Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Kiosztották az MTV Movie Awardsot, és természetesen a Twilight minden kategóriában nyert szinte, a TDK meg hoppont maradt, még a legjobb film kategóriában is a tinik álltal istenített Alkonyat nyert...

 

És kb milyen volt a díjátadó színvonala? Brunó az égből ereszkedett le, egyenesen Eminem fejére

http://www.slashfilm.com/2009/05/31/votd-b...-at-mtv-awards/

zz5e20368f.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeket minden pontban teljesíti a film, szóval nem kell tartanod (eleve az időmanipulációból fakadóan jött létre az egyik karakter; plusz a trailerben is mondta John, hogy ez nem az a jövő, amiről ő tudott). De logikai baki 100%, hogy lesz benne. Nincs olyan film, amiben ne lenne, pláne, ha időutazásról szól. Ahogy írtad, azokat "logikailag mindig elb*sszák". Mondjuk muszály, mert máskülönben nem lehetne megcsinálni őket, pláne, hogy kevesebb fiktív dolog van, így lehet, hogy teljesen logikus az összes ábrázolási mód, amit eddig láttunk :)

 

Nem minden pontban. Frenkie szerint Kyle-nak mást kell mondania, mint elsőre, ez nem igaz. Kyle mindig is ugyanazt a szöveget mondja el, azt, ami az ő jövőjében igaz volt.

 

Viszont ez felvet egy érdekes kérdést. Ha most visszaküldi Reese-t az egész végén, akkor ő nyilván mást fog mondani Sarahnak, mint elsőre. Ami egy újabb alternatív univerzumot hoz létre...

 

És talán itt bukik meg az egész. Ugye képzeljétek magatok elé az ábrát. Amikor elsőre visszaküldi John Reese-t, akkor Reese arról beszél, ami számára valóság. Ez a jövő kevéssé változik meg a második idősíkra, de annál jobban a 3-ra. Vajon miért nem simul ehhez a múlt? Sarah múltjában miért mindig is azt mondja Reese, amit mond?

 

A megoldás: Ezek az idősíkok párhuzamosan jönnek létre. Képzeljétek magatok elé azt az idősíkot, aminek a jövőjében 2032-ben visszaküldik a TX-et és Kate által a T101-eset. De ugyanebben a jövőben úgy gondoltuk, hogy Reese-t is visszaküldik, aki nyilván nem azokat az infókat mondaná Sarah-nak, mint elsőre. Mi viszont ebből a megváltozott szövegelésből semmit nem látunk, csak a T101-es és a TX érkezését napjainkba. Vajon mi történt a módosult tudatú Reese-zel?

 

A válasz: Ez már elég bonyolult, de...semmi! Mivel nincs ilyen "Reese". A megoldás ugyanis az, hogy minden idősíkban csak egy párt küldenek át. Azaz, az első idősíkban csak Reese megy át és a T101-es, s ezáltal létrehoznak egy apró változást, ami alternatív idősíkot generál. Ebben az idősíkban már alapfeltétel az, hogy Reese a múltban van, de ezt nem ebben az idősíkban kell beteljesíteni, így tehát itt már nem küldi vissza Connor Reese-t, csak a T101-est, ami a T1000-est követi.

 

A harmadik idősíkban már Reese és az Astala Vista Baby is alapfeltétel, így itt márcsak a TX és a T101-es mennek át, és természetesen arról a jövőről beszélnek, ami megtörtént.

 

Amit most látni fogunk, az egy alternatív univerzum, olyan alternatív univerzum, mely létezését más alternatív univerzumok hozhatták létre, így ennek gondoskodásról (lévén nem önbeteljesítő időutazásról van szó) már nem kell biztosítani. Átfogalmazva: Bárkit küldene át most a rész végén Connor, az megváltoztatná az időt, és egy újabb idősíkot (az ötödiket...) hozna létre! Az állításom tehát az, hogyha ezt a jövőt állandónak akarja tudni Connor, senkit sem kell visszaküldenie a végén. Miért?

 

Képzeljétek el, hogy John visszaküldené Reese-t. Ő nyilván nem arról a jövőről számolna be, amit most fogunk látni, így ő természetesen nem épülhetne be John mostani életébe, bárhová megy is, az tehát nem ebben az idősíkban lesz. Ez ugyanúgy igaz a többi terminátorra is, így Johnnak gyakorlatilag semmit sem kell tennie ahhoz, hogy biztosítsa saját idősíkja létezését, megteszik ezt helyette az alternatív univerzumok.

 

http://img188.imageshack.us/img188/1083/termintor2.jpg

 

Ezen az ábrán jól látható, hogy az adott idősíknak mindig csak a legújabb módosításról kell gondoskodnia (1. idősík: Reese, 2. idősík: T1000, 3. idősík: TX, 4. idősík: ez szabadon választható, hisz ezt a változást fogják majd ŐK indukálni egy 5. idősíkban, már ha erre szükség lesz) így nem lehet olyan gond, hogy Reese mást mond, vagy az első Termi, és így tovább.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már két éve elkészült, de más hírt még nem hallottam róla, hogy pölö bemutatják itthon is, vagy esetleg csak DVD-n jönne ki.

Óóóó... jellemző :D

 

Nem minden pontban. Frenkie szerint Kyle-nak mást kell mondania, mint elsőre, ez nem igaz. Kyle mindig is ugyanazt a szöveget mondja el, azt, ami az ő jövőjében igaz volt.

Frenkie szerintem úgy gondolta, hogy Kyle már nem mondhatja, hogy a háború 1997-ben tört ki, mert az ő idejében már 2004-ben tört ki. Ezért kell mást mondania.

Az elméleted meg kicsit gubancos, bevallom, még az ábra alapján sem sikerült teljesen kibogóznom (vagy legalábbis, nem hiszem, hogy siekrült) :) Idősíkból, legalábbis, amit látunk, abból egy van. Az, amelyiken végigmegyünk a T1-2-3-4 alatt. A többi ismert idősík meg már elérhetetlen ennek. Ebből az idősíkból Kyle max egyetlen pontra térhet vissza, ami közös, 1984. május 12-ére, illetve az előtti időkre. Ez a végső pont, az utolsó közös pont az eredeti idővonallal, amiből az eredeti Kyle jött. A visszatérése pedig valóban új idővonalat fog generálni, hiszen ekkor az ő idővonalának a múltjához képest az ő jelene lesz a jövő, és a múltban való feltűnése (illetve a jövőből való elindulása a múltba) önmagában új idővonalat generál, hiszen kiváltja azt a Reese-t, aki annak a Johnnak az apja, aki visszaküldte őt. Mondhatni, a T4-ben Kyle nem a valódi fiával fog találkozni, és John sem a valódi apjával, hanem mindkettő egy alternatív fiúval/apával. John igazi apja meghalt 1984-ben, Kyle igazi fia még meg sem született. Mikor visszatér, indulás/érkezése létrehoz egy új idővonalat, amit tovább formál, mikor Sarahnak azt mondja, hogy a háború 2004. július 24-én tör majd ki, Silbermannak meg olyanokat mond, hogy a Skynetet a CRS fejlesztette ki. Sőt, lehet, hogy még az is módosul, hogy Kyle nem 2027-től, hanem már 2018-tól John alatt szolgál (bár ez még nem biztos, a megismerkedésük sosem volt ismert, és Kyle-t még áthelyezhetik Justin Perry alá). És persze azt az idővonalat tovább módosítja az is, hogy, amennyiben újra felbukkan a T-1000-es és a T-800-as '95-ben, a 101-es is a T3 történetét mondja el, és így nem a Cyberdyne, hanem a CRS lesz megtámadva. Ennek nyomán a Cyberdyne sértetlen marad, és hopp... az idővonal visszaáll a kiinduló pontra, legalábbis egy, a T2-es még Cyberdye robbantós pillanatok előtti jövőhöz közeli formába. Már persze akkor, ha a T1-2-3-(-5-6) idősíkjából egyáltalán visszaküldik majd Kyle-t és az első 800-ast, és a többiek is megjelennek. Mert a sok ügyködés miatt még ez sem garantált (elég csak arra gondlni, hogy a T2-es beavatkozás nélkül a T-850-es és a TX sosem bukkan fel a múltban).

 

Gyerekek, az ilyen fejtegetésekhez...khm...mennyire kell pihentnek lenni? :D :D

Nem nagyon, én pl. csak fáradt aggyal tudom ezeket átgondolni :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt várom amikor John először találkozik majd az apjával. :D

Tuti a hátszőreffektus.

Sajnos ellőtték a trailerben :) De még a hatás meglehet, bár én pont a trailer miatt nem borzongtam meg, mikor Qui-Gon bemutatta Anakint Obi-Wannak (vagy mikor McCoy megismerkedett Kirkkel, amikor Kirk elfoglalta az Enterprise székét...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ellőtték a trailerben :) De még a hatás meglehet, bár én pont a trailer miatt nem borzongtam meg, mikor Qui-Gon bemutatta Anakint Obi-Wannak (vagy mikor McCoy megismerkedett Kirkkel, amikor Kirk elfoglalta az Enterprise székét...)

A megtörténtét igen, node azt nem amikor John először hallja meg Kyle nevét. Azt tudjuk viszont, hogy direkt őmiatta kockáztatja az életét amikor szembekerül Ashdown tábornokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig igyekeztem érthetően elmagyarázni. Na mégegyszer.

 

http://img188.imageshack.us/img188/1083/termintor2.jpg

 

Szóval az alternatív univerzumok nem úgy működnek (szerintem), ahogy te leírtad. Azért nem, mert így folyamatosan alternatív univerzumok jönnének létre, és sosem jöhetne létre az az idővonal, amit most látunk.

 

Természetesen mi csak egy alternatív idővonalat látunk, de ettől függetlenül nagyon sok van még, és ezek azok, amik elősegítik a mostani idővonal születését. Amiről én beszéltem, hogy ez az idővonal hogyan jöhetett létre. Ugye volt szó róla, hogy amit látunk most, idővonal, annak a vége vajon hogyan ér véget? Vissza kell-e küldeni valakiket Johnnak ahhoz, hogy beteljesítse a sorsát, vagy akár gondolhat egyet, és felrobbanthatja az egész időkimozdítót anélkül, hogy bárkit is a múltba lökne. Továbbá kérdeztem tőled, hogy a T1000-es hogy juthatott át az időkimozdítón, amikor Kyle arról hablatyol, hogy senki sem jött vele.

 

Ezekre a kérdésekre kerestem a választ, és úgy gondolom, hogy meg is találtam. Vegyük az első idősíkot. Igen, ezt nem láttuk, de ettől még létezik. Ebben Connor egy teljesen ismeretlen férfitól születik, az ítélet napja kitör 1997-ben, és Connor győzelemre vezeti az embereket. Itt kezdődik a gubanc, ugyanis ezen idősík végén visszaküldik a robotok a T101-est, Connor pedig Reese-t. De nagyon fontos amit most írok: csak ők ketten mennek vissza, senki más. Egyrészt Reese is arról beszél, hogy megsemmisül az időkimozdító, másrészről majd később látni fogod, miért. Szóval ketten mennek vissza, de ahogy arról meggyőztél, evidens, hogy ezzel egy új idősíkot hoznak létre, egy olyan idősíkot, amiben már Connor apja Reese, és a Skynet sem összefüggő komputerek hálózata. Az új jövőt remekül mutatja az a képsor, ahol a koponyákon végigmenő tankot ezúttal már a T101-es alapváza követi. Ez azért lehetséges, mert a múltba visszament T101-es kezét megtalálták a Cyberdeanben, és ezért sokkal hamarabb lesznek ilyen vázú robotok.

 

De kanyarodjunk vissza. Ezen idősíkban az ítélet napja ugyanúgy 1997-ben tör ki, és Connor ugyanúgy győzelemre vezeti az embereket. Most jön azonban a második kulcspont. Reese ebben az univerzumban már nem fog időtutazni. Miért? Azért mert mi most annak az idősíknak a létrejöttét keressük, amiben Reese az eredeti jövőt mondja el. Eléggé evidens tehát, hogy a második idősík Reese-e nem térhet vissza, és beszélhet Sarah-val, hiszen ő az új jövőt ecsetelné, de mi nem ezt látjuk a képen, nem ezt láttuk a T1-ben, és mivel a múlt egyik alkalommal sem változott meg (és a szereplők memóriája sem alakult át), így egy olyan alternatív univerzum segítheti elő az általunk látott idősík létrejöttét (tudom ez bonyolult, de próbáld kibogozni!), amiben Reese már másodjára nem megy át, csak a T101 (jó termi) és a T1000-es (rossz termi).

 

Tudom, tudom, őrület, de tényleg így van, ha végiggondolod, rájössz. Ha Reese ugyanis ebben az idősíkban is visszamegy, akkor mást mond Sarahnak. Nem azt, amit mi hallottunk, tehát a mi idővonalunk olyan alternatív univerzumokból épül fel, melyek külön-külön biztosítják a mi idővonalunk (amit a filmek elmesélnek) kontinuuitását.

 

Azaz:

Az első idővonal végén visszamennek Reese-ék.

A második idővonal végén visszamennek a T1000-esék (de csak ők ketten!).

A Harmadik idővonal végén visszamennek a Tx-ék (de csak ők ketten!).

 

És így jutunk el a negyedik idővonalhoz, és ez az, amit most látunk.

Reese elmeséli a saját jövőjét, azt, ami az első idővonal végén létezett. Ez csak úgy lehetséges, ha ő az a Reese, aki az első idővonal végén utazott vissza, ha ugyanis a 2., vagy 3. idővonalbeli Reese lenne mást mondana! Ebből következik, hogy a második és harmadik idővonalból nem utazhatott vissza Reese ebbe az idősíkba, mert egyszerűen nem illik bele ebbe az idősíkba az, amit mondana.

 

A második részben T101-es elmeséli az alternatív jövőjét. Világos, hogy ő sem utazhatott a 3. idővonalból, mert akkor nem a 97-es ítélet napjáról beszélne, hanem a késleltettről, ami megint csak hibás, hiszen amit a filmekben látunk idősíkba nem illeszthető be.

 

A harmadik részben a második T101-es elmeséli az ő alternatív jövőjét. Világos, hogy neki a 3. idővonalból kellett jönnie, mert ezt meséli el.

 

Több időutazás nincs. Amit még fontos megérteni. Az első idősíkban a múltban még semmilyen időutazás nem volt. Ekkor Connor apja ismeretlen, a háborút időmanipulálás nélkül is megkezdik, így az első idősík végén elkezdett időutazós dolog márcsak a 2. idősíkra hat, ennek megfelelően a második idősík időutazása a 3. idősíkra, és így tovább, mint amikor eszel és vécére mész, ha ma eszel, holnap mész vécére, és így tovább. Éppen ezért a mostani (4. és végleges) idősík időutazós feltételeit (a múltban: Reese, T101, T1000, TX) már a korábbi idősíkok teremtették meg. Egy példa: A második idősík úgy megy végbe, hogy csak Reese jelenik meg a múltban meg a T101-es, senki más. Ez hogy lehetséges? Úgy, hogy az első idősík végén visszaküldik Reese-t és a T101-est, ami így indukálja a másodikat.

 

Az a lényeg, hogy egyszerre nem küldhetik vissza az összes termit, mert akkor nem azt mesélnék el, amit elmesélnek. A termik más-más alternatív idősíkból érkeznek, ezért mesélnek el más-más történetet. Ha pl. azt láttuk volna a filmek során hogy mindegyik terminátor ugyanazt a jövőt mesélné el, csak máskor, akkor annyi lenne, hogy a háború végén egyszerre visszaküldték az összeset, de más-más időbe érkeztek.

 

Mivel azonban más történetet mesél el az egyik, illetve a másik, ez csak úgy lehetséges (ha nem hazudnak), hogyha más-más idősíkból jöttek, és csak külön külön.

 

Még egy picit továbbmagyarázva: Ha a filmben azt látnánk, hogy Reese is ugyanarról a Cyberdeanről mesél, amiről a T2-es termi is, akkor megállapodhatnánk abban, hogy a T2-es termit és Reese-t egyszerre küldték vissza, egyazon idősíkból. Mivel azonban a meséjük eltér, ezért evidens, hogy a T2-es termit egy megváltozott jövőből küldik vissza, ahogy a TX-et is, ekkor viszont már Reese-t nem küldhetik vissza, mert az ő általa elmesélt jövő ennek ellentmond...

 

Tudom bonyolult, de kérdezz! :)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a hónapban két robotos film...Kell ennél több?
Ja kell. Sikeresnek is kell lenniük különben a "Terminator Salvation"-t át lehet keresztelni "Terminator Starvation"-re (Terminator Éhínség) a TF2-re meg nemcsak a címe miatt lesz jellemző a "bukott" szó. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. Akármit is szedsz, kérek belőle. :D

 

Vicodin ;)

 

Bonyolult, de szerintem megérthető. Bízom Dzséjtben. :D

 

Itt van még két ábra:

 

http://img268.imageshack.us/img268/4557/termi3.jpg

 

http://img268.imageshack.us/img268/9940/termi4.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.