Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Phobos te kíváncsi voltál a port.hu kritikára is tessék:

http://www.port.hu/pls/w/articles.article?...rticle_id=10671

 

Akiknek az Avatart nem ajánljuk

Kinek nem?

- Aki valami nagyon csavaros és meghökkentő fordulatokkal operáló sztorit vár.

- Aki szerint együgyű ötlet, hogy a humanoid életformák növényekkel, állatokkal, szellemekkel és istenekkel kommunikáljanak.

- Aki azt szereti, ha az izzadságszagú Bruce Willis menti meg a világot borostásan és szakadt trikóban, nem pedig valami kékbőrű, bojtos farkú, szépelgő kreatúra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én a hozzászólók véleményére vagyok kíváncsi a Port.hu szerkesztői lefizették itt, az a sanda gyanúm :D

Meg az otherworld-ös Zoly-éra. Ha ő azt mondja, jó a film, akkor jó a film. (Csak oldie-nak mondom, hogy a watchment ő "kritizálta" )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, de a történet itt a legkevesebb :D

Meg amúgy is tudtuk, hogy nem egy Pí vagy Kocka bonyolultságú :D

Majd meglátom magam. Nem olyan sztorit várok, ami csak Einstein szintű aggyal vehető.... De azért a gyávaságot nem csípem, és ha három órán át csak a megszokott kliséket fogom látni, akkor elkönyvelem az avatart egy piszok látványos mozinak, amit nem biztos, hogy sűrűn akarok majd újranézni. Korábban is írtam, hoyg egy jó sztorin nélkül halott az egész. A csilli-vill varázs elmúlik pár héten belül és ha utána nem marad semmi akkor megette a fene az egészet. De ne legyen így.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ne legyen így.
Ámen :D

Ezek után kíváncsi leszek a véleményedre a filmmel kapcsolatban, meghát a többiekére is. Kíváncsi leszek, hogy egyáltalán meg vagytok-e elégedve a "3D" technológiával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első résszel érdemes kezdeni, baromi jó :D
Á! Nem érdekelnek az ilyenek engem. Ha majd Rambo esetleg fénykarddal vívja a harcokat, vagy nagyon jó csajok lesznek a filmekben, esetleg olyan horror elemek, amitől a lánykák sikítófrászt kapnak akkor megnézem. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar

 

Azt ígértem kemény leszek. :D

A véleményem az, hogy Cameron fenekét nyalja a kritikus-társadalom (főleg az amcsik).

Először is a sztori: az alapszitut nem kell bemutatni. Ugye azt lehetett tudni, hogy Cameron az egészet a kilencvenes évek közepén már kitalálta. Csakhogy ezzel nem volt szerencsés várni ennyit. Ez akkor még jó kis anyag lett volna. Azóta kismillió film készült ilyen témából. Persze értem én, hogy a technika még határt szabott akkor a dolognak. De akkor a témát is úgy kéne igazítani, hogy valami érdekeset adjon az eddigiekhez képest, mert annyival elintézni, hogy másik bolygó, másik lények, ez ma már kevés. Még az első fele érdekes is lenne, de ahogy egyre nagyobb teret kapnak a navik, úgy kezdi erejét veszíteni a sztori.

Másodszor pedig a látvány: 3D nélkül egy szép munka, viszont 3D-vel már erős. Jó dolog ez a 3D, de ha a film nem tud hatni, akkor megette a fene.

Kétségtelen, hogy minden szépen ki van dolgozva, élő, és a navik is jól "működnek". Azonban forradalom lenne? Lehet, hogy a szakma annak tartja, de én nem láttam rajta. De tényleg dicséretes amit csináltak. Nem igazán éreztem egy jelenetnél sem, hogy kilógna a lóláb.

 

Amiért leginkább csalódott vagyok az Cameron miatt van. Nem ezt várnám tőle a Terminator, True Lies és Aliens után. A Titanic eddig egy kisiklás volt tőle nálam, de most már látom, hogy a "zseni" kiürült. Nem vállalt semmi kockázatot, valami pluszt, nincs Cameron-faktor. Egész egyszerűen az egész nem fogott meg. Pedig a lehetőség meglenne benne.

Úgy látom, hogy az olyan filmek, mint a Sötét lovag nagyon magasra tették a lécet. Amikor a TDK-t megnéztem emlékezhettek rá, hogy kissé csalódott voltam. De miért? Mert nem állt össze a kép, annyira tömény volt elsőre. Ezért még volt bennem késztetés, hogy újra lássam és nagyot nőtt a szememben. Nos az Avatar egyszerű, mint a faék, minden tiszta, viszont újra megnézni... biztos értitek.

Félre ne értsetek. Nem úgy ültem be a filmre, hogy beindítottam volna a fikagépet (még ha a sok hülyülés Jake irányába az utóbbi hónapokban ezt is mutatta volna). Kimondottam vártam már, hogy hasson rám. Cameron neve is garancia volt a minőségre. Sajnos nekem erőtlen az egész.

És nagyon nagy hiba volt akkora hype-ot nyomni már előre.

 

10/6

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lada kemény vagy tényleg :D

De ha valaki TDK szintű filmet vári, az tényleg koppanni fog :pfff:

Pokoli egyszerű sztori, amit mindenki ismer, ezerszer el lehet mondva, semmi csavar, stb benne. :lol:

 

Egyébként is ezért van ennyi negatív kritika, mert Cameron 12 év után visszatér, és kiszúrja a szemünket egy egyszerű sztorival :lol: Sokan ezt nem tudták megemészteni.

Ő saját bevallása szerint 15 éves kori énjének készítette, egy olyan mesét akart kreálni, amit gyerekfejjel mindig is látni akart.

Aki most ebbe a filmbe komoly dolgokat, csavaros fordulatokat szeretne látni, pöppet csalódni fog :lol:

 

Aki szeretné kikapcsolni magát, Pandora varázslatos világába elmerülni, és gondolkodás nélkül csak csodálkozni a vászonra, annak megéri igazán megtekinteni. Cameron célja ez többek közt. :D

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a szigorú kritika mázát lebontjuk, akkor azt kell mondjam, én nem is számítok, és nem is várok DK-i történetet, vagy Terminátori, Aliensi sötétséget. Egyszerűen ez a film nem ilyen. Sőt, a Titanic sem ez a kategória.

Így most kicsit "gonosz" leszek. Örülök, hogy ilyen szempontból nem tetszett, mert akkor nem csalódom a várakozásomban. Pontosítok: Azt kapok, amire számítok! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna ma már nem lehet igazán nagy filmet csinálni igazán jó történet nélkül. TFt is egyszer tudtam megnézni mert bár a látvány csodás, a történet annyi lapos, hogy csak na. Most nézzek meg egy 800millás Pocahontast? :D

Persze lehet kikapcsólos filmet készíteni gyönyörű látvánnyal, de ha már ennyit belefeccelnek, akkor tényleg kicsit átírhatnák a forgatókönyvet.

Amúgy nagybátyám írt, és szerinte az évtized filmje, mindenképp IMAXben kell megnézni, de engem valahogy most már nem izgat.

Persze meg fogom nézni, de erre számítottam amit Lada is írt.

(Most nagy az arcom, hogy még nem láttam, lehet hogy nekem is leesik majd az állam.)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tényleg csak a SW-t tudom mondani. Egyszerű történet. Oszt hányszor is nézzük meg egy évben? :)

Én szeretem a meséket, és elmennék egy 800 millás Pochahontasra. Lehet inkább megnézném mégegyszer, mint a DK-t! (jujj, ezért megköveznek!) ;)

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.