Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is nagyon ütős volt a Fűrész vége. SPOILER ON mi visszatekertünk a filmben, hogy megnézzük, hol, hogyan és mikor húzza ki Adam a dugót, mert mi ezen is csak néztünk pofaleeséssel (pedig láttuk előtte, de ki foglalkozott egy ilyen kis apró jelentéktelennek tűnő eseménnyel?), nekünk sem jutott eszünkbe, hogy a hulla nem hulla ott mellettük. Jól bírta a fickó az órákig tartó ugyanabban a testhelyzetben való fekvést. Szerintem azért normál esetben rendesen elgémberednek az ember testrészei így. SPOILER OFF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Meglepőnek valóban meglepő a befejezés, csak épp totális marhaság. SPOILER A sorozat-gyilkos, aki kifejezetten élvezi, hogy kinozhat másokat, ahelyett, hogy kiélvezné a dolog minden pillanatát, inkább egy vértocsában fekszik a szoba közepén és mindent belead abba, hogy halottnak tünhessen... és emellett még arra is van ideje, hogy néha áramot vezessen a szereplőkbe: persze akkor amikor erre pont szükség van és persze úgy hogy mindeközben semmit sem lát! Tipikusan az a csavar, aminek csak papiron lehetett éretelme...

 

Szerintem egy csavar nem attól jó ha teljesen váratlan, mert nincs annál egyszerübb, mint jól félrevezetni a nézőt és aztán a képébe törölni, hogy ime: tök más a megoldás. A jó csavar tipikus példája a Harcosok klubjában van. Nemcsak óriási poén, de teljesen átértelmezi az egész filmet... ráadásul a nagy fordulatig olyan ügyesen vezetik a történetet, hogyha elég figyelmes vagy még akár magadtól is rájöhetsz a megoldásra.

 

A fűrész első részének nagy csavarjánál már csak egy lelombozobb van: a Fűrész 2 végső csavarja. Irtózatosan erőltetett. De szerencsére a film többi része valamivel jobb az elődnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Fűrész nekem pont azért nem jött be, mert nagyon hamar rájöttem, mi fog történni. Mikor megláttam a földön fekvő fickót, biztos voltam a továbbiakban. Ami tetszett, az a film atmoszférája, ami ha megmaradt a 2. részre is, akkor már érdemes megnézni.

Egyébként az ilyen típusú filmek a kedvenceim, amin gondolkozni kell egy kicsit. Annak idején a 6.érzék olyan volt, hogy még napokig eszembe jutott, és sztem azóta is a műfaj legjobbja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam meg pont a 6. érzék volt az a film, aminél az első 5 perc után már simán rájöttem a "nagy csattanóra" :). S mivel ezután szinte alig maradt izgalom, sokszor el is szunyokáltam alatta.

 

Nálam ezek a filmek elég távol állnak a gondolkodós filmek fogalmától. Viszont ott van a Mulholland Drive, amit hétvégén láttam és még mindig nem hagy nyugodni. Ha valaki más is látta, igazán leirhatná az ő verzióját arról, hogy mi is történik a filmben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én akkorát csattantam a Hatodik érzéken, hogy az... szerintem is műfaja legjobbja. Pedig tudtam, hogy csattanója lesz, de mégsem jöttem rá, és tudom, hogy ezzel sokan így vannak, voltak.

 

Horrort elvből nem nézek (persze akad kivétel) így a fűrész is kimaradt az életemből :) De a csattanós filmeket imádom.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az a lényeg, hogy egy film szórakoztasson. Maximálisan rábízom magam a rendezőre, nem kezdek el agyalni dolgokon. Ha ügyes, akkor célt ér. Talán azért is tudom élvezni a Fűrész típusú filmeket, mert amúgy nem vagyok nagy film fan, akinek mindent látnia kell. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az a lényeg, hogy egy film szórakoztasson. Maximálisan rábízom magam a rendezőre, nem kezdek el agyalni dolgokon. Ha ügyes, akkor célt ér. Talán azért is tudom élvezni a Fűrész típusú filmeket, mert amúgy nem vagyok nagy film fan, akinek mindent látnia kell. :)

 

Szerintem az emberek 99%-a igy néz filmet. Leül, aztán jöjjön a mulatság. Jómagam se görcsöltem túl a Fűrészt. Haveri társasággal leültünk, aztán megállapitottuk, hogy rég láttunk ekkora marhaságot... van ez igy :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hatodik érzéknek sajnos valójában rá lehet jönni a csattanójára. És sajnos számomra tipikusan azaz egyszer nézős film volt, mert újra megnézve egy csomó jelenet, hogy is mondjam csak lehetetlen, pl. amikor a gyerek haza jön, és Bruce Willis ott ül a muterjával szemben...

Ha már a csattanós filmeknél járunk a Wild Things-ben (Vad Vágyak) van bőven, nagyobbnál-nagyobb csavarok követik egymást. Sokan szidják de én pl. kifejezetten szeretem azt a filmet. (És nem csak azokért a jelenetekért, amikért kíváncsi voltam rá anno :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Oldboyal egy szinten van. :) Az is legalább akkora marhaság, bizonyos szemszögből nézve.

 

Hát bizonyos szemszögből nézve biztos... de én abból még nem láttam :wink: De igazad van: minden nézőpont kérdése, úgyhogy túl is beszéltük (vagy inkább én beszéltem túl :)) a Fűrészt.

 

Simon: A Vad Vágyakban szerintem pont az a poén :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Vad Vágyakban szerintem pont az a poén :)

 

Akkor ez nekem nem esett le. :) Nekem nem tetszett, hogy a konspirálók egymás között is színészkedve beszélnek, amikor a kutya sem látja őket. Meg túl kockázatosnak tartom benne a csavarokat, egyszerűbben is meg lehetett volna oldani. :P

Bár... nem is tudom, miért zavar ez engem. Elvégre Palpatine is hagyja, hogy két szánalmas Jedi egy ronccsal megpróbálja "megmenteni" őt, és mindenféle zűrbe is keverik, pl. akna fölött lógás és egyebek... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Vad vágyak egy remek limonádé film. Laza szereplők, csavarok egymás hegyén-hátán, amelyeknek lehet, hogy nincs túl sok értelme, viszont folyamatosan maximumon pörgetik a cselekményt, és ráadásul a csajok is nagyon ott vannak Denise Richards-al az élen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ezek a filmek elég távol állnak a gondolkodós filmek fogalmától. Viszont ott van a Mulholland Drive, amit hétvégén láttam és még mindig nem hagy nyugodni. Ha valaki más is látta, igazán leirhatná az ő verzióját arról, hogy mi is történik a filmben :)

 

A Mulholland Drive kib. nagy film! Engem is nagyon felkavar, akárhányszor nézem újra. Lynch talán legkiforrottabb filmje.

 

SPOILER! A történettel kapcsolatban én arra a verzióra hajlok, hogy a film első fele (a silencios jelenetig) az álom (azaz a szőke csaj halálának pillanatában elképzelt ideális világ), a második fele pedig a valóság, tehát az öngyilkossághoz vezető események bemutatása. A silencios jelenet a vizválasztó, ott kezd szétesni a csaj számára az elképzelt ideális világ. Úgy hirtelen ennyi jutott eszembe, de már elég rég láttam, újra kellene néznem... Ja, mi volt a reakciód a Winky-jelenetre? SPOILER END.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is teljesen a hatása alá gyűrt, de annyira, hogy 3 nappal a megnézése után is rajta agyaltam.

 

SPOILER

 

A Winky-s jelenet az, amikor az elején elmennek az étterem mögé és feltűnik az a rémség? Mert azon teljesen betojtam... utoljára talán 4 éve a Gonosz halottak nézése közben rémültem meg ennyire. Föleg attól olyan erőteljes a jelenet, hogy az embert teljesen felkészületlenül éri. De az egyik nagy kérdésem pont az lenne, hogy pontosan ki és mi ez a 'valami'?

 

Egyébként én a film nézése után, úgy vágtam neki a megfejtésnek, hogy azt feltételeztem, hogy a barna és a szőke csaj ugyanaz. Föleg abból a jelenetből indultam ki, ahol Naomi megszólitja a másikat és saját magát látja meg (nomeg a barna csaj a film elején mintha direkte hasonlitani akarna rá... szőke parókát vesz stb.). Ezzel kezdtem el kombinálni meg azzal, hogy a sötét rémség keverte össze a szálakat a kék kockájával, de aztán rájöttem, hogy ebből igy semmi értelmeset nem lehet kihámozni, igy végül én is arra jutottam, amit te is irsz. Tehát az eleje az álom, ahogy mindennek történnie kellett volna és a vége a szomorú valóság. De azért igy is sok kérdés marad megválaszolatlan: ki a fene ez a rémség és mi köze van mindehhez a kék doboznak (vagy ez csak egy narrativ eszköz, amiből az álmot átvezetik a valóságba?). De föleg a vége kérdéses a két miniatürizált öreggel, meg a többi érdekességgel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy nézek filmet, hogy nem agyalok rajta, illetve azért megpróbálom megfejteni.Mivel elég egy kaptafára készülnek a filmek, a nagyrészükben a legkevésbé gyanús egyén a rossz.De mivel már ezt is lelötték ezerszer, beleraknak még több csavart.

A húgom pl minden apró részletre figyel.Akármilyen filmben talál minimum 10 logikátlanságot.Mondtam már neki, hogy próbálja élvezni a filmet.Ne agyaljon rajta.De nem bír leszokni róla.

Az egyik meglátása az(amivel mondjuk egyetértek én is, hogy amikor üldöz egy gyalogos embert egy autó akkor miért a legszélesebb úton fut és középen.Holott egyértelmü ,hogy be kell menni egy erdőbe, házba stb, ahova egy autó nem tud követni.

 

Bomarr.Utoljára a fűrészről.

SPOILER ON:

Pont azzal élvezte ki a szenvedésüket, hogy ott volt.Az áramot meg hallás alapján vezette beléjük.Gondold el, hogy amikor kiment a végén a csávó, és Adamot bezárta, akkor Adam mire gondolhatott?Basszameg, végig itt volt elöttem a kinzóm.Egymást ölték, gondolkodtak a megoldáson közben otzt volt a csávó és egy pisztoly is egy golyóval.Pont ezt a gondolatot akarta a gyilkos beleültetni, hogy még jobban kínozza.Én is verném a fejem a falba.Sőt megölt egy ártatlan embert.

A vége meg azért is érdekes volt mert nem tudni mi lett a dokival és Adammel.

1. A doki elment, de elvérzett és meghalt(Nem volt telefon a közelben, és amobil ugye nem müködött).

2. A doki elment, túlélte, és nem hívott Adamnak segítséget.

3. Mindketten túlélték.

A fenti 3 megoldásból valamelyik egy igaz.

SPOILER OFF.

Összefoglalva.A film baromi jó, de beteges.Nem hiszem, hogy ilyen filmeket kéne mutogatni, mert a filmben látottakat veled, velem, akárkivel meg lehet csinálni.Pont ezért durva.

A zombis. freddy, jason féle horrorok után tudod ,hogy ezek nem történhet meg.De a Fűrész simán megtörténhet.Ezért mondom azóta mindenkinek, ha lehet ne nézze meg.

Na ennyit a fűrészről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie: Fűrész Spoiler:

 

Elképzelni se tudom mi élvezet lehet abban, hogy egy nagy tocsában kell fejjel lennie folyamatosan, és semmit se lát az egészből... nem látja, hogy szenvednek, mit probálnak csinálni stb, helyette figyelnie kell olyanokra, hogy ne lássák, hogy lélegzik (ami egyébként elég nehéz lehet) és egy kicsit se mozdulhat meg.

 

És hogy Adam mire gondolhatott, miután megtudta a nagy igazságot és megvolt a csattanó? Szerintem nem sok mindenre, mert lefoglalja a halál-félelem.

 

"A vége meg azért is érdekes volt mert nem tudni mi lett a dokival és Adammel. "

 

A második rész elég egyértelmü választ ad erre.

 

Egyébként meg nem hinném, hogy a Fűrésznek több köze lenne a valósághoz, mint bármelyik B-filmnek. Ezek a szuper-okos gyilkosok, akik ilyen baromi összetett feladatokat adnak, meg direkt nyomokat hagynak maguk után, ugyanugy horror-filmes klisék, mint a zombik. Ezeket hivjuk slasher-horroroknak és a témában azért ennél jóval hihetőbb alkotások is születtek már. A műfaj alapitó Psycho például tényleg hátborzongató... de lehetne emliteni a ma már klasszikusként számon tartott Halloween-t is, amiben egy ideg-osztályról menekült pasas tombolja ki magát és ráadásul úgy tud félelmetes lenni a film, hogy egy csepp vér sincs benne!

Vagy ott van az igaz-történeten alapúló (!!!) 1974-ben készült "Texasi láncfűrészes mészárlás", ami egy olyan gyilkos családról emlékszik meg, akik többek között megették és megnyuzták az áldozataikat. A film nagyrészt az 1954 és '57 között Ed Gain által elkövetett gyilkosságokra alapoz, és dokumentarista ábrázolásával tényleg elég jól elhiteti a nézővel, hogy amit lát az lehetséges (bár persze sok eltérés van; a filmben a gyilkos egy egész lenyuzott arcot visel magán, mig valójában Ed Gain ""csak"" egy levágott skalpot hordott stb.). (ennek azóta készült egy remake-je is, de az elég gyenge)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.