Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Igen torrentről van, pontosabban nem én szedtem le hanem az egyik haverom. Komolyan mondom nagyon ajánlom :)

 

Ne csináld már ember! :D Amióta priest említette a filmet, egyre jobban érdekel. Kell, most. :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nagyon jó! :) Persze kell, hozzá az adott körítés, este, tök sötét, esetleg egyedül...Ja és megnéztem Wes Craven legújabb "remekművét" a Red Eye-t vagy mi a jó Istent...hát nem tom, hogy van az, hogy az a csávó még olyan filmet nem csinált ami nekem tetszett volna :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nagyon jó! :) Persze kell, hozzá az adott körítés, este, tök sötét, esetleg egyedül...Ja és megnéztem Wes Craven legújabb "remekművét" a Red Eye-t vagy mi a jó Istent...hát nem tom, hogy van az, hogy az a csávó még olyan filmet nem csinált ami nekem tetszett volna :39:

 

Az éjszakai járat pedig egy teljesen jól kitalált kis film. Csupán egy -két hibája van:

- Szájbarágós

- Kissé vontatott a közepe tájékán

- A főszereplő csaj buta (viszont szép!!) :D

De ezektől elteknitve én nekem nagyon tetszett az a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik kedvenc színészem, Joaquin Phoenix kapta az egyik főszereplős Golden Globe-ot :59: :41: :57:

Már alig várom, hogy láthassam a filmet is, ami szintén díjazott.

 

Itt látható a lista

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nagyon jó! :) Persze kell, hozzá az adott körítés, este, tök sötét, esetleg egyedül...Ja és megnéztem Wes Craven legújabb "remekművét" a Red Eye-t vagy mi a jó Istent...hát nem tom, hogy van az, hogy az a csávó még olyan filmet nem csinált ami nekem tetszett volna :39:

 

Az éjszakai járat pedig egy teljesen jól kitalált kis film. Csupán egy -két hibája van:

- Szájbarágós

- Kissé vontatott a közepe tájékán

- A főszereplő csaj buta (viszont szép!!) :D

De ezektől elteknitve én nekem nagyon tetszett az a film.

 

Igen épp ezért voltam kíváncsi rá, mert hasonlókat olvastam róla. De sajnos nekem nem jött be.

"- A főszereplő csaj buta (viszont szép!!) :D"

Minda2-ben tökéletesen egyetértek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 nappal később

 

Most lett vége 20 perce a filmnek, de még mindig a hatása alatt vagyok.

A story marha jó.Ha valaki még nem látta volna ime a story:

 

"Jim felébred a kórházban, és senkit nem talál a kórteremben. Üres a folyosó, üres az egész épület. Kisétál: üres és néma az egész város. Elhagyott buszok, elhagyott utcák, elhagyott házak várják. Jim nem ért semmit, magányosan, rémülten bóklászik a kihalt metropoliszban. Végül rátalál egy emberpár: túlélő, mindentől rettegő menekülők.

 

És nemsokára találkoznak azokkal is, akik elől menekülni muszáj. Ők is emberek, de egy vírusos ragály áldozatai. Vérük fertőző, és a legkisebb seben keresztül is a szervezetbe jut. A fertőzöttek pedig minden gátlásukat elveszítve, csupán erőszakos ösztöneikre hallgatva ölni akarnak. Jim csak 28 napig feküdt a kórházban, de ez elég volt ahhoz, hogy Anglia elnéptelenedjen. Aki nem halt meg, az fertőzött lett, vagy menekülő.

 

De nincs menekvés. Az elnéptelenedett országban mindenütt újabb meglepetések és csapdák lesnek a kis csapatra, amely elindul a biztonságosnak hitt katonai támaszpont felé&..."

 

A zene, a fényképezés mind kiváló.Számomra ismeertlen szinészek vannak benne, de ez nem zavaró.Szerintem angol film, de lehet, hogy amcsi.

Ebben a filmben is megbizonyosodott, hogy egyesek állatá válnak, holott segítenie kellene.Konkrétan a katonákra gondolok.És végre láttam egy olyan jelenetet, ahol az én szájízem szerint nyírták ki az egyik tetűládát.Meg akart erőszakolni egy gyereket.

Mert ugye a filmek nagyrészében a gonosz embereket humánusan(kap egy golyót a fejébe) nyírják ki.Hát itt nem.És ez így valóságosabb.Én sem kiméltem volna.Az én véleményem, hogy a gonosz patkányt százszor kegyetlenebbül kell kinyírni, mint ahogy ő tette.Talán a halála elött elgondolkozik a tettein.

Na mindegy.A film abszolút ajánlott kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angol film, már korábban láttam. Jó kis "zombi" horror. :)

 

Szerinted a végén megmenekülnek?Szerintem nem.A pilóta ugye azt mondja, hogy nem lát semmi érdemlegeset.Gondolom azt hiszi, hogy ők is fertözöttek, vagy felsöbb utasításra cselekszik.

De hallottam ,hogy lesz második része.Állítólag 2007-ben mutatják be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is volt hozzá szerencsém. Érdekes fordulat benne, hogy a végén jobban kell félni az élő emberektől, mint maguktól a zombiktól, meg a legvége is poén, hogy a pilóta továbbhúz, de szerintem életben maradnak, hisz a zomók addigra már kimúltak javarészt.

Ennek ellenére nagyon nem tetszett a film, pl az lány apja egyenesen hülyén változott át. A pikniketős részen meg kínomban már nevettem. Sajnos egy pillanatra se borzongtam meg tőle. Az igazán idegesítő pedig az volt, hogy nemsokkal előtte láttam a Kaptár 2 című igen nagy borzalmat, és tök ugyanúgy kezdődik mindkét film (illetve a Kaptár 2 a Kaptár utolsó képsoraival kezdődik). A főhős felébred meztelenül a korházban, azt se tudja mi van, leszedi magáról a csöveket, trükközve kell kinyitnia az ajtót, a korházból szerez ruhaszerűséget, majd kimászik a feldúlt városba és ott kószál. Néha még a kamerabeállítások is ugyan azok voltak. No ez már a film elején elvette a kedvem a filmtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a Betörő az Albérlőmet (The Ladykillers 2004).

Már fentem rá egy ideje a fogamat, mert az 1955-ös verzióban Alec Guinness játsza a főszerepet, a régi verzióból csak képeket láttam, mióta ezt az újat bemutatták vadászom a régit.

Ebben a filmben Tom Hanks a főszereplő.

Sztori egyszerű, alagút ásós kaszinórablók, akik zenekarnak adják ki magukat. Majd lebuknak, és el kell tenni az öregasszonyt láb alól. De ez korántsem olyan egyszerű...

Aki egy kötetlen kissé szabadszájú, de végig szórakoztató vígjátékot szeretne látni, egy brillirozó Tom Hanks-el annak nagyon ajánlom.

De jól figyelje Tom vadiúj orrát és fogsorát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a Betörő az Albérlőmet (The Ladykillers 2004).

Már fentem rá egy ideje a fogamat, mert az 1955-ös verzióban Alec Guinness játsza a főszerepet, a régi verzióból csak képeket láttam, mióta ezt az újat bemutatták vadászom a régit.

 

Nem is túl régen volt a TV2-n. Naná, hogy lemaradtam róla. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én láttam mind2őt és hát sztem ég és föld. BÁr nekem jobban tetszett a Tom Hanks-es verzió. TH zseniális volt benne, és ezmellett még volt egy rakás más pozitívuma is a filmnek.

Én is mindenkinek ajánlom!!! :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is túl régen volt a TV2-n. Naná, hogy lemaradtam róla. :)

Én meg nem is tudtam, hogy lemaradtam róla.

Köszi, hogy szóltál, ez mindenképp jó hír mert a tv2 fél év, egy éven belül tuti megismétli uborka szezonban.

 

Egyébként érdekes, mert a film végén mondják, hogy a szinkron a tv2 megbízásából készült, tehát nem olyan régen szinkronizálhatták, az új verzió sikerén felbuzdulva.

AG is szinte felismerhetetlen a filmben, kicsit Kvazimódós lett a karaktere.

Tényleg más a két film, de nekem egyik sem jött be...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a régiről én is lemaradtam :D , de az újat láttam a moziban. Még mindig felemás gondolataim vannak a filmmel kapcsolatban. Na majd egyik nap megnézem a HBO-n, és eldöntöm, hogy tetszik-e egyáltalán. A maga idejében furának tartottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a film végén mondják, hogy a szinkron a tv2 megbízásából készült

Nagyon későn lehetett, ha leadták a feliratot. Nem a Képírók című sorozatukban adták?

 

Azt nem tudom, de 22:00 után kezdődött vmikor. A felirat nem ment végig, a narrátor mondta a szinkronos dolgot rögtön a film végén.

Sztem nem kell aggódni, 1-2 hónap és ismétlik, csak nagyon oda kell figyelni a műsorújságra (txt-re). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Írtó sok filmet láttam az elmúlt másfél héten. Csak röviden róluk:

 

Élőhalottak éjszakája (1968): Pár ember összezsufolodik egy aprócska házikóban a nagy semmi közepén. Ez önmagában még nem lenne hátborzongató, de nyakukon az apokalipszis; s hiába várják a felmentést, hisz a rádió és TV hirek alapján senki nem tudja megállitani a holtukból felkelt embereket. Mint a legtöbb klasszikus ugy ez is időtálló: komor hangulata és hátborzongató képsorai még mai szemmel is csontig hatolnak.

 

Holtak földje - rendezői változat: Romero, a zombi filmek nagy öregje múlt évben sok évi hallgatás után visszatért. A mozis változatot nem láttam, de ez a rendezői bizony térdig gázol a belsőségekben. Mondjuk ezen kivül más már nem is nagyon akad: a szereplők elég gyengén megirtak és ezuttal a hátborzongató hangulat is elmarad, de egy jó kis B-filmes mókának kitünöen megfelel. Ja és gratula Priest! A maszkok oltári jók!!!

 

Hosszú jegyesség: Jean-Pierre Jeunet kétségtelenül a mai francia filmgyártás legjobbja. Mint a legtöbb filmjében, ugy itt is egyik vizuális gyönyörből a másikba esünk. Kár, hogy a történet ezuttal kevésbé magával ragadó, mint az Amélie esetén. Bár az I. világháborúban eltünt szerelmes felkutatása először izgalmasnak tünik, ám hamarosan elsüllyedünk a nyomozás során felmerülő francia nevek sűrűjében. Ember legyen a talpán, aki ezt követni tudja. Viszont másodjára megnézve határozottan jobban tetszett :D

 

Dog Soldiers: A mostanság föleg a Descent rendezőjeként ismert Neil Marshall első munkája. Nem csoda, hogy ezzel nem sikerült világhirnevet szereznie: ugyanis ez nem több, mint egy jól megcsinált B film. Kissé bugyuta párbeszédek, jól megcsinált farkasember maszkok és jó sok vér. Egy esti kikapcsolodásra végülis pompásan megfelel :P

 

Corpse Bride - Halott menyasszony: Tim Burton is back! A majmok bolygója remake nem volt túl emlékezetes, A Nagy hal se tudott igazán elvarázsolni, a Charlie-ból pedig még csak részleteket láttam (mondjuk azok alapján érdekesnek tünt). Ám a nagyobbacska kimaradás után végre újra egy Burton film, ami magával tudott ragadni. Bár a dalok és a történet nem annyira jók, mint a Karácsonyi lidércnyomásban, de mindenért kárpotol a zseniális animáció és az ezzel járó gyönyörű vizuális megoldások.

 

Frankenstein (1910): Egy 12 perces némafilmről asszem nem érdemes túl sokat fecsegni: mindenesetre a szörny születése és megjelenése meglepően félelmetesre sikerült!

 

Zorro legendája: Rég láttam ilyen piszkosul idegesitő filmet. Hagyján, hogy a film bugyutasága üti a sok éves átlagot, de mindezt meglocsolták jó kis hazafias amerikai nyállal... Brrr! (viszont a diszletek és Zeta-Jones kisasszony gyönyörüek :P)

 

Fantasztikus négyes: Jókora nagy bugyutaság ez is, de ennek ellenére egyszer meglehet nézni. A húsz filléres poénokon egyszer-kétszer lehet mosolyogni és Jessica Alba még Zeta-Jones-t is veri szépségben...

 

Battlestar Galactica I. évad: Egyelőre csak az első négy részt láttam, de az eddigiek alapján nincs sok kedvem folytatni, pedig állitolag ez lenne napjaink egyik legjobb sci-fi sorozata. Engem speciál annyira hidegen hagyott az egész szereplő-gárda, hogy az se érdekelne, ha a következő részre mind felfordulna. Egyébként gondolnátok, hogy egy börtön-hajóról kilehet menteni az összes foglyot, csak lekell ütni egy azaz egy (!) őrt, aztán meg kell húzni három kart? Nekem az ehhez hasonló marhaságok túl fárasztók voltak... (akkor már sokkal inkább Sliders vagy Stargate!)

 

Empire (mini-sorozat): Remek példa arra, hogy milyen könnyen elronthatták volna a Rome-sorozatot. A lehetőségek nagyjából itt is adottak voltak: nagy diszletek, óriási statisztéria és viszonylag nivós szinészek... ennek ellenére sikerült egy dögunalmas történelmi akció-sorozatot össze-rittyenteniük.

 

36 - Francia krimi két rivalizáló nyomozóról. Elég jó lenne, ha nem lenne olyan unalmas...

 

Devil's reject - vágatlan változat: Beteges horrorfilm, de ezt legalább jól csinálja :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam, hogy Lucas 2007-re igéri az új Jones filmet... Hm...

 

Kicsit korainak tűnik... Nem régen olvastam, hogy Spielberg most valami más filmbe kezd bele (nem a Mary Poppins-ba!). Kicsit mintha túlvállalná magát az az ember nem? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen tempóba 2007-ig 3 indy filmet is tud csinálni.

 

Azt nem kétlem, de nem megy ez a minőség rovására?

 

Állítólag a Munich kivételesen tényleg jó lett, pedig az is kapkodósan készült. A WotW, hát... Nemrégiben belenézegettem Wallatosnál, elég primitív, egyszerű blockbusternek tűnt. Eddig sem akartam megnézni, de most, hogy láttam belőle, biztos, hogy nem is fogom :wink:

 

Ami a Jonest illeti, Lucasék azért nem álltak még neki, mert folyamatosan javítják a forgatókönyvet, aminek én kifejezetten örülök (mármint, hogy igényesek a sztorira) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dog Soldiers: A mostanság föleg a Descent rendezőjeként ismert Neil Marshall első munkája. Nem csoda, hogy ezzel nem sikerült világhirnevet szereznie: ugyanis ez nem több, mint egy jól megcsinált B film. Kissé bugyuta párbeszédek, jól megcsinált farkasember maszkok és jó sok vér. Egy esti kikapcsolodásra végülis pompásan megfelel :D

 

Igazából Marshall ezzel vált világhírűvé. Semmi pénzből 3 farkasember jelmezzel (melyekből, csak az egyik fejének a motorizálására volt pénz) Luxemburgban minimális stábbal tudott készíteni egy olyan filmet amilyet a 80-as évek ota nem láthattunk. Az egész Dog Soliders egy oriási tisztelgés a műfaj előtt, pont úgy mint Rob Zombie House of 1000 Corpses-ja (a Devil's, már a 70-es évek szadista road-movie jait idézi). Éppen ezért horror rajongók körében oriási sikert aratott és valódi kultuszfilm lett, Neil pedig össze tudta szedni a pénzt ara, hogy a horror- komédiája után igazi komoly terrort szabadthasson a vászonra :P . Jelen álláspont szerint Neil Marshall abszolút benne van abban a csoportban akik Spielbergéket váltják. Egy kis érdekesség a filmel kapcsolatban: Neil imádta/-ja a Soliderst és Ptv. Cooper karakterét további filmekben akarta szerepeltetni, az egyikben zombikkal a másikban vámpírokkal került volna szembe, de a pénzemberek ismét közbeszóltak :x . A film második része már készül, természetessen Marshall nélkül,újra farkasemberekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a Jonest illeti, Lucasék azért nem álltak még neki, mert folyamatosan javítják a forgatókönyvet, aminek én kifejezetten örülök (mármint, hogy igényesek a sztorira) :D

 

Igen ez jót jelent, és gondolom az is nagy feladat, hogy az igencsak öreg Harrison Ford-nak egy megfelelő szerepet írjanak. Könnyen nevetségessé válhat... De én bízom a mesterekben. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.