Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát pont mire megszerezetm Ody segítségével a Keresztapát a tv is hozta. A 3. részt csütörtök éjjel néztem meg. A hangulata kissé elütött az első kettőtől, nekem a vége nagyon ütött.

Aztán a tévében is megnéztem az elsőt újra, és vasárnap egymás után kétszer a 2.-at, hétfőn meg a 3.-at újra. A második részről valahogy lefelejtették a feliratot a tévében, pedig a fele olasz. A 3. képe meg nagyon sötét volt.

Most már világos, hogy azon a szavazáson miért a Keresztapa maradt döntőben az sw-vel a minden idők legjobb filmje címért. :D

Ezek után szívesen elovasnám a könyvet is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Narnia krónikái

 

Gyerekfilm. A szó összes negativuma és pozitivuma benne van a filmben. Sajnos nem egyszer úgy éreztem, hogy biza én már öreg vagyok ehhez: a hősök egyik pillanatról a másikra hozzászoknak, hogy egy másik világba léptek, ahol kentaurok, minotauruszok és nem mellesleg beszélő farkasok tanyáznak, akik szivesen széttépnék őket. A film közepén Narnia különös világában még a Télapó is megjelenik, hogy az ifjú hősöket gyilkos fegyverekkel lássa el, akik félős gyerekekből pillanatok alatt hős harcosokká válnak.

Számos jelenet volt, ahol éreztem, hogy ha ezt 10 évvel előbb látom, akkor majd kiugrottam volna a bőrömből, de igy csak némi közepes szórakozás volt a jussom. A látvány ugyanakkor széditően jó, bár ehhez már lassan hozzászokhatunk. A végső csata-jelenettől bár nagyon féltem, hisz sok helyről hallottam, hogy túl mese-szerű lett és nincs benne semmi vér, szerintem mégis egész remekül sikerült megoldaniuk. Ám hiába a pozitivumok sora, valahogy mégse vagyok elégedett. Persze mondhatom azt, hogy ez egy gyerekfilm, de hát az Azkabani fogoly is az volt és mégis élveztem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon nem tetszett a Narnia.Pozitívumként csak a látvány szolgál.Nem szeretem a mesefilmeket, mert ez az volt.A tízéves kisgyerek mint a katonai vezető Arthúr Király, rossz dialógusok..Tényleg csak 5-7 éves gyerekeknek ajánlott, no meg a műfaj rajongóinak.De azért az oroszlán(mint Liam Neeson) nagyon jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap sikerült végre megnéznem a Batman Beginst.Messze ez a legjobb Batman film.A srác nagyon jól játszotta Wayne-t.Liam Neesont furcsa volt rossz szerepben látni.De ezt is jól nyomta.Talán az tetszett a filmben, hogy nem végig action volt, hanem érzelmileg próbálta bemutatni, a Batmanné válást.

Lenne egy kérdésem.A stáblistán kiírták Gary Oldman nevét.Ő ugye általában rosszat játszik.Ki volt ő?Én a rendőrre gyanakszom(az egyetlen jó-ra), de nem ismertem meg ha ő játszotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap sikerült végre megnéznem a Batman Beginst.Messze ez a legjobb Batman film.A srác nagyon jól játszotta Wayne-t.Liam Neesont furcsa volt rossz szerepben látni.De ezt is jól nyomta.Talán az tetszett a filmben, hogy nem végig action volt, hanem érzelmileg próbálta bemutatni, a Batmanné válást.

Lenne egy kérdésem.A stáblistán kiírták Gary Oldman nevét.Ő ugye általában rosszat játszik.Ki volt ő?Én a rendőrre gyanakszom(az egyetlen jó-ra), de nem ismertem meg ha ő játszotta.

 

Yes-yes, Mr. Oldman van Gordon szerepében. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ő ugye általában rosszat játszik."

 

Szegény Oldman. Ha hallaná ezt, kifutna a világból. Utálja, ha beskatulyázzák, pedig igaz. Szinte mindig gonosz karakter jutni neki. Kivéve mondjuk Sirius Black karakterét a Harry Potterből.

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://raincloud.warnerbros.com/wbmovies/3...journal1_hi.mov

 

Egy kis Post karácsonyi ajándék nektek!!! A zseniális Zach Snyder (a zseniális:D Dawn of the Dead rendezője) új filmjének ( a zseniális :o:o Frank Miller, zseniális-sőt! szerintem legjobb 300 c comics book-jának adaptációja!!!!!) első Production Diary-a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jó érzés tudni, hogy a mostani zsenik után egy sokkal, de sokkal zseniálisabb (na jó abba hagyom ám-tényleg!:P ) rendezőgeneráció jön!

 

 

Még egyszer boldog Karácsonyt és boldog Új-évet mindenkinek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://raincloud.warnerbros.com/wbmovies/3...journal1_hi.mov

 

Egy kis Post karácsonyi ajándék nektek!!!  A zseniális Zach Snyder (a zseniális:D Dawn of the Dead rendezője) új filmjének ( a zseniális :o  :D  Frank Miller, zseniális-sőt! szerintem legjobb 300 c comics book-jának adaptációja!!!!!) első  Production Diary-a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jó érzés tudni, hogy a mostani zsenik után egy sokkal, de sokkal zseniálisabb (na jó abba hagyom ám-tényleg!:P ) rendezőgeneráció jön!

 

 

Még egyszer boldog Karácsonyt és boldog Új-évet mindenkinek!

 

Ja, hallottam erről a filmről... Érdekes lesz :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szisz!!! Ugye nem hasonlítottad össze az SW-t és a Keresztapust? :P

 

Eszemben sincs, két igen távoli galaxisban játszódnak. Nem mérhető egymáshoz a két film. A Keresztapa targikume nekem mégis a 3. részebn kulminálódik. Lehet, hogy elmarad az első két résztől ám a tanulság ami marad utána attól a hideg rázott ki.

Ám ma reggel a HP plakátról eszembe jutott, hogy a HP is 6 részes lesz. Persze van pár film ami 6 részes, de általában azok utánlövések és önismétlések, bőrnyúzás. A HP részek szintén egy történet részei, vagyis fejezetek és nem részek. Mondom én aki csak az első kettőt láttam. :fear:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Corpse Bride (Tim Burton, 2005)

 

Végre meg tudtam nézi Burton idei animációs filmjét, a Halott Menyasszonyt. Összességében tetszett, igazán szórakoztató darab... A sztori ugyan nem valami nagy szám, de a hangulat és a vizuális világ nagyon ott van, főleg a túlvilági jeleneteknél. A CG és a stop motion keveréke helyenként nagyon bokafosósan néz ki... A zenék nem rosszak, egy-két gyengébb darab kivételével egész jók - de annyira azért nem emlékezetesek, mint a Karácsonyi Lidércnyomásban. Tulképp ez egy szerelmi történet, de nagyon szórakoztató, laza fajta. 7/10.

 

Sympathy for Lady Vengeance (Chan-Wook Park, 2005)

 

Eljutott hozzám Chan-Wook Park új filmje is. A Lady Vengeance a zárófejezete Park bosszú-trilógiájának, az első a Sympathy for Mr. Vengeance, a második az Oldboy volt. A zseniális Oldboy után elég nagy elvárásaim voltak a rendezővel szemben, amiket azonban a film csak részben tudtott teljesíteni. Azt Park is tudta, hogy az Oldboynál tökéletesebbet abban a stílusban nem tud (szerintem nem is lehet) alkotni, így, bár megmaradva a bosszú témájánál, egy egészen más stílusú filmet készített. Az erőszak mennyisége jócskán elmarad a trilógia előző két darabjában látottaktól (ez még nem is feltétlenül negatívum), emellett a sztorivonal is jóval egyszerűbb, és sajnos sokkal kevésbé dinamikus. A Lady Vengeance elődeitől eltérően az én ízlésemnek túlzottan is az érzelmekre és a drámára helyezi a hangsúlyt, és egy-két rövid jelenttől eltekintve sosem pörög fel igazán a történet. A zenék nem rosszak, de nem olyan emlékezetesek, mint az Oldboyban, a képek viszont végig gyönyörűek - a nyítóképsorok pedig különösen szépre sikerültek... De számomra valahogy mégis passzív a film szépsége. 6/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 vagy 7 "kis különbség lne különbség", lényeg, hogy nem 3 vagy 4. A lényeg hogy epizódból ritkán csináltak 6-ot vagy 7-et. Azért jó hogy a GYU nem 6 részes. Ezt most dícséretnek szánom. Jobb hogy inkább kimaradt pár dolog mint szétszedni 1 részt két felé. Bár amilyen hosszú egy rész, felér kettővel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És miért a másodikkal nyitottak?

 

Mert Lewis ezt irta meg először. Egyébként elég össze-vissza irogatta őket...

Kronológiailag a legelső a "Varázsló unokaöccse", melyben megteremtik Narnia világát, és amelyből ha jól tudom az is kiderül, hogy az a bizonyos ruhásszekrény, hogy került oda, ahova.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.