Ugrás a kommentre

EPVII spoileres topic


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én hogy jövök a képbe? :hmm:

Pont így: "engem nem zavar ha van még egy sivatagos bolygó. A történet eddig tetszik is, sőt nagyon tetszik mert mernek újjítani. Nekem egy bajom van csak hogy a másik felem meg azt mondja hogy a Jedi Visszatér tökéletesen lezárta a Skywalkerek történetét, a Jedik visszajönnek a Köztársasággal együtt és nyilvánosságra hozzák a kedves népnek hogy Palpatine bácsi árulta el a Jediket ő robbantotta ki a Clone Warst(itt mindjárt meg lehet említeni a klónok agyába ültetett chipeket és a 66-os parancsot) és ő felelős a Köztársaság bukásáért is."

Javíts ki, ha félreértem, de szerintem nálad (és tartom valószínűnek, hogy Ody-nál is), ha nem sikerül megmagyarázni, miért nem alakult a fentiek fényében a Galaxis sorsa, akkor lehet akármilyen jó film is, mint Star Wars film megbukik. Ami, így Star Wars rajongók között valljuk be, elég nagy baj egy Star Wars film esetében. :) És - szintén javítsatok ki, ha tévednék -, félelmeitek jelentős részét pont azt táplálja, hogy egy jó lezárást oldanak fel. Summázva: attól féltek igazán, hogy a Return of the Jedi lezárását erőltetve, méltatlanul fogja felnyitni a The Force Awekens. A többi félelem inkább csak a körítés. A kutyát ne érdekelné a Jakku és a Tatooine közti hasonlóság, ha biztosan tudnánk, hogy az ep7 méltón folytatja az ep6-ot.

De ismétlem, ezt csak így érzem, eszem ágában sincs megmondani, mit gondoltok ti ketten, de a posztjaitok és beszélgetéseink alapján ezt szűrtem le. A tévedés jogát fenntartom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már másolás: a Jedi visszatérnek azaz egyik fő sztorieleme, hogy megint épül egy Halálcsillag. És a finálé egyik fontos momentuma, hogy a Lázadók egy űrcsatában fel akarják robbantani az új Halálcsillagot. Inkább nem raknám patikamérlegre a dolog eredetiségét [edit: közben most látom Dzséjt is említette a dolgot :)]. Ettől függetlenül imádom. Pedig a Jedi visszatérben konkrétan van olyan snitt, ami egy az egyben át lett copyzva például az ep.5-ből (az a jelenet amikor Luke elhagyja a Tatooine-t majd a jelenet végén oldalra fordul az X-wingjével egy az egyben a Birodalom visszavágból van). Amikor a második Halálcsillagon tüzelnek, a kapcsolók nyomogatásánál vannak snittek amik egy az egyben az ep.4-ből vannak. A nagy részéhez nem vettek fel új jeleneteket: döntő részt ugyanaz a kapcsoló-nyomogatás mint az Alderaan felrobbantásánál.

 

Az SW nem az ilyen részleteken múlik. Nem azon fog múlni a film szinvonala, hogy mennyire hasonlit a Jakku a Tatooine-ra. Nekem nincs bajom a kritikával csak még abban a fázisban vagyunk, ahol úgy érzem ez az óriási para túlzás. Nem láttuk a filmet, viszont a bemutató már itt van a küszöbön. Pár nap és mindenki eldöntheti, hogy most ennek volt-e értelme vagy sem. De addig is ilyeneken elborzadni, hogy lesz megint egy faj, ami guberál.... hát én nem látom sok értelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép! :clap: És ebben pont benne van az, amit az ep7 spoileres topicban feszegettem: ezek miért "csak" utalások/párhuzamok, miért nem ep4-5-6 másolások? :)

Mert nem tolják az arcodba, nem tolakodó! Ráadásul nem úgy másolnak, hogy átneveznek egy helyszínt miközben az ugyanaz marad kinézetre. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nem tolják az arcodba, nem tolakodó! Ráadásul nem úgy másolnak, hogy átneveznek egy helyszínt miközben az ugyanaz marad kinézetre. :facepalm:

Én ezt még Jakkuról sem tudom. Láttam harminc másodpercet se. Ami elég kevés már akkor is, ha csak harminc percnyi játszódik ott a filmből. És őszintén szólva, szerintem Mos Espa csak annyiban különbözik Mos Eisley-től, hogy a Mos E után más betűnek írtak. Simán lehetett volna az a város Mos Eisley is. ;) És ugye még simán eltérhetnek a hasonló dolgok. Nem, amíg nem láttam a filmet, marhaságnak érzem azt kijelenteni, hogy tolakodón tolják a képembe, és csak átnevezték a dolgot. Az, hogy TIE vadász repül a sziklák között a Falcon nyomában, vagy Slave I a Delta-7 vadász után a sziklák között leírva nagyon hasonló. Vizuálisan tök más. Ez az ep7-ben miért nem lehet benne? Miért nem lehet megelőlegezni e filmnek azt, hogy a végeredmény csak párhuzam és nem átnevezés lesz? Miért nem lehet az ítélettel a mozi végééig várni, csak akkor kijelenteni, hogy az arcodba tolták, hogy csak átnevezték a dolgokat? Pláne annak tükrében, hogy Lucas még az átnevezéssel sem törte magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt még Jakkuról sem tudom. Láttam harminc másodpercet se. Ami elég kevés már akkor is, ha csak harminc percnyi játszódik ott a filmből. És őszintén szólva, szerintem Mos Espa csak annyiban különbözik Mos Eisley-től, hogy a Mos E után más betűnek írtak. Simán lehetett volna az a város Mos Eisley is. ;) És ugye még simán eltérhetnek a hasonló dolgok.

Ezt az "érvet" már korábban is észrevettem, de kicsit értelmetlen. A két város egy ugyanazon bolygón található, teljes harmóniában Tatooine -al. Miért is kellene ezt a Tatooine - Jakku másolásban figyelembe venni? :?

 

 

Nem, amíg nem láttam a filmet, marhaságnak érzem azt kijelenteni, hogy tolakodón tolják a képembe, és csak átnevezték a dolgot.

Hát pedig rohadtul ez a helyzet. Ha a jelenet a Tatooine -on lenne egy árva szavam nem lenne rá, még tetszene is mondván, hogy a bolygó új részleteire mutattak rá. De így, hogy ez egy teljesen más világ már megfekszi a gyomorom, mert új világnak túlságosan is hajaz tudjuk mire.

 

 

Az egyik gyönyörű idézés a második Halálcsillag. Észrevettétek, hogy az első Halálcsillag ihlette? :o Remélem az ep.7 feltud nőni ehhez a szinthez.

Az még valahogy belefért. Szerintem érthető is a jelentősége miatt. Egy ilyen technikai csapásmérő fegyvert szerintem lehet újra építeni. Főleg még nagyobb kivitelben. És itt kb. el is lőttük az ebben lévő puskaport. Innentől már egy új csillagrendszereket kinyiffantó szuper fegyver átmenne gagyiba. Egyszerűen csak az ismétlés miatt. Kétszer még belefért na de harmadjára is?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, azért nem teljesen jók a példáid. Boba Fett egyértelműen az apja nyomdokán haladt tovább, az ő hajóját, páncélzatát stb. használta. Ez nem koppintás, hanem pusztán a fejvadász eredettörténetének kidolgozása. Mos Eisley meg Mos Espa miért ne hasonlíthatna egymáshoz? Elvégre egy bolygón vannak (megjegyzem, szerintem a két település között azért lehet különbséget tenni). Egy átlag nyugati ember Szanaa és Maszkat (Jemen ill. Omán fővárosai) között sem tud különbséget tenni. Jakku és Tatooine esete egészen más, de ezt már részletezték sokan alább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt az "érvet" már korábban is észrevettem, de kicsit értelmetlen. A két város egy ugyanazon bolygón található, teljes harmóniában Tatooine -al. Miért is kellene ezt a Tatooine - Jakku másolásban figyelembe venni? :?

Mert az alapkoncepció ugyanaz: tök ugyanaz a hely más néven. Az egyik Tatooine-on mutat be egy másik, majdnem ugyanolyan várost, a másik a Galaxisban mutat be egy másik, feltételezhetően majdnem ugyanolyan bolygót. Az egyetlen, ami különbség, az a lépték. Vagy megfogalmazhatom így is: a két bolygó egy ugyanazon galaxisban található, teljes harmóniában Peremvidékkel. ;)

 

De így, hogy ez egy teljesen más világ már megfekszi a gyomorom, mert új világnak túlságosan is hajaz tudjuk mire.

Hajaz, így, részleteiben, kiragadva, ebben szerintem megegyezhetünk - mellesleg, mint azt már sokszor leírtam, így nekem sem jön be. De a végleges kijelentésekkel nem lehetne megvárni a teljes filmet. Mert bocsi, ha félreértem, de sokszor érzem, hogy te már eldöntötted, hogy ez a világ egy sz*r másolat és kész. Nem érzem a szavaid mögött az egészséges fenntartást. Mert ugye ez is egy konkrét kijelentés volt: "ez egy teljesen más világ már megfekszi a gyomorom."

 

 

Az még valahogy belefért.

Miért?

 

Egy ilyen technikai csapásmérő fegyvert szerintem lehet újra építeni. Főleg még nagyobb kivitelben. És itt kb. el is lőttük az ebben lévő puskaport. Innentől már egy új csillagrendszereket kinyiffantó szuper fegyver átmenne gagyiba. Egyszerűen csak az ismétlés miatt. Kétszer még belefért na de harmadjára is?

Gagyi lenne egy harmadik Halálcsillag, de egyelőre semmi sem utal egy harmadik Halálcsillagra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az alapkoncepció ugyanaz: tök ugyanaz a hely más néven. Az egyik Tatooine-on mutat be egy másik, majdnem ugyanolyan várost, a másik a Galaxisban mutat be egy másik, feltételezhetően majdnem ugyanolyan bolygót. Az egyetlen, ami különbség, az a lépték. Vagy megfogalmazhatom így is: a két bolygó egy ugyanazon galaxisban található, teljes harmóniában Peremvidékkel. ;)

 

Na ne! :o Már hogy lenne ugyanaz??? A lépték számítana, ha egy azon bolygón lennénk. Ez olyan mintha lenne egy Cegléd a Marson is. Mit számít, csak a lépték más. Ja nem... :facepalm: És persze továbbra is adódik a kérdés: miért kell egy 95% -ban ugyanolyan bolygó mint a Tatooine?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, azért nem teljesen jók a példáid. Boba Fett egyértelműen az apja nyomdokán haladt tovább, az ő hajóját, páncélzatát stb. használta. Ez nem koppintás, hanem pusztán a fejvadász eredettörténetének kidolgozása.

Ja, ezt most már tudod, hogy láttad a filmet. Mos Espa és Mos Eisley között is látod a különbséget, miután láttad az ep1-et. De amikor annyit tudtál róluk, mint most az ep7-ről tudunk (azaz nagyjából semmit), akkor is 100%-osan biztos voltál benne, hogy Jango Fett Boba Fett apja, nem egy másik ugyanolyan fejvadász vagy éppen maga Boba Fett? Mert én bevallom, legvadabb fantáziámban sem gondoltam arra, hogy Jango Boba "apja". És például amíg nem láttam az ep1-et, azt hittem, hogy az a város Mos Eisley. Most konkrétan, ha nem tudsz többet az ep1-ről, mint az, hogy a Tatooine-on is fog játszódni, és eléd tolják ezt a képet, akkor neked nem Mos Eisley ugrik be egyből.

 

Ref_EspaStreet_CityScape1.jpg

 

Nem azt mondom, hogy baj, hogy van a két város között hasonlóság - az viszont elég baj, hogy ez jött le az írásomból -. hanem azt mondom, hogy korábban is voltak erőteljes hasonlóságok egy-egy epizód elemei között és végül tök más dolog sült ki belőlük, ha meg éppen mégsem, betudtuk utalásnak/párhuzamnak. Most meg hónapokkal a film premierje előtt már sokan rásütik minden hasonlóságra, hogy másolás. Lehet, hogy az lesz, de szeptember 11-én kijelenteni ezt, míg a premier csak december 18-án lesz, hát na, nekem nem ez kicsit meredek. Félő, hogy a Jakku nem lesz több, mint másolat, tény, de erre most még nem lehet mérget venni. A roncsok jó kezdet afelé, hogy csak párhuzam/utalás/tisztelgés legyen.

 

Nute rá is világított a lényegre. Azok előzmények!

Ezek meg utózmányok, és? Ha most letennének egy harmadik Mandalore páncélost, akkor arra nem sütnéd rá, hogy Boba Fett klón (hehe :D), hanem minden fenntartás nélkül elfogadnád Boba Fett fiának, akire feltétlen szükségünk van a történetben? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félremagyarázod, mert az EP1 előtt tudható volt erről a képről, hogy az a Tatooine. Most viszont egyértelműen olyan hírek jönnek, hogy a Jakku az egy másik bolygó, miközben a Tatooine-nal megtévesztő hasonlóságokkal bír. És azért van némi különbség, hogy egy jellegzetes bolygó két porfészke hasonlít egymáshoz, vagy pedig az EP7 egy az egyben leklónoz egy már jól ismert bolygót. ;)

 

Egyébként meg hadd ne keljen már mindenért szervilisen tapsikolni, ha egyszer nem tetszik valaki. Ha még is kiderül, hogy a két bolygó ugyanaz, én fogok először elégedetten hátradőlni és pozitívan csalódni. Az meg szerintem hülyeség, hogy valamiről jelen státuszban ne mondhassunk negatív véleményt, csak mert még alig lehet tudni valamit a filmről. Ilyen alapon a nyálcsorgatás is felesleges, hiszen lehet, hogy amit a teaser kiragadott és az nagyon tetszett, a filmben ultragyenge körítést kap...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ne! :o Már hogy lenne ugyanaz??? A lépték számítana, ha egy azon bolygón lennénk. Ez olyan mintha lenne egy Cegléd a Marson is. Mit számít, csak a lépték más. Ja nem... :facepalm: És persze továbbra is adódik a kérdés: miért kell egy 95% -ban ugyanolyan bolygó mint a Tatooine?

Mert elképzelhetetlen, hogy a jövőben lesz Cegléd a Marson is. :P Szerintem voltak anno Yorkban, akik egyszer kijelentették, hogy milyen hülyeség elképzelni az új kontinensen egy másik York nevű várost. Aztán mégis lett egy New York.

És akárhogy cifrázod, ugyanaz. Mi szükség az ep1-ben egy 95%-ban ugyanolyan városra? Mert színesíti a bolygót. Jakku színesíti a Galaxist. Az ep1 is simán játszódhatott volna Mos Eisley-ben, mert SEMMI sem indokolja, hogy egy másik, 95%-ban ugyanolyan városban játszódjon. Ugyanennyi létjogosultsága van Jakkúnak. Ahogy egy bolygón lehet két hasonló város, nehogy már egy galaxisban ne legyen két azonos bolygó. Oké, távolról sem elegáns vagy fantáziadús, és nyilván a Tatooine az ihletadó - a jelenlegi tudásunk szerint, de én még mindig megszavazom neki a bizalmat, hogy mutatnak valami olyat a filmben, ami után eszünkbe sem jut róla a Tatooine -, de nem lehetetlen. Megjegyzem, az sem lenne sokkal elegánsabb vagy fantáziadúsabb, ha újra a Tatooine lenne a gyújtópont. Ugyanaz a koncepció harmadszorra is elsütve? "Egyszerűen csak az ismétlés miatt. Kétszer még belefért na de harmadjára is?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félremagyarázod, mert az EP1 előtt tudható volt erről a képről, hogy az a Tatooine. Most viszont egyértelműen olyan hírek jönnek, hogy a Jakku az egy másik bolygó, miközben a Tatooine-nal megtévesztő hasonlóságokkal bír. És azért van némi különbség, hogy egy jellegzetes bolygó két porfészke hasonlít egymáshoz, vagy pedig az EP7 egy az egyben leklónoz egy már jól ismert bolygót. ;)

Egyrészt, nagyon nem érted, amiről beszélek, másrészt, te már láttad a filmet, hogy ilyen biztosan kijelented, hogy Jakku Tatooine klónja? Én még megvárnám, hogy milyen lesz a falu hangulata, vagy a kis piac hangulata. De látom, ti ezt már eldöntöttétek, és ennél tovább nem is gondoltok: Jakku Tatooine klón. Kész, slussz, passz.

 

Egyébként meg hadd ne keljen már mindenért szervilisen tapsikolni, ha egyszer nem tetszik valaki. Ha még is kiderül, hogy a két bolygó ugyanaz, én fogok először elégedetten hátradőlni és pozitívan csalódni. Az meg szerintem hülyeség, hogy valamiről jelen státuszban ne mondhassunk negatív véleményt, csak mert még alig lehet tudni valamit a filmről. Ilyen alapon a nyálcsorgatás is felesleges, hiszen lehet, hogy amit a teaser kiragadott és az nagyon tetszett, a filmben ultragyenge körítést kap...

Mondom én, baromira nem érted, miről zagyválok itt. Ez szöges ellentéte annak, amit leírtam. :roll: Kár koptatnom a billentyűzetet... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tatooine -nak történelme van, értelme és funkciója. Forcesuer írt erről egy nagyon jó kis hozzászólást a spoileres topikban. A Halálcsillagnak csak az a funkciója, hogy szét kell lőni. Senki és semmi nagyobb cél vagy karakter nem kötődik hozzá évtizedeken keresztül. Szóval abból elég kettő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt, nagyon nem érted, amiről beszélek, másrészt, te már láttad a filmet, hogy ilyen biztosan kijelented, hogy Jakku Tatooine klónja? Én még megvárnám, hogy milyen lesz a falu hangulata, vagy a kis piac hangulata. De látom, ti ezt már eldöntöttétek, és ennél tovább nem is gondoltok: Jakku Tatooine klón. Kész, slussz, passz.

 

Miért? Amit eddig láttál belőle nem az jön le? Kétlem, hogy a homok és a homokdűnék eltűnnének a premierig. Majd elválik mennyire tudnak új hangulatot kreálni egy ilyen bolygónak. Iszonyatosan nehéz lesz. Egyszerűen elég lesz ha kimegyünk a napfényre máris Tatooine az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom én, baromira nem érted, miről zagyválok itt. Ez szöges ellentéte annak, amit leírtam. :roll: Kár koptatnom a billentyűzetet... :pfff:

De, értem, hogy mit írsz, csak nem értek veled egyet. Tudom nehéz ezt megemészteni... Puff neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az még valahogy belefért. Szerintem érthető is a jelentősége miatt. Egy ilyen technikai csapásmérő fegyvert szerintem lehet újra építeni. Főleg még nagyobb kivitelben. És itt kb. el is lőttük az ebben lévő puskaport. Innentől már egy új csillagrendszereket kinyiffantó szuper fegyver átmenne gagyiba. Egyszerűen csak az ismétlés miatt. Kétszer még belefért na de harmadjára is?

Tehát ha egy ötletet szinte egy az egyben lemásolnak az nem baj, amig ezt a régi filmek csinálják. Ha ez az új akkor az már gagyi. Még akkoris ha a kérdéses másolás ebben az új filmben messze nem ennyire egyértelmű (már csak azért sem mert a filmet nem láttuk nem ismerjük a köritést). Totál deja vum van. A prequelek idején rengeteg hasonló eszmefuttatást olvastam. És nem, nem veszi be a gyomrom, hogy egy másolás ostorozása közben egy egyértelmű copy-paste-ről megállapítjuk hogy az teljesen belefér. Hol kényszeritette ki a történet a régi trilógiában, hogy egy új epizód egy az egyben egy olyan birodalmi projekt körül forogjon amihez egy nagyon hasonlót -oh mit hasonlót: gyakorlatilag ugyanazt- már láttunk? Sehol semmi. Ráadásul annyira nagy az egyezés, hogy konkrét jelenetek vannak átmentve a korábbi filmből. A felmentés: ez nagyobb. Meg csapásmérőt lehet újraépíteni, de szigoruan egy alkalommal. Egész a régi starwars.hu-n érzem magam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétségbeesetten kapaszkodsz a kis részletekbe. :D A harmadik Halálcsillag nem sarkalatos pont ebben a kérdésben, csak egy megjegyzés. A Jakku -nak meg lehet történelme de továbbra is fennáll a kérdés akire még senki nem válaszolt: MINEK KELL EGY EKKORA TATOOINE KLÓN BOLYGÓ A FOLYTATÁSBA? Persze azon kívül, hogy Abrams oda van a Tatooine -ért. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Amit eddig láttál belőle nem az jön le? Kétlem, hogy a homok és a homokdűnék eltűnnének a premierig. Majd elválik mennyire tudnak új hangulatot kreálni egy ilyen bolygónak. Iszonyatosan nehéz lesz. Egyszerűen elég lesz ha kimegyünk a napfényre máris Tatooine az egész.

Amit EDDIG láttunk, annak TÖBBSÉGÉBŐL nem ez jön le. A roncshátteres képnek a második trailerben nekem már új hangulattal bírt. A többit majd meglátjuk. Ismétlem, én is félek, hogy Tatooine v2.0 lesz - nem véletlen használom ezt a kifejezést rá úton útfélen -, de engem az zavar, hogy ti mintha ezt már el is döntöttétek volna, látatlanban. Persze feltételezem - legalábbis nálad, másnál nem -, hogy nem így van, de attól az érzés nem múlik el. És természetesen ez az érzés nem lelkesít.

 

De, értem, hogy mit írsz, csak nem értek veled egyet. Tudom nehéz ezt megemészteni... Puff neki.

Ha értenéd, nem írtad volna ezt le: "egyébként meg hadd ne keljen már mindenért szervilisen tapsikolni." Meg ezt: "az meg szerintem hülyeség, hogy valamiről jelen státuszban ne mondhassunk negatív véleményt, csak mert még alig lehet tudni valamit a filmről" - mintha én erre szólítottam volna fel mindenkit, miközben ezt írtam: "ezeket kár lenne tagadni, mint ahogy ezekkel szembeni félelmeket nem kifejezni ugyanúgy kár lenne."

Leírod ezt: "félremagyarázod, mert az EP1 előtt tudható volt erről a képről, hogy az a Tatooine." Miközben én nem ezt kérdeztem, hanem ezt: "most konkrétan, ha nem tudsz többet az ep1-ről, mint az, hogy a Tatooine-on is fog játszódni, és eléd tolják ezt a képet, akkor neked nem Mos Eisley ugrik be egyből?"

Puff neki...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jakku -nak meg lehet történelme de továbbra is fennáll a kérdés akire még senki nem válaszolt: MINEK KELL EGY EKKORA TATOOINE KLÓN BOLYGÓ A FOLYTATÁSBA?

Nekem van egy tippem, hogy miért nem jön válasz: senki nem látta a filmet. Nem ismerjük hogy mik az egyezések és mik a különbségek a két bolygó között, nem tudjuk mi a sztori és mi a bolygó funkciója a történetben. Néhányan odáig merészkednek, hogy a bolygó megitélésével kivárják a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétségbeesetten kapaszkodsz a kis részletekbe. :D

Most akkor erre írjam, hogy te meg kétségbeesetten nem veszel tudomást Lucas hasonló húzásairól? :P És, hogy miért van szükség rá? Honnét tudjam, nem láttam még a filmet. Kérdezd meg tőlem december 18-án a moziból kijövet, akkor okosabb leszek, és meg fogom tudni mondani, hogy volt-e értelme, és ha volt, mi volt az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez a roncshátteres kép nem fért volna el a Tatooine -on is? Még egy csatát is el tudnék képzelni ott, és végre megnőne a jelentősége ezáltal. Ha már nem lett volna az eddig is, hisz a Skywalker család otthona.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt és Bomarr +1.

 

Lehet vészmadárkodni a film előtt, de fölösleges. Nem ismerjük még Jakku szerepét, esetleges Tatooine-hoz fűződő viszonyát. Ha az játszana csak, hogy JJA szereti a Tatooine-t, akkor szimplán ezt a bolygót használná mindenféle trükk vagy Jakku nélkül. Ody, épp a te korábbi hsz-ed mutatja, hogy egy ilyen húzást a rajongók is könnyebben tudnak racionalizálni (múlt, történelem, stb) tehát ha másolni akarna, ehhez a megoldáshoz nyúlna. Nem ezt teszi, aminek remélhetöleg oka lesz: várjuk meg a filmet, ami remélhetőleg fel fogja fedni ezt az okot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát ha egy ötletet szinte egy az egyben lemásolnak az nem baj, amig ezt a régi filmek csinálják. Ha ez az új akkor az már gagyi. Még akkoris ha a kérdéses másolás ebben az új filmben messze nem ennyire egyértelmű (már csak azért sem mert a filmet nem láttuk nem ismerjük a köritést). Totál deja vum van. A prequelek idején rengeteg hasonló eszmefuttatást olvastam. És nem, nem veszi be a gyomrom, hogy egy másolás ostorozása közben egy egyértelmű copy-paste-ről megállapítjuk hogy az teljesen belefér. Hol kényszeritette ki a történet a régi trilógiában, hogy egy új epizód egy az egyben egy olyan birodalmi projekt körül forogjon amihez egy nagyon hasonlót -oh mit hasonlót: gyakorlatilag ugyanazt- már láttunk? Sehol semmi. Ráadásul annyira nagy az egyezés, hogy konkrét jelenetek vannak átmentve a korábbi filmből. A felmentés: ez nagyobb. Meg csapásmérőt lehet újraépíteni, de szigoruan egy alkalommal. Egész a régi starwars.hu-n érzem magam.

Nekem belefér az EPVI -ba. Nem mondtam, hogy tökéletes de belefér és elfogadom. De ez nem jelenti automatikusan azt, hogy akkor most már minden filmben ezt akarom látni. Főleg nem 30 évvel később. Ebben nem értem mi az a k*rva nagy szentségtörés. De lehet igazad van. Mit számít? Legyen minden részben egy nagyobb csapásmérő eszköz. Egyszer csak eljutnak oda, hogy az egész galaxist is felrobbantják magukkal együtt. Ez a régi sw.hu -s hasonlítgatás meg nagyon nem kéne. Biztos én vagyok a hülye, de nekem így kerek és én így érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Engem nem zavart az sem, hogy a Rebels-ben jött egy hajó, ami úgy nézett ki mint a Millenium Falcon. Ha jól rémlik rengeteg félelem volt akörül is, de én az ilyen fél-információkon nem tudok ennyire beparázni. Akkor tudtam, hogy Filoni nem tehetségtelen, most tudom, hogy egy rakás olyan ember dolgozik rajta, aki azért tud filmet csinálni. Hogy elronthatják-e? Természetesen. De játékdobook hátoldala meg villanásnyi trailer képek alapján nem fogom a készitők fantáziátlanságát ostorozni. Már csak azért sem mert sok olyan elem van ami tetszik: tetszik a trailerek hangulata, szimpatikusak a készitők. Adok nekik egy esélyt, magamnak meg nem rontom el a várakozással teli hónapokat hogy a legrosszabbat feltételezem az egészről. Természetesen megértem, hogy rajongóként sokan borzasztóan izgulnak és félnek egy esetleges rossz kimenetel miatt, de talán azért mert én már nem vagyok annyira massziv fan pár lépéssel távolabbról nézem az eseményeket. Ha jó lesz, jó lesz, ha nem, marad ami korábban volt, a régi hat film. Addig is kiváncsian várom, hogy mi sül ki ebből az egészből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jakku és a Tatooine közötti megtévesztő hasonlóság sokkal nehezebben magyarázható, mint a két Halálcsillag. Nyilván utóbbi esetben a második az elsőt másolta in-universe, mint egy jól bevált fegyvert (persze Lucasék nyúlhattak volna más szuperfegyverhez is). Éppen ezért szerintem a két eset össze sem hasonlítható egymással. Az egyetlen ésszerű magyarázat: Jakku=Tatooine. Mert az eddigi képek, részletek alapján egyértelműen egy klón.

 

Nem azzal van a baj, hogy a Tatooine-on kívül van egy sivatagos bolygó, hiszen láthattuk, a Geonosis működött, pedig a két bolygó egymás után szerepelt az EP2-ben. De jelenleg a Jakku olyan szinten Tatooine 2.0-nak tűnik, hogy talán nem véletlenül jegyzik meg ezt sokan.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.