Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na végre, én is meg tudtam nézni az MI:3-as képet, ez valóban naboo-i palota :)

Huhh, tényleg, nem tudja valaki, hogy melyik városban van? Azért jutott eszembe, mert volt kvízkérdés a klubon. Akkor sem tudtam, csak tippelgettem.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen többször láttam a Krullt, sőt meg is van, de nekem semmi sw vonatkozás nem ugrik be.

Liam Neeson játszik benne. :) De félre a tréfával. Én másik filmre gondoltam. Egyébként elaludtam rajta....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap reggel volt némi dolgom Pesten, és miután végeztem, elmentem egy kis mozis túrára. Íme:

 

Good night, and Good luck.

A film az ötvenes években játszódik, igaz történet alapján készült. A főszereplője Edward Murrow tévés újságíró (tévés díjat neveztek el róla), aki a műsorában megkérdőjelezte az Amerika Ellenes Tevékenységet Vizsgáló Bizottság (remélem, nem rontottam el a nevét) elnökének, a hírhedt McCarthy szenátornak a tevékenységét. Sőt, nyíltan szembe is szállt vele, amivel Murrow megszegte a saját ?törvényét?, hogy mindenről mindkét oldal szemszögéből objektív híreket közöl le. Volt is vita a szerkesztőségben emiatt. Valóban megtörtént esetről készült riportokat láthatunk. A film emléket állít a fickónak, másrészről a tévés újságírás felelősségéről is szól. A műsorok, filmbeli események közötti átkötést zenével oldották meg, alatta pedig a sürgölődő embereket lehet látni. Tetszett ez a megoldás. A tévé műsor készítői annak idején még anyagilag is hozzájárultak, hogy lemehessenek a riportok a tévében. Nagyon tetszett, remek kis film. Fekete-fehérben készült azért, hogy a régi tévés felvételek ne lógjanak nagyon ki, ráadásul így jobban visszahozta az ötvenes évek hangulatát is. Rengeteg régi tévés felvételt rágtak át a készítők ahhoz, hogy minél hitelesebb legyen a film. A szenátor pl. csak az eredeti felvételeken látszik, nem színész játszotta. Sok ismerős színész arcát fedeztem fel a filmben. George Clooney rendezte, és ezen kívül ő a társíró, és az egyik mellékszereplő is. A finanszírozók azt szerették volna, hogy ő játssza a főszerepet, de Clooney talált erre egy remek színészt (David Strathairn). A vége az lett, hogy maga állta a film teljes hét milliós költségvetését, mert nagyon szerette volna elkészíteni ezt a filmet. Nagyon tetszik ez a fajta alkotói hozzáállás, kezdem nagyon bírni Clooney-t.

 

Büszkeség és balítélet

Ki tudja, hányadik feldolgozása, de attól függetlenül egész jól sikerült. 1800-as évek elején íródott lányregény (by Jane Austin). De a jobbak közül való. Azóta sem igen veszített a népszerűségéből, számtalan feldolgozást megélt. Évekkel ezelőtt láttam egy fekete-fehér változatot Lawrence Olivier-val, de a leghíresebb a BBC csatorna által készített 1995-ös mini sorozat. Ez tette annak idején híressé Colin Firth-t (Mr. Darcy nevű büszke arisztokratát játssza, ő ihlette Helen Fieldinget a Bridget Jones-os Darcyra, amit végül szintén Firth játszott el). A történet mindössze arról szól, hogy van egy kisnemesi család, öt lány gyermekkel, akiket férjhez kellene adni, mivel a birtok majd egy férfi unokatestvérre száll, és az apa halála után a család elég rossz helyzetbe kerülne. Jönnek a gubancok, fordulatok, stb. a végén három lánynak akad majd párja. Kellemes kis kikapcsolódós limonádé. Kellemes volt a zenéje, néhol csak zongorajáték volt a háttérben, itt-ott szép képekkel. Szórakoztató volt, nem bántam meg, hogy megnéztem. A nemtudomhogyishívjákeztaszínész pasi főszereplő (Mr. Darcy) remek választás volt, nekem személy szerint jobban bejött, mint Firth. Kár lett volna kihagyni, amint a film végén ingben és nadrágban (minden akkori sallang nélkül), lobogó félhosszú kabátban jön a csaj felé a ködös angliai hajnalban :) Keira Knigtley, mint a balítéletű Elizabeth Bennet ellenben nekem kicsit hiteltelen volt.

 

Nyughatatlan

Már akkor eldöntöttem, hogy megnézem, amikor még 2004-ben először olvastam róla. Ebben a filmben játszik egyik fő kedvenc színészem, Joaquin Phoenix (azt hiszem, már írtam párszor, hogy kedvenceim közé tartozik). Ráadásul énekel is benne, csak nem hagyhattam ki :cry: ) A film a country és rock legenda Johnny Cash életéről szól. Életrajzi film, de nem követi végig a fickó pályafutását, mert egy kicsit sok lenne (majdnem fél évszázad, az ötvenes években kezdte, és 2003-ban halt meg). A film előkészítésében a főszereplő páros (plusz Cash felesége, June Carter énekesnő, aki szintén 2003-ban, néhány hónappal Cash előtt halt meg) is részt vett, sőt, talán ők maguk választották ki a színészeket is. Ebben már nem vagyok biztos. Azt nagyon sajnáltam, hogy nem feliratozták a dalokat. Elég sok fellépős jelenet volt a filmben, ezért nagy kár. Nem a kedvenc műfajom a country, de a két színész (Reese Witherspoon, mint June Carter) annyira remekelt a szerepben, hogy egyszerűen magával ragadó volt, de nem csak a zenei részek, a többi is (bár Phoenix jobb volt). A két színész élt a színpadon (maguk is énekeltek, meg kell, hogy mondjam, nagyon jól, nekem bejött a hangjuk is, és az előadásuk is), simán elhittem, hogy két énekest látok, akik fergeteges előadást produkálnak, és nem két színészt, akik mindezt eljátsszák. Megnézném egyszer őket élőben is :cry: ) A zenéken kívül a két énekes kapcsolatán van a hangsúly, és a családi huzavonákon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most olyat láttam, hogy ilyet még soha. Serenity, magyar honban nemhogy a filmet, de a sorozatot se mutatták be soha, semmilyen formában, és eddig nem is tervezik. Előre láthatóan a Serenity DVD is csak novemberben jelenik meg. Ez eddig nem is olyan különös, DE. Torrent oldalakon fent van a szinkronizált Serenity, na és honnan való a magyar szinkron? Ausztráliából! Lehidalok. Ilyet komolyan nem láttam még (elméletileg a Star Trek 10: Nemesis DVD-je Ausztriában kapott magyar szinkront, de az mégis csak ezen a kontinensen van, itt a szomszédban és akkor - bár azt sem mutatták be idehaza moziban - volt szinkronja a VHS miatt - ami sose jelent meg, csak tékákban, de én ott se láttam).

Amúgy a szinkron a hallottak alapján magyar viszonylathoz képest is csapnivalóan sz*r (késik a hang, félrefordítanak, borzalmasa a hangok), gondolom ez olyan jó kis "Romantica TV-s" szinkron :)

 

Apropó: Star Trek: Nemesis és Serenity, milyen érdekes, hogy ezek a nyüves magyar mozik egyiket se mutatták be, ráadásul mindkettő mélyrepülést végzett a mozikban, a DVD-n viszont viszik, mint a cukrott.

 

MissKarrde: nem tétlenkedtél :cry:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dszéjt kedvellek meg minden, de ne élvezd már ennyire ezt a szar serenitiy-t. :cry: Komolyan mondom....a film alapján kurva gáz! Nuku ereditség, szitukat százszor láttuk....

1. Élvezem, mert a sorozat után nekem nagyon-nagyon-nagyon tetszett és igenis van benne eredetiség.

2. Ezt most bármilyen más filmmel előhoztam volna, mert ez szerintem meglepően érdekes, hogy egy Mo-n egyáltalán nem vetített film nemhogy más országban, de egyenesen más kontinensen kap magyar 5.1-es szinkront (ha most adnák először a Voyager 7. évadját azzal az űbergáz román szinkronnal, azt említeném meg), miközben a magyar kiadású DVD-k 70%-a még mindig nem rendelkezik magyar szinkronnal, még 2.0-sal sem. Mert ez szerintem durván minősíti a magyar kiadókat.

3. Tudtam, hogy ezt fogod mondani :)

4. Azért én is kedvellek, meg minden, de "sajnos" nagyon megszerettem rövid idő alatt a Firefly-t. Én ilyen vagyok, ha megragad valami, akkor a csapból is azt folyatom (képzeld szegény szüleim), és elég sok mindenért rajongom (Jurassic Park, Alien, Stargate, Star Trek és még sorolhatnám), de ne félj, a rajongási lista élét a Star Wars vezeti. Csak most már kibővült még egy művel ez a lista.

5. Ne itélj egy mű, ítélj a teljes mű láttán (ki is mondta nekem, hogy először nézzem meg a teljes Enterprise-t, és csak aztán húzzam le?).

6. A Serenity valóban rosszabb a Fireflynál.

7. Szólj, ha már idegesítelek (bárki szólhat, ha már idegesítem) :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, ez tény, Weddon is beismerte, hogy van benne Han Solo bőven (egyenesági leszármazottja), de van benne Kirk is. Viszont, Solo még nem lőtt le lovat, vagy sebesültet, na jó, ez kis módosítás. Amúgy eredetileg letargiás fickóra tervezték, csak a Fox akart bele humort és így alakult ki a megismert Reynolds. De nem ötödosztályú, bár minden kln ilyen minőségű lenne (hosszú távon annyi köze van Solohoz, mint Adama parancsnoknak Sisko kapitányhoz).

 

Ami eredeti:

- hogy ezek az emberek nem világi dolgokért szórakoznak, hanem a mindennapi megélhetésért.

- hogy valóban nincs hang az űrben (erre a BSG se képes, pedig ott is mondják, pedig ott van hang az űrben).

- hogy itt végre valóban családi kötelék alakult ki a karakterek között.

- hogy itt valóban hibáznak és ennek kihatásai vannak a kapcsolataikra (ez mondjuk a BSG-ben is benne van, tehát ahhoz képest nem eredeti, de a BSG egy idős a Firefly-jal, így együtt lettek ezzel eredetiek).

- hogy ezek nem überjó jófiúk.

 

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ami nekem bejött és amiért szerintem eredeti.

 

Persze nem erőszak a disznótor, ha nem tetszik, hát nem tetszik. De Ody, szerinted jogosan szarozol le úgy egy 14 részes művet, hogy csak egyetlen filmet láttál belőle, és máris úgy elitéled, mint az anti ep1-2-3-as emberkék az ep1-2-3-at? Egy olyan film alapján ítélsz, ami a sorozat utolsó darabja, amiben már a kész szereplőket kapod, amiben már átmentek egy évnyi gondon. Az végéről kezdted, és ez alapján ítéled el (egyenesen szarnak titulálod a sorozatot), miközben nekem meg azt mondod, hogy nézzem meg azt a sorozatot, aminek csak az első 22 részét láttam és az alapján ítélkeztem felette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze nem erőszak a disznótor, ha nem tetszik, hát nem tetszik. De Ody, szerinted jogosan szarozol le úgy egy 14 részes művet, hogy csak egyetlen filmet láttál belőle, és máris úgy elitéled, mint az anti ep1-2-3-as emberkék az ep1-2-3-at?

Ekkora baklövést nem követhetsz el! Akik szaroznak, azok nagyrésze oda van az SW IV-VI részéért! A serenity egyszerűen nem érdekel, tucatfilm, stb. Eddig a kutyát sem érdekelte, szóval lehet benne valami. Mármint hogy nem ér semmit.

 

Firefly suxxxxx.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nanana, nem mindenki van oda az ep4-5-6-ért, ráadásul az ok nélküli legyalázásról beszélek. Mert ez nem tucatfilm, de ezt most kábé olyan sikerrel fogom neked megmagyarázni, mint mondjuk egy ep1 utálónak, hogy az ep1 miért jó film (és ezt most ne sértésnek vedd).

Igen is érdekel embereket, és lám, azt, hogy mi lett a sorozat veszte szerintem közelről se tudod. Nem tudod, hogy az, amit Lucas ki tudott védeni, Veddonnak már nem sikerült, és a FOX kinyírta a sorozatát (össze-vissza leadott részek; annyi reklám, mint nálunk a BSG-nek; és folyamatos belepofázás a részekbe). Ennyi.

 

De ezen ne vesszünk össze, csak arra kérlek, hogy ne szarozd. Múltkor jedi master yodának is neki estem ilyen miatt és én nem szoktam hagyni az ilyesmit. Mert ezzel az én rajongásomat gyalázod. Szóval egyszerűen csak megkérlek, hogy ne szarozd. Mond, hogy nem tetszik, és én elfogadom, még meg se kell indokolnod, hogy miért nem tetszik. Ennyi, de a szarozást már csak akkor fogadom el, ha előtte megnézted az összes részt, mert akkor már jó okod van (és itt az a bosszantó, hogy engem meg megkértél, hogy én nézzem végig azért az Enterprise-t mielőtt elitélem, ami meg neked tetszett, nekem meg nem, hasonló okokból, mint neked a Firefly). És ha egy szart szeretek, akkor azt hiszem jogomban áll azt szeretni, anélkül, hogy a képembe vágnák és hallgatnom kell, hogy az milyen szar (de jól elbeszéljük az ürüléki dialektust).

 

Ennyi, részemről ezt lezártam. Neked nem tetszik, nekem igen, maradjunk az SW-nél, meg a BSG-nél, az mindkettőnkenk egyformán bejön :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény Veddon....annyira sajnálom. Föleg a paraszt marketing kapánya után. Ejjj-Ejjj. A köcsög. Jobb mint az SW, meg ehhez hasonlók. Tudod mit? Veddon elmehet az anyukájába.

Hát nemtom, én még nem láttam a Serenity-t még nem láttam, de meg fogom nézni.A videókból ítélve nem jön be, de majd eldől. :D

Én a SW-n kívűl nem is nagyon szeretek más sci-fit nézni, a Star Trek-től kiszaladok a világból például.

 

De azért Ody tényeg ne szarozd a filmet.Te se örülnél ha én elkezdeném hogy a Star Wars milyen szar.Vagy a Star Trek... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jogos, más ízlésébe ne szaladjunk bele ilyen jelzőkkel. Mindenki szubjektíven határozza meg, hogy mi a jó neki. Pl. most a Hervadó virágokat nagyon sokan szapulják, és nem tudom, de engem valami megfogott a filmben, és lehet DVD-n is megszerzem majd. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én egy szóval se mondtam, hogy Star Wars alázó giga film, sőt, annak is ugyan így nekiszaladok, aki ezt meri nekem mondani. Mert az biztos, hogy az SW és a Firefly (most gondolkodjunk abban, mert az az alap, az a jobb és anélkül a Serenity nem is létezhetne - sőt, anélkül maximálisan meg se érthető) között akkora a különbség, mint az Alien és a Farscape között. Össze se hasonlíthatóak, teljesen más kategórai a kettő. Ezért bosszant engem is, ráadásul mivel mindkettőért rajongok, így aztán még inkább tudom, hogy nem így van.

Erről a reklámról annyit nem tudok, mivel akkortájt láttam egy trailert azt szevasz, gondltam, ha lesz a mozikban talán elmegyek rá, amúgy kerültem a Fireflyt, még a cikkeket is Mondjuk ennél talán nem Veddont kéne szidni, mert a reklámot a Universal határozza meg. Aztán mostanában visszaolvastam, de egy olyan Veddon nyilatkozatot nem találtam még, ahol azt mondaná, hogy ez a film leveri az SW-t (ellenben kritikus és Firefly rajongó már kijelentett ilyet), viszont olyat igen, ahol azt mondja, hogy a Firefly apja a Star Wars, az anyja meg a Star Trek. Ha viszont valóban ilyet mondott, akkor elmehet a jó édes anyukájába, mert ezt még jó, hogy nem ő dönti el. De emiatt nem kell szarozni, elég annyi, amit írtál is, hogy nem jön be. Ha meg valóban mondott ilyet, én meg azt leszarom, mert nekem nem a rendező szava számít, hanem hogy mit érzek a művével kapcsolatban. SW alázó meg valóban nem, nekem elhiheted, mindkettőt jól ismerem és az SW-vel a különbségei miatt össze se hasonlítható, mint ahogy a GyU sem hasonlítható hozzá. Ilyesformán meg se közelíti az SW-t. Sőt, annyi esélye van az SW ellen, mint Madárnak Mike Tyson ellen.

 

El van nézve :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.