Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Az SW is elégé sablonos sztorival rendelkezik :) Nem egy történetből lopta az ötletet Lucas. :D

Gondolom az Avatar se lesz újdonság a történetvezetésével, de karaktereivel és látványvilágával meglehet hasonló hatást fog elérni mint tette azt az SW a hetvenes évek végén. :P

Igen, de Lucas legfőképpen írott anyagokból kölcsönzött elemeket, a lenti leírás pedig a világ leghíresebb történeteinek összeollózása volt.

JakeSully: Akkor megnyugodtam.

 

Én a látványvilágra vagyok a legkíváncsibb, állítólag tényleg észvesztő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk úgy, hogy modernebb kinézetű polóra számítottam. :)
Hasonlóra mint amilyet Brúsz Vilike hord "Az ötödik elem"ben? Annak 2263-ban van a jövője. :D Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW pont azért volt akkor siker mert egyáltalán nem volt sablon: ez volt az első alkalom, hogy valaki a mesét és a sci-fit jól párositotta össze. S igen, a végeredmény annyira újszerü, hogy a történetének bizonyos fordulatait pl. ciki már felhasználni (lásd: én vagyok az apád utóélete... néha megprobálkoznak vele, mint a Wantedban de abból általában röhej lesz... ez annyira tipikus Star Wars történeti elem, hogy egyszerüen nem lehet újrahasznositani).

Nem a megjelenés sablonos, hanem a sztori. Lovag, hercegnő, küzdelem a gonosszal, satöbbi.....

Volt is távol-keleti film melynek átvette a történetvezetését. Most nem jut eszembe a neve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha. A jelmeztervező biztos legurított pár felest mielőtt elkezdte oda tervezni a ruhákat. :D

Az ziher, mert józanul ilyet nem tervez az ember. Azért egy komoly sci-fibe olyan ne legyen :)

 

Dzséjt: Ha több filmben is ez van, akkor ott is hibáztak. De mindegy, túltárgyaltuk az egészet.

Hibáztak volna, ha tényeken alapuló filmek volnának, de mivel nem azok, és mivel tudtommal nem vagy jövőbe látó, így aligha hiszem, hogy ilyen kijelentéseket tehetnél, hogy biztos, vagy hibáztak. Fikció, ha az embereknek szarvat és villás farkat adnak, az sem valószínűbb vagy irreálisabb, mintha glotgatyában flangálnának.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW is elégé sablonos sztorival rendelkezik :) Nem egy történetből lopta az ötletet Lucas. :D

Öregem minden film egy sablon. :D Vagyis nem. Az elsők a harmincas negyvenes években tök eredetiek. :P Itt inkább az a hatás érvényesül amit Bomarr ír. Ha a történet mesélés és az effektek egyensúlyban vannak, akkor lehet siker valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a megjelenés sablonos, hanem a sztori. Lovag, hercegnő, küzdelem a gonosszal, satöbbi.....

Volt is távol-keleti film melynek átvette a történetvezetését. Most nem jut eszembe a neve.

Kurosawa filmjére gondolsz ami nagy hatással volt Lucasra. Asszem utolsó szamuráj a címe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öregem minden film egy sablon. :D Vagyis nem. Az elsők a harmincas negyvenes években tök eredetiek. :) Itt inkább az a hatás érvényesül amit Bomarr ír. Ha a történet mesélés és az effektek egyensúlyban vannak, akkor lehet siker valami.

Azok sem biztos, hogy eredetiek, nyugodtan meríthettek könyvekből, a valós életből :P

Aki eredetire vágyik, az jobb, ha feladja. Mindennek van már előzménye. A lényeg tényleg az, amit Bomarr és Ody ír, a végeredmény, hogy milyen a turmix, amit eléd tesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öregem minden film egy sablon. :D Vagyis nem. Az elsők a harmincas negyvenes években tök eredetiek. :) Itt inkább az a hatás érvényesül amit Bomarr ír. Ha a történet mesélés és az effektek egyensúlyban vannak, akkor lehet siker valami.

Jaja, manapság nem is lehet szerintem egyedi filmet csinálni. A fő jellegzetességek ugyanazok. A csavarok se meglepőek már.

Bezzeg azok a húszas évek! :D:P Minden vadi új volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kurosawa filmjére gondolsz ami nagy hatással volt Lucasra. Asszem utolsó szamuráj a címe.

Asszem más volt a címe, de ő rendezte. Sorry ha tévednék. :) Ha jól tudom, pont Artu és Thripio szerepkörét szokták főleg ennek a filmnek a szolgálóival összehozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem más volt a címe, de ő rendezte. Sorry ha tévednék. :) Ha jól tudom, pont Artu és Thripio szerepkörét szokták főleg ennek a filmnek a szolgálóival összehozni.

Majd Bomarr pontosít. :P Egyébként a két robotot már hasonlították boldog-boldogtalanhoz... Lucas amúgy ebben a japcsi filmben lévő mellékszereplőket jelölte meg ötletgazdaként. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Példának okádék itt van a John Rambo. Sose voltam hatalmas Rambo fan, a film sem vonultat fel forradalmi elemeket, mégis k*rva jól szórakozom rajta akárhányszor megnézem. :D

Nem arról van szó, hogy nem működne a film ha sablonos, márha erre akarsz következtetni a megállapításomból. :P Csak per pillanat nincs az a film, mely megrengetné a filmvilágot.

De talán majd Cameron bizonyít :)

Utoljára a Mátrix indított el valamit a bullet-time filmbéli alkalmazásával ( klipekben már korábban is szerepelt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról van szó, hogy nem működne a film ha sablonos, márha erre akarsz következtetni a megállapításomból. :D Csak per pillanat nincs az a film, mely megrengetné a filmvilágot.

De talán majd Cameron bizonyít :)

Utoljára a Mátrix indított el valamit a bullet-time filmbéli alkalmazásával ( klipekben már korábban is szerepelt).

Reklámokban is volt a bullet time. Ez nem forradalom. :P Cameronnak tényleg le kell tennie valami nagyon ütős technológiai cuccot az asztalra. Azért technikait, mert történetit már egyszerűen nem lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Reklámokban is volt a bullet time. Ez nem forradalom. :) Cameronnak tényleg le kell tennie valami nagyon ütős technológiai cuccot az asztalra. Azért technikait, mert történetit már egyszerűen nem lehet.

Mozifilmben azért mégiscsak újdonság volt. :D

Én nem tudom milyen technikát fog felvonultatni, de ma már ugye a 3D, a Sky kapitány féle CGI technológia, Final Fantasy-s dolog nem újdonság, se nem úttörő. Ennél újabba nem tudom mi lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozifilmben azért mégiscsak újdonság volt. :)

Én nem tudom milyen technikát fog felvonultatni, de ma már ugye a 3D, a Sky kapitány féle CGI technológia, Final Fantasy-s dolog nem újdonság, se nem úttörő. Ennél újabba nem tudom mi lehet.

Hááát mondjuk a szereplők lemásznak a vászonról, és Te is beszállhatsz az irtásba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hibáztak volna, ha tényeken alapuló filmek volnának, de mivel nem azok, és mivel tudtommal nem vagy jövőbe látó, így aligha hiszem, hogy ilyen kijelentéseket tehetnél, hogy biztos, vagy hibáztak. Fikció, ha az embereknek szarvat és villás farkat adnak, az sem valószínűbb vagy irreálisabb, mintha glotgatyában flangálnának.

Ha megéljük mindketten az 1000 éves kort, akkor majd jól az arcodba vágom hogy háh, nekem volt igazam.

Én ott leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozifilmben azért mégiscsak újdonság volt. :)

Én nem tudom milyen technikát fog felvonultatni, de ma már ugye a 3D, a Sky kapitány féle CGI technológia, Final Fantasy-s dolog nem újdonság, se nem úttörő. Ennél újabba nem tudom mi lehet.

 

Hat az eddigi 3D-s filmek csak sejtették, mire lenne képes a technika, de amúgy egyáltalán nem kiforrottak a korábi mozik 3D-s megvalósításai...

Most olvasok itt össze vissza mindenfélét külföldi oldalakon az Avatarral kapcsolatban. Elvileg itt már speckós szemüveget sem kell viselni a film alatt, mert Cameron olyan forradalami kamera rendszert fejlesztett ki(kb 10 millió dollár egy ilyen masina darabja) ami teljesen visszaadja majd a moziba a 3D-s látványt, így elvileg olyan kapunk, amit még sohasem. "Benne leszek a tévébe" hangzik a magyar mondás, itt meg azt tapasztaljuk majd, hogy benne leszünk a filmbe. Elvileg ez Cameron végső célja, hogy a néző ott legyen a filmbe, legalább is azt a lehetetlen szimulációs hatást próbálja generálni nekünk :D

 

A másik forradalami eljárása a motion capture rendszer tökélyre fejlesztése, amely során a King Kong vagy Gollam féle animált karakterek olyan élethűek lesznek, mint még sohasem. Újfajta CGI módszert is kifejlesztett, így egy szép napon majd a mozinéző nem tudja megkülönböztetni melyik a valós és melyik a CGI a képernyőn!

 

Plusz biztos van még valami a tarsolyába. Akciójelenetek, karakterek, stb...majd a trailerek után erről lehet beszélni nagyjából :P

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom ehhez azért majd valami új polárszürős vásznakat kell a moziknak beszerezni. Ez így mondjuk elégé faramuci helyzet lesz. :) Az meg, hogy a trailer mit tud felmutatni e téren ugye......monitoron, tv-ben......No, jövő ilyenkor legkésőbb kiderül mi lett belőle :D

Szerkesztve: - Oldfighter
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyönyörűen hangzik Jake! Én nyitottan várom ezeket a dolgokat! Régóta tököl vele, remélem tényleg ennyire új élményt tud nyújtani majd. Már csak az a kérdés, hogy viszi ezt át a házimozi rendszerekre? Gondolom sehogy (de nem is azzal akar kaszálni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, a házi-moziról nem is beszélve ami azért ugye, valljuk be, a legnagyobb bevételi forrást garantálja a DVD-k, Blu-rayek álltal. De az is lehet, hogy meglesz a kínálat a 3D-s vetítésre alkalmas lézertévéknek addigra. :) ( Persze ez utóbbi erősen kétséges)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

IMAX 3D-ben is támad majd a film, így a pesti aréna pláza IMAX termébe talán adni fogják. Mondjuk ennek esélye nem sok, de lehet reménykedni. Mert én akkor biztos ott nézném meg :)

 

De amugy Real 3D-s vetítőtermekbe is ugyanilyen príma lesz a látvány, olyan meg Pesten két helyen is van, Arénában meg Westendben ha jól tudom.

De 1 év múlva lehet még pár mozit átszabnak 3D-sre, hiszen a DreamWorks meg Disney már csak 3D-s filmeket akar csinálni, valamint a Harry Potter új része is IMAX 3D-ben támad :D

Star Trek is IMAX-ban, viszont az nem egyenlő a 3D-vel, csak ugye egy bazi nagy vásznon csodálhatnánk itthon...De erre meg az esély eleve 0,0000...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mozinak tenne jót vele, bár azért egy mozi még mindig más élmény, mint egy sima házimozi otthon :) Sose tudja visszaadni azt a hangulatot.

Bocs, ezt Odyéra írtam válaszul, csak közben bekerült másik két hsz.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itthon nem tudom hogy képesek ezek az IMAX-es mozik a 3D-s Avatar befogadására, és azt se tudom hogy mit kezdjünk a moziból való kifutása után. Mert az hogy 20 évig még nem lesz elérhető otthon ez a technológia, az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.