Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem spec. a Kegyetlen játékok (Cruel Intentions) sokkal jobban bejön. Bár azon nincs 18-as karika, ha jól tudom. :)

 

A Vad vágyakat nem láttam, sem a Kegyetlen játékokat. Utóbbiról az rémlik, hogy a Veszedelmes viszonyok modern feldolgozásban, akkor viszont nem is szeretném látni, mert a VV egy remek film. Éppen ezért tartok a Kegyetlen játékoktól egy kicsit.

Tavaly nyáron kölcsönadtam egy fórumozó lánynak a VV-t, aki pár hét múlva eltűnt, szóval a film azóta nincs meg :) Az hagyján, de sajnos ugyanazon a kazin volt az RTL-es Így készült a ROTS kisfilm is :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt a fórumon is felmerült már az a pletka, hogy Spielberg Mary Poppins remake-et fog csinálni. Nos az alábbi filmlexikon.hu-n megjelent hir ezt cáfolja:

 

"Az interneten korábban elterjedt az a pletyka, miszerint Steven Spielberg egyik következő rendezése az 1964-es Mary Poppins remake-je lenne. A híresztelés egy londoni színpadi show igazgatójától származott, aki állította, Spielberggel sokat beszélgettek a történetről. Ugyanakkor Spielberg rajongói oldalán megjelent egy közlemény. Ebben a rendező szóvivője, Mary Levy határozottan cáfolja, hogy Mary Poppins történetét szeretné újraforgatni. A rendező amúgy is igen elfoglalt lesz a következő hónapokban: összesen tíz produkcióval áll kapcsolatban. Többek közt a Jurassic Park IV, az Amikor világok ütöznek remake-je, és a Flags of Our Fathers című Clint Eastwood-film producere is ő lesz. Legújabb rendezése, a München magyarországi premierje január 26-án lesz. "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen ma délelőtt olvastam egy borzasztóan lehúzó kritikát a Münchenről a Népszabiban. Mivel nem kritikák alapján nézek filmet, megnézem a saját szememmel, hogy valóban unalmas-e :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A neten szerencsére találni pozitiv kritikákat is dögivel. Illetve föleg azokat találni. Ami nekem a legjobban tetszik, hogy a palesztinok és az izraeliek se elégedtek meg a filmmel, ami azt jeleneti, hogy Spielberg tényleg nem propaganda filmet csinált és mindkét oldal hibáit megvillantja, miközben azért láthatjuk, hogy ők is 'csak' emberek... legalábbis reménykedek benne, hogy igy lesz... én mindenesetre nagyon kiváncsi vagyok rá :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Winky-s jelenet az, amikor az elején elmennek az étterem mögé és feltűnik az a rémség? Mert azon teljesen betojtam... utoljára talán 4 éve a Gonosz halottak nézése közben rémültem meg ennyire. Föleg attól olyan erőteljes a jelenet, hogy az embert teljesen felkészületlenül éri.

 

Az az. Amikor Wallatosnak és egy másik cimborámnak mutattam a filmet, annál a jelenetnél majdnem hátraestek a fotellal, akkorát ugrottak :)

 

Egyébként én a film nézése után, úgy vágtam neki a megfejtésnek, hogy azt feltételeztem, hogy a barna és a szőke csaj ugyanaz. Föleg abból a jelenetből indultam ki, ahol Naomi megszólitja a másikat és saját magát látja meg (nomeg a barna csaj a film elején mintha direkte hasonlitani akarna rá... szőke parókát vesz stb.). Ezzel kezdtem el kombinálni meg azzal, hogy a sötét rémség keverte össze a szálakat a kék kockájával, de aztán rájöttem, hogy ebből igy semmi értelmeset nem lehet kihámozni, igy végül én is arra jutottam, amit te is irsz. Tehát az eleje az álom, ahogy mindennek történnie kellett volna és a vége a szomorú valóság. De azért igy is sok kérdés marad megválaszolatlan: ki a fene ez a rémség és mi köze van mindehhez a kék doboznak (vagy ez csak egy narrativ eszköz, amiből az álmot átvezetik a valóságba?). De föleg a vége kérdéses a két miniatürizált öreggel, meg a többi érdekességgel.

 

SPOILER.

A rémség sztem egy kitalált bábmester, akit Naomi karaktere saját maga helyett okol a történtekért. Ezért nem tűnik fel soha a valóságban. A két öreg a film elején adja át a díjat Naominak a táncverseny megnyeréséért, és ez az esemény indítja el az öngyilkosság felé vezető úton. Véleményem szerint ezért van az, hogy az öngyilkosság előtt az öregekről hallucinál. Persze lehet, hogy vhol hibázik az elmélet, elég rég láttam már a filmet.

SPOILER END.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Munich (Spielberg, 2005)

 

Ez nagyon ott volt... Most nincs sok időm írni, meg még egyszer látnom kell a filmet, de úgy tűnik számomra ez lesz az eddigi legjobb Spielberg film. Nagyon elüt mindentől, amit eddig láttam tőle. Kicsit ugyan itt is befigyel a szentimentális Stevie, de nem túlzottan (mint pl. a Schindlerben)... Iszonyat jó képek, szinek vannak végig, sötét, esős látványvilágok viszik a prímet, Eric Bana jól nyomja... Végig nagyon komor hangulata van, súlyos, többször igen finom humorral feldobva. Ajánlom mindenkinek. 9/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: Eddig is nagyon vártam a filmet, de most rátettél még pár lapáttal... jövő héten remélem már én is megtudom nézni :)

 

Én tegnap ezeket láttam:

 

Education for Death (Walt Disney rajzfilm, ?BETILTVA?; készült valamikor 1942 körül)

class_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Akik ismerik Walt Disney életét és munkásságát azok tudják, hogy ő mindig is a háború lelkes támogatója volt. Az első világháború idején karikaturistaként dolgozott és hevesen ostorozta azokat, akik kihuzták magukat a harcokból. Ő maga túl fiatal volt akkor még, hogy részt vegyen benne, de rendkivül irigy volt a testvérére Roy-ra, aki ekkor a haditengerészethez volt beosztva.

A második világháború kitörésekor már túl volt a nagy sikereken. A Hófehérke és a hét törpe forradalmasitotta a rajzfilm készitést és a nevével fémjelzett stúdió az egyik legnagyobbá nőtte ki magát. Azt tudni kell, hogy az egész estés filmek mellett a fő irányvonalat továbbra is a rövid, alig tiz perces rajzfilmek jelentették, amiket a "nagy filmek" elött nyomtak le. 1941-ben azonban váratlanul a Disney stúdiót lefoglalta az Amerikai Hadsereg, és a filmberendezéseket felváltották a teherautók és légvédelmi ágyúk (ott szerelték össze őket).

Disney-nek pedig kiadták, hogyha talpon akar maradni, akkor náci-ellenes propaganda filmeket kell csinálnia. Mivel Disney-től ez annyira nem is állt távol igy végül belement, bár tény, hogy sok választása nem is volt. Ezek egyike az 'Education for Death', ami azt mutatja be, hogy a kis ártatlan gyerekekből hogy csinálnak agymosott mindenre kész gyilkológépet, akikből hiányzik bármiféle morális világkép. Mint a legtöbb akkori propaganda-film ez is egyszerre igyekszik rendkivül nevetségessé tenni a németeket (az egyik részletben egy undoritóan nagy kövér söröző nő jelképzei az összes német), ugyanakkor emellett félelmetes szörnyeteget is csinál belölük. Végül pár évvel a háború után a többi rajzfilmmel együtt ezt is betiltották. Nem is igazán értem, hogy miért. A rajzok jók, és ha túlzoak is, de elég találoak. (mondjuk Disney háború-pártiságát sosem tudtam megérteni, és ebben ez a rajzfilm se visz közelebb)

 

Hervadó virágok (2005)

 

Ha egyetlen szóval kéne jellemezni ezt a filmet, akkor csak annyit mondanék: üresség. Azért valahol már önmagában az is művészet, hogy egy film ennyire ne szóljon semmiről. Nézzük ezt lebontva:

Story? Van, méghozzá egész jónak tünő. Egy kiöregedett Don Juan (Bill Murray) kap egy levelet, ami szerint van egy 19 éves fia, aki őt keresi. Bill összeszedi a 20 évvel ezelötti nőinek a nevét és megindul meglátogatni őket, hogy kideritse melyikük áll a levél mögött. Egész jól hangzik, nemde? De ne örüljünk túl korán.

Dialógusok? Borzalmasak. Szinte érezni a mögöttük lévő izzadság-szagot, amivel az iró-rendező Jarmusch megprobál nagyon igazi és realista dialogokat kiizadni magából. A végeredmény kész dögunalom. Nem hiszem, hogy léteznek ennyire unalmas emberek a világon, de ha igen, akkor szerintem nem érdemes róluk filmet forgatni. Szerb Antal mondta anno, hogy egy realista művet onnan lehet felismerni, hogy sokkal realistább magánál a valóságnál is. Tisztára mintha látta volna a 'Hervadó virágokat'.

Akkor esetleg kapunk pár jó filmes megoldást, esetleg érdekes beállitásokat? Nem, semmi ilyesmi. Sőt, a realizmus jegyében néha hosszú másodperceken keresztül nézhetjük, ahogy Bill Murray unatkozik. Sajnos egy idő után bevon minket is és együtt unatkozhatunk. Ez műfajtól függetlenül minden film halála: még csak nem is rossz, amit látunk, hogy bosszankodhassunk rajta... egyszerüen hidegen hagy.

Akkor talán a szinészek jók? Nos velük nincs semmi probléma. Kár, hogy az általuk megformált karakterek egyszerüsége ezt nem igazán aknázza ki. Mondjuk azért a Lolita nevü leányzó láttán megfog emelkedni pár férfi-szemöldök.

Tehát sem érdekes beállitás, se érdekes karakterek, se jó dialogok... de akkor a történetből adodó feszültség csak előre görgeti a filmet, nem igaz? Hisz ott a nagy kérdés, hogy ki az anya? Sajna egyáltalán nem. Jól láthatóan se Bill Murray-t, se a rendezőt nem érdekli a válasz. Csak ül, vezet, beszélget és szarik az egészre. Akkor mitől kéne minket érdekeljen ezaz egész? Egyáltalán mi célja lehetett, hogy ezt a filmet leforgatták? Nos Jim Jarmusch valaha egyike volt a legnagyobb amerikai független filmeseknek. Szerintem öreg korára megkopott a tehetsége és nem véve erről tudomást, úgy döntött, hogy forgat valami naggyon művészit. Más lehetőség nem jut eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: Eddig is nagyon vártam a filmet, de most rátettél még pár lapáttal... jövő héten remélem már én is megtudom nézni :)

 

Hervadó virágok (2005)

 

Ha egyetlen szóval kéne jellemezni ezt a filmet, akkor csak annyit mondanék: üresség. Azért valahol már önmagában az is művészet, hogy egy film ennyire ne szóljon semmiről. Nézzük ezt lebontva:

Story? Van, méghozzá egész jónak tünő. Egy kiöregedett Don Juan (Bill Murray) kap egy levelet, ami szerint van egy 19 éves fia, aki őt keresi. Bill összeszedi a 20 évvel ezelötti nőinek a nevét és megindul meglátogatni őket, hogy kideritse melyikük áll a levél mögött. Egész jól hangzik, nemde? De ne örüljünk túl korán.

Dialógusok? Borzalmasak. Szinte érezni a mögöttük lévő izzadság-szagot, amivel az iró-rendező Jarmusch megprobál nagyon igazi és realista dialogokat kiizadni magából. A végeredmény kész dögunalom. Nem hiszem, hogy léteznek ennyire unalmas emberek a világon, de ha igen, akkor szerintem nem érdemes róluk filmet forgatni. Szerb Antal mondta anno, hogy egy realista művet onnan lehet felismerni, hogy sokkal realistább magánál a valóságnál is. Tisztára mintha látta volna a 'Hervadó virágokat'.

Akkor esetleg kapunk pár jó filmes megoldást, esetleg érdekes beállitásokat? Nem, semmi ilyesmi. Sőt, a realizmus jegyében néha hosszú másodperceken keresztül nézhetjük, ahogy Bill Murray unatkozik. Sajnos egy idő után bevon minket is és együtt unatkozhatunk. Ez műfajtól függetlenül minden film halála: még csak nem is rossz, amit látunk, hogy bosszankodhassunk rajta... egyszerüen hidegen hagy.

Akkor talán a szinészek jók? Nos velük nincs semmi probléma. Kár, hogy az általuk megformált karakterek egyszerüsége ezt nem igazán aknázza ki. Mondjuk azért a Lolita nevü leányzó láttán megfog emelkedni pár férfi-szemöldök.

Tehát sem érdekes beállitás, se érdekes karakterek, se jó dialogok... de akkor a történetből adodó feszültség csak előre görgeti a filmet, nem igaz? Hisz ott a nagy kérdés, hogy ki az anya? Sajna egyáltalán nem. Jól láthatóan se Bill Murray-t, se a rendezőt nem érdekli a válasz. Csak ül, vezet, beszélget és szarik az egészre. Akkor mitől kéne minket érdekeljen ezaz egész? Egyáltalán mi célja lehetett, hogy ezt a filmet leforgatták? Nos Jim Jarmusch valaha egyike volt a legnagyobb amerikai független filmeseknek. Szerintem öreg korára megkopott a tehetsége és nem véve erről tudomást, úgy döntött, hogy forgat valami naggyon művészit. Más lehetőség nem jut eszembe.

A Munich nagyon mély benyomást tett rám. Eléggé ritkán van olyan, hogy megnézek egy filmet a moziban, és szinte azonnal erős késztetést érzek, hogy újranézzem mihamarabb, de a Munich-el így áll a helyzet... Ez Spielberg saját apokalipszisa, szokatlanul komoly film egy olyan rendezőtől, akinek filmjei számomra mindig kicsit infantilisnek vagy túl szentimentálisnak tűntek. De most úgy tűnik, hogy levetkőzte ezt a gyengeségét. Úgy hallom, hogy nem arat túl nagy sikereket ez a film... Alighanem kell pár év, mire elismeri a nagy többség, hogy ez egy mestermunka. Én mindenesetre nagyon megszeretném Spielberget, ha több ehhez hasonló hangvételű filmet készítene.

 

A Hervadó Virágokkal kapcsolatban minden szavaddal egyetértek. Komolyan, küzdenem kellett, hogy ne aludjak el a moziban. Csak azt nem értem, hogy mire föl kapott díjat Cannes-ban? Alighanem Jarmusch már a nevével viszi a díjat, más opció tényleg nem jut eszembe...

 

Egyébként szerintem is kiégett az öreg Jarmusch papa. A Halott Ember (1995) volt az utolsó igazán nagy filmje. Azóta volt neki egy közepes Ghost Dog, egy Kávé és Cigaretta (ami nagyon szórakoztató, de igazából nem 2003-as film, csak ekkor adták ki, a jelenetek nagy részét sokkal régebben forgatta le) és a fonnyadt virágok... Nem valami jó teljesítmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr ez a disney propaganda film nagyon érdekesen hangzik.

Mi az, hogy be van tiltva az imdb-n van mellette kép, hogy benne van valami rövidfilm gyűjteményben

64m.jpg

Amerikában egyébként se sokmindent szoktak betiltani.

 

Szerintem Disney háború pártisága könnyen megmagyarázható.

De ha be van tiltva hogy jutottál hozzá, ha letöltötted megtudnád adni, mert engem is nagyon érdekel. Mivel rajfilmeket csinált amik nekem a kedvenceim, az olyan gonosztól akart megmenteni minket, mint a gonosz boszorkány a Hófehérkéből, vagy mostoha, és Hitler. Tenni akart valamit és ezért háború párti szerintem. Felismerte Hitlerben a gonoszt.

Mostanában határoztam el, hogy begyűtjöm Walt Disney összes egész estés rajzfilmjét, illetve a hiányzókat, mert sok megvan.

 

De azért a Führerék sem panaszkodhatnak. Mikor Hitler látta a Hófehérkét, azt akarta, hogy őkis ilyen minőségű rajzfilmeket gyártsanak. Láttam egy dokumentumfilmet azt hiszem a Spektrumon, ami erről szólt. Rengeteg rajzolót fogadtak fel, és éjjel nappal csinálniuk kellett a vidám rajzfilmeket, ami filmhíradó előtt ment, hogy lelkesítse az embereket. Műtermeket is kaptak, zsidó iskolákba költöztették be őket, ott esett le nekik, hogy mindenhonnan le van verve a Dávid csillag. Egyik rajzoló mesélt is, hogy egyik műterem egy tábor mellett volt, és látták a kerítésen keresztül a szerencsétleneket, még sutyiban etették is őket. Nem tudtak így dolgozni ilyen nyomasztó környezetben, Göbbels le is baszta őket.

Volt zsidó ellenes rajzfilmük is le is vetítették a megmaradt néhány percet hang nélkül, ilyen állat mese volt, hogy jön a gonosz orrszarvú, aki ugye a zsidót szimbolizálta, nem is hiányzott róla a Dávid csillag. Meghírdette, hogy szabad világ van és mindenki házasodhat akivel akar, akkor fajkeveredés lett, gólya a krokodillal stb, korcs gyerekek születtek és elüldözték az orrszarvút.

Azért micsoda találékonyak voltak egyszerre antiszemiták és fajelmélet mellett egy rajzfilmben.

Viszont sehol nem vetítették le, mert mire kész Hollandiában már nem volt zsidó, és mivel későn készült el akkoriban már rosszul állt a szénájuk és menekülöben voltak onnan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lokatelli: Utána olvasgattam a rajzfilmnek több oldalon, és sok helyen emlitették a betiltott rajzfilmek között. Többek között itt:

Klikk

 

Még azon a site-on is igy emlitik, ahonnan töltöttem. De úgy tünik, hogy akkor később rájöttek, hogy marhaság volt és kiadták a háborús rajzfilmeket egy DVD-n. Elvégre ez nem olyan, mint a rasszista Tapsi Hapsi részek, ahol a répa-zabáló nyúl a négereket gúnyolja ki (a föntebbi linken látható is ebből pár kép). Egyébként a rajzfilmhez itt találod a torrente file-t (maga a videó valamivel több, mint 100 megát nyom):

Disney

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imdb-n utánanéztem is ott azt irják, hogy Disney megfogadta, hogy ezt a rajzfilmet és a 'Der Fuehrer's Face' (amiben Donald kacsa kezében a Mein Kampf látható) ciműt sose mutatja be többet semmilyen formátumban. És a 2004-es DVD megjelenésig valóban nem voltak elérhetők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Bomarr! Ez a Disney film nagyon érdekesen hangzik már töltöm is.

Régóta szerettem volna már össze gyűjteni, az összes egész estés Disney filmet (most végeztem az összes James Bond-dal), csak nem is tudom hány van már, nem tud valaki erről, egy hivatalos listát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Bomarr! Ez a Disney film nagyon érdekesen hangzik már töltöm is.

Régóta szerettem volna már össze gyűjteni, az összes egész estés Disney filmet (most végeztem az összes James Bond-dal), csak nem is tudom hány van már, nem tud valaki erről, egy hivatalos listát?

Előre szólok, hogy a minősége nem nagy durranás és mindössze 12 perc az egész, viszont igazi kuriozum, ugyhogy akit érdekel Disney munkássága annak persze kötelező :)

 

Egyébként ezeket sorolják az egész estés Disney-k közé:

 

1 Hófehérke és a hét törpe (Snow White and the Seven Dwarfs) 1938. február 8.

2 Pinokkió (Pinocchio) 1940. február 7.

3 Fantázia (Fantasia) 1940. november 13.

4 Dumbó (Dumbo) 1941. október 23.

5 Bambi 1942. augusztus 12.

6 Saludos Amigos 1942. augusztus 24.

7 The Three Caballeros 1945. február 3.

8 Make Mine Music 1946. augusztus 15.

9 Fun and Fancy Free 1947. szeptember 27.

10 Melody Time 1948. május 27.

11 The Adventures of Ichabod and Mr. Toad 1949. október 5.

12 Hamupipőke (Cinderella) 1950. február 15.

13 Aliz Csodaországban (Alice in Wonderland) 1951. július 28.

14 Pán Péter (Peter Pan) 1953. február 5.

15 Suzy és Tekergő (Lady and the Tramp) 1955. június 22.

16 Csipkerózsika (Sleeping Beauty) 1959. január 29.

17 Százegy kiskutya (One Hundred and One Dalmatians) 1961. január 25.

18 The Sword in the Stone 1963. december 25.

19 A dzsungel könyve (The Jungle Book) 1967. október 18.

20 Macskarisztokraták (The Aristocats) 1970. december 24.

21 Robin Hood 1973. november 8.

22 Micimackó (The Many Adventures of Winnie the Pooh) 1977. március 11.

23 The Rescuers 1977. június 22.

24 Cap és Capper (The Fox and the Hound) 1981. július 10.

25 The Black Cauldron 1985. július 24.

26 The Great Mouse Detective 1986. július 2.

27 Olivér és barátai (Oliver and Company) 1988. november 18.

28 A kis hableány (The Little Mermaid) 1989. november 17.

29 The Rescuers Down Under 1990. november 10.

30 Szépség és a szörnyeteg (Beauty and the Beast) 1991. november 15.

31 Aladdin 1992. november 11.

32 Az oroszlánkirály (The Lion King) 1994. június 15.

33 Pocahontas 1995. június 23.

34 A Notre Dame-i toronyőr (The Hunchback of Notre Dame) 1996. június 21.

35 Herkules (Hercules) 1997. június 27.

36 Mulan 1998. június 6.

37 Tarzan 1999. június 18.

38 Fantázia 2000 (Fantasia 2000) 1999. december 31.

39 Eszeveszett birodalom (The Emperor's New Groove) 2000. december 15.

40 Atlantisz: az elveszett birodalom (Atlantis: The Lost Empire) 2001. június 15.

41 Lilo és Stitch (Lilo & Stitch) 2002. június 16.

42 A kincses bolygó (Treasure Planet) 2002. november 27.

43 Mackótestvér (Brother Bear) 2003. november 1.

44 A legelő hősei (Home on the Range) 2004. április 2.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túl vagyok a filmen...Azért a minősége még bőven az élvezhető kategóriában van. El se tudtam volna képzelni, hogy ilyen rajzfilm létezik, pláne, hogy a Disney által. Egy olyan stúdió aki ebben a korszakban alkotta meg a Hófehérkét, a Bambit vagy a Pinokkiót, amihez sokunk kedves gyerekkori emlékei kötődnek azokhoz nem igazán illik a képbe. Viszont ezt a fajta rajzolási technikát, mégis öröm volt nézni. Valóban nagyon érdekes és tényleg igazi kuriózum. Disney háború pártiságáról nem is hallottam ezelőtt. (Azért jó, hogy a Pixar nem készít az öngyilkos merénylőkről ilyen filmet :) )

 

A listáért pedig nagyon-nagy köszönet. Érdekes, hogy nagy részének percről-percre ismerem a jeleneteit, de van köztük egy jó pár amiről még soha nem is hallottam. Na indulhat a gyűjtés...:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem a filmet, nagyon szépen rajzolt. Sokunk az ilyen szép kivitelezésért szereti Disney-t. Ezt sajnos elhagyták mára.

Szerintem a sztori maximálisan igaz, akiket lehetett a nácik ilyen-olyan módszerekkel "egymostak".

Szerintem találó.

 

Azt hittem sokkal több egész estés rajzfilm van, kb 70 körül (Persze az ilyen 2. 3. részeket nem számítva, mint Jafarr visszatér.)

De ahogy nézem nem hiányzik belőle semmi, amiről tudok.

Köszi a listát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja még ehhez a témához.

Kiskoromban volt egy olyan képem Donald kacsáról, mikor náci karszalag van rajta. Gondolom ez is ebbe az érába tartozik.

Sokáig, amíg nem tudtam mi ez a horog-kereszt-náci téma azt hittem, ez jó, hisz volt egy ilyen WD képem Donaldról :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az! :)

 

Ahogy most számoltam az Oroszlánkirályig csak 11 hiányzik az utána lévők engem már nem nagyon érdekelnek, egyedül a Herkules tetszett ami utánna van.

 

Egy kicsit kiegészíteném a listát

29 -es sorszámú A mentőcsapat a kenguruk földjén futott nálunk, ahol az egyik főszereplőegér magyar nagykövet volt, azért mert az eredeti hangja Gábor Éva, Gábor Zsazsa rokona.

26-os sorszámút én rámondásosan láttam, Basil volt a címe, főszereplő neve.

 

Még egy edit:

Volt egy Goofie 1995 film is, de lehet, hogy nem tartozik bele az egész éstések közé. Még ez is tetszett.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Oroszlánkirály után nálad már csak a Herkules jöhet szóba? Pedig egy csomó jó rajzfilmjük volt még utána is, élükön a több apró rajzfilmből összeálló 'Fantázia 2000' ami pedig a maga módján valóságos mestermű, föleg az utolsó rész, ami -ahogy a konferáló mondja- a 'halál és az újjászületés mitikus meséje'. Pár kép a Fantázia 2000-ből:

 

sprite2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

whales_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

people_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A listán nekem 35ig tetszenek a mesék. Azok nagyon jók és bármikor meg lehet őket nézni. 35 utániak is jók, de azok már erőltetettek... :)

Egyetértek. Erőltetett, sok a kántálás.

 

Fantázia 2000 speciel megvan kazin egyszer 700Ft volt leengedve. De az nem igazi mese.

Az régi fantáziára viszont kíváncsi vagyok.

Nem azt mondtam, hogy nem jöhet szóba, hanem nem tetszik annyira.

Csúnyább a rajz mindig ráállnak egy stílusra és azt követik. pl Herkulesben (ebbe is a sztori tetszik nem a rajz) térdeknek ilyen dóros kacskaringójuk van. Lilo & stich-ben (mondjuk ezen még ezzel együtt is sokat röhögtem) arra büszkék, hogy minden le van gömbölyítve sehol egy egyenes vonal, mert állítólag Hawaii-on ilyen minden.

Atlantiszban is túl erőteljes a rajz. Eszeveszett birodalom, pedig a legrondább amit valaha láttam, a Legelő hősei is csúnyák.

Régi rajzfilmekben ugyan az a stílus van egyszerűen szépha pl megnézel egy macskát ugyan úgy néz ki a Pinokkióban és a Macskarisztokratákban, vagy a Susi és Tekergőben, vagy a Robin Hoodban.

Azért a Mackótestvérben szép a rajz viszont a sztori nem az igazi,az csak azért van meg mert anyám kedvence Tina Turner énekli a betétdalát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ford új filmjének a trailere:itt

Jaja. Firewall! nem lesz rossz.

Én most a Da Vinci Kódot várom nagyon de nagyon!!! Most olvastam el a könyvet, néztem meg a dokumentumfilmet és hát a film trailere is óriási.

Nagy film lesz!!! Remélem. :D:) :metal:

(Jó h itt vannak az emotion ikonok) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pár kivételtől eltekintve a '70-es '80-as évek Disney filmjei kritikán aluliak voltak. A Robin Hoodnál még arra se vették a fáradságot, hogy új karaktereket találjanak ki és egy az egyben vettek át a Dzsungel könyvéből. Akkoriban egyébként jó nagy pénzügyi válságba is kerültek, mivel az embereket egyre kevésbé érdekelték a rajzfilmjeik. Voltak, amiket itthon be se mutattak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.