Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én is nagyon sajnálom h meghalt. Pedig nem is volt olyan öreg, de hát a betegség...Nekem is a dutyi dili a kedvencem. Bár volna még jópár.

 

R.I.P.

 

Más: Kicsi lemaradtam. Priest dolgozott a Kongon? Láthatta már? :)

 

Belenéztem a Narniába, persze csak kicsit, de elég jónak tűnik. Legalábbis abból az egy percből... :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gangs of New York (Scorsese, 2002)

 

Pár éve láttam ezt a filmet először, akkor valahogy nem tett rám túl mély benyomást, és nem is éreztem késztetést, hogy újranézzem.

Aztán nemrég véletlenül újra a kezembe akadt a film, nosza, gondoltam, adjunk neki egy újabb esélyt, elvégre mégiscsak Scorseseről van szó... És láss csodát, most egyszerűen nem értem, mi nem tetszett benne régebben. Ez egy iszonyatosan nagy film!

 

Daniel Day Lewis zseniális Bill the Butcher szerepében, de Caprio is fel tudott nőni a feladathoz és nekem bejön amit nyújt. A zenék nagyon profin vannak válogatva (mondjuk ez Scorsesenél nem meglepő), a képek hihetetlenül szépek, és elképesztő aprólékossággal építették fel a díszleteket. Iszonyat nagy munka van ebben a filmben, engem lenyűgözött az aprólékossága. A sztoriban ugyan nincs túl sok csavar, de egy ilyen filmnél nem is ez a lényeg...

 

Ja, és a film első kb. 20 perce pedig filmtörténelmi BRAVÚR, így, nagybetűvel. Zseniális. A film pedig így tökéletes, ahogy van. 10/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NY bandái nekem is nagyon bejött.

Díszletek gyönyőrűek.

Első sorban Liam Neeson miatt akartam megnézni, azt tessék, 5. percben megölik.

Sztori jó, színészek jók, Leo (azóta láttam még pár jót. Egy kosaras naplója, part, Kapj el ha tudsz, aviátor.)második olyan alakítása volt ami igazán tetszett.

DD Lewis mesteri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsi lemaradtam. Priest dolgozott a Kongon? Láthatta már? :o

 

Ha csak át nem ment a WETA-hoz, akkor nem hiszem. :o Közel van a tűzhöz, ezért gondtam, hogy már láthatta esetleg.

 

 

Nem még nem láttam, de estére már megvan a jegyünk! :o:D

 

Pár kép a Workshop munkáiból:

 

kong_07.jpg

 

kong_10.jpg

 

kong_08.jpg

 

kong_09.jpg

 

P.S.:Richard Pryor

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis képek Priest. Azért én is várom már.

 

Más: Narnia. Végre megnéztem! Jó volt a hangulatom mert ma két vizsgám is 5ös lett ( de az egyik biztosan). Így érdemes filmet nézni.

 

Hát a bemutató alapján nekem nem igazán tetszett, meg kell hogy mondjam. Túl giccses, GYU koppintás és még a lények is gagyik. És a film előtt is rosszul álltam hozzá mert nem éppen erre számítottam. Komolyabbra, mindenesetre. Most a film első feléről céloztam csak...

Az eleje kicsit lassan indult. Bár lehet h csak én éreztem így. Mikor először átmennek, és megjelenik a Szatír (asszem így hívják a kecske lábú csakót) akkor kicsit megijedtem. A lény maga jó volt, de túl elhúzták. Amilyen gyorsan elkerültek a háborúból, ugyanolyan gyorsan belekerültek Narniába. Aztán onnan kicsit izgalmasabb lett. Elkezd a történet kibontakozni. Megjelenik a boszorkány, aki sztem egész jó lett. Szép és gonosz. Aztán jöttek egymás után a beszélő állatok. Hallanak a próféciáról, a gonosz ellen induló seregről.

Lehet hogy csak én nem álltam át a mese dologra rendesen, de kicsit viccesnek találtam mikor jött a beszélő hódházaspár, aztán a róka és így tovább. Persze ekkor már tudtam hogy kell nézni a filmet és átálltam MESE módba. Onnantól aranyosnak találtam. Erre az tett még rá egy lapáttal mikor megjelent a Télapó...(lol)

De hát mikor megláttam az Oroszlánt, Azlan-t, na az szuper volt. ÉS bele is remegtem mikor Liam hangján megszólalt. Visszaadta a bölcs és öreg, ám hatalmas vezért. Kemény lett. Na ezután kicsit komorabb lett az egész. Sőt kicsit horroisztikus. Olyan lények kerültek elő, hogy megijedetem. Olyan ocsmány lényeket készítettek, hogy csak na. Persze voltak jók is, akik királyul néztek ki, mint a minotaurusz, meg a küklopsz. A jó oldalon meg a kentaurók, és a griffek. (bár nem biztos h azok voltak)De a többi nekem valahogy nem igazán jött be.

Aztán jött a végső csata. Na az jóóóó volt. Érdemes volt végignézni a filmet, legaálbbis nekem nagyon bejött. Szép volt és látványos volt. És nem is volt annyira klisés. Persze elég sok mindent előre lehetett tudni, de hát azért mese. Azért így visszagondolva mégiscsak klisés volt. :o

A látványvilág csodálatos, főleg az erdőben meneteléskor, ami elég sokat van, és a végső csatánál. Nem mondom, persze látszik a CGI, de nem vészes. A szereplők is kitettek magukét, persze az a 6 v 7 aki nem volt teljesen maskarában.

És hát végül: csak az nézze meg aki még bírja a meséket. Mert ha vki egy akciófantasyt vár, az hiába vár. Persze vannak benne üldözések, meg kisebb harcok, de hát az muszáj volt. Az eleje teljesen langyi, kibontakozás, persze utána kisit begyorsul.

Nekem személy szerint tetszett. Sőt kifejezett kis üdítő film volt. Én ajánlom hogy nézzétek meg. :wink:

 

Nem is let hosszú, de remélem nem sok mindent hagytam ki...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sajnos így van. Van ami nagyon jó lett benne, van ami nagyon rossz. (Csak leírtam mi tetszett és mi nem.) Ezért kellett bennem különböző érzéseket. De jól mondod, mindenki nézze meg, és döntse el hogy most teccik e neki, vagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyves topikban sokat volt szó a Da Vinci-kódról. Itt van az első hosszabb trailer.

Semmi különös nem látszik belőle, de az minden kép, hogy nagy durranásnak akarják. Azt megcsodálhatjuk, hogy milyen furcsa Tom Hanks hosszú hajjal, és naggyából bevillantják a filmben szereplő nagy nevek arcait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem a Pite 4-et.

Nem volt olyan rossz, mint gondoltam, bár sztem nagyon erőltetett a dolog, főleg, hogy 2 szereplővel próbálnak kapcsolódni a régi történethez (a Sörminátor, mint nevelési tanácsadó :o ), állandóan Stiffler-t emlegetik, és a poénok is visszaköszönnek. Olyan érzése van az embernek, mintha a Rendőrakadémia 1(!) után a sorozatot nézné.

 

A leggyengébb Pite. (ha az egyáltalán)

 

10/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos.

 

Háromszori megtekintés után ki merem jelenteni, hogy a King Kongot MINDENKINEK MEG KELL NÉZNIE! Legalább egyszer! Nagyon régóta nem éreztem azt mind a Kong esetében: újra egy 8 éves gyereknek éreztem magam, aki még hisz abban, hogy a világ jó és tele van csodákkal, amiket fel kell, fedezzek. Az alább belinkelt nem túl színvonalas kritikával szembefordulva: a színészek szuperek, Naomi Watts gyönyörű (és végre Jamie Lee Curtis után egy igazi új sikolykirálynőt ünnepelhetünk :D ), és teljessen hiteles, Adrien Brody remekül hozza a szende művészt aki szép lassan igazi hősszerelmes hőssé válik; az igazi nagy meglepetés (legalább is számomra) Jack Black, iszonyatossan hitelessen játsza Carl Denham figuráját aki olyan mint ha DeMille, Welles és Kubrick közös gyereke vagy inkább őse lenne.:D Ami szintén nagyon tetszett, hogy Jackson a film három nagy fejezetét zseniálissan tagolta és mindegyik rendkívűl érdekes és leköti az embert (igen még azok is ahol nincsenek óriási szörnyek :D ). Plusz Jackson a LoTR ben bebizonyította, hogy rendkívüli tehetsége van az érzelmes jelenetek készítéséhez, hál' Istennek ezt azóta se felejtette el. Ugyan akkor a rá jellemző rendkívül jó humor se hiányzik a filmjéből ami szintén +1 pont (még a legkomolyabb témályú filmben is kell lennie egy kis viccnek, mert az élet szerves része)

 

WETA:valóban vannak a filmben olyan jelenetek amik kicsit gyengébbek. Összessen kb.6 ilyen van a filmben, a több ezerből, plusz nem elhanyagolandó, hogy ez a mennyiség rekordidő alatt lett kész. Ami viszont vitathatatlan, hogy a kiwi FX cég érti legjobban az igazán valósághű lények elkészítését. A lények szinte lemásznak a vászonról. Andy Serkis pedig most már tényleg megérdemelne valami komoly díjjat, mert, King Kong neki és a több tucat animátornak, szobrásznak, stb. nek köszönhetően egy igazi személyiséggé nőtte ki magát. Ami a film tényleg egyik leghihetetlenebb technikai bravúrja és úgy veszem észre, hogy a lények elterelik róluk a figyelmet az a környezet. Az egész filmet Új Zélandon forgatták, nem mentek semmi külső helyszínre, és bárki aki ezt meg tudja mondani, az hazudik.:D A díszletek, a WETA miniaturáiés CG jelenetei egyszerűen összemosódnak és egy csodálatos szines világot tárnak a szemeink elé. New York sokkal élethűbben néz ki mint a régi képeken és filmfelvételeken. Még valami a kritikával kapcsolatban:ez egy film aminek saját szabályai vannak, és mindezekkel semmi gond sincs míg ellent nem mond magának(lásd: dinok a kanyonban-megjegyzem szerintem tökéletessen elférnének ott a lények+milyen ember már az aki ilyeneket figyel egy film közben , biztos otthon is azt mondja a feleségének, hogy: nem, nem, neked túl nagy melleid vannak ehhez a ruhához, lehetetlenség, hogy beleférj-JÉÉZUS!).

 

AMi nagyon fontos!!! Ha fiatalabb gyereket visztek magatokkal a filmre akkor nagyon figyeljetek mert a weta és egyébb bogaras jelenetek nagyon-nagyon dúrvák, az egyik munkatársam kislánya (12) majdnem elsírta magát közben a félelemtől+még gusztustalan is (de mit várjon az ember attól aki a Bad Taste-et rendezte? :D )

 

Szóval hirtelen ennyi. Nekem iszonyatossan tetszik a film és ajánlom mindenkinek aki szereti az igazán jó kalandfilmeket, a nagy szörnyeket, az érzelmeket, mert ez a mű újra eszünkbe juttatja mindazt amiért szeretjük a filmeket és a mozit. Számomra a King Kong volt az év filmje és nagyon szépen köszönöm Mr. Jackson ez a film volt az eddigi legszebb születésnapi ajándékom

 

P.S.1: A Superman teaser még nagy vásznon is iszonyat szar!!!!

 

P.S.2:Viszont a Mission:Impossible 3 teaser nagyon dögös.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval hirtelen ennyi. Nekem iszonyatossan tetszik a film és ajánlom mindenkinek aki szereti az igazán jó kalandfilmeket, a nagy szörnyeket, az érzelmeket, mert ez a mű újra eszünkbe juttatja mindazt amiért szeretjük a filmeket és a mozit. Számomra a King Kong volt az év filmje és nagyon szépen köszönöm Mr. Jackson ez a film volt az eddigi legszebb születésnapi ajándékom

 

P.S.1: A Superman teaser még nagy vásznon is iszonyat szar!!!!

 

P.S.2:Viszont a Mission:Impossible 3 teaser nagyon dögös.:D

 

Köszi az irományt Priest! Eddig is rá voltam indulva a filmre, de most már fullon pörgök hogy láthassam... Pénteken megyünk is nézni :)

 

Gondoltam, hogy bedicséred, de azt nem vártam, hogy egyenesen az év filmjének fogod tartani... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Priest, most mint semleges szakmai hozzáértő embert kérdezlek.  

 

Ez azt jelenti, hogy minden trükk díjat el fog vinni az ep3 elől?

 

Még az ep3-nál is jobb, akkor nem az az év filmje? :D

 

FX-szinte 100% ék az idei év nagyon erős volt (Sin City, Ep3, Narnia, War of the Worlds), de New York, a Skull Island és a lények megvalósítása (köszönhetően a WETA teljessen egyedi módszereinek) magassan túlszárnyalja a többieket (a pár composit hiba meg bőven belefér:) - ami sajnos annak köszönhető, hogy mindíg a leadási határidő utolsó percéig dolgoznak a filmen és a végén már mindenkit felvesznek aki dolgozott valaha a Shake-el v az Inferno-val :x )

 

Make-up:vagy a Kong v. a Narnia talán még a Sin City (de ez abszolút az a kategória ahol 10 esetben max. 3-szor viszi el az a díjjat aki megérdemli pl.: Hellboy, Passion, stb.)

 

Hogy az év filmje-e és jobb-e mint az Ep3? Nekem abszolút mértékben! Elég nehéz ezt elmagyarázni, de a film nézése közben is és utánna is olyan érzésem volt, mint ha Jackson belenyúlt volna a fejembe és az emlékeimet érzéseimet a régi 80-as években készült Spielberg, Lucas stb. filmekkel kapcsolatban egyszerűen a vászonra vetítette volna, és újra éreztem azt a varázslatot amit a mozi nyújtani tudott a 20-évvel ezelőtt. Ezért nem is voltak zavaróak-számomra legalább is-azok a jelenetek amelyek nem néztek ki 100%-ossan fotorealisztikusnak, felidézték azt a bájt amit a modellek a stop-motion, és minden egyébb optikai FX nyújtott. Az, hogy ezt az érzésvilágot képes volt visszaadni, mind a látványban és a történetben is...fantasztikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, azt amit mondassz. Sőt, Én annyira szkeptikus vagyok Jacksonnal, nekem nem jött be a Lotr (hosszú, vontatott), de ebbe a kongba lehet valami, mert én aki eddig mindennek hátatfordítottam, aminek Wetahoz, vagy Jacksonhoz volt köze, ráadásul Ez a régi kong sztori sem tetszik így dínóstul, mégis iszonyatosan tetszik amit eddig láttam.

 

Még egy utolsó kérdés, az ep3 nem ilyen volt, mármint nem adta vissza, a 20 évvel ezelőtti érzésvilágot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah még annyit, hogy a Return of the King győzelme miatt jódarabig fantasy(sci-fi, horror) 1005 nem kapja meg a legjobb film díját, még ha meg is érdemelné. A jövőben a sérült emberek, a szerelmes drámák, a holokauszt filmek, vagy kisebbségekről szóló szentimentális, helyenként giccsbe hajló alkotások fognak nyerni, de hey KI A ****-t ÉRDEKEL AZ OSCAR???? :D:D A lényeg, hogy a közönség szeresse a filmet. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, azt amit mondassz. Sőt, Én annyira szkeptikus vagyok Jacksonnal, nekem nem jött be a Lotr (hosszú, vontatott), de ebbe a kongba lehet valami, mert én aki eddig mindennek hátatfordítottam, aminek Wetahoz, vagy Jacksonhoz volt köze, ráadásul Ez a régi kong sztori sem tetszik így dínóstul, mégis iszonyatosan tetszik amit eddig láttam.  

 

Még egy utolsó kérdés, az ep3 nem ilyen volt, mármint nem adta vissza, a 20 évvel ezelőtti érzésvilágot?

 

Elfogott a nosztalgia ott is, de ez már egy teljessen új generációnak készült. Az elmult időszakban talán csak a Pirates...keltett hasonló érzelmeket bennem, de az se annyira mint a Kong.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az írást Priest! Nem lettem kiváncsibb. :D Valahogy engem ez a hatalmas dícséret özön rohadtul taszít. Soha nem érdekelt igazán, de azért majd megnézem DVD-n ha kiadják. Jó lenne már, ha Jackson valami olyan projektbe fogna bele, ami engem is lázba hoz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.