Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az egész film egy önparódia :) Ettől tetszik sokaknak, bár én még nem láttam :D

Páran már kibuktak miatta, hogy túl komolynak vették :)

Hát én komolynak vettem.Nem utalt semmi arra, hogy paródia lenne ellenben a Csupasz pisztollyal.Az mondjuk igaz, hogy nevetséges volt az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap nézte valaki az Iwo Jima fövényét, vagy esetleg korábban látta valaki?

Szerintem korának nagyon jó filmje lehetet, mostmár inkább persze megmosolyogtató :)

Mindazonáltal remek műtermeket építettek fel hozzá, főleg a partszakasz részeken :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Hol a nagyapád?

- A csomagtartóban.

:)

- Nagyapa, csinos vagyok?

- Te vagy a legszebb lány az egész világon.

- Ezt csak úgy mondod.

- Nem. Őrülten szerelmes vagyok beléd és nem az eszed vagy a személyiséged miatt.

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm. Igen érdekes hír a mozinetről.

Én végülis ugyanúgy kedvelem az első helyezetett is mint a másodikat :)

 

 

A Jedik kora leáldozott? / 2007-04-04 /

 

Az SFX magazin megjelent számában egy igen kardinális kérdést bocsátott szavazára nemrég : melyik a világ legjobb tudományos-fantasztikus filmje? Roppant nehéz kérdés, válaszolni rá még nehezebb, de 3000 olvasónak mégis sikerült egyezségre jutnia. Most persze most sokan gondolhatják magukban, hogy a George Lucas által terjeszett csillagközi vallás követői többséget élveztek egy ilyen szavazás során, de meg kell nyugtatnunk minden hitehagyott sci-fi rajongót: az Erő lovagjai ezúttal kisebbségbe kerültek, ugyanis a Top 10-es lista élére egy meglepően új, és leginkább a mai kor követelményeinek megfelelő alkotás Serenity került. A Firefly című tv-sorozatból lett mozifilm alatt egy fokkal Mr. Lucas korábban már említett Star Wars című opusa került; az Új remény alatt egy lépcsőfokkal lejjebb pedig Ridley Scott keresztényi attributumokkal telezsúfolt dolgozatát, a Szárnyas fejvadászt érhetjük tetten. Az SFX szerkesztője, Dave Bradley az eredményhez csak annyit fűzött, hogy "nagy meglepetés".

 

A Top 10-es lista:

 

1. Serenity

2. Star Wars

3. Szárnyas fejvadász

4. Majmok bolygója

5. Mátrix

6. Nyolcadik utas: a Halál

7. Forbidden Planet

8. 2001: Űrodüsszeia

9. Terminátor

10. Vissza a jövőbe

 

(Mozinet)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép lista. Amúgy mi az a forbidden planet?

 

A Serenity elég jó, de az SW-hez nem lehet mérni. Az előbbinek semmi komplex tartalma nincs, csupán jól lehet szórakozni rajta. Csak meg kell nézni oldi aláírását. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép lista. Amúgy mi az a forbidden planet?

 

A Serenity elég jó, de az SW-hez nem lehet mérni. Az előbbinek semmi komplex tartalma nincs, csupán jól lehet szórakozni rajta. Csak meg kell nézni oldi aláírását. :P

Szerintem a remekbeszabott póénok mellett azért nagyon jól ki van találva az egész háttérsztori főleg ha hozzávesszük a Fireflyt is :) De annyi azonban igaz, hogy nem lehet összehasonlítani őket. És én itt és most nem is akarom felsorolni a lényeges különbségeket. :) Mindenesetre nálam mindkettő favorit a sci-fi terén...más-más okból. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó a Firefly/Serenity, de szerintem kicsit túl van sztárolva. Az is érdekes, hogy ha állítólag annyira népszerű, akkor miért lett anyagi bukás mind a TV sorozat, mind a mozifilm? :)

Szerintem eme felmérésre inkább az internetfelhasználók és ezzel együtt a letöltésekben jeleskedő egyének adták le voksaikat :) Szóval ne a mozibevételeket vedd alapul ehhez az eredményhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie ez nem nyitottság kérdése. Én majdnem minden sci-fit imádok, de az SW az egy darabka történelem, és annál szerintem még nem volt jobb ötlet a filmiparban. Amúgy komolyan nem értem ezt a Serenity hype-ot. Jó-jó, de ennyire azért nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nézőpont kérdése. Valaki utálja pl az SW-t a bugyuta sztorija miatt és szereti a Serenityt a "reálisabb" megjelenitése miatt.

Szerintem valahol a Serenity is újított, hiszen vadnyugati sci-fit marha ritkán látni :) Harminc év múlva meg a Serenity is történelem lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogy lehet összevetni a bugyuta sztorit a reális megjelnéssel... Mi köze a kettőnek egymáshoz? Legalább az SW-nek van sztorija, ami a Serenityről nem igazán mondható el. Persze az SW-nek abszolút nincs bugyuta története, dehát ezt aki kicsit is jobban belemászik, úgy is tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom hogy lehet összevetni a bugyuta sztorit a reális megjelnéssel... Mi köze a kettőnek egymáshoz? Legalább az SW-nek van sztorija, ami a Serenityről nem igazán mondható el. Persze az SW-nek abszolút nincs bugyuta története, dehát ezt aki kicsit is jobban belemászik, úgy is tudja.

Sok ember szájából elhangzott már. :) Szóval kinek a papné kinek a papsajt. :) Ők így látják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok ember szájából elhangzott már. :) Szóval kinek a papné kinek a papsajt. :D Ők így látják.

Sok ember szidta már a Gyűrűk Urát, köztük én is, pedig jó és értékes film attól függetlenül is, hogy nem a kedvencem. Erről ennyit... Ha pár kőagyú állít valamit, az még nincs úgy. Persze mindenkinek joga van a saját hülyeségéhez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok ember szidta már a Gyűrűk Urát, köztük én is, pedig jó és értékes film attól függetlenül is, hogy nem a kedvencem. Erről ennyit... Ha pár kőagyú állít valamit, az még nincs úgy. Persze mindenkinek joga van a saját hülyeségéhez. :D

Lehet, hogy sok Serenitys szemében a hű SW fanatikus a kőagyú aki ragaszkodik a mesevilághoz anélkül, hogy tudományosabb alapozottsággal felépített Sci-fit nézzen :)

Szóval pro és kontra :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Firefly egy marha jó sorozat, a Serenity viszont sajnos egy elég gyenge utó-zönge szerintem. 3000 szavazó véleményét mindenesetre finoman szolva nem érzem reprezentativnak... marketinget tanultam, azon belül is éveken át kérdőiv irást, elemzést, és ez igy ebben a formájában teljességgel komolytalan :)

Ezzel együtt érdekes lista... kicsit hiányolom a régi nagy klasszikusokat, meg a hard-core sci-fiket, de a Forbidden Planet felkerülése kellemes meglepetés.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aham, szóval szerinted a Srenity tudományosabb alapokon nyugszik. :D

 

Nekem amúgy ezeket hiába írod, mert én szeretem azt is, csak azt mondom, hogy túl van sztárolva.

Ugyan nem a saját véleményemet közöltem, de igen, szerintem a Serenity "tudományosabb". :) :) Pl ott nem terjed a hang az űrben.

Nade most nem fogok felsorolást tartani. Mást és mást várok el a két filmtől. Ennyi .)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.