Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Ray of light nekem is mérföldkő. Soka Madonna is ment otthon gyerekkoromban, mikor a Ray of light jött azzhittem lefelé megy a "vénasszony", de kiderült, hogy akkor volt a csúcson. A Frozen és a Drowned world.. Legjobb albuma szerintem is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű lemez lett a Memento Mori! Minden dal szívhez szóló, és egyedi, ahogy már megszokhattuk, de talán ennyire érett, kiforrott, a művésznek a világgal megbékélését közvetítő albumuk még nem volt. Dave hangja csodálatos, semmit nem veszített csillogásából, mélységéből, az érzéseket átadni tudásából. Hallgatom, és úgy érzem, hogy ha nem lesz több lemezük, akkor ez egy sikeres, sokszínű, mindig megújulni képes zenei pálya méltó és emlékezetes befejezése. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érzem búcsúnak. Mintha duóként egymást erősítve egymásért Andyért, új kötelék szövődött volna. 

Próbáljátok ki, az utolsó szám után azonnal ez elsőt indítani. Ugyanaz a karcos, opálos hangzás teszi végtelen körforgássá az albumot. Zseniális ez is. De tényleg az utalásiok a Walking in my shoes-ra, vagy csak egy hangzás a Lilianből, vagy a "tányér" ami megpördül,mint régen a Behind the wheelben. 

Egyszerűen önmagukat adják egy nagyszerű új, akkor és mostba csomagolva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Búcsú? Martin interjú részlet:

 

- Do you ever think about the end of Depeche Mode?

-It's not going to happen right away. Dave and I are working together now, it has changed a lot. We talk a lot more than before, we work more closely together. Memento Mori is not a conclusion. It's a beginning. The beginning of something else.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Búcsú? Martin interjú részlet:

 

- Do you ever think about the end of Depeche Mode?

-It's not going to happen right away. Dave and I are working together now, it has changed a lot. We talk a lot more than before, we work more closely together. Memento Mori is not a conclusion. It's a beginning. The beginning of something else.

Úgy legyen. :) Én is csak azt mondom, hogy ha búcsú lenne, annak is tökéletes lenne. 

 

Azt nem hiszem, hogy előre bejelentenék, hogy befejezik. Sokkal inkább valószínű, hogy megtörténik majd egyszer (talán a mostani, talán a legközelebbi lemez+turné után), hogy nem készül több lemez, mert nem gyűlik össze annyi anyag, erőltetni meg nem fogják. Még az az opció is simán esélyes, hogy egyszer úgy indulnak turnézni, hogy nincs új lemezük. Nem a rókabőr miatt, hanem mert élvezik a színpadot, a showt, és bőven van annyi lemezük, amiből több turnéra is futná. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Búcsú? Martin interjú részlet:

 

- Do you ever think about the end of Depeche Mode?

-It's not going to happen right away. Dave and I are working together now, it has changed a lot. We talk a lot more than before, we work more closely together. Memento Mori is not a conclusion. It's a beginning. The beginning of something else.

Na akkor ennyi.. Azaz nem ennyi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is megvolt. Nagyon faja. :cool:

Amiket ki tudok emelni:

 

Speak to Me

Ghosts Again

My Favourite Stranger

Wagging Tongue

Never Let Me Go

Soul with Me

 

Egyelőre ez a sorrendjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan hajnali fél négy, ami azt jelenti, hogy legalább 12 órája csak az albumot hallgatom. Ez egy csoda! A fiúk egy felsőbb szintre léptek. Nagyon más, mint a többi DM album de mégis hamisítatlan Depeche Mode. Holnap...vagyis ma megpróbálok írni róla valami összeszedettet. :fű:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lassan hajnali fél négy, ami azt jelenti, hogy legalább 12 órája csak az albumot hallgatom. Ez egy csoda! A fiúk egy felsőbb szintre léptek. Nagyon más, mint a többi DM album de mégis hamisítatlan Depeche Mode. Holnap...vagyis ma megpróbálok írni róla valami összeszedettet. :fű:

Én is még hallgatom. Előszedtem a régebbieket is, mindenféle időkből és azt kell mondjam, hogy most jobban tetszik az is, és jobbnak érzem azt is, amit eddig annyira nem tudtam befogadni.

Úgy jártam, mint a PTA-val, hogy annak hatására visszamenőleg megszerettem és most újra. A PTA még jobb, mint valaha, nálam az a mérföldkő és most az MM. Ebből is látszik, hogy a DM olyan, mint a jó bor vagy sajt, idővel egyre finomabb, összetettebb ízű és különlegesebb.

Benne lehet a kései örömben az is, hogy azóta megismertem az ASMR műfajt és a zenéjük sokszor olyan, mint egy ASMR mennyország.:angel2:

 

Megvárom a részletes írásod, addig még ízlelgetem. Bár nem készülök nagy esszére a témában. :oops:

Az album nyitó és főleg a záró száma engem egy másik dimenzióba repít. Ami közte van úgy hat, akár egy időutazás, nagyon sok korábbi munkájuk lenyomatát érezni benne. Divatos kifejezéssel egy kicsit minden is. :angel:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

@Ody Mandrell és más DM rajongók!

Nem tudtam nem észrevenni, hogy az Enjoy the Silence klipjében rögtön az elején a tagok úgy kerülnek ki a képből ahogy az élet hozta. :( Remélem még sokáig megmarad a duó, de ha a klip betalált akkor Dave marad utoljára. Keserű jóslat a képsor.

https://youtu.be/aGSKrC7dGcY

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

 

2023. 05. 24. - 19:28, Ody Mandrell írta:

@Szisz nem is tudtam, hogy Depeche Mode klipben szerepeltél! Miért nem mondtad? :D 

 

 

Elsőre semmi hasonlóságot nem fedeztem fel. Aztán, ahogy sokáig néztem, a fiatal kori anyámat, akire fényképről emlékszem, megláttam kicsit a nő arcában. Igazán szólhatott volna. ;) Még a dal témája is passzol hozzá. :whistle:

Vagy a pasira gondoltál? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ez a dal nagy kedvenc a mai fiataloknál. :) A lányom szalagavatóján erre vonult be az osztályuk a szalagtűzésre, mert ők is imádják ezt a lendületet, amit Gyuri bácsi képes átadni. :)

A mellettünk lévő iskolában gyereknap van, itt tomboltak a gyerkőcök a Reptérre. Olyan jót nevettem. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez pörög napok óta. Azért ide teszem, mert annyira átjön a mai fiatalok egy részének nem túl rózsaszín életérzése, az egész atmoszféra nyomasztó és nagyon tükör. És szinte hallom, ahogy a közönség a kisípolt részt üvölti koncerten.

Egy koncertjüket már el is kaszáltak miután ezzel a számmal kijöttek.

A klip egy szülőcsatornából indul és egy koporsónál ér véget. Az is megér egy elemzést. Vigyázat szókimondó szövegek!

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.