, de ezt most jó volt visszaolvasni. Akkor az első koncertre készültem, most meg már a nyolcadikra. :D

 

Kár, hogy a videók már nem letölthetők.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Több embert megfertőztem a DM-el, 

Gazdatest. Jó, hogy ez ellen nincs oltás. :P

Az élettársam is szereti, még a 90 előttire esküszik. Volt is vitának, van, a Violator kapcsán. Szerintem akkor értek a csúcsra. Az ő személyes élménye, hogy a 80-as években volt az igazi. Nekem 90-től akadt be igazán, a Violator szólt mindenhol a bulikban. :cool:Előtte, arra emlékszem, hogy ha kérdezték DM-es vagy a DD-s vagyok-e, én inkább a DuranDuran vagy egyik táborba se tettem magam. Mindig ezek a szekértáborok, a vérünkben van. Nekem a DM a depi mode volt, a korai emo mode, nem értettem a szöveget. 

A szövegek megértése nélkül nem adja úgy magát. ;)

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a BC-től kezdve minden album tetszik. Előtte is jók voltak, de akkora találták meg igazán a stílusukat. Nem is találkoztam még olyannal, aki úgy vélekedne a Mode-ról, mint az élettársad. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a jelenséget ismerjük az SW kapcsán is.

A legnehezebb egy együttesnek a frontember kilépése. 

Pl. AWS, én nagyon szorítok értük, úgy látom nekik az jelenti a gyógyulást, hogy tovább csinálják.

Még 2 év után is fájdalommal vegyes szeretet kerít hatalmába, ahogy Örs videóit nézem. Tele volt tervekkel, élettel, a szövegeiben mégis a másik oldalt idézte, Fekete részem, Viszlát nyár, Lelket vennék, Emlékszem, Útvesztő, mint aki folyton társalog a halállal. Beszéltek is a tagok arról, hogy a félig kész dalok befejezése a gyászba húzta őket vissza.

És itt jön be a Ghost Again és a Memento Mori, ahol összeér a két sztori. Fiatalok csapata, akik korán találkoztak vele és egy érett, akik készülnek rá tudatosan. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Hogyan teremtsünk feszültséget a zenével? Ebbe az összehasonlításba most futottam bele és annyira mesteri, hogy muszáj megosztanom.

 

A Lost zenéjét Giacchino szerezte, és a sorozat egyik legjobb karakteréhez (Ben) egy kiváló témát jegyzett. Ezt a témát két különböző jelenetben két különböző módon zárta le.

 

1:33-tól linkeltem a témát, de amikor a karakter bosszúja igazán kiteljesedik, 1:50-től, érdemes megfigyelni hogy marad meg a feszültség a zene végén:

 

 

 

Ezzel szemben a sorozat számomra legkedvesebb epziódjában, a Dr. Linusban, Ben végre feloldozást nyer a bűnei alól és befogadja őt Ilana annak ellenére, hogy megölte Jacobot.

2:30-től linkeltem, 2:50-nél érdemes meghallgatni, hogy itt hogyan ad megnyugvást a zene Ben megkönnyebbüléséhez.

 

 

Remélem lesz még alkalmam Giacchino zenéjét a Star Wars kapcsán tovább csodálni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már hallgatom egy ideje. :P Nagyon ULTRA feeling. Még majdnem két hét mire hallgathatom az albumot. :( 

 

Amúgy nem single, csak egy kedvcsináló. Örülök, hogy tetszik. :P Este a sötétben, mondjuk az utcán sétálva iszonyat hangulatos tud lenni. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
19 perccel korábban, csoli1138 írta:

Na @Ody Mandrell pörgeted már a Memento l iroM - t?

5. Számnál vagyok. Martin dalolászásai továbbra sem a kedvenceim, de már ennyibő is érzem, hogy nem lesz rossz album ez:

Hétfőn tudom meghallgatni. Martin dalolászásai alatt mit értesz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kell mindig Martin szám, anélkül nem DM lemez a DM lemez. :) 

Jogos. 

Na végighallgattam. 

Ami versenyre kelhet Ghosts again-nel az a My favorite stranger lesz. 

Ami egyszerre retro és újszerű de nagyon jó az a Never let me go. 

Ami pedig instant gyönyörűség az a Speak to me, az egy futurisztikus utazás a mennyországba kb. Zseniális! 

Majd írd meg a te kedvenceidet is! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké addig rongyosítom... 

Valószínűleg lesznek még változások a saját véleményemben is. A depeche mindig is ilyen volt. Van egy első benyomás aztán van, hogy valami utána érik be és avanzsál feljebb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elsöprő többség imádja a lemezt. Én ebben is kicsit más vagyok, mert én nem álltam meg a fejlődésben a Songs of Faith and Devotion után. A későbbi albumiakat is ugyanúgy tudom élvezni, sőt némelyiket még jobban is. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos egész nap hallgattam. Egy kib@szott mestermű az album! 

A Before we drown és People are Good is nagyon ott van. 

De egész egyszerűen ahogy zeneileg utalgatnak korábbi műveikre, higy néha azt érzed, hogy egy elveszett számukban vagy a 80-as években majd utána azt, hogy a Blade Runnerben Vangelis szel. A lenduletes számok pazarok, a komorak mélyek, a lassúak szépek! 

Nagyon kellett! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az elsöprő többség imádja a lemezt. Én ebben is kicsit más vagyok, mert én nem álltam meg a fejlődésben a Songs of Faith and Devotion után. A későbbi albumiakat is ugyanúgy tudom élvezni, sőt némelyiket még jobban is. :) 

Pacsi. Tudod, hogy a Playing The Angelnél kerültek közel hozzám. ;) Nem is értem az Ultráig miért nem jutnak el. Az is ikonikus.

PTA óta album szinten annyira nem fogott meg, amit kihoztak. Mostanáig. Lehet az angyalszárnyak miatt is, amik M betűket formáznak. :cool: A borító is hibátlan.

Sokmindenre emlékeztet az MM. A 80-as évek korai munkáitól kezdve, ahogy Csoli is utalt rá, olyan akár egy filmzene, pszichedelikus. A Szárnyas fejvadásztól kezdve a Stranger Things-ig jöttek képek a hallgatása közben, nekem is. Ne ne-vessetek ki, többször beugrott a kedvenc Madonna albumon is, a Ray of Light, ami szintén egy fülhallgatós gyönyörűség, mint ez. Nagyon sokrétegű a zene, érzem, ahogy megdolgoztat miközben figyelem a hangokat. Nem egybites slágerszámok. Ami slágeresebb, az is komplexebb.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A Ray of Light az egyetlen Madonna album, amit megvettem, annyira tetszett. :D

 

Megint pacsi. Én is csak azt vettem meg. :sor: Szerk. : Ja nem, még volt egy, a Bedtime stories.

Már nincs meg. A költözések során elkallódott sok album.

 

28 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Holnap már én is hallgathatom a Mementót.

Addig önmegtartóztatsz? :P

 

Ja és pont a Soul With Me az egyik kedvenc most. :)

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.