Ugrás a kommentre

Piett admirális


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Bár tökéletesen mellékszereplő, és a saga egészének szempontjából talán egy kicsit jelenéktelennek is nevezhető figura, mégis a legszimpatikusabb birodalmi, bár nekem se Jerjerrod, se Veers, se Needa, se Ozzel nem volt ellenszenves, ellentétben az ep4 birodalmi tisztjeivel (Tarkin, Tagge, Motti) akik taszítanak.

 

Piett egy szimpatikus, elkötelezett birodalmi, akiről talán az is elmondható, hogy Vader valamiért becsben tartja, mert az ep5-ben kétszer simán megfojthatta volna, azt még sem....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És valószínűleg nem tudnak olyan gyorsan admirálisokat előállítani és képezni, mint amilyen gyorsan Vader "kiteszi" őket az állományból. Előbb-utóbb elfogynak, tehát egy-két tehetségesebbet nem árt megtartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Piett rendesen összecsokizhatta magát, amikor a Falcon az ep5-ben fénysebességre ugrott :D

 

Igen ez látszik is az arcán.Szinte már várta a fojtogatást.

 

Szerintem élete egyik legkomolyabb pillanatát élte át, s Vadert ismerve meg is érdemelt volna egy kis fojtogatást. Vajon miért nem tette (vader)? Felkavarhatta, de nagyon az, hogy találkozott a halottnak hitt kisfiával...

 

Piett pedig behúzta fülét és farkát, és mekönnyebbült, s az ep6-ban ugyanazon a hajón, ugyanabban a beosztásban láthattuk viszont. Mázlista egy csávó, annyi szent...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a legszimpatikusabb birodalmi, bár nekem se Jerjerrod, se Veers, se Needa, se Ozzel nem volt ellenszenves, ellentétben az ep4 birodalmi tisztjeivel (Tarkin, Tagge, Motti) akik taszítanak.

 

Piett egy szimpatikus, elkötelezett birodalmi...

 

Nekem is ezek a szimpatikusak, és azok az ellenszenvesek.

De szerintem nem arról van szó, hogy elkötelezett birodalmi, hanem arról, hogy voltaképpen becsületes. Teszi a dolgát, nem árt senkinek, csak a lázadóknak, de ez a dolga. Ha nem a birodalomba születnek bele, szerintem becsületes holokönyvtáros, szenátor vagy bártulajdnos lehetett volna belőlük. Míg Tarkinékról nekem az jön le, hogy ezek akármit csinálhatnak mindig rosszak lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Piett rendesen összecsokizhatta magát, amikor a Falcon az ep5-ben fénysebességre ugrott :D

 

Igen ez látszik is az arcán.Szinte már várta a fojtogatást.

 

Szerintem élete egyik legkomolyabb pillanatát élte át, s Vadert ismerve meg is érdemelt volna egy kis fojtogatást. Vajon miért nem tette (vader)? Felkavarhatta, de nagyon az, hogy találkozott a halottnak hitt kisfiával...

 

Piett pedig behúzta fülét és farkát, és mekönnyebbült, s az ep6-ban ugyanazon a hajón, ugyanabban a beosztásban láthattuk viszont. Mázlista egy csávó, annyi szent...

 

Szerintem ez az leső jel arra, hogy Vaderben van valami jó.Az első változás, amit Luke ejtett rajta.

 

Énis szeretem a TESB beli birodalmiakat.Az ANHban nagyon retkek az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy talán azokat akikben van alázat? :wink:

 

Lehet, mert őt kevésbé látom "pattogósnak" :D

A lentebb említett Vaderben Luke okozta változás nagyon tetszik nekem, nagyon is lehetséges, hogy azért nem végzett az admirálissal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Szerintem élete egyik legkomolyabb pillanatát élte át, s Vadert ismerve meg is érdemelt volna egy kis fojtogatást. Vajon miért nem tette (vader)? Felkavarhatta, de nagyon az, hogy találkozott a halottnak hitt kisfiával..."

 

"Szerintem ez az leső jel arra, hogy Vaderben van valami jó.Az első változás, amit Luke ejtett rajta."

 

Én is arra szoktam gondolni, hogy kissé mélyen érintette Vadert a Luke-kal való találkozás, de egy barátom másképp magyarázta. Vader azokat ölte meg, akik szembeszegültek vele, nem pontosan azt csinálták, amit ő akart. Piett semmi önállóságot nem mutatott, pontosan követte Vader parancsait. Megbénították (és nem elpusztították) a hiperhajtóművet, ahogy Vader parancsolta. Arról már nem Piett tehet, hogy a parancs szerint megbénított hajtóművet rendbe lehet hozni.

Ebben az esetben Vader követett el hibát a parancs kiadásakor, és ezért nem fojtotta meg Piettet.

Érdekes elgondolás, de nekem a Luke-os verzió jobban bejön. .)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Vadernek abban a pillanatban kisebb gondja is nagyobb annál, hogy Pietten bosszút álljon.

Egyszerűen most nem az foglalkoztatja. Ez persze lehet a jó oldalának az előfutára, mert legalább már gondolkodik, nem az értelmetlen gyilkolás foglalkoztatja első sorban, hanem, hoppla itt volt a kisgyermekem, aki majd áldást hoz ránk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de egy barátom másképp magyarázta. Vader azokat ölte meg, akik szembeszegültek vele, nem pontosan azt csinálták, amit ő akart. Piett semmi önállóságot nem mutatott, pontosan követte Vader parancsait. Megbénították (és nem elpusztították) a hiperhajtóművet, ahogy Vader parancsolta. Arról már nem Piett tehet, hogy a parancs szerint megbénított hajtóművet rendbe lehet hozni.

Ebben az esetben Vader követett el hibát a parancs kiadásakor, és ezért nem fojtotta meg Piettet.

Érdekes elgondolás, de nekem a Luke-os verzió jobban bejön. .)

Ezzel csak ott a gubanc, hogy pl.: Ozzel nem ellent mondott neki, hanem meg akarta lepni a Lázadókat, csak ez rosszúl sült el (meg hogy előtte is hibázott). Needa sem mondott neki ellent, egyszerűen meglógott előle a Falcon, de ő még magára is vállalta a tettét. Piett sem mondott ellent neki (csak mikor nem akart az aszteroidák közé menni, de hát Vader nagyon gyorsan lehurrogta)m viszont a Falcon meglógott előle, tehát a szitu majdnem mint Needánál... Piett emiatt rezelhetett be nagyon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ozzel nem azt csinálta, amit Vader akart. Túl korán lépett ki a hipertérből, és ezt önállóan döntötte el. Vadernek ez a döntés nem tetszett, és ezt elég csúnyán fejezte ki. :( Needa pedig, ahogy mondod, magára vállalta a felelősséget, hát megkapta, ami jár. Piettnek semmi önálló döntése nem volt, semmi felelőssége. Csak a parancsot teljesítette.

De végülis mindegy is a dolog, mert nekem is a Luke-os verzió tetszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.