Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk igazán megjelentethették volna a Tűz és Jég világával együtt, mert így kétszer is fizethetek majd szállítást :roll::angry::45::(

Nem holnap jelenik meg? Akkor még van esély módosítani az előző rendelést, mailt kell nekik írni. Nekem már többször sikerült, egy próbát megér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Királyvár nyomornegyedében malacokat hajkurászó Dunk élete először akkor vett váratlan fordulatot, amikor egy kóbor lovag maga mellé vette fegyverhordozónak. Tíz évvel később az újdonsült lovag élete újabb fordulatot vesz, amikor első lovagi tornáján a Targaryen-ház tagjaival vívhat. Ám aki sárkányokkal táncol, könnyen megégetheti magát...

George R. R. Martin A tűz és jég dalával párhuzamosan írt kisregényei Westeros múltjába visznek el minket, amikor még a sárkánykirályok uralják a Hét Királyságot, ám hatalmukat belviszályok és trónkövetelők fenyegetik - veszélyes és izgalmas idők egy kóbor lovag és fegyverhordozója számára. A Hét Királyság lovagja kötelező olvasmány a tűz és jég dala regények rajongói számára, és ideális ízelítő azoknak, akik eddig csak a tévésorozatból ismerték Westeros lenyűgöző világát.

 

Várható megjelenés: 2014.11.12

 

168076.jpg

 

Tűz és jég dala plusz ezt a könyvet majd egyszerre fogom inkább megrendelni. Pár SW könyvet is mellé csapok, és szép karácsonyom lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem a Trónok harcát kiegészítő Tűz és Jég dala világát. A szerkesztés elképesztően igényes. Szinte minden oldalon van legalább egy olyan rajz, ami kifejezetten ehhez a kiadványhoz készült.

Maga a könyv egyébként úgy van megírva, mintha az óvárosi Fellegvár egyik mestere Yandel írta volna az egészet. Ilyen szempontból már az Előszó is rendhagyó, hisz szó se esik a regényekről vagy a TV sorozatról helyette "maga" Yandel mester mutatkozik be, elmondja eddigi életét és hogy a célja az lenne hogy bemutassa a régmúlt eseményeit.

Remélem Yandel mester jól ír, mert egyelőre vannak kétségeim afelől, hogy ennyi (ál)történelmi hátteret le lehet úgy írni hogy az végig irodalmilag is igényes és érdekes legyen. De az első benyomások ettől függetlenül remekek. A hétvégén tuti beleásom magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvettem a Trónok harcát kiegészítő Tűz és Jég dala világát.

Köszi az előzetes véleményt. Sajnos csak jövő hét után fogom kézhez venni (elvileg), mivel az a könyv, amivel együtt hozzák, még nem jelent meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20-at azért nem sorolok fel, de példának okáért a két Trónok harca-könyv, a Bán Mór-féle Hunyadi sorozat legújabb kötete, Ernst Jünger: Acélzivatarban, Ray Kurzwell: A szingularitás küszöbén, Corey: Abaddon kapuja, Hadfield: Egy űrhajós tanácsai a földi élethez

 

Most így hirtelen ennyi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mókás: nemrég még azt gondoltam, hogy George R.R. Martin fantasy univerzuma kapcsán az idei nagy dobás a Tűz és Jég világa lesz, mig az egyben kiadott Dunk & Egg novellák csak amolyan jópofa bónuszok lesznek.

Most így egymással párhuzamosan olvasva a kettőt úgy érzem pont az ellenkezője igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:D És mekkora arcok voltak azok. :lol:

Bizony :D Percekig nem bírtam abbahagyni a nevetést, miután bekerült a történetbe a karakter a nevével együtt :D És másnap is elég nehéz volt elmesélni a kolléganőnek, aztán ő is jót szórakozott rajta :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én anno csak a hódítás előtti részt tudtam elolvasni, és nekem már ott feltűnt, hogy több mint 1 írója van a könyvnek: a "Tízezer hajós" rész formailag annyira elüt az előtte lévő leírásoktól, hogy szerintem kizárt, hogy mindkettőt ugyanaz az író írta. Arról nem is beszélve, hogy az ezelőtti részeknél, mindig ha volt valami misztikus elem, akkor azt a "mester" megpróbálta megmagyarázni, de a Rhoynar-os résznél meg vízvarázslókról és elővarázsolt víztölcsérekről ír mindenféle magyarázat nélkül

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Margaret Weis és Tracy Hickman: Az elveszett csillag sárkányai

A folytatás ott veszi fel a fonalat, ahol az előző rész abbahagyta. A cselekmény az előző kötethez hasonlóan a könyv első felében lassabb a megszokottnál. Valahogy egy kicsit gyorsabb folytatást vártam volna az első után. Mindenesetre a misztikusság továbbra is fennmaradt. Nehéz spoiler nélkül beszélni erről a könyvről, úgyhogy a további spoiler mögött lesz.

 

 

Mina szála a könyv elején Silvanestiben még érdekes volt, a könyv közepére viszont ellaposodott. A végére, Dalamar tornyánál ismét izgalmas lett. Tasról továbbra se lehet tudni, miért van életben, a dolog rejtélyességét csak tovább növelte, hogy Tas látta a saját szellemét. Gerard és Odila szála nagyon tetszett, a Solanthus előtti összecsapás is érdeke és egyedi. Laurana és Medan szála. Csak a végére lett nagyon izgalmas és érdekfeszítő. Qualinesti pusztulása, a végső csata Beryl ellen nagyon felkavaró, drámai, hősies és megható lett. A regény egyik legfontosabb csúcspontja. Aranyhold szála szintén inkább a könyv második felében lesz érdekesebb, a végén találkozása Minával a sztori újabb fantasztikus fordulata. (Bár a könyv olvasása során egyre jobban az volt az érzésem, hogy az Egy Isten Takhisis lesz. ) Most már a régi hősök közül csak Tas maradt meg.

 

 

Szerencsére csak kevés olt az üresjárat, ezt jelentősen ellensúlyozza, hogy a drámaiság és a feszültség fokozatosan növekszik. Összességében véve így is nagy élmény volt a könyv. Négy és fél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Margaret Weis és Tracy Hickman: A lenyugvó hold sárkányai

A Lelkek Háborúja trilógia záró darabja lett a legepikusabb. Méltó zárás és egyben új kezdet egy új kornak. Az események felgyorsultak és nyílegyenesen tartanak a eposzi végkifejlet felé.

 

 

 

Gerard mindvégig hűséges, jól alakítja beépült katonát. Odila áttérése, majd visszatérése elég jól kidolgozott. Valahogy azt reméltem, hogy Gerard és Odila közelebb kerülnek egymáshoz. Tason most sokkal több múlt, gyakorlatilag a végére Takhisis mindent miatta vesztett el. A Malys elleni összecsapás könyv egyik legjobb csúcspontja. Karmos, Tükör és Skie révén végre kiderül, hogy mi történt pontosan. Az elfek sorsa elég tragikus és drámai. Hazájuk visszafoglalásának történetét később szívesen elolvasnám. Az arany és ezüst sárkányok Sanction elleni támadás és a Duerghast templomában történtek az események újabb fantasztikus csúcspontja. Raistlin visszatérésének és szerepének (még ha csekély is volt) nagyon örültem. Ebbe a könyvbe jó sok mindent sikerült belevinni.

 

 

Összességében véve csúcs volt a harmadik rész. Kaland, izgalom és dráma egyaránt jelen volt, kiemelkedővé tette a könyvet. Ötös. Az egész trilógia megy a kedvenceim közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Margaret Weis: Borostyán és hamvak

A sötét tanítvány trilógia 1. kötete. Margaret Weis ezúttal egyedül kezdett bele a következő trilógiába. Az egyik központi figura továbbra is Mina, aki ezúttal Chemosh szolgálatába szegődik. A két új szereplő: Rhys, a szerzetes és Nadragulya, a halott látó surranó. A könyv elsősorban a szereplőkre összpontosít, Weis nélkülözi az előző trilógiára jellemző nagy kaliberű dolgokat, ennek ellenére az eseményekből az látszik, hogy ebből is kisülhet valami nagyszabású. Pozitívum: az istenek előtérbe kerülnek. Volt egy két unalmasabb fejezet, de azokat leszámítva a szerző varázslatos stílusa magával ragadott.

Négy és fél, tehát kerekítve egy gyengébb ötös.

 

Így ezzel a könyvvel együtt idén 33 könyvet olvastam el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szép teljesítmény, de azért jövőre szedd össze magad, mert tavaly 46 könyvet olvastál el, két éve meg 51-et.

Az átlagon felüli volt. Egy évben átlagosan csak 30-35 könyvet tudok elolvasni. De hátha idén mégis sikerül legalább 50-et. Mondjuk ehhez az is kell, hogy sikerüljön a tavaszi nyelvvizsgám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasy és sci-fi könyvek kedvelőinek figyelmébe ajánlanám a következőt. A Delta Vision Kiadó egy új szekciót hozott létre honlapján, ahol különféle fantasy, illetve sci-fi könyvsorozatokat lehet kiadásra ajánlani.

Ha egy ajánlás elég jó, és terjedelmes, akkor külön szekciót kap, ahol a honlap fórumán beregisztráltak szavazni tudnak róla a fejlécben (érdekli az olvasót, nem érdekli...)

 

Itt van például az egyik kedvencem, Salvatore Korona sorozata, melynek magyarul meg nem jelent 4 részére már 8 éve várok.

http://www.deltavision.hu/forum/viewtopic.php?id=474

 

Akit érdekel esetleg pár Forgotten Realms sorozat jövőbeni kiadásának sorsa:

 

http://www.deltavision.hu/forum/viewtopic.php?id=472

 

http://www.deltavision.hu/forum/viewtopic.php?id=456

 

Illetve érdemes szétnézni, mert jó pár érdekes szerzőről és sorozatról lehet szavazni. Pl. Glen Cook, David Eddings, Steven Erikson...

http://www.deltavision.hu/forum/viewforum.php?id=90

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.