Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Könnyen nevetségessé válhat... De én bízom a mesterekben. :D

Én is bízom, nem kell nagy hókusz-pókusz. Egy kis hajfestés Fordnak, már is kinéz 50nek. Jó kaszkadőrök.

Végzet templomának is majdnem a felét Ford nélkül vették fel, mert sérvet kapott és azzal operálták. Addig csak kaszkadőrjeleneteket forgattak, majd néhány közeli Forddal.

Remélem Nics Gillard lesz a kaszkadőr mester.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fűrész

 

 

Na ma megnéztem.Sok filmet láttam már eddig, de ennél brutálisabb sőt iszonyatosabb filmet még nem.A brutálist a lelki dolgokra is értem.Valaki írta, hogy ez nem horror.Hát ahhoz képest ömlött a vér rendesen, meg mutogattak ocsmány részeket is(kinai zsaru szétlőtt feje).A film iszonyatosan jó(valahogy érzem).A story a rengeteg meglepetés és a filmvégi csattanó, az egész filmen átívelő feszültség nálam elvette az első helyet a "Hetedik"-től, az ilyen pszichos gyilkosos filmek kategóriájában.

DE.Viszont nem ajánlanám.Mert ez nagyon beteges.A szörnyü az ,hogy ezt bármelyikünkkel meg lehetne tenni, a függyőségünk miatt(mindenkit lehet zsarolni valamivel, vagy valakivel).Ez egy tanulság nekem a filmből.

A durva még az volt számomra, hogy tulajdonképpen ő nem ölt meg senkit.Erről meg egy Stephen King könyv jutott eszembe, ahol egy boltos úgy keverte a szart hogy egymást ölték az emberek.

Ja és persze "Kocka" beütése is van.

Persze tudom, hogy ez egy film de számomra már ez a legmélyebb.Nem a nácik bűnei, hanem amit ez a beteg állat csinált.Én kicsit azért lelkisebb vagyok az átlagnál, gyülölöm azt ha megölnek ártatlanokat, vagy ha korlátozzák más akaratát.

Szerinetm a rendező is egy kicsit beteg.Nem tudom, hogy ebben a brutális világban(neten látható kivégzések stb), kellenek-e még ilyen filmek.Lehet hogy ezzel a filmmel valami baromnak ötletet adott.

Biztos hogy kell ez?

Most olvastam több fórumot, és volt aki tízszer megnézte.Egyet nem láttam aki belegondolt volna ,ha vele csinálják ezt.Ha az ő családját akarják kinyírni.Jó mokának találják ezt a filmet.Lelkük rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodamester, a WOTW-ért én sem rajongok, egyre inkább vacak filmnek tartom (eleinte még nem tartottam olyan rossznak, mint most), valahogy nem csodálkozom rajta, hogy nem tetszett, amit láttál :)

 

Frenkie, a Fűrészről én írtam, hogy nem horror, mert nekem a horror más. Nem a vérfolyás mennyisége miatt, hanem a stílus miatt, de ez mindegy. Egyébként, akit szidni lehet a sztori miatt, az az Adamot játszó pasi, mert ő írta a történetet, de az alapötletben a rendező keze is benne van. "Adam" írta a másodikat, sőt producere is lett, ezért tudta tartani a színvonalat az újságírók szerint. Még nem láttam, de majd egyszer megnézem azt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne bántsátok a WotW-t. :P Volt benne rengeteg jó jelenet.

 

őőőő...ja. Az első 10-15 perc jó volt. :D De az tényleg!!!

 

Ma este underworld evolution lesz terítéken. Kíváncsi vagyok rá. Az első egész tűrhető volt.

Meg most a The New World-re leszek kíváncsi. Pocihontas! :):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Underworld Evolution – 2006 – 70%

 

HorrorFantasy

Azzal kezdeném, hogy nekem sokkal jobban tetszett, mint az első rész.

Néhány indoklás erre a kijelentésemre: Először is a történet sokkal élvezhetőbb és fantáziadúsabb, kiegészíti az előzőt. Sok kérdésre fény derül, például Selene ( Kate Beckinsale) múltjának darabjaira és emlékeinek fontosságára. A főellenség Marcus, a legelső vámpír, is kategóriákkal gonoszabb és erősebb, mint Viktor ( Bill Nighy) volt, bár féltem, hogy azt nem tudják felülmúlni. És az sem elhanyagolható, hogy átalakulva a kinézete egyszerűen zseniális.

A új karakterek teljesen egyediek, úgy értem, hogy mind különleges valamilyen szinten, vagy ha nem, akkor azzá válik. Itt gondolok többek között Marcusra,( Tony Curran) a legelső Vámpírra és ikertestvére, Williamre, az első Vérfarkas, és apjuk, aki a legősibb hallhatatlanra. És bár azt hittem, hogy a hibrid (Félig farkas-félig vámpír) Michael-ről fog szólni a történet, szerencsére tévedtem. Selene áll a középpontban, mondhatni ő a kulcs.

Az akciókat itt sem vitték túlzásba, de ami volt, az látványosra sikeredett. Megadják a nézőnek, amit látni akarnak, amitől néha kissé klisés, ám mégis tetszik. Bepillantást nyerhetünk a film elején a régi időkbe, mikor még a vámpírok vadászták a vérfarkasokat. Megemlítem, hogy ott van a fővámpírok között Görög Zita is, aki kb pont annyi szerepet kapott, mint előzőleg.

A végső harcot, pedig túlzottan monumentálisra akarták, de nem lett annyira látványos, mint szerettem volna. Elkapkodott volt és rettentően egyszerű. Túl sok szuperhatalmú lény volt egy helyen, és ebből már nem tudtak mit kihozni.

A hangulata hűen idézi az első részt, ami a pozitívumokhoz sorolható. És aminek még nagyon örültem, hogy a film első harmadában rengeteget beszélnek magyarul.

Ha az első tetszett, akkor úgy fogod gondolni, hogy ez annak a méltó folytatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Underworld:Evolution

 

szuper!:) Mindenből több jobb mint az elsőben: akció, szörnyek, Kate Beckinsale :shock: . Aki szerette az elsőt (pl.: Én) annak nagyon fog tetszeni a második is! Jah, ésa forgalmazó zseniális , hogy egy olyan dögunalmas hónapban mutatja be mint január. Készülhetünk a harmadik részre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legnagyobb örömömre újra volt a TV-ben a régi nagy kedvenc sorozatom a Mesék a kriptából (Tales from the Crypt). Régen imádtam de alig emlékeztem már rá. DE még mindig ISTENI!!! Imádom a kriptaőrt, meg a poénjait. :) Ha tud róla bárki,bármi infót (hány részes stb... )örömmel venném

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legnagyobb örömömre újra volt a TV-ben a régi nagy kedvenc sorozatom a Mesék a kriptából (Tales from the Crypt). Régen imádtam de alig emlékeztem már rá. DE még mindig ISTENI!!! Imádom a kriptaőrt, meg a poénjait. :) Ha tud róla bárki,bármi infót (hány részes stb... )örömmel venném

 

1989-1996 között 93 epizód készült a TV-nek. 3 nagyfilm készült "Tales from the Crypt Presents" cím alatt, ezek: Demon Knight (1995)- ez marha jó lett meg is van DVD-n. Bordello of Blood (1996)-na ez már annyira nem jó, de a nők miatt nézhető és az FX is dögös. Ritual (2001)-ez már igazán rossz, állítólag (még nem láttam, amit olvastam róla illetva amit meséltek nem is fogom), ami érdekes és álltalában a ritka szar filmek sajátossága, hogy 3 címen is fut szerte a világban az említett Ritualon kívül, Voodoo és Revelation. Amit még érdemes tudni róluk, hogy olyan hardcore emberek álltak mögötte mint David Giler, Richard Donner, Walter Hill, Joel Silver és Robert Zemeckis. Arnold Schwarzenegger is rendezett egy epizodot (nem a legjobbat). Minden létező AAA kategóriás FX cég dolgozott benne (igen az ILM creature shop-ja is). Ami még érdekesség, hogy a képregénysorozat ami az ötletet adta megélt még az HBO-s verzió előtt egy feldolgozást '72-ben amiben többek között Joan Collins és Peter Cushing is szerepelt, nézhető, de közelébe se ér a '90-es verziónak.

 

pup-keeper02.jpg

pup-keeper03.jpg

pup-keeper01-brock.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze megnézem most hétvégén a Fűrész 2-öt.Állítólag már a 3.-at forgatják.

Igazából nincs vele bajom, valószínüleg én vagyok túl lelkis.Végülis ez mégis csak egy film.Sajnos(vagy szerencsére) én nagyon bele tudom élni magamat egy filmbe, főleg az áldozat helyzetébe.Volt olyan hogy a G.I.Jane-t néztük a haverommal a moziban(untuk magunkat azért), és amikor az örmester verte a csajt én majdnem szétrobbantam a dühtől.Ezután meg a csaj összeszedte magát aztán elkezdte verni az örmestert.Na én meg a moziban elkezdtem ordítani(Utólag tudtam meg), ilyeneket hohy "Üsd szét a fejét, a kurva annyját", és még hasonlókat, mire a haverom megbökött és azt mondta, hogy fogjam már be mert mindenki engem néz.Én meg azt hittem, hogy halkan beszélek.

Na majd kinövöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Underworld:Evolution

 

szuper!:D Mindenből több jobb mint az elsőben: akció, szörnyek, Kate Beckinsale :shock: . Aki szerette az elsőt (pl.: Én) annak nagyon fog tetszeni a második is! Jah, ésa forgalmazó zseniális , hogy egy olyan dögunalmas hónapban mutatja be mint január. Készülhetünk a harmadik részre.

 

Ahogy befejezték tuti várható a 3. rész. :D Bár én nem bánom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yodamester, a WOTW-ért én sem rajongok, egyre inkább vacak filmnek tartom (eleinte még nem tartottam olyan rossznak, mint most), valahogy nem csodálkozom rajta, hogy nem tetszett, amit láttál :)

 

Én sem csodálkoztam rajta, hogy nem jött be :D

Nálam az ilyen film tipikusan az "agyatlan hollywoodi blockbuster" kategória. Abszolút nem tud lekötni.

 

A Munich az más tészta... Valszeg még a héten megnézem moziban :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Priest: Neil Marshall a Dog Soldiers-el vált világhirűvé? Maximum a horror-rajongók körében, de ott is max azoknál, akiknek van netjük. Szerintem. Legalábbis az én környezetemben teljesen ismeretlen :)

 

Fűrész: Szerintem elég trendi film. Ennél sokkal durvább, keményebb filmek is vannak, amikből ráadásul nem sporolták ki a normális szinészi játékot és nem erőlködtek gyenge csavarral a végén. Ha már beteg film, akkor mindenki nézze meg az alább emlitett Devil's rejects-et. Amellett a Fűrész esti mesének fog tünni :D

 

MissKarrde: "de az alapötletben a rendező keze is benne van. "Adam" írta a másodikat, sőt producere is lett, ezért tudta tartani a színvonalat az újságírók szerint."

 

Az első részt a kritikusok 45 %-a szerette a másodikat 35%-uk. Mondjuk ez elég érthetetlen, mert szerintem a második rész simán veri az elsőt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legnagyobb örömömre újra volt a TV-ben a régi nagy kedvenc sorozatom a Mesék a kriptából (Tales from the Crypt). Régen imádtam de alig emlékeztem már rá. DE még mindig ISTENI!!! Imádom a kriptaőrt, meg a poénjait. :) Ha tud róla bárki,bármi infót (hány részes stb... )örömmel venném

 

1989-1996 között 93 epizód készült a TV-nek. 3 nagyfilm készült "Tales from the Crypt Presents" cím alatt, ezek: Demon Knight (1995)- ez marha jó lett meg is van DVD-n. Bordello of Blood (1996)-na ez már annyira nem jó, de a nők miatt nézhető és az FX is dögös. Ritual (2001)-ez már igazán rossz, állítólag (még nem láttam, amit olvastam róla illetva amit meséltek nem is fogom), ami érdekes és álltalában a ritka szar filmek sajátossága, hogy 3 címen is fut szerte a világban az említett Ritualon kívül, Voodoo és Revelation. Amit még érdemes tudni róluk, hogy olyan hardcore emberek álltak mögötte mint David Giler, Richard Donner, Walter Hill, Joel Silver és Robert Zemeckis. Arnold Schwarzenegger is rendezett egy epizodot (nem a legjobbat). Minden létező AAA kategóriás FX cég dolgozott benne (igen az ILM creature shop-ja is). Ami még érdekesség, hogy a képregénysorozat ami az ötletet adta megélt még az HBO-s verzió előtt egy feldolgozást '72-ben amiben többek között Joan Collins és Peter Cushing is szerepelt, nézhető, de közelébe se ér a '90-es verziónak.

 

Huhh...köszi szépen, bőven választ kaptam mindenre amire kíváncsi voltam. Akkor már értem, hogy miért voltak olyan hosszúak, rövidebbre emlékeztem :P , mert a 3 nagyfilmet adták most le. Hát mit ne mondjak a Demon Knight nagyon jó volt, vasárnap óta 3szor néztem meg. Imádom az ilyen látványú filmeket mint amilyen Demon Knight is (semmi köze hozzá :D de nekem az Evil Dead ugrott be róla, amit kicsiként nagyon szerettem, számomra akkor volt Sam Raimi a csúcson). A Schwarzenegger által rendezett részre asszem emléxem, tény, hogy nem az volt a legjobb, de a csattanó a végén nagyon tetszett. :P Még egyszer köszi szépen az infókat és a képeket is állati jók :shock: Akkor csak 93 epizódot kell begyűjtenem... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hotel Ruanda

 

Ha népirtásról vagy tömeg-mészárlásról beszélünk, akkor nagyrészt a legtöbben a holokausztra gondolunk. Ám a nem is olyan távoli múltban is történtek hasonló borzalmak. 1994-ben Ruandában közel egy millió embert irtottak ki, s bizony a világ akkor nem nagyon reagált rá. De hát miért is reagáltak volna rá: Ruandának semmilyen stratégiailag fontos ásványkincse sem volt... egy csomó szegény ember öli egymást Afrika kellős közepén... ez nem olyasmi ami túlságosan felborzolná a nemzetközi kedélyeket.

 

Az erről készült film könnyen lehetett volna túlzottan szentimentális, esetleg öncélú, ám Terry George inkább a visszafogottság mellett tette le a voksát. Ahelyett, hogy a mészárlás képsoraival sokkolná a nézőt, inkább a főszereplők személyes drámájára helyezi a hangsúlyt. Épp ezért kicsit elhibázottnak tartom, hogy sok helyen a 'Schindler listájához' hasonlitják. Nem olyan erőteljes mű, de ennek ellenére mégis hatásos.

 

Galaxis útikalauz stopposoknak

 

Elég nagy csalódás ez a film. A könyvön néha könnyesre röhögtem magam, itt pedig fapofával követtem az eseményeket. Egyedül talán az ámbrás-cettes poén, az amit sikerült jól átültetniük.

Nem értem, hogy mi szükség volt rá, hogy itt-ott átirják a történetet, ahogy azt se, hogy miért kellett a humoros részeket kiherélni azzal, hogy "fontos" dialógok kimaradtak (ráadásul a könyv két legjobban megirt helyzet-komikuma be se került a filmbe).

A látvány viszont letaglozóan jó volt. Ez volt az egyetlen, ami némileg kárpotolni tudott a film hibáiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meggyőződésem, hogy csak akkor tudsz igazán élvezni egy könyvadaptációt, ha először a filmet látod. Ez az én tapasztalatom, persze biztos van rá cáfolat :)

 

Ebben nagy igazság van. Föleg a tényleg jól megirt könyveket nehéz úgy adaptálni, hogy kielégitsék az olvasók igényeit. Például Hitchcock egyik trükkje volt, hogy ismeretlen és középszerű könyveket adaptált, igy senki nem kérte rajta számon, hogy miért nem ragaszkodott jobban az eredetihez, mivel messze felülmúlta azokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Priest: Neil Marshall a Dog Soldiers-el vált világhirűvé? Maximum a horror-rajongók körében, de ott is max azoknál, akiknek van netjük. Szerintem. Legalábbis az én környezetemben teljesen ismeretlen :)

 

A horror rajongók baromi sokan vannak!:P Az meg, hogy a filmek terjesztése (ha nem 100 milliós alkotásról van szó) olyan mint ha az egész világ valami eldugott afrikai köztársaság lenne...na ez egy külön topicot is megérne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Gyenge csavar a Fűrész végén???????????????????Eddig azt tartottam magamról, hogy ki tudtam logikázni ki lehet a tettes.A Fűrésznál nem tudtam.Számba vettem szinte minden lehetséges szereplőt, és még azt is tudtam, hogy egy hatalmas meglepi lesz a film végén. de így sem tudtam kitalálni.A Fűrész vége akkorát ütött szerintem mint annak idején az én vagyok az apád.

SPOILER ON:

A legutolsó pillanatig azt hittem, hogy az ápoló a tettes.A hulláról meg voltam győződve, hogy tényleg hulla.Zseniális szerintem.Ekkora csavart nem sok filmben látni.

SPOILER OFF.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.