Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt: azért a magyarázatod ellenére te is tudod, hogy egy ilyen atomcsapást nem lehet túlélni.Lsd sugárbetegség.A szél simán elviszi a radioaktív felhőt mindenfelé.Itt azért rengeteg várost ért atomcsapás(T3).Ajánlom neked a Másnap című 1983-as filmet, ami megmutatja milyen hatással van a lakosságra egy atomcsapás.Ok aznap nem hunysz el.De utána sugárbetegség.Ha azt nem kapod el akkor rák.

Csernobil 1986-ban robbant fel.A mai napig betonszarkofág van körülötte.Elvileg minimum 50 évig nem bomlik el a radioaktív szennyeződés.Tehát egy ilyen atomcsapás után 15 évvel nemhogy John Connnor ,de senki más sem maradna életben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: azért a magyarázatod ellenére te is tudod, hogy egy ilyen atomcsapást nem lehet túlélni.Lsd sugárbetegség.A szél simán elviszi a radioaktív felhőt mindenfelé.Itt azért rengeteg várost ért atomcsapás(T3).Ajánlom neked a Másnap című 1983-as filmet, ami megmutatja milyen hatással van a lakosságra egy atomcsapás.Ok aznap nem hunysz el.De utána sugárbetegség.Ha azt nem kapod el akkor rák.

Csernobil 1986-ban robbant fel.A mai napig betonszarkofág van körülötte.Elvileg minimum 50 évig nem bomlik el a radioaktív szennyeződés.Tehát egy ilyen atomcsapás után 15 évvel nemhogy John Connnor ,de senki más sem maradna életben.

Ez nem az én magyarázatom, ez tudományos tény. Persze, hogy van sugárzás, meg persze, hogy azt viszi a szél, de nem is azt írtam, hogy egy-két nap alatt válik ártalmatlanná, hanem hónapokat és éveket írtam. A Másnapot láttam, és ha figyelmesen nézted, ott napokkal az atomcsapás után már a romok közé mentek. Az atombomba robbanás után kitóduló sugárzás felezési ideje, bombától függően max néhány év, nem tíz.

Csernobilt meg ne hasonlítsd egy atombomba felrobbanásához, mert egyáltalán nem ugyanolyan a helyzet. Ha akkor a reaktorban olyan láncreakció következett volna be, mint ami egy atombomba felrobbanásakor, akkor ma már nem lenne semmi különösebb gond. De ez a baj, hogy ott nem volt termonukleáris robbanás, csak sok kis sima robbanás, meg jókora tűz, ráadásul az úgynevezett grafittűz volt, ami jelentősen növelte a sugárszennyező gázok kijutását (pláne, hogy lerepült a tető). Illetve leolvadt a reaktor. Ezért világít a környék még mindig, mert felnyílt a reaktor, és a robbanássorozatkor kiszabaduló nagy mennyiségű gázokat, füstöt, törmelékeket vitte szét a szél. Ezért is kellett a 4-es reaktort szarkofágba zárni, mert nyitva van az egész kóceráj. Amúgy még Csernobil is alátámasztja mindazt, amit írtam, így pláne kár volt felhozni. Mert már az a terület is megközelíthető biztonságosan, sőt, az 1-es, 2-es és 3-as reaktorok még évekkel később is működtek. Az I-es blokkot ráadásul 1986. október 1-én indították újra, szóval még fél év is alig telt el a baleset óta (április 26.). Eztán november 5-én a 2-es reaktort is beindították, '87 december 3-án pedig a III-ast. A leállítás pedig elsőként a II-es blokkot érte el '92 október 11-én, mikor a turbinacsarnokában tűz ütött ki, az I-es blokkot 1996. november 30-án állították le, végül 2000. december 17-én kikapcsolták a III. blokkot is. Ebből is látszik, hogy ha a rendkívül sugárszennyezett Csernobilban alig fél évvel a katasztrófa után már jártak-keltek az emberek, nem mellesleg 1987-től turistautakat is szerveznek a zónába, és a belső, erőmű közeli szigorított övezetbe is, akkor csak nem kell attól félnie John Connoréknak, hogy 14 évvel az atomtámadás után világítani fognak a sötétben. De ha még ez sem győzött meg, akkor:

Hiroshima és Nagasaki sosem lett kiürítve. A japán kormány négy évvel az atomcsapás után már mindkét városban jelentősen támogatta az újraépítést, és 1960-ra (15 évvel az atomcsapás után) már mindkét városban annyian éltek, mint 1945 előtt. Mára, 64 évvel később Hiroshimában több, mint egymillióan élnek, Nagasakiban majdnem 500 ezren. És így néznek ki a városok:

Hiroshima

Nagasaki.

Mindkét kép kb. a becsapódás területén készült. Úgy néz ki ez a két város, mint amit hatvan évvel ezelőtt elszenvedte az emberiség első két atomcsapását, és pár épületet leszámítva szó szerint a földdel lettek egyenlőek? Jó, a 2004-ben Skynet által kilőtt rakéták már nagyobb erejűek, de a felezési idejük azoknak sem sokkal hosszabb. Pár év alatt megközelíthetőek a romok anélkül, hogy hosszabb ott tartózkodás után se kelljen attól félned, hogy bekrepálsz, tíz év után pedig akár már le is települhetsz. És mint korábban is írtam, ha a bomba a földön robban, akkor mindez jelentősen lecsökken (akkor még attól sem kell tartani, hogy a sugárszennyezést messzire viszi a szél, mert hamar lerakódik a talajon, szóval nem áll fenn az esélye, hogy New York lebombázása esetén Budapest is világítani fog).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

F*sza hírek érkeznek..... :cool:

 

1. Idehaza nem lesz Transformers 2 IMAX verzió.

2. Negyven percet kivágnak a Becstelen Brigantikból

 

Jó hír Her Riporter rajongóknak viszont, hogy itthon is lesz IMAX benne 12 percnyi 3D-s anyaggal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A forgalmazó szerint unják az emberek a sok szöveget. Pedig Tarantinonak ez a névjegye ugyebár, a lá Ponyvaregény Travolta-Jackson párbeszéde.

A forgalmazó bekaphatja, hadd döntsem már én el, hogy unom-e vagy sem. Így meg nagy sz*r lesz a film, jó csere, köszönjük... :cool::D:sick:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, arról mit tudsz, hogy állítólag Sam Worthington neve felmerült a Fantom rebootjához?

 

 

Hamarosan meg elkezdik forgatni a Wanted folytatását. :cool:

 

http://filmdroid.blog.hu/2009/06/14/angeli...d_folytatasaban

 

Kíváncsi vagyok, hogy hogy fogják megoldani a visszatérést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, arról mit tudsz, hogy állítólag Sam Worthington neve felmerült a Fantom rebootjához?

Csak pletyka, meg a Green Lantern szuperhős kapcsán is szóba hozták.

 

Amúgy tudtátok, hogy Sam Worrthington lett volna az új James Bond, csak Daniel Craige elhalászta tőle a szerepet? :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A forgalmazó bekaphatja, hadd döntsem már én el, hogy unom-e vagy sem. Így meg nagy sz*r lesz a film, jó csere, köszönjük... :D:cool::P

Weinstein Company a ludas megint, akik az Outlandert se küldték normálisan moziba..

Olyanok mint Tom Rothman lassan már. :sick::D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak pletyka, meg a Green Lantern szuperhős kapcsán is szóba hozták.

 

Amúgy tudtátok, hogy Sam Worrthington lett volna az új James Bond, csak Daniel Craige elhalászta tőle a szerepet? :cool:

Én tudtam, de szerintem jobb is. Mondjuk Craiget se találom elég meggyőzőnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tudtam, de szerintem jobb is. Mondjuk Craiget se találom elég meggyőzőnek.

Én is örülök neki, hogy nem ő lett James Bond, mert így talán sose szerepelt volna az Avatarban, vagy a TS-ben ki tudja.

Egyébként se James Bond figura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A marketsaw szerint szupertitkos előzetes várható július 23-án egy rendezvényen, ahol semmiféle mobil, kamera és egyéb felvevő készülék nem lehet jelen. Szigorúan ellenőrzik.

A nagyközönség kizárva. Csak a kiváltságosok láthatnak képsorokat a filmből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A marketsaw szerint szupertitkos előzetes várható július 23-án egy rendezvényen, ahol semmiféle mobil, kamera és egyéb felvevő készülék nem lehet jelen. Szigorúan ellenőrzik.

A nagyközönség kizárva. Csak a kiváltságosok láthatnak képsorokat a filmből.

Ennyit a titokról :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég bosszantó ez a zéró marketing a film körül, pedig már decemberben megmondta Cameron, a Monsters vs Aliens előtt talán, esetleg májusban trailer. Erre meg még egy nyavalyás poszter se jött ki :sick::cool:

Bár megmondta akkor, hogy magasan tojik az AVATAR-t várók fejére, nem akar megfelelni a rajongóknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben kiderült hogy az Avatar concept artokat Ryan Church készítette, akinek a múltkor belinkeltem a Star Wars Ep2-3 látványképeit.

Azért hasonlított annyira Kashyyyk bolygóra a látvány :P

Szerintem ismerjük Ryan munkásságát. Talán jobban mint Te. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.