Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Llew nem ugrottam neked egyáltalán, csak simán magyarázatot vártam. :D

Oké, kicsit sarkos szóhasználat volt tőlem.

Végszóként én annyit tennék hozzá, hogy megértelek ha nem tetszik a film

Mégis hol írtam, hogy nem tetszett?

ne tessék már hülyeséget beszélni azzal, hogy ezt a filmet a látvány fémjelzi és semmi más. :lol: És ez nem nagyképűség mondatja velem, hanem a film, illetve a sztori élvezete.

Ez nem hülyeség, hanem ugyan olyan szubjektív vélemény - és nem csak az enyém -, mint a tied, ami ilyen alapon szintén hülyeség. Attól, hogy sokaknak tetszett még nem lesz remek film. Szerintem csak egy jó popcorn mozi, székbe szegező látvánnyal, de semmi több. És én erről nem akarlak meggyőzni, ellenben tőled ezt érzem.

A TDK-s dologhoz meg annyit, hogy szépen körbe van lődözve Gyűrűk Úrával :P

Hol? Nemzetközileg egy van előtte, USA-ban mind messze mögötte. Nyitó hétvégén szintén, ahogy leggyorsabb 100 millió tekintetben is. Vagy még ezer másikban. Ezt most nem kioktatásnak szántam, azért szoktam sokat linkelni (úgy is, de az most nem téma :D), mert megkaptam már (nem itt), hogy érvek nélkül dobálózok.

Az Vatar meg még igencsak felmenő ágban van bevételileg. :D

Ezt senki nem vitatta. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, kicsit sarkos szóhasználat volt tőlem.

 

Mégis hol írtam, hogy nem tetszett?

 

Ez nem hülyeség, hanem ugyan olyan szubjektív vélemény - és nem csak az enyém -, mint a tied, ami ilyen alapon szintén hülyeség. Attól, hogy sokaknak tetszett még nem lesz remek film. Szerintem csak egy jó popcorn mozi, székbe szegező látvánnyal, de semmi több. És én erről nem akarlak meggyőzni, ellenben tőled ezt érzem.

 

Hol? Nemzetközileg egy van előtte, USA-ban mind messze mögötte. Nyitó hétvégén szintén, ahogy leggyorsabb 100 millió tekintetben is. Vagy még ezer másikban. Ezt most nem kioktatásnak szántam, azért szoktam sokat linkelni (úgy is, de az most nem téma :lol:), mert megkaptam már (nem itt), hogy érvek nélkül dobálózok.

 

Ezt senki nem vitatta. :D

Ne csak tőlem érezd, hogy több mint látvány meg popcornmozi, hanem 10-ből 8 embernek még a sztori is tetszett. :D

 

Én a minap a nemzetközi bevételeket sasoltam meg és hát nem a TDK a Titanic után a soron következő. De most tök mindegy, hogy ott van Herr Riporter meg Jack kapitány, a lényeg az, hogy az Avatar szárnyal és egyre magasabbra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett ez az írás. Egyetértek vele én is.

 

Ha lesz Avatar 2 a mozikban, ugye megyünk megnézni? :D

Jake, ahhoz ám neked is oda kell érned. :lol::D

De hátha addigra a MÁV már valami értelmesebb állami kézben lesz, ahol nem lepődnek meg, hogy télen eshet a hó. :S

:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az AVATAR egyenlege 2010. január 3-án

- országos nézőszám: 449 025 fő

- budapesti nézőszám: 225 666 fő (50,26%)

- Budapesten kívüli nézőszám: 223 359 fő (49,74% - szenzációs arány!!!)

- IMAX-nézőszám: 93,6%-os kihasználtság mellett 24 343 fő (5,4%)

 

- országos bevétel: 626,6 millió forint

- budapesti bevétel: 345,2 millió forint (55,1%)

- Budapesten kívüli bevétel: 281,4 millió forint (44,9%)

- IMAX-bevétel: 41 millió forint (6,5%)

 

emlékeztetőül:

A JÉGKORSZAK 3: A DINÓK HAJNALA állása a 3. hétvégéje után: 478,7 millió forint és 381 ezer néző.

A HARRY POTTER ÉS A FÉLVÉR HERCEG állása a 3. hétvégéje után: 407,1 millió forint és 369 ezer néző.

http://aeonflux.freeblog.hu/archives/2010/...artalan_avatar/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt inkább nevezném filozófiai fejtegetésnek és történelmi gyorstalpalónak a film kapcsán, mint kritikának. Na jó, még a történetet is vázolja. Arról nem nagyon ír, hogy a látványon kívül mi az, ami szerinte olyan komolyan megfogja az embert. Szerintem a szerző által emlegetett mondanivalót megkapjuk bármely komolyabb David Attenborough természetfilmtől, csak kevésbé szájbarágósan.

"aztán a végén az anyagiasságot és romlottságot képviselő saját népe ellen forduljon, - már többször láttuk, (hogy csak a legújabbakat említsem: Farkasokkal táncoló, Az utolsó szamuráj, District9)."

Az utolsó példával éppen csak annyi baj van, hogy (biztos, ami biztos)

Spoiler:

a főhősnek esze ágában sem lett volna szembefordulni az emberekkel, ha nem kezd átváltozni. Ráadásul akkor sem kimondottan az emberiség és a kapzsiság ellen harcolt, hanem saját magáért. És főleg nem egy idegen nép mellet, hanem Cristophernek segített, miután rájött, hogy másra nem számíthat, és nem mellesleg miatta fogták el.

"kinyitva végleg és utoljára a szép és izgalmas hölgy szelencéjét. Mi magunk sem haboznánk, ha meg lenne a lehetőségünk, hisz aki nem lett abba a varázslatos világba és Neytiri-be legalább egy kicsit is szerelmes, az nem is igazi férfi, és jobban teszi, ha a sarki kocsma pultoslányait abajgatja, míg meg nem hal. De akkor már késő lesz."

Azért egy "kritikától" az lenne a minimum, hogy nem hülyézi vagy finoman buziza le azokat, akiknek nem jött be ennyire a film. Mondjuk a csávóra lehet nem csak egy vizuális orgazmus férne rá a hasonlatai alapján. :D

 

Ne csak tőlem érezd, hogy több mint látvány meg popcornmozi, hanem 10-ből 8 embernek még a sztori is tetszett. :lol:

Erre leírom más szóval azt, amire ezt válaszoltad: Ettől ez még nem biztos, hogy igaz. Max ti érzitek így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew azt írtad: "Mégis hol írtam, hogy nem tetszett?" -> vagyis mégis tetszett a film.? Akkor miért kardoskodsz ilyen hévvel ellene?

valamint még ezt: "Szerintem csak egy jó popcorn mozi, székbe szegező látvánnyal, de semmi több. És én erről nem akarlak meggyőzni, ellenben tőled ezt érzem."

 

Hát nemtudom... azt írod nem akarsz meggyőzni senkit az álláspontodról ... én nem teljesen így érzem.

 

Lehet, hogy Oldie kicsit "erősen" vette védelmébe a filmet... de kérdem én... HOL és MIÉRT baj ez tulajdonképpen?? Ha valaki megvédi/védelmezi azt ami számára tetszett és sokat jelentett. Miért baj az, ha Ő (és én is) nem csak a láványért voltunk oda? Annyira elképzelhetetlen, hogy egyszerűen ÉLVEZTÜK a filmet teljes egészében? Valamint azt még hozzátenném, hogy a film igenis kiemelkedő... nem csupán a látványa miatt (amiatt is) ... hanem mert Cameron egy már ismert történetet olyan fantasztikus módon mesélt el, hogy egyszerűen nem találok rá szavakat. Nem értem miért nem lehet ezt észrevenni és értékelni? Na mindegy!!

 

Az alább linkelt "kritika" IGENIS!!!! jó volt.... kész felüdülés ilyet olvasni a sok tudálékos csak fikázni tudó "kritikus" írása után!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh, most annyi dolog kavarog bennem. Az Avatar kapcsán próbáltam jó és rossz filmélményeket előhozni.

Egyik legmeghatározóbb ilyen az - nem, nem az Én vagyok az apád! - bár ez is meghatározó - hanem Rutger Hauer monológja a Blade Runnerben. Hideg ráz, valahányszor nézem, hihetetlen jelenet. Ilyet pl nem láttam azóta sem.

Aztán lejjebb volt említve, h a Wolverinnek "van története, szemben az Avatarral. Nem így volt fogalmazva, de sietek! :lol:

Nekem pl sokkal kevésbé jött be Rozsi története, pedig egyik kedvencem abban a világban. Talán pont ezért nem jött be? :D

De ha már filmosztályozás volt, sokan leírták a legjobb élményeiket. Nekem így csak a legborzalmasabb jutott: Dragon Ball! Csak itthon néztem, de rettenet és borzalom. Tudom, bele sem kellett volna lessek, de akkor is. Az a film maga a rettenet - számomra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz Avatar 2 a mozikban, ugye megyünk megnézni? :D

Naná :lol: Csak majd ne legyenek olyan malőrök, mint az elsőnél voltak.

 

Nekem így csak a legborzalmasabb jutott: Dragon Ball! Csak itthon néztem, de rettenet és borzalom.

Nem mertem megnézni, de nem is fogom inkább :D

 

Kár, hogy nem nézek tévét, ezt a Tények műsort megnéztem volna :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről beszélek én is. Nem azt mondjuk, hogy rossz volt, hanem hogy nem ütött akkorát.
Még mindig így érzem én is. Akit nem varázsolt el a látványvilág, vagy nem érezte magához közel az nem sok minden másért szerethette meg a filmet. Még mindig elég felszínesnek érzem az egészet.

 

 

Végszóként én annyit tennék hozzá, hogy megértelek ha nem tetszik a film, hisz nem vagyunk egyformák, de ne tessék már hülyeséget beszélni azzal, hogy ezt a filmet a látvány fémjelzi és semmi más. :D
Szerintem a látvány 80% a történet pedig 20%. De lehet, hogy még jószívű is voltam. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még azt megjegyezném, hogy nem vagyok egy hype-huszár, sőt... legtöbbször kifejezetten irritál. Egyik barátommal pár héttel az Avatar mozikba kerülése előtt volt is egy kis "vitánk" MSN-en, ő már 2 éve ezt a filmet várta a legjobban, teljesen be volt zsongva, annyira, hogy már irritált is a rajongása a hype miatt, pedig még messze volt a film. Engem abszolút nem ragadtatott el semmi vele kapcsolatban, az első trailer kifejezetten semlegesnek hatott, a második már sokkal pofásabb volt ugyan de nem indultam be rá úgy igazán. Mindezek mellett természetesen örültem Cameron visszatérésének, de a film - amellett, hogy biztos volt, hogy megnézem - kifejezetten nem csigázott fel. Sokkal jobban vártam a Terminator Salvationt mint az Avatart, méghozzá nagyságrendekkel. Mégsem előítéletekkel ültem be a filmre, nem volt bennem semmi tudatos vagy tudat alatti rosszallás a film hype-olása miatt (ami esetleg a film megítélésében negatívan hatna). Egyszerűen leültem és átadtam magam a filmnek. És ELVARÁZSOLT! (ÉS NEM CSAK A LÁTVÁNY!!!)

 

Nyíregyházán 2D-s vetítésen, Budapesten IMAX 3D vetítésen, Debrecenben Digital 3D vetítésen elvarázsolt.... és ha minden jól megy Miskolcon a haveromnál szintén digital 3D vetítésen újra el fog varázsolni a hétvégén.

 

Mindezt csak azért írtam le, hogy nem csak azok vannak odáig meg vissza a filmtől, akiket felspilázott a hype!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajsza a föld alatt.....A Klasszikus! :D

 

Kiváló nosztalgiamozi ami nekem rögtön a régi Airport filmeket jutatta a fejembe :D Walter Matthau ritka olyan szerepkörrel jelentkezett melyben ugyanúgy remekel mint a megszokott vígjátékaiban. :D Azt nem mondanám, hogy ezt a régi klasszikust jobban előnyben részesíteném mint a tavalyi filmet, mert ma már csak mosolyogni tudtam rajta, hiszen az alkalmazott filmes "kelléktár" mára már megkopott, másfajta értékrendeknek kell megfelelniük a mai filmeknek. :D Ez egy régi kedves thiller volt, amin anno még én is izgultam gyerekfejjel :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hajsza a föld alatt.....A Klasszikus! :D

amin anno még én is izgultam gyerekfejjel :D

 

Jajj de emlékszem erre is! Két dologra különösen. Egy, az a bizonyos lebukás.

Kettő:

Spoiler:

Mikor lent megkérdi, h van-e halálbüntetés. Tudtam h mit akar csinálni, és valahogy sajnáltam!

 

Szerintem nagyjából ugyanakkor izgulhattunk rajta! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj de emlékszem erre is! Két dologra különösen. Egy, az a bizonyos lebukás.

Kettő:

Spoiler:

Mikor lent megkérdi, h van-e halálbüntetés. Tudtam h mit akar csinálni, és valahogy sajnáltam!

 

Szerintem nagyjából ugyanakkor izgulhattunk rajta! :D

 

Megvallom ennek a vége azért jobban tetszett, mint a John Travoltásé :D És voltak benne olyan beszólások, hogy szakadtam rajtuk. :D

 

-Elindultak.

-Kik?

-Mégis mit gondolsz, hány metrószerelvényt térítettek el?

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Travoltásat nem láttam. Spoilerbe írd má be, mi lett a vége!

Spoiler:

Ebben az új filmben a forgalmi irányító vitte a főszerepet és itt az ő neve volt Grabber. A vége az lett röviden, hogy Ryder, a főterrorista kijutott a felszínre és egy hídon akart átkellni, ahol Grabber megállította, fegyverrel. Aztán lelőtte Rydert mielőtt az ölhette volna meg, illetve mielőtt a zsaruk odaérhettek volna. Szerintem nézd meg, mert jó film az is :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Ebben az új filmben a forgalmi irányító vitte a főszerepet és itt az ő neve volt Grabber. A vége az lett röviden, hogy Ryder, a főterrorista kijutott a felszínre és egy hídon akart átkellni, ahol Grabber megállította, fegyverrel. Aztán lelőtte Rydert mielőtt az ölhette volna meg, illetve mielőtt a zsaruk odaérhettek volna. Szerintem nézd meg, mert jó film az is :D

 

Köszike, meg fogom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Amit nem akartam neked elárulni az eredeti filmmel kapcsolatban.

Spoiler:

A vége ahol Matthau azt mondja: "Egészségére".A marha a megfázásával bukott le.
Jaja, ez várható volt, hogy erre játszanak a készítők :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma két hét után először mentem dolgozni.Kollégák már úgy fogadtak, hogy láttam-e az Avatart.Az egyik cam-os verzióban látta és iszonyúan tetszett neki- azaz Llew és Lada feltételezése megbukott mint Rottenbiller- a másik kolléga kapott jegyet rá a szülinapjára ,egy harmadik fia is megnézte és nagyon dicsérte.Úgyhogy ez valódi siker és nagyon minimális köze van a látványhoz(sőt szerintem semmi).Szerintem akik újranézik nem a látványért teszik, hisz ha csak a 3D tetszene nekik, akkor fognák magukat és megnéznének egy másik 3D filmet az IMAX-ben, és nem ugyanazt.Vagy akkor Oldie-nak és MissKarrde-nak - akik már láttak elötte 3D-s filmet, tehát őket nem nyűgözhette le annyira a látvány - miért tetszett annyira hogy többször is megnézték?

A válasz ott van leírva az Oldie által belinkelt legutolsó kritikaféleségben.Tökéletesen megfogalmazta a csávó miről szól az Avatar.Bemutatta, hogy a pénzéhes embernél aljadékabb faj nem létezik az univerzumban.Persze nehéz vele szembesülni.

Ahogy írta is a néző legszívesebben otthagyná a bázist és élne nav'iként mert százszor értelmesebbek, és erkölcsösebbek mint az ember.

 

 

Llew: Neked meg nem kéne utánoznod szerintem Quarront.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy akkor Oldie-nak és MissKarrde-nak - akik már láttak elötte 3D-s filmet, tehát őket nem nyűgözhette le annyira a látvány - miért tetszett annyira hogy többször is megnézték?

 

Llew: Neked meg nem kéne utánoznod szerintem Quarront.

Mert remek film :D De ezt csak azért írtam be, hogy megerősítsem :D

 

Llew meg nem az a szint, tök normálisan írja meg, hogy neki azért nem jött be annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a látványt külön használnám a 3D fogalmától, mert az "csak" egy opció, egy upgrade. Persze tudom, hogy itt milyen formában kezelik sokan, sőt én is összevontam a kettőt. :D A lényeg, hogy amikor erről a filmről én látványilag nyilatkozok, az nem feltétlenül csak a 3D-re akar rámutatni. :D Ott van pl a fényképezés, a távoli totálképek és a hasonszőrű társaik amiknek 3D nélkül is működniük kell és az Avatarban működnek is :D De amivel a maximális hatást elérik az a sztori, a történet mellyel együtt sokunknak varázslatos élményt biztosítanak. :D

 

Kieg: Jaj de szép-prózai voltam, ezt Donát is írhatta volna :D

 

ui: Noh, holnapután kiderül merre tovább, tudja e fokozni a második nézés a hatást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevés film esetében fordult eddig elő hogy tíz perc után nem nézem tovább. Hát a Másnaposok pont olyan.
Hát akkor fogalmad sincs mitől fosztottad meg magad :D

 

 

Más. A minap leszedtem a Maszkot. Ez is egy régi klasszikus, asszem csak egyszer adták a tv-ben és Cher ebben a filmben nyújtott alakításáért kapott díjat Cannesban :D

Ami még váratna magára azt annak idején a tv Ég és Föld között címen adta és egy elakadt sífelvonókabinban rekedt emberekről szól. Ennek nyomára viszont még nem bukkantam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevés film esetében fordult eddig elő hogy tíz perc után nem nézem tovább. Hát a Másnaposok pont olyan.

Meh..pont hogy a 20. perctől jön a film lényege..az eleje minden filmnek egy felvezetés. na mind1 lemaradtál egy jó filmről :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.