Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerencsés fickó ez a William Goldman, ha ekkora semmitmondásokkból tudott irni egy könyvet és még sikeres is lett vele :) (ezaz emotikon nem pont idevaló, de annyira tetszik, hogy muszáj volt beraknom :))

Emelett azért összehozta azt is hogy ő jelenleg a világ egyik legjobb forgatókönyv írója is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ezt tudom róla, de megítélni magam nem tudom ennyire biztosan, mert nem láttam sok filmjét, és egyébként sem vagyok jó filmelemző, a forgatókönyvekről nem is beszélve.

Egyébként abban a könyvben jó néhány olyan dolgot leír a forgatókönyvírással kapcsolatban, amik megértették velem, hogy ez-az miért úgy van egy filmben, ahogy van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett, de van benne két és fél oldal, amit csak azért nem tépek ki és dobok ki a kukába, mert könyveket nem rongálok. A folytatásokkal kapcsolatban írja meg a fickó a véleményét, és minden jobb érzésű SW rajongó kést, sőt inkább fénykardot képzel a pasas hátába ezért (attól függetlenül, hogy az övé is csak egy vélemény, mint bárki másé).

Engem érdekelne, mit ír SW ügyben a fickó. Nincs kedved bemásolni ide azt is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem érdekelne, mit ír SW ügyben a fickó. Nincs kedved bemásolni ide azt is?

Igazából a folytatásokról ír, és az SW az egyik fő példa. Begépelem otthon, és felrakom, de ha a társaságot nagyon zavarja, akkor elküldöm priviben :)

Nem is lenne rossz újra olvasni a könyvet, és néha ide felrakni ezt-azt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emelett azért összehozta azt is hogy ő jelenleg a világ egyik legjobb forgatókönyv írója is.

Ettől még semmivel se válik komolyabbá a mondanivalója. Stephen King is óriási iró, de óriási marhaságokat is tud beszélni (a Stanley Kubrick féle Ragyogás-ról alkotott véleménye viszi a pálmát, ami szerinte láthatóan nagyon amatőr, mivel Kubrick nem nézett eléggé körül a témában... LOL :) ). Az pedig, hogy ez a William Goldman lenne a világ egyik legjobb forgatókönyirója... háát... az elmúlt 15 évben elég gyatra irások kerültek ki a kezei közül. Dreamcatcher, Memoirs of an Invisible Man... hát nem vagyok hasra esve tőle, és még finom voltam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől még semmivel se válik komolyabbá a mondanivalója. Stephen King is óriási iró, de óriási marhaságokat is tud beszélni (a Stanley Kubrick féle Ragyogás-ról alkotott véleménye viszi a pálmát, ami szerinte láthatóan nagyon amatőr, mivel Kubrick nem nézett eléggé körül a témában... LOL :P ). Az pedig, hogy ez a William Goldman lenne a világ egyik legjobb forgatókönyirója... háát... az elmúlt 15 évben elég gyatra irások kerültek ki a kezei közül. Dreamcatcher, Memoirs of an Invisible Man... hát nem vagyok hasra esve tőle, és még finom voltam ;)

Az hogy mi lesz egy forgatókönyvből teljes mértékben a rendezőn és a produceren múlik. A legjobb példa erre a kedvenc forgatókönyv íróm Andrew Kevin Walker- a pasi egyszerűen fenomenális minden könyve szuper, de össze lehet hasonlítani a Seven-t és a 8mm-t az egyiket Fincher filmesítette meg a másikat Schumacher az egyikőjük ért a rendezéshez a másik nem igazán, meg is lett az eredménye. ;) Kingnek bizonyos tekintetben igazat adok a Shining remek thriller de a horrorhoz kb. annyi köze van mint a Disney filmeknek. Dreamcatcher elég nagy botrány volt a film körül a producerek állandóan beleszóltak a rendező és az író munkájába is Goldman le is akarta szedetni a nevét a stáblistáról. Örök érvényű szabály (ha esetleg valaki filmesnek készül): még a legutolsó világosító technikusnak is nagyobb beleszólása van a filmbe mint az írónak (persze vannak nagyon ritka kivételek, de álltalában akkor ha az író személye megegyezik a rendezőjével vagy a producerével).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Priest ezt a kis leirást. Nem nagyon vagyok képben hogy pontosan mik mennek egy film-készitésének a hátterében, de hát ezért vagy te itt ;)

 

A Ragyogást mondjuk én kiskoromban láttam először és akkor elég nagy horror volt... mindenképp nagyobb, mint az a TV-film amiben, ha jól tudom King keze is alaposan benne van ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is érdekel, szerintem a kritika topikba mehet.

Ez jó ötlet, akkor majd oda felrakom azoknak, akik el szeretnék olvasni (vannak olyan bártak, de kb. arról szól, amit Ody írt) ;)

Szóval semmi újdonság nem lesz benne.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Priest ezt a kis leirást. Nem nagyon vagyok képben hogy pontosan mik mennek egy film-készitésének a hátterében, de hát ezért vagy te itt ;)

Abból a könyvből, amiből a részlet van, nagyon sok minden kiderül ezekről a háttér dolgokról a filmezéssel kapcsolatban. Pl. amiket Priest is írt lentebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én lényegében azt se tudom ki ez a faszi. ;) Persze ez lehet, hogy nem az ő hibája...

Idősebb generációhoz tartozik a fickó, érdekelnek részletek? Mert akkor kiírom, és felrakom ide. Nagy valószínűséggel láttál tőle filmet, de az emberek egy filmmel kapcsolatban általában nem a forgatókönyvíróval foglalkoznak (bár én hajlamos vagyok egy filmet mindenképpen megnézni, ha az van odaírva, hogy Charlie Kaufman írta ;) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Priest ezt a kis leirást. Nem nagyon vagyok képben hogy pontosan mik mennek egy film-készitésének a hátterében, de hát ezért vagy te itt ;)

 

A Ragyogást mondjuk én kiskoromban láttam először és akkor elég nagy horror volt... mindenképp nagyobb, mint az a TV-film amiben, ha jól tudom King keze is alaposan benne van ;)

A Kubrick-féle Ragyogás mindenféleképpen a horror kategória szerintem... És az egyik legjobban sikerült filmváltozat King könyveiből. A TV-s verzió ehhez képest hígfos :P

 

Amúgy King nekem nem jelent valami sokat, úgyhogy nem fáj annyira, hogy nem ismeri el Kubrick verzóját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden remény megvan, hogy a Silent Hill lesz az első normális játék adaptáció a filmtörténelemben. Ha esetleg mégsem a szemünk akkor is jól jár! :D

 

spearhead021406.jpg

 

 

Hát nem gyönyörű? :o És ennél csak betegebb dolgok lesznek benne!!!

Szerkesztve: - Priest
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden remény megvan, hogy a Silent Hill lesz az első normális játék adaptáció a filmtörténelemben. Ha esetleg mégsem a szemünk akkor is jól jár! :D

ÁÁááááááá... a piramisfejű!!! Benne lesz? Király, hogy én mennyire utáltam ezt a dögöt az SH2-ben. Viszont a játék alatt jól kitaláltam, mi lenne, ha megjelenne a Resident Evil 3-ból Nemesis, és benyögné, hogy: "Staaaaars" :o

Sikerált a trailerét is megnézni, és szerintem prímán fogja hozni az SH2 beteg hangulatát (ha benne lesz, hogy ez a randaság éppena próbababaszerű izét erőszakolja meg...). Bár érdekes, hogy történet tanilag majdnem teljesen az SH1-et kopizták... minden esetre én már alig várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.