Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ody: Mondjuk a négy filmből 2 tényleg jó és mivel 2500 Ft, igy viszonylag megéri az árát (a filmtörténeti jelenetőség miatt nekem egyébként is megérte volna), bár tény, hogy a másik két gyüjtemény hasonló ár mellett sokkal többet nyujt. Ha valaki csak egy dobozt szeretne venni, akkor én mindenképp a Frankenstein dobozt ajánlom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyílt Tengeren (2004)

 

Mi történik akkor, ha egy búvárkodás alkalmával kint "felejtenek" az óceán közepén egy házaspárt? Még belegondolni is rémisztő, pedig állítólag történnek ilyen esetek. A film egy ilyet dolgoz fel, és teszi mindezt elég megrázóan. Az elhatalmasodó félelem érzet, és a kilátástalanság mindinkább maga alá gyűri a nézőt, és a végén kulminál. Magával ragadóan egyszerű, mégis torok szorító film, mely tökéletesen prezentálja azt, amiért készült: bemutatni egy lehetséges élethelyzetet, ami már másokkal megtörtént. Ajánlom mindenkinek, akik kedveleik a drámákat és a szívszorító pillanatokat.

 

10/8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spongyabob (2004)

 

Akik sűrűn nézik az MTV zene csatornáját, azoknak ismerős lehet a kis tengeri szivacs és barátjának, Patrick-nak a kalandjai. A magam részéről ritkán ugyan, de néha belepillantok a kis epizódokba. Tavaly került mozikba az egész estés film, mely minden várakozásomat felülmúlta! Elég ritka, ha egy vígjáték éppen azt a humort képviseli amit jómagam kedvelek. Itt végig ez történik, ráadásul ha szereplőkre (és mellékszereplőkre) nézek, máris röhögnöm kell. :) Nem érdemes a történetet ecsetelni, mert talán nem is az a legfontosabb egy ilyen filmnél, hanem maga a vegytiszta szórakozás. Ez a film azt nyújtja, hatalmas nevetések kiséretében. Műfajában igazi mestermű. "Burn my eyeeees!" :)

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem huga volt hanem nővére aki elszökött nélküle. Alig volt benne pár percet a film elejében.  

Remélem mindenre válaszoltam.  :wink:

 

Köszi szépen :)

A könyvből határozottan fiatalabb testvér rémlik, de lehet, hogy rosszul emlékszem (vagy megváltoztatták), mert 5 éve olvastam, és már haloványodik a sztori :) Tegnap láttam valamelyik mozis újságban, hogy feb.2-től adják. Azt hiszem, a klub után meg fogom nézni 11-én. Majd utána én is írok róla egy keveset.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Empire of the Sun (1987) Spielberg mozinak a filmzenéjéről van szó. Filmről nem sokat tudok, csak nagy vonalakban. 2 világháború, keleten élő angol család, hogy éli meg a háborút. Aki látta a filmet mesélhetne róla egy keveset.  

 

Láttam pár éve, de már nagyon ködösen emlékszem rá. Nem a család kálváriájáról szól, hanem csak a kisfiúról. A háború elején a család próbál kijutni az országból, de a nagy tömegben, lökdösődésben elvesztik a fiukat. A srácot C.Bale alakítja egyébiránt és egész jól. Kb. 12 éves gyerekről van szó. Később tekereg a városban, valahogy összekavarodik két csavargóval (egyik John Malkovich), tőlük később lelép és hazamegy. Csak hát odahaza nincs élelem, stb. valahova mennie kell. Itt jön a film szerintem legmegrázóbb jelenete, mivel a kölyök csak rohan az utcán, és kiabál, hogy kapják már el (nem emlékszem, mit mond pontosan), nagyon el van keseredve. Szerintem mindegy már neki, hogy mi lesz vele, csak ételhez jusson, és valaki gondoskodjon már róla. Ez csak a saját magánvéleményem. Végül begyűjtik a japánok és fogolytáborba hurcolják, ahol egyedüli gyerek lesz. Itt újra talizik a J.Malkovich játszotta fickóval. A film nagyja része a táborban játszódik, láthatjuk, mi minden történik ott a gyerekkel és a foglyokkal, a táborbeli klikkek hogyan alakulgatnak, stb. A háború végén mindnyájan elindulnak a vakvilágba. Végül a szülei rátalálnak egy rakat másik gyerek között, csakhogy amíg azok rendesen öltözöttek, tiszták, addig szegény kissrácon meglátszanak a viszontagságos idők jelei, de leginkább a szemén. Ennyit a filmről. Nem volt rossz, és azt hiszem, egy kicsit szokatlan is a háborús filmek között.

A zenéje nem maradt meg, de biztos nagyon jó.

A nyáron valamiért már előkerült, Priest is írt róla pár mondatot, de visszakeresni kész agybaj lenne :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem huga volt hanem nővére aki elszökött nélküle. Alig volt benne pár percet a film elejében.  

Remélem mindenre válaszoltam.  :wink:

 

Köszi szépen :D

A könyvből határozottan fiatalabb testvér rémlik, de lehet, hogy rosszul emlékszem (vagy megváltoztatták), mert 5 éve olvastam, és már haloványodik a sztori :D Tegnap láttam valamelyik mozis újságban, hogy feb.2-től adják. Azt hiszem, a klub után meg fogom nézni 11-én. Majd utána én is írok róla egy keveset.

 

Jól teszed egyszer mindenképp érdemes megnézni mert szép film! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fűrész 2

 

Az első részért nem voltam különösebben oda. Zavart a sok flash-back, a rángatozó kamera, a béna szinészek és a szerintem erőltetett fordulatok. Épp ezért magam is meglepődtem, amikor azt vettem észre, hogy a második részt kifejezetten élvezem. Persze ez talán annak is betudható, hogy ezuttal az üresjáratokat erősen leminimalizálták és inkább az izgalomra hajtottak. Bár ezuttal sem usszuk meg egy végső nagy csattanó nélkül, de azt leszámitva nagyon szórakoztató kis horror-movie :D Ezek után kiváncsian várom a folytatást... mert, hogy lesz, az nem kétséges :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldboy (2005)

 

Reméltem, hogy ezzel a sokak által dicsért filmmel, végre magam is rákapok majd az ázsiai mesteremberek hangulatvilágára. Nos nem így történt. Eleve a történet se fogott meg igazán (ami elég bizarr, és gusztustalan), de ezentúl is rengeteg üresjárat jellemzi a filmet. Sokaknak tetszik, nekem nem igazán jön be. A végén lévő megalázkodásnál pedig inkább nevettem, mert abszolút nem volt tragikus (inkább röhejes). Egyszer nézhető film.

 

10/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Empire of the Sun (1987) Spielberg mozinak a filmzenéjéről van szó. Filmről nem sokat tudok, csak nagy vonalakban. 2 világháború, keleten élő angol család, hogy éli meg a háborút. Aki látta a filmet mesélhetne róla egy keveset.  

 

Az egyik kedvenc Spielberg-filmem. Imádom. Szerintem bizonyos szempontból a legbravúrosabb rendezése. Nemrég jelent meg DVD-n, rögtön meg is vettem! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A THX-1138 mennyire sorolható a nem SW kategóriába? (:D )

bár szvsz úgy is jó film ha az ember önmagáért nézi. Utópia (vagyis hát hivatalosan antiutópia, az utópia elvileg az hogy jó lesz az anti meg hogy rossz) és mégsem arról szól hogy szegény főhős de sajnáljuk. LUH esete más, végső soron ő (is) keverte a bajt, SEN nekem határozottan ellenszenves (de azért nem "annyira" szóval jól el van találva, csak nem az esetem) SRT meg az egyik legnagyobb poén arról hogy nem csak a "normális" emberek nem férnek a bőrükbe.

 

A kedvenceim meg a krómborítású "rendőrök" azt a meghibásodott officert nincs az az ajtófélfaverő rohamosztagos aki felül tudná múlni... :D de az "beragadt az ajtó" szöveg sem egy felejthető mozzanat.

 

A vége meg külön értekezést igényelne:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman : Kezdődik (2005)

 

Kicsit butuskán hangzik a címben ez a "kezdődik", de a filmet látva valóban erről van szó. Szenzációsan gatyába rázta Nolan a Batman sztorit. Más szemszögből közelített, ami nálam maximálisan bejött! Minden együt van egy remek szórakozáshoz. Kiváló történet, remek színészek, pompázatos zene, magával ragadó hangulat. Persze tehetség is kellet ezeket az elemeket öszegyúrni, mely Nolan esetében megvan (ezt már tudjuk egy ideje). Nem érdekelt különösebben a Batman, de most már érdekel mi lesz a folytatásban.

 

Köszi Wallatos, hogy felhívtad rá a figyelmem. :D

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már 3 napja meg akarom nézni az Üvegtigris 2őt

 

Nagy a botrány a kikerült kópiák miatt. Még be sem mutatták a moziban, már felkerült a netre. Már csak az a kérdés, hogy történhet ilyen egy premier előtt álló filmmel?

 

Itt egy cikk a témáról

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már 3 napja meg akarom nézni az Üvegtigris 2őt

 

Nagy a botrány a kikerült kópiák miatt. Még be sem mutatták a moziban, már felkerült a netre. Már csak az a kérdés, hogy történhet ilyen egy premier előtt álló filmmel?

 

Itt egy cikk a témáról

 

Igazából rosszul írtam mert az egyet nézem meg... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: Le is került minden oldalról és be is lett tiltva h feltegyék...BÁr én erről semmit nem tok... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldboy (2005)

 

Reméltem, hogy ezzel a sokak által dicsért filmmel, végre magam is rákapok majd az ázsiai mesteremberek hangulatvilágára. Nos nem így történt. Eleve a történet se fogott meg igazán (ami elég bizarr, és gusztustalan), de ezentúl is rengeteg üresjárat jellemzi a filmet. Sokaknak tetszik, nekem nem igazán jön be. A végén lévő megalázkodásnál pedig inkább nevettem, mert abszolút nem volt tragikus (inkább röhejes). Egyszer nézhető film.

 

10/5

 

Sajnálom, hogy ennyire elment a fejed mellett a film. De van ez így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy ennyire elment a fejed mellett a film. De van ez így.

 

Igen, sajnos rá kellett jönnöm, hogy a mai ázsiai filmesek zsenialitása nekem nem jön át... Nem is nagyon eröltetem ezt a vonalat, mert teljesen idegen tőlem.

 

Az mit jelent, hogy elment a fejem mellett a film? Szerinted mit mondd ez a film? Milyen remek tanúság vonható le belőle?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy ennyire elment a fejed mellett a film. De van ez így.

 

Igen, sajnos rá kellett jönnöm, hogy a mai ázsiai filmesek zsenialitása nekem nem jön át... Nem is nagyon eröltetem ezt a vonalat, mert teljesen idegen tőlem.

 

Az mit jelent, hogy elment a fejem mellett a film? Szerinted mit mondd ez a film? Milyen remek tanúság vonható le belőle?

 

Azt jelenti, hogy az írásod alapján téged semmi nem fogott meg benne.

 

Egyébként ezt a kritikát ajánlom olvasgatásra, mert nagyon jól megvilágít pár dolgot, amit talán első nézésre nem vettél észre:

 

http://www.thegline.com/dvd-of-the-week/20.../05-24-2004.htm

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem a légcsavart Jodie Fosterrel.Foster túljátszotta az aggodó anyát, legalábbis szerintem.Az ötlet meg ,amit a rosszak kiterveltek, kegyetlensége ellenére zseniális.Egy hajszálon bukott el.Ja és tele van hollywoodi klissékkel(Nem hisznek neki....stb).Szerintem egyszer nézhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Róma

 

Royal Guard ajánlgatta az sw.hu-n ezt a remek sorozatot, igy gondoltam meglesem az első részét: és tényleg fantasztikus. Az első perceket még nem tudtam minden fenntartás nélkül élvezni: a Gladiátort idéző csata-jelenet érthető módon messze elmarad a "nagy előd" monumentalitásától és kissé esetlennek tünt... ám aztán szerencsére egyre jobban beindul: a sorozat leszámol mindenféle fennköltséggel és magasztossággal, ami eddig ezt a témát körülvette. Durva, mocskos és kemény ábrázolásmódja azonban valamivel hihetőbbnek tünik bárminél, amit eddig a mozgó-képen a Római birodalomról láthattunk. Róma megjelenitésében is messzire kerülték a giccset és a túlzásokat, ami nem jelenti azt hogy filléres dizsletek között kolbászolnának a szereplők... a megjelenités végig pazar!

 

Az egyetlen negativum talán az lehetne, hogy nincs az a szereplő akivel együtt-tudnánk érezni. Itt mindenki igy vagy ugy de romlott. Talán Julius Ceasart levéve, aki mondjuk maga is éppen egy régi barát leölésén munkálkodik, de még ezzel együtt is a legcivilizáltabb szereplő mindközül. Bővebben most nem is nyilatkoznék... inkább majd ha az egész évadot láttam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.