Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Annak rendje szerint én is kifelejtettem egy nagyon fontos filmet (pedig nagy kedvenc):

 

Ghost in the Shell 2 - Innocence : a legendás anime folytatása, ami nálam sok tekintetben felülmúlja elődjét. A sztori, a zene, a látvány mind csillagos ötös. Ez egy akkora nagy anime, hogy csak na. Bokafosós az egész :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A King Kong a kakukktojás. Még az utolsóról is több jót írtál mint erről. :D Dzséjt, nem kell szégyelni ha tetszett. Én még nem láttam, de ha tetszeni fog, akkor lefogom írni!

A legrosszabb a Zűrhajó volt, arról semmi jót nem írtam :)

Nem szégyenlem én, hogy tetszett, csak most nem akartam róla többet írni, a véleményemet már úgyis kifejtettem róla, az nem változott. Moziba meg be nem ülnék rá mégegyszer, ahhoz azért tényleg túl hosszú. Majd DVD-n megint meg lesz nézve párszor, azon már kényelmesebb :wink:

 

Kifelejtettem a listáról: a címére nem emlékszem, de láttam egy japán surviver filmet, melyben egy osztályni diákot kitettek egy szigetre azzal a feladattal, hogy öljék meg egymást, és végül csak egy maradhat. A szigethez egy bombanyakörv kötötte őket, és katonák is felügyelték a lépteiket. Pszichó egy film volt az is. Nem látta esetleg valaki? A címe kéne.

És erről jut eszembe, hogy volt egy kinai film is, afféle kungus paródia, ahol különleges képességű háziúr, házinéni, szatócs, pék, csavargó és szabó védett meg egy lakótelepet olyan DragonBall szerűen :) Ennek se tudom a címét :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kifelejtettem a listáról: a címére nem emlékszem, de láttam egy japán surviver filmet, melyben egy osztályni diákot kitettek egy szigetre azzal a feladattal, hogy öljék meg egymást, és végül csak egy maradhat. A szigethez egy bombanyakörv kötötte őket, és katonák is felügyelték a lépteiket. Pszichó egy film volt az is. Nem látta esetleg valaki? A címe kéne.

És erről jut eszembe, hogy volt egy kinai film is, afféle kungus paródia, ahol különleges képességű háziúr, házinéni, szatócs, pék, csavargó és szabó védett meg egy lakótelepet olyan DragonBall szerűen :) Ennek se tudom a címét  :)

 

Az első cime: Battle Royal; a másodiké: Kung Fu Hustle - Pofonok földje

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már listák, én is írok egy igen rövidkét. Rengeteg filmet nem láttam, ezért biztos hiányozni fog olyan, amit ha látok, itt lenne.

Csak azokat írom, amiket moziban láttam, idei film, és a legmaradandóbb hatású volt:

ROTS

Az Operaház fantomja- zene miatt vált kedvenccé, nagy hatással volt rám, még ha a kritikusok szerint filmként nem a legjobb, de magasról teszek a véleményükre :lol:

Repülő tőrök klánja- olyan jó volt nézni és hallgatni, hogy még most is szívesen gondolok vissza rá

Sin City

 

Yodamester: az Ichit még mindig nem láttam (se a Dancert), de talán végre lesz majd saját gépem, és azon meg tudom nézni. Mindenesetre reménykedem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is írok egy listát, a teljesség (pha) igénye nélkül, de nem azokról, amik tavaly (2005) készültek, hanem amit tavaly láttam. (meg amit idén szilveszter éjjel :lol:)

 

Az idei évet egyértelműen a RotS uralja nálam, egyrészt azért, mert a saját szememmel követhettem végig a készülését, az interneten keresztül hála az információknak, meg mert három évet vártam rá (először ilyen sokat egy filmre) hanem mert egyszerűen fantasztikus, soha egyetlen film sem ragadott ennyire magával, még a Klónok sem, pedig azzal lettem rajongó.

 

A második helyezett a Világok harca. Tudom, sokaknak nem tetszik, és sokan már akkor húzzák a szájukat, amikor rájönnek, hogy ez egy adaptáció (ne tudjátok meg hány embernek mondtam újat, hogy ez egy H.G. Wells mű) pedig szerintem nagyon ott van. Jó, vannak benne gyenge részek (nem egy RotS :() de nekem nagyon tetszik. Csak sajnos maradtak benne homályos elemek, amik egyrészt jók, növelik a misztikusságát a filmnek, másrészt rosszak, mert fontos dolgokat nem magyaráznak meg.

 

A harmadik helyezett film nálam a Zsákutca (Dead end), amit pont most éjfélkor láttam, és nagyon lenyűgözött, még akkor is, ha a film lényegét 5 (!) percbe belelehetne sűríteni. De ez is olyan "hatodik érzékes" film. A végére minden átértékelődik, nagyon szuper.

 

Egy magyar film is felkerül a listámra, idén láttam először a Csudafilmet, és nagyon tetszett, egy részt szeretem Kern Andrást, más részt a történet is tetszett, és jókat nevettem rajta, jó volt. Ez tehát nálam a negyedik.

 

Egy viszonylag régebbi film "érdemelte ki" nálam az ötödik helyet, méghozzá a Tomb Raider, az Élet Bölcsője. Meglepő, mert nem vagyok oda igazából az akciófilmekért, de Lara Croft története magával ragadott. SZeretem a régi, legendás dolgokat (Indy jeee!), és szeretem Angelina Jolie-t is, és a film főtémája, főcímdala is nagyon bejön, kár, hogy szinte csak azt hallani az egész film alatt.

 

Semleges film: A Harry Potter 4. Rólam tudni kell, hogy Harry Potter rajongó vagyok, mégis kénytelen vagyok az új filmet a semleges kategóriába sorolni, mert bár nem rossz, lehetne jobb is. (Mordon karaktere remek, de például a szeme tiszta gány. Voldemort jól néz ki, de a jelenet nagyon meg lett vágva, stb.) Szóval szinte minden pozitív dícséret mellé társul egy negatív kritika. Kár érte.

 

Rossz filmet idén nem sokat láttam, de mindenképpen közéjük tartozik a "Robotok" című animációs film, amelyre csak azért ültem be, hogy lássam a Star Wars trailerét, de magát a filmet szinte végigaludtam. Igaz, nem is az én korosztályomnak szólt. De annyi szent, ezt a filmet nem fogom mégegyszer megnézni :lol::(

 

Most úgy ennyi jut eszembe hirtelen.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tomb Raider 2-nek valóban remek a zenéje, nekem is nagyon bejön.

Na meg a pasi főszereplő kedvenceim közé tartozik, és többször játszik negatív, vagy erősen megkérdőjelezhető erkölcsiségű szerepet, mint pozitívat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ROTS az első a többiről nem írok, mert nálam egy Star Wars film olyan magasan van, hogy mondjuk ha az SW film 10-es akkor a többi csak 5-ös lehet.Teljesen mindegy milyen film, nem kaphat 5-nél többet olyan évben amikor Star Wars filmet mutatnak be.Igazából én már nem is filmnek látok egy SW filmet, hanem legendának.Már ahogy a jegyet veszem rá az is különleges.Elötte minimum egy héttel.Ezt egy film kedvéért sem tenném.Meg amikor a teremben vagyok az is olyan különleges érzés.

 

Ha nagyon kéne mondanom egy filmet akkor az a Batman Begins.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem az Egy Géa emlékiratait és gondoltam beszámolok róla:

 

Memoirs of a Geisha 2005 = nekem 70%

 

Dráma

Már az elején le kell szögeznem, hogy nem láttam túl sok keleti típusú filmet, és bár nem vagyok a témának a szakértője sem, számomra teljesen hitelesnek tűnt, hála a csodálatos látványvilágnak és szereplőknek.

A történet egy otthonától elhurcolt lányról szól, akinek meghaltak a szülei és beadták egy iskolába, hogy Gésát neveljenek belőle, akarta ellenére. Ám e véleménye megváltozik, mikor megismerkedik egy férfival, akibe egyből beleszeret. Ezek után elhatározza, hogy Gésa lesz belőle.

Bemutatják, hogy milyen kemény munkával lehet belőle Gésa. És megismerhetjük ennek a napos és árnyékos oldalát egyaránt. Az utóbbihoz nem hiányozhatnak, az ellenlábasok és a vetélytársak, akik most sem tétlenkednek majd. Teljes mértékben megpróbálják megkeseríteni Sayuri (Ziyi Zhang) életét. Még azok is, akikre a legkevésbé számít.

Sok megpróbáltatáson kell keresztül menni,( beleértve egy háborút is, )de a végére „természetesen” minden jóra fordul.

Sok pozitívuma van a filmnek, többek között a hangulata, ami teljes mértékben visszaadja a keleti feeling-et. Ezt a hatást még jobban erősíti John Williams remekül megkomponált zenéje. És hát ne feledkezzünk meg Ziyi Zhang-ról sem, aki nagyszerű alakítást nyújtott. ( És hát ő maga is csodálatosan szép.)

Összegezve az egész filmet Hamupipőke történetérhez lehetne hasonlítani.

Viszont meg kell említenem, hogy túlságosan vontatott és elnyújtott volt a történet. Bár elég sok minden történt a majdnem két és fél óra alatt, a cselekménnyel mégsem tudott annyira lekötni.

Aki szereti a keleti kultúrát annak mindenképp ajánlom, mert remek betekintést nyerhet ebből a műből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars bemutatása idején játszodó "5-25-77" cimű filmből kijött a "végső elözetes" (53 megát nyom!):

 

Trailer

Ez nagyon tetszik!!!! Úgytűnik megoldódtak a film megjelenésével kapcsolatos problémák ( legalábbis remélem ).

És azt is remélem, hogy eljut szerény városom mozijába...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Serenity

 

Joss Whedon nyáron bemutatott sci-fi filmjét nagy elismerés övezte, és övezi a mai napig. Sokan egyensen az új Star Wars-ként aposztrofálták a művet, ezért kíváncsian ültem le ma, a film megtekintése céljából. No és mit kaptam? Egy közepesnél nem jobb filmet, ami sajnos leginkább a rajongóinak szól, és eszébe nem jut friss húsokat megnyerni magának. Mondom ezt azért, mert a történetnek van mondanivalója ugyan, de hangulata az szinte semmi. Gondolom akik felkenve ajnározzák a filmet, azok már megedződtek a sorozaton. Mindenhonnan összeszedett cuccokat mixeltek össze, de valahogy abszolút nem áll össze egy egésszé. De ne ragadjunk le ilyen apróságnál, nézzük a zenét. Bár ami nincs, arról nehéz beszélni, tehát maradjunk annyiban, hogy ami hallható az még arra sem elég jó, hogy adrenalint növeljen (na jó, néhány sejtelmes témát kivéve). Ami még menthetné a filmet az a látványvilág, de azon meg annyira látszik, hogy 10 fillérből csinálták, hogy szinte az összes utóbbi időben készített sci-fi hazavágja (de nagyon). És hogy mégis miért írtam közepest? A néhány jó poén (nem mellesleg a kannibál faj is üt), és egy-két szereplő ténykedése miatt. Na ne gondoljunk emlékezetes alakításokra, ámbár mindenképp meg kell említeni Chiwetel Ejiofor nevét, aki letett valamit az asztalra színészet címén. Ezen kívül a kapitánynak (Natha Fillion) és a morcos/félős beosztotjának (Adam Baldwin) akadtak jó pillanatai. Ennyiben ki is merül a pozitívumok sora. Nem azt mondom, hogy nem lehet szórakozni a filmen, de egyszer elég megnézni, aztán holnapra már elfelejti az ember az egészet. Aki pedig ezt a filmet az SW utódjának meri hívni, azzal valami nagy baj van. Ez az egész nem hogy az SW-vel, de még a Star Trek-kel és a Csillagkapuval sem említhető egy lapon, nem beszélve a többiekről.

 

10/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gésából kihagyták, hogy van egy huga is? És hogy ahova beadták, nem is akarták őt kinevelni, csak szolgáló volt, de aztán annak a pasinak köszönhetően (ő maga fog pártfogót, segítőt adni a lány mellé) fogják mégis kitanítani, akibe beleszeret? Ez érdekelne előre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Gésából kihagyták, hogy van egy huga is? És hogy ahova beadták, nem is akarták őt kinevelni, csak szolgáló volt, de aztán annak a pasinak köszönhetően (ő maga fog pártfogót, segítőt adni a lány mellé) fogják mégis kitanítani, akibe beleszeret? Ez érdekelne előre is.

 

Nem huga volt hanem nővére aki elszökött nélküle. Alig volt benne pár percet a film elejében.

Ahova beadták ott az elején ki akarták nevelni, de aztán miután elkapták hogy el akar szökni a nővérével, szolgasorsra jutott.

És a pasis rész már így volt ahogy mondtad. :)

Remélem mindenre válaszoltam. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megvettem a farkasember diszdobozt is:

 

farkasDVD_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A farkasember (1941): A Universal nagy klasszikusai mind a '30-as évek elején születtek: Dracula, Frankenstein, a láthatatlan ember vagy épp a Múmia. Az évtized végére azonban a stúdió alaposan kifogyot az ötletekből, igy kénytelenek voltak egy újabb európai mitoszt előkaparni a feledés homályából.

Ám sajnos, mig a többi "klasszikus"-on szinte alig fogott valamit az idő vasfoga, addig bizony az üvöltő rémséget eléggé megtépázta. A farkasember sajnos egy közhelyes és néhol unalmas Universal munka. Pedig anno nem igy indultak neki: az eredeti alaptörténet egy olyan emberről szólt volna, akit az Alpok hegységei között a farkasok nevelnek fel, aminek hatására vérfarkassá vált volna. A rémséget ekkor még sokkal csúfabbnak és az átváltozását is durvábbnak képzelték. Lett volna egy olyan jelenet is, amelyben egy gyóntatószékben változik át. A Universal fejesei persze megijedtek a történet elvontságán, és persze azon, hogy mindehhez mit fog szólni a katolikus egyház. Ugyhogy elővették a jól bevált sablonokat: angol kastély, grófi család, s mindekörül persze egy elhagyatott erdő jó sok füstgéppel. A közhelyek még talán önmagukban nem is lennének zavaróak, de a tálalás sem éppen vérforraló: az egy órás filmből negyven perc kell elteljen mire megtörténik az első átváltozás. És az se valami földbedöngölő... ha azt mondom Dracula, biztos sokaknak jut eszébe a köpenyes Lugosi, mig a Frankenstein szörnyére feldereng az a pasas, akinek csavarok állnak ki a nyakából... node kötve hiszem, hogy a farkasember szó hallatán bárki is erre az idétlen maszkra asszociálna:

 

wolf_man_150_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

S hogy még egy utolsót rugjak a filmbe: a főszereplő Lon Chaney Junior továbbra is egy jóllakott ovodásnak tünik. Nemtom kinek a vad ötlete volt, ebből az alakból horror-sztárt faragni. Most, hogy igy meghurcoltam, azért elárulhatom: a film, annyira azért nem rossz. Vannak ennél gyengébb universal horrorok is, de az biztos, hogy a többi klasszikussal én nem emliteném egy lapon.

 

A londoni vérfarkas (1935): Nincs igazság a földön. Ha valaki vet egy pillantást a film keltezési évére, akkor láthatja, hogy ez 6 évvel a "nagy klasszikus" elött született. S hogy miért nem ez vált világhirűvé később, az számomra nagy talány. A történet ötletesebb, a kivitelezés jobb, a szinészek köröket vernek a nagy utódban látottakra; föleg Henry Hill, aki mellett Lon Chaney Junior csak egy egyszerü ripacs.

A történet Tibetben kezdődik, ahol az egyik brit botanikus egy különleges növény után kutakodik és hajlandó egy olyan völgybe is elzarándokolni, ahol a helyiek szerint démonok élnek. Itt már az első percekben megtörténik az első dulakodás és olyasmit láthatunk, amit a Universal horrorokban csak nagy ritkán: vérző sebet. A történet ezután is viszonylag tempósan pereg tovább és találkozhatunk pár egészen aranyos elképzeléssel (pl: lesz egy növény, ami egereket eszik! :)). Még az átlakulást is sokkal jobban oldották meg... ugyhogy tényleg nem értem, hogy merülhetett ez a film igy feledésbe.

 

A londoni farkasnémber (1946): Vegyes érzelmeket kelt bennem ez a film. Az eleje egész érdekesen indul. Egy grófnő, aki majdnem beleőrül a tudatba, hogy holdtöltekor farkasemberré válik. Ám ahogy halad előre a film, a grófnő csak szenved és szenved. Már fél óra is eltelt, de a grófnő még mindig csak fetreng az ágyában, hogy 'jaj, de szomorú, hogy én egy farkasember vagyok'. S amikor már úgy tünik, hogy a film lassan, de biztosan elmerül az unalom mocsarában, váratlanul olyasmivel áll elő, amire egy universal horrorban abszolut nem számitottam: egy történeti csavarral. Méghozzá egészen jóval! És ezután a történeti csavar után tényleg nehéz megjósolni, hogy mi lesz a film kimenetele. Végül a befejezés ahelyett, hogy mindent megmagyarázna, inkább a nézőre bizza az események értékelését. Tulajdonképpen rengeteg értelmezési lehetőséget hagy a vége és ezzel sikerült, annyira kellemesen meglepnie, hogy utolag az egész filmet átértékeltem. Még azt is megbocsátom neki, hogy ez egy olyan farkasember film, amiben egyetlen farkasember sincs.

 

Frankenstein és a Vérfarkas (1942): Minden "szörny-kollekció" kihagyhatatlan darabja egy meglehetősen debil "crossover". A halálból visszatérő Lon Chaney pár percnyi lovas-kocsikázás után eljut Angliából Németországba, hogy aztán felkeltse a jég-börtönbe szorult Frankenstein szörnyeteget. Persze mi már tudjuk, hogy ennek nem lesz jó vége. A farkasember és a szörny bunyoznak egyet; csak arra nem számitanak, hogy a falusiak jó szokásukhoz hiven megint fellázadtak és rájuk robbantják a gátat. Nem kár értük...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.