Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Lawless: igaz történet, szesztilalom, gengszterek, kisváros és három testvér aki szembemegy a törvénnyel. Iszonyú jó színészeket szedtek össze a filmhez, nekem nagyon átjött a feeling. Amúgy is imádom ezt a kicsit westernes, lövöldözős és bosszúállós feelinget. Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Történet röviden annyi, hogy a szesztilalom idején a korrupt rendőrök pénzt akarnak szedni a főzőktől, és egy család kivételével mindenki behódol, ezért nekik meggyűlik a törvény embereivel a bajuk. 8/10 számomra simán.

lawless-banner-poster.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a Lawlesst még tavaly, remek film volt, mindenképpen érdemes megnézni.

Azért volt benne áll-leesős rész. :D

 

SZinte szó szerint. Amikor Forrest torkát átvágták, azt hiszem 2 percig lógott az állam. Simán azt hittem, hogy meghalt. :D Nagyon kemény volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lawless

 

Én is csak lestem ezen, biztos voltam abban, hogy nem fogják kinyírni a film közepén, viszont elképzelésem sem volt arról, hogyan fog ebből a bajból "kimászni". Azért a nő sem volt semmi azzal, hogy volt még lelkiereje elvinni Forrestet kórházba. Csak ezt pont nem láthattuk, hogy ne derüljön ki idő előtt az igazság.

Guy Pearce pedig egy zseniális gennyláda volt :) Való igaz, igazán parádés volt a szereposztás. Pl. Jessica Chastaint már korábban is megkedveltem, de most már abszolút kedvencek között van. Ma befejezem vele a Zero Dark Thirtyt is, sajnos amikor elkezdtem nézni, nem gondoltam volna, hogy nem lesz bennem elég éberség végignézni. Ilyen hosszú filmnek nem kellene későn neki kezdenem. Egyébként sem egy habkönnyű darab.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hotel Transylvania

 

Hát ez tényleg marha jó kikapcsolódás volt. A ParaNormanban is volt pár jó poén, de ez magasan verte.

 

Most néztem meg én is. Iszonyú jó volt, végig szakadtam a röhögéstől. Simán van Ice Age és Madagascar szint. Hatalmas dumák jellemzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Hét szamurájt és utána kedvet kaptam a Hát mesterlövészhez is, és azt kell mondjam, így kell hűnek maradni az eredeti műhöz, anélkül hogy ugyanaz a film lenne. Az újítások remekül működtek, ahogy a western érzés is nagy volt (főleg mert még mindig közelebb áll hozzám mint a középkori japán). Mostmár készen állok a Hét jedire :D, és remélem ezt a javuló tendencia megmarad

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zero Dark Thirty(fent van már dvdscr-ben és magyar felirattal):

 

Hát nem kell mondanom hogy nagyon bejött. Érdekesen indul az egész.

 

2001 szeptember 11.-ei hangokat játszanak be főleg az United 93-as járatról.

 

 

Tulajdonképpen egy idegőrlő nyomozás az egész, írdatlan adat összevetése, személyek keresése ,mindezt egy törékeny nő fogja össze aki a CIA ügynöke. Az érdekes az hogy annyira magába szippant a film hogy a hossza(157 perc) ellenére sosem untam magam. Nem sokat időzünk egy helyszínen, de azok hatásosak. Ami még jó hogy néha háttérben lévő tv-adásokból tudjuk hol járunk. Pl egyszer Obama beszél az ugye 2009 után van mert akkor lett elnök. tetszenek az ilyen megoldások, mikor a néző is kicsit figyelhet. Ezen hölgy kemény harcot vív a néha vaskalapos feletteseivel is, gyakorlatilag ő intézi el a katonai akciót is(sőt beszél is a Navy Seals-es srácokkal), holott nem tudják százra biztosan hogy Bin Laden ott van. Ami még nagyon jó hogy maga a katonai akció a film utolsó kb 35-40 perce. Nagyon hangulatos mintha ott lennél. A katonák infraszemüvegén át látni inkább az eseményeket. Itt is látszott hogy ezen katonák iszonyú profik, nem kerülnék velük szembe. Az pl nem semmi hogy rémült gyerekekre(akiknek akkor lőtték le a szüleit) is vigyázniuk kellett és nagyon jól megoldották, közben meg a felébredt lakosság fenyegetően közelített a házhoz a pakisztáni légierő 2 db F-16-osa meg már a levegőben volt. Szóval példásan oldották meg az akciót.

Szerintem jól oldotta meg Bigelow ezt a filmet, zseniálisan adagolva az eseményeket.

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a múlt héten, csupán egyetlen apró problémám volt/van vele: sajnos nekem nem teljesen jön be ez a nagyon realista stílus, ahogy Bigelow ezt a filmet és A bombák földjént is készítette. Egyébként viszont remek munka, csak éppen egy film legyen picit filmesebb, ha érthető, amit írtam. Mondjuk egy ilyen témájú filmet ebben a stílusban a legjobb elkészíteni, különben jöhetne a giccsparádé és társai, ami meg nem kell.

Lincolnt látta valaki? Azt is megnéztem, számomra hosszú és picit unalmas is volt. Sajnos az amerikai történelemről való tudásom kissé hiányos, szóval nagyon zavart, hogy néha csak kapkodhattam a fejem azon, ki kicsoda, és mi köze a "történethez", stb. A tengerentúlon ezt biztosan tudják kapásból, én nem. Kíváncsi vagyok, vajon én vagyok-e az egyetlen, akit ez zavart.

Pi élete: nagyon bájos mozi volt, tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként viszont remek munka, csak éppen egy film legyen picit filmesebb, ha érthető, amit írtam.

 

Tökéletesen értem. Ugyanezt éreztem én is. Viszont nekem ezért is jött be nagyon. Pl a robbanásokon is látszott hogy nem az van hogy akár több kamera veszi és több állásból mutatják hogy repül szét minden, hanem egyszer robbant és kész. Vagy a fegyverek hangján lehetett érezni a realitást. Általában a filmekben felturbózzák a lövések hangját a valóságban nem olyan egy lövés hangja mint a legtöbb filmben. Nekem ez a honvédségnél jött le mikor lőttem a gépkarabéllyal és tök béna hangja volt. :D Viszont ebben a filmben szerintem nem turbóztak semmit. Persze, erre mérvadó választ csak Dzséjt adhat. :D

 

A Lincolnt moziban láttad? Meg akarom én is nézni főleg hogy Spielberg-film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lincoln nálam alapvetően rendben volt. Tetszett, hogy a trailerekkel szemben magában a filmben nem volt fölösleges pátosz és igyekeztek reálisan bemutatni a kort, ahogy szimpatikus volt az is, hogy a teljes életpálya feldolgozása helyett egyetlen eseményre koncentráltak. Igaz lehetett volna a cime: "Alkotmánymódositás: The movie" is, mert hogy szokatlan mód tényleg egy darab beterjesztés meg a körülötte lévő viták és háttéralkukról szólt az egész két és fél óráig. Én csak egy szálat nem értettem.

 

Olyan volt mintha a Tommy Lee Jones játszotta politikus és Abraham Lincoln között komoly ellentét feszülne, de nekem legalábbis nem derült ki, hogy mi miatt, hisz pont a film lényegét adó törvény kapcsán eléggé egy hullámhosszon voltak

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nekem is tetszett, hogy nem igazán kaptunk a trailerben fellelhető pátoszból, sőt pont a trailer ezen stílusa vette el a kedvem attól, hogy akár megfontoljam a mozis nézést.

Bomarr:

 

Először azt hittem, hogy Jones karaktere pont a másik oldalon áll, aztán kiderült, hogy mégsem, sőt. Ez a szál rettentő zavaros volt nekem is, és még most sem tiszta, mi volt a probléma közöttük. Ha már volt, akkor ki kellett volna térni rá, ha meg nem, akkor hagyni a fenébe a történelmi hűséget (ha egyáltalán hű volt, nem tudom), mint hogy a film rovására menjen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Argo: nem hittem volna hogy tetszeni fog, hisz oscar díjas, de egyszerűen imádtam. Jól mondják, a történelem az elején vígjáték majd a végére dráma, azt hiszem ez a filmre is teljesen igaz. Majd később lehet írok róla, de ezt egyszer biztos látni kell: 8/10 simán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképp :D

 

Amúgy, eddig elég lehúzó kritikákat olvastam a filmről. :S

Nem hiszem, hogy rajtad múlott. :D

 

Amúgy szerintem leírtam már, de az nem lehet jó film, amiben a főhősnek behozzák a felnőtt fiát társnak...lást Múmia, Indy, simán elcseszték ezeket a remek szériákat egy ilyen marhasággal. És így megnézés nélkül is mondtam, hogy erre a sorozatra is ez a sors vár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is moziban nézős a Die Hard 5. Lehet a hétvégén meg is lesem. Majd írok róla 2-3 mondatot ;)

A film állítólag nagyon jó, ezt a spoilermentes magyar videókritikát érdemes megnézni.

Jó látni, hogy szuper Die Hard mozi született :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=gW4RazE0TLE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake, köszi a videót, holnap megyek is megnézni.

 

Még mielőtt bárki is beparázna, hogy újra rázendítek a szokásosra... (nem teszem ;)) de a költői kérdést azért feltenném: Mit nem fikáznak ma már?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Költői kérdésre komoly válasz: nagyon sok filmet emelnek ám magasba a kritikák. A tavaly bemutatott filmek közül általános pozitiv visszhangot kapott például a Dark Knight Rises, a Django elszabadul, a Hunger Games, a Life of Pi, az Argó-akció, Zero Dark Thirty, stb. stb. A sor igen igen hosszú. Még az olyan megosztónak elkönyvelt filmeket is szerették többségében mint a Felhőatlasz vagy a Prometheus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.