Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Csak rá akartam világítani arra, hogy az ImDb-n a szavazást nem szabad komolyan venni. :D

 

Tényleg nem kell. Én még ha nem is jönne be mondjuk a történet, akkor sem adnék rá egyet. Egyszerúen a látvány már ezt lehetetlenné teszi. - a tudat, hogy ebben komoly munka van, ami meg is látszik - még a kritikusok szerint is - tehát nekem már nem nulláról indít eleve.

Az egyszerű történet nem zavar, ha az jól végigviszik. Egy egyszerű történet is megfoghatja az embert. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nem kell. Én még ha nem is jönne be mondjuk a történet, akkor sem adnék rá egyet. Egyszerúen a látvány már ezt lehetetlenné teszi. - a tudat, hogy ebben komoly munka van, ami meg is látszik - még a kritikusok szerint is - tehát nekem már nem nulláról indít eleve.

Az egyszerű történet nem zavar, ha az jól végigviszik. Egy egyszerű történet is megfoghatja az embert. :D

Ez a pontozás néha átcsap óvodába. A TDK -ra például egy csomóan azért adtak nullást, mert beelőzte az egyik filmet. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a pontozás néha átcsap óvodába. A TDK -ra például egy csomóan azért adtak nullást, mert beelőzte az egyik filmet. :D

Jajj, nem a Keresztapát? :D Mintha hallottam volna róla :D Hát tényleg ovi a köbön! Ha az enyim nem lehet jó helyen, a tied se legyen.

A port.hu fórumán is mi megy, fikázzák, oszt szinte nem tudnak róla semmit...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj, nem a Keresztapát? :D Mintha hallottam volna róla :D Hát tényleg ovi a köbön! Ha az enyim nem lehet jó helyen, a tied se legyen.

A port.hu fórumán is mi megy, fikázzák, oszt szinte nem tudnak róla semmit...

Ez az internet Márti! :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, ha jó lesz akkor 23-án nézem a Sugárba. Ha nem lesz jó, nem nézem.

HA 3D-s vetítésre mennél a mozidba mondhatnád utána: "Sugáram jártam, sugárban hánytam" :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ahogy Tenel Ka mondja. Ilyenek vagytok pl. ti :D kivéve Jake és kolmilan. Ők elfogultak.

Van pár ismerősöm is, akik most azt se tudják, hogy eszik-e vagy isszák az Avatart (utca embere) de a trailert látva tetszett nekik és ők is akkor hétvégén nézik meg. Az ő véleményükre is adok. Utána pedig a szakértőknek (rottantomatoes, Port felhasználók :D )

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Micsoda cím, de egész jó ferdítés :P

Következő fórumtali keretében? :D

Részemről benne vagyok, ha csak szűk körben leszünk is. :D Lehetne márciusban, az már tavasz. :P

 

Becstelen Brigantik

 

Hű, nem is tudom, hogy most ocsároljam a filmet, vagy magasztaljam. Az apróságaiban zseniális. A monológok, beállítások, apró mozzanatok tökéletesen Tarantinosak. Node a forgatókönyv.....hát az kukába való. Én bevallom másra számítottam. Egy ritmusos kis hentelésre ahol annak rendje és módja szrint vontatottan felépítik a végkifejletet. De itt csak építkeztek, henteltek, építkeztek, henteltek, megint építkeztek, megint henteltek. Elégé pocsék ritmusban. Egyszerre volt unalmas az egész és bizonyos jeleneteiben lenyügöző. Számomra eddig a legrosszabb Tarantino film.

Az ezredes karaktere valóban zseniális volt :P És szerencsére senkiből se csináltak mártírt. :P

Szóval lehetett volna jobb is. Bőven. :P

Nekem pont ez a meghökkentő kusza stílusa jött be nagyon, többek között - ha csak hentelés lett volna, meg spriccelő vér, az lett volna a katasztrófa. De a többivel maximálisan egyetértek. :D

 

Imdb-n 8.3-on áll a film.

És sajna a nők szépen lerontották az átlagot, ha a statisztikát nézzük :D

http://www.imdb.com/title/tt0499549/ratings

Férfiak: 8.6

Nők: 5.6

Meg kell adni a szavazásnál, hogy nő vagy vagy férfi? Ez őrület... :D

Egyébként nem az a lényeg, hogy ki a nő. :P Az Újholdat meg sem fogom nézni, mert a történet nem érdekel. Az Avatarnak látatlanba több pontot adnék, már a témája miatt is.

 

Az egyszerű történet nem zavar, ha az jól végigviszik. Egy egyszerű történet is megfoghatja az embert. :P
A jó film a jó megvalósításon múlik. Nem mindig a bonyolult a jó, főleg ha cikázik az emberrel a vászon. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg kell adni a szavazásnál, hogy nő vagy vagy férfi? Ez őrület... :D

Egyébként nem az a lényeg, hogy ki a nő. :D Az Újholdat meg sem fogom nézni, mert a történet nem érdekel. Az Avatarnak látatlanba több pontot adnék, már a témája miatt is.

 

Nem kell, de a regelésnél megadod, és ezt veszik figyelembe :)Még azt is nézik, hogy melyik korosztály. Pl eddig a legjobb pontokat a nők közül a 45 felettiek adták! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont ez a meghökkentő kusza stílusa jött be nagyon, többek között - ha csak hentelés lett volna, meg spriccelő vér, az lett volna a katasztrófa. De a többivel maximálisan egyetértek. :D
Nem azt mondtam, hogy végig csak hemtelésnek kellett volna lennie. :D Már ha ezzel a véleményeddel az enyémre reagáltál....

Én szeretem amikor Tarantino beszéltelteti a karaktereit ( Ponyvaregény, Kutyaszorítóban zseniális ) De azoknak a végkimenetelét szépen felépítette. :D Itt meg valami katyvasz született. Az a baj, hogy a film egésézt nem is tudom értékelni, sokkal inkább fejezetenként illetném, de ott már pozitív jelzőkkel :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én az Avatar végső csatát simán így képzelem majd el...Ahogy több 100 Samson helikopter és Dragon gép feketíti el a légteret, és együttes erővel meglepetés szerűen lecsap a na'vikra. Hell's Gate kolóniáról egyszerre felrepülő géptömeg fenyegető árnyként közelíti meg a dzsungel belsejét..

 

Kb így

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt mondtam, hogy végig csak hemtelésnek kellett volna lennie. :D Már ha ezzel a véleményeddel az enyémre reagáltál....

Én szeretem amikor Tarantino beszéltelteti a karaktereit ( Ponyvaregény, Kutyaszorítóban zseniális ) De azoknak a végkimenetelét szépen felépítette. :D Itt meg valami katyvasz született. Az a baj, hogy a film egésézt nem is tudom értékelni, sokkal inkább fejezetenként illetném, de ott már pozitív jelzőkkel :P

Nem tévesztettem el az idézetet, a tiédre reagáltam. :D Lehet, hogy hentelés kapcsán félreélrtettelek, akkor bocs. :D Egyébként az nagyon igaz, hogy fejezetenként jobb, mint egy egységes egész - a moziban én is kapkodtam néha a fejem, hogy hogy is jönnek egymás után a jelenetek, de annyira tetszett mindegyik önmagában, hogy lazán átsiklottam eme probléma felett. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem inkább az lepett meg, hogy a brigantikat mutatták csak az összes előzetesben, a filmben pedig nincs akkora szerepük amit várna az előzetesek alapján az ember, inkább a másik szálon van a hangsúly.

Tarantinonál nálam csak a Jackie Brown a csalódás, az valahogy nem "jött át", nem éreztem, hogy húha, ez többször meg kéne néznem, szemben a többi filmjével, amiket nagyon kedvelek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem inkább az lepett meg, hogy a brigantikat mutatták csak az összes előzetesben, a filmben pedig nincs akkora szerepük amit várna az előzetesek alapján az ember, inkább a másik szálon van a hangsúly.
Aki kifejezetten miattuk, vagy a remélt vérengzés miatt ült be a moziba, az bizony nagyot csalódhatott. :D Én meg épp ezek miatt majdnem nem is akartam megnézni, de aztán úgy voltam vele, hogy max. becsukom a szemem, ha nagy gondok lesznek. De szerencsére nem volt rá szükség. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak rá akartam világítani arra, hogy az ImDb-n a szavazást nem szabad komolyan venni. :D

Attól függetlenül a TOP 250 tele van jobbnál jobb filmekkel :D Azért nem véletlenül azok a filmek szerepelnek a legjobbak között, amik :P

 

A jó film a jó megvalósításon múlik. Nem mindig a bonyolult a jó, főleg ha cikázik az emberrel a vászon. :D

Bizony :D Bármiről szólhat egy film, ha mint film, megállja a helyét a vásznon :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én épp miattuk mentem el, mert Pitt és Roth elég jól mutattak az előzetesben, mint náci gyilkok, aztán egy hatalmasat csalódtam benne. Sokkal jobb élményt kaptam, mint vártam, pedig nagy volt az elvárásom T. filmje iránt, hisz szeretem a náci-ölős filmeket. :D

Az elején színre lépett Hans Landa és az államat a padlón kerestem. Az az ember lemosott mindenkit és kellemes perceket szerzett bennem.

T. filmjeiben a szürreálisba átcsapó vérengzéseket kedvelem, de ebben a filmben a hihetetlenül kidolgozott Landa karaktere fogott meg és tartott úgy meg, hogy számomra az év legjobbjai közt a helye, ha nem a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején színre lépett Hans Landa és az államat a padlón kerestem. Az az ember lemosott mindenkit és kellemes perceket szerzett bennem.

T. filmjeiben a szürreálisba átcsapó vérengzéseket kedvelem, de ebben a filmben a hihetetlenül kidolgozott Landa karaktere fogott meg és tartott úgy meg, hogy számomra az év legjobbjai közt a helye, ha nem a legjobb.

Nekem is ő volt a legnagyobb ász, alig vártam, hogy jelenetről jelenetre megint színre lépjen, pedig főgonosszal ritkán vagyok így. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 8.3 -as kezdés elég gyenge

Hát tényleg elég gyenge kezdés így, öt nappal a premier előtt :D

Melyik fáról szalasztották azt az állatot, amelyik már akkor szavaz, amikor még nem is látta a filmet. Mert azért kétlem, hogy 1150 kritikus látta, mikor a neten jó, ha van 100 kritika, és talán egész amerókában van 100 filmes újság (külföldön meg a sajtó vetítések csak jövő héten lesznek).

 

Az a baj, hogy a film egésézt nem is tudom értékelni, sokkal inkább fejezetenként illetném, de ott már pozitív jelzőkkel :D

Mi a probléma? Fejezetekre van osztva :D És szerintem jól is van így. Minden fejezet egy külön történet bevezetéssel, tárgyalással, befejezéssel. Filmes novelláskötet, mely lazán kapcsolódik egymáshoz. Rendhagyó, de formabontó.

 

Az én kedvencem Hogo Stiglitz (Til Schweiger) volt a kedvencem. "A német hadseregben mindenki hallott Stiglitz őrmesterreről."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.