Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Van egy új háborús film, ami nem is igazán háborús film, hanem a marine-ekről szól.Az a címe, hogy "bőrnyakúak".Látta már valaki?Az első öbölháborúban játszódik.Azért kérdezem, mert ha egy propaganda film, ami arról szól, hogy az ami katonák a szabadságért meg a hazáért küzdenek(Közben kiírtva egy csomó civilt) Irakban a mocskos arab terroristák ellen, akkor nem nézném meg.

Egyszer már forgathatnának egy filmet arab szempontból az Öböl-háborúról.Meg lennénk lepve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 'Bőrnyakuak' kifejezetten háború-ellenes film. Negativumként azt szokták felróni neki, hogy háborús film létére szinte, alig van akció benne. Nagyrészt ennek a háborúnak az abszurditásával foglalkozik, vagyishogy a kirendelt katonák túlnyomó többsége egyetlen csatát se látott, csak vártak és vártak és közben egymást szivatták. Én egyébként még nem láttam... még annyit, hogy a film alapjául szolgáló könyvet egy Öböl háborúban szolgált katona irta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: teljesen egyetértek veled. Jó lenne már látni egy olyan filmet is, ahol nem az amerikai katonák az istenek, az arabok meg a mocskok, hanem az arabok nézőpontjából. Sőt, megkockáztatom, a pár éve tartó iraki háborúról is lehetne egy ilyen film.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jarhead – Bőrnyakúak – 2005 – 90%

 

Mondhatnám, hogy csak a haverom miatt néztem meg, aki imádja háborús és katonás filmeket, de akkor hazudnék. Igenis kíváncsi voltam milyen lesz, és hogy többet is ki tud-e hozni magából Jake Gyllenhaal, mint a Buborékfiú vagy a Holnapután túlélője.

És a válasz, IGEN!

Rég láttam jó filmet, de ez most kárpótolt mindenért. Pedig szinte teljesen ellentmond a háborús filmeknek. Ezalatt azt értem, hogy egyetlen egy ellenséges katonát sem látunk a két óra alatt. (Vagyis több mint fél év alatt.) Ebből következik, hogy még csak egy embert sem lőnek le benne…(bár de, egyet de azt is véletlenül!)

Viszont látunk kőkemény feletteseket, kiképzést, véget nem érő menetelést a sivatagban és főleg marhulást a társakkal minden mennyiségben.

Egyik pillanatban még mosolyogsz, másikban viszont összeszorul a gyomrod. És ezeket a hirtelen váltásokat találták el nagyon. Néha nagyon meglepő tud lenni.

Teljes az összhatás. Bele tudjuk élni magunkat, hogy ott vagyunk Irakban, a forróságban, fáradtak vagyunk, izzadunk, mint az állat, de menetelünk tovább amíg csak kell.

Összegezve, aki szereti a jó filmeket: Mindenképp nézze meg!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grimm testvérek (2005)

 

Terry Gilliam nagyot zakózott a mozi pénztáraknál ezzel a filmmel. Bár sok jót nem fűztem hozzá, ma mégis megnéztem. Azt kell mondjam a film remek lett. A már ismert mesék elemiből álló történet igazi "mesés" feelinget áraszt magából, és hangulatilag igazán lebilincselő tud lenni. A megvalósítás néhol Tim Burton, álmosvölgy filmjére hajaz, de nagyon jó értelemben. Még egy nagy pozitívum, hogy nem vitték tulzásba a speciális effekteket!!! Ennek a filmnek nem is tett volna jót a sok komputer grafika. A lényeg, hogy nagyon kellemesen csalódtam, és szerintem aki szereti a régi Grimm meséket, azok számára egy nagyon kellemes élményt nyújt a film.

 

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok helyen olvastam, hogy a Battlestar Galacticát tartják a most futó sci-fi sorozatokból a legjobbnak. Az első epizód tényleg kellemes meglepetés. Viszonylag érdekes story, némi feszültség is akad és a megvalósitás is pofás, már ahhoz képest, hogy TV sorozat. Mondjuk nálam egyelőre elhomályositja a 'Rome' tündöklése, ami részről részre jobb lesz és egyet kell értenem Royal Guarddal abban, hogy : "A film teljes addiktció, mondhatnám be kéne tiltani, mert olyan király"

De azért mostantól a BG-t is nyomon követem :?

 

És emellett megnéztem a Charlie és a Csokigyár 1971-es feldolgozását. Ilyen beteg egy mesét! Amikor a csoki-folyóban csonakáznak váratlanul rém-képek jelennek meg a gyerekeknek: egy élő csirkét lefejeznek, kukacok mászkálnak egy pasas fején... s mindez egy habkönnyü musical-mesében. Valakinek nagyon elgurulhatott a gyógyszere forgatás közben... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: A Charlie és a csokoládégyár egy könyvadataptáció, ha jól tudom, legalábbis az biztos, hogy egyik kedvenc íróm, Roald Dahl, írt egy ilyen nevű mesét :? Persze ettől még lehet, hogy a rendező saját ötlete volt a rémképek megjelenítése( már ha valóban adaptációról van szó), viszont szerintem valószínűbb, hogy a könyvben is így volt, ergo nem a filmkészítők a hibásak :lol:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát: Igen, tudok róla :? Viszont egy mozinál nyilván a filmesek felelnek a megvalósitásért... hogy a könyvben levágják-e egy csirke fejét azt nemtom, de hogy a filmesek arra vetemedjenek, hogy egy igazi élő csirke nyakát vágják el egy bárddal a filmben az számomra nonszensz egy ilyen gyerekmesénél (mert a film többi része egyértelmüen a gyerekeket veszi célpontba).

Másrészről minden adaptáció lényege, hogy az alkotók azt tesznek hozzá vagy vesznek el az eredetiből, amit akarnak, hisz azaz ő értelmezésük. Tim Burton is megcsinálta a Csokigyárat és ő például kibontotta Willy Wonka múltját, amiről tudtommal egyetlen szó se esik az eredeti műben... és biza még a levágott csirkefejet is kihagyta :lol: Lehet ezt igy is csinálni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szegény pipi :(

 

Csak azt ne mondd hogy vegetáriánus vagy! :)

Naná, hogy nem, de evési célból le lehet vágni állatot, de így lefilmezni szerintem nagyon etikátlan és kegyelet sértő, még akkor is, ha állatról van szó.

 

Szerintem utána megfőzték Charlie-ék :D .Gondolom épp vágóhíd elött volt.

Amúgy egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most végeztem a Roma 11-dik részével és valami eszméletlen... több drámai erő van benne, mint az egész tavalyi filmtermésben együttvéve (persze az SW-t leszámitva of korz :wink:). A végén lévő aréna-jelenet, pedig keresztbe lenyeli a Gladiátor bármely hasonló szcénáját... őrült jó ez a sorozat. :)

Sajna már csak egy rész van hátra :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az HBO-n még se híre se hamva a Róma kezdési dátumának :x

Imádom az ókoriakat, a római kor különösen a szívem csücske, így triplán is várom a sorozatot.

 

Megnéztem a Narniát tegnap. Jó kis mese volt, tetszett, de nem volt egy falrengető élmény. Szóval elég messze áll a GyU-tól. Történetben, látványban, meg minden egyébben is. Élveztem, de egyszer nézős film. Számomra egyik animált lény sem érte el Gollam szintjét, még Ashlan sem, pedig remek munka. Karakterek közül a két kisebb gyerek tetszett, a nagyokban semmi érdemleges nincs. Az nem igazán tetszett, hogy Peter szinte minden átmenet nélkül lesz átlag gyerekből hős hadvezér. Több karakterre kell a filmnek koncentrálnia, ehhez kevés a filmidő, így valahogy elvesznek a történetben. A csata viszont remek volt, csak hát az is rövid. Zene szintén nem volt kiemelkedő, de néhol egész szépen szólt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két ilyen mozipletykát is hallottam az útóbbi időben ami érdekesnek tűnhet.

Az egyikről, már volt itt szó. A Spielberg-Mary Poppins project megerőssítése, hogy Steven érdeklődik iránta, de lehet, hogy csak producere lesz.

 

Másik sokkal érdekesebb platyka, mikor neten olvastam oda s figyeltem rá, de azóta megint láttam. Szóval Michael J. Fox még parkinzon kórosan is vállalja a Vissza a jövőbe folytatását.

Szerintem csak jövőbeli 80 éves önmagát játszhatja el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este volt szerencsém megnézni az Equilibrium című filmet. Az elején nem vártam tőle nagy durranást, a végén pedig az egyik kedvencemmé nőtte ki magát. Első pillanatra csupán Mátrix-klónnak tűnik, de én azt mondom, hogy jó lett volna, ha a Mátrix hasonlított volna erre... Christian Bale remekül alakítja az érzelemmentesből érzelmessé válló papot, a történet nagyon ötletes, az akciójelenetek meg szerintem ütik a Mátrixét (sokkal hihetőbb szvsz). Kellemes csalódás volt.

 

Lokatelli: Vissza a jövőbe folytatás??? Ahogy Obi-Wan nagy bölcsen megfogalmazta az ep1-ben: "NOOOOOOOOOOOOoooooooooooo!!!!!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a Mátrix I-et a mai napig nagyon birom, de egyébként egyetértek: tényleg nagyon kellemes meglepetés az Equilibrium.

 

És akkor még egy utolsót ömlengenék a Rome-ról, aztán legközelebb már tényleg csak akkor szolalok meg ezügyben, ha bemutatják itthon és más is nézni fogja:

 

ep12_11.jpg

 

Szóval, ahogy várni lehetett az utolsó rész felrakta a koronát a sorozatra. Az első részek alapján még nem tünt másnak, mint egy pofásan összerakott naturális képsorokkal megtüzdelt TV-szériának. Aztán a részek előrehaladtával egyre érdekesebbé és összetettebbé válltak a jellemek és a történet is egyre izgalmasabbá vált. Végül az utolsó három rész zsenialitása miatt vált számomra egyértelmüen a legjobb sorozattá, amit valaha láttam. Itt a végén már egymást érték az erőtelejesebbnél erőteljesebb képsorok. Ahogy Caesar a szenátus padlóján a saját vérében magatehetetlenül fetreng, majd jön Brutus és leadja az utolsó döfést.... iszonyat megrázó! A következő évadot márciusban kezdik forgatni és jövő februárban mutatják be. Pokoli messze van az még... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.