Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez az Oldboy kiadvány nagyon korrektnek tűnik:

Még felirat is van az extrákon, meg az audiokommentáron is.

 

Azt olvastam róla, hogy remek kiadvány. Vajon egyesek miért nem képesek feliratot rakni, ha egyszer mások meg igen? Tudom, hogy felesleges a kérdés, de akkor is sajnálom.

 

HP4:

Hétvégén láttam moziban, és nekem nagyon bejött. Nem ismerem a regényt, ezért a történet alakulásáról nem tudok mit írni. Mármint a könyvhöz képest. Engem magával ragadott, felhőtlen kikapcsolódás volt. Feliratosan néztem, mert a Westend mozijában a szinkronost 10 perc szünettel adták, és így nem szívesen néztem volna szinkronosan. Egyébként is a felirat híve vagyok.

Nekem tetszettek az eredeti hangok, anyunak viszont nem.

Voldemort isteni lett, de hát Ralph Fiennes gonosznak a legjobb :peace: Vagyis szerintem negatív szerepeket alakít a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétségtelenül, a HP4 teljes kikapcsolódást nyújtó film. Szép is meg jó is. És az a két és fél óra is nagyon gyorsan elmegy. Észre sem veszed. De sajnos nem szabad itt megállni. Rengeteg hibája van. Még annak aki nem olvasta a könyvet, annak is fel kéne hogy tűnjenek ezek. Hogy szabadult ki ifj Kupor az azkabanból, ki ölte meg az öregebb Kuport és hogy került az erdőbe, és miért kapcsolódott össze Harry és Voldi pálcája. És akkor még bele sem vettem a könyvet. Sokkal jobb lett volna ha inkább két filmet készítenek belőle. De ha csak a látványvilágot és az egyszerű történetet vesszük akkor nagyon jó. De hát azért persze nem volt képes a SW eredményeit eddig űbereleni. És nem is fogja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap néztem a Batman: Kezdődik-et, és azt kell mondjam, kellemeset csalódtam. Jó történet, szép kivitelezés, bár a vége kicsit túl meseszerű lett, de tetszett, hogy bevitték a történetbe a képregényből ismert Madárijesztőt is.

Felfedeztem egy kis SW utalást is: Liam N. :peace: aki a filmbeli Batman mestere volt, a film végén azt mondja neki: Te voltál a (kiválasztott :D ) legjobb tanítványom, állj mellém stb...

 

10/8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a múlt héten néztem meg a Batman: Kezdődiket! és én is kellemesen csalódtam. Előtte láttam a Fantasztikus 4-est, ami bár nem volt rossz, de azért olyan jó se (azért Jessica Alba és ruhakölteménye miatt érdemes volt megnézni :peace:). Eddig a Batman filmek nem tetszenek, ez viszont kifejezetten, ráadásul nagyon jó színészeket hoztak össze. A film gyengélye viszont kétség kívül az akció, azok közül is a verekedős rész, amikor lehetetlenül közelről és gyorsan vágva mutatják az eseményeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már régebben láttam a Batman Begins-t, most akkor én is leírom a véleményem.

Az akció jelenetek tényleg követhetetlenek, kapkod mindenfelé a kamera.Bale kiváló Batmant alakít, talán a legjobbat.De színészileg mindenképp.

Tetszik hogy most tényleg Batman-ről szól a film, és nem a többi emberkéről.

Michael Caine szerintem nem annyira illik Alfred szerepéhez mint a régi színész.

Szinkronnal nem láttam még a filmet, de Bale eredeti hangja nagyon jó.

A vége a Jokeres kártyával nagyon jó, remélem a következő filmben már Joker is szerepelni fog benne.Az egyik hülye portálon olvastam egy nagy marhaságot:Justin Timberlike fogja játszani Joker szerepét a következő Batman filmben...Ekkorát rég röhögtem :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha már klippeket linkelünk be akkor itt az új X-men teasere. KIRÁLY!!!!

 

http://www.apple.com/trailers/fox/x3/large.html

 

A king kong trailere szép, látványos meg minden (és tudom hogy ezzel csak én vagyok így), de kicsit erőltetettnek érzem. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy szabadult ki ifj Kupor az azkabanból, ki ölte meg az öregebb Kuport és hogy került az erdőbe, és miért kapcsolódott össze Harry és Voldi pálcája.

 

Ezek nekem is eszembe jutottak utólag. Nem olvastam, de igazán érdekelne, hogyan történtek ezek meg. Azt hiszem, jövőre hozzákezdek a könyvek olvasásához is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra se értem, hogy mit keresnek dínók egy King Kong filmben? Ez valami keresztezés lesz? A látvány biztos szép, de a történet már nem érdekel. Én maradok a régi jól bevált Jessica Lange-nél. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra se értem, hogy mit keresnek dínók egy King Kong filmben? Ez valami keresztezés lesz? A látvány biztos szép, de a történet már nem érdekel. Én maradok a régi jól bevált Jessica Lange-nél. :)

 

Hát mert ez a film inkább a régi King Konf filmre fog hasonlítani, és ott is vannak dínók.Bár szerintem is feleslegesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra se értem, hogy mit keresnek dínók egy King Kong filmben? Ez valami keresztezés lesz? A látvány biztos szép, de a történet már nem érdekel. Én maradok a régi jól bevált Jessica Lange-nél. :)

Én is.

Nem tetszett régen se, amikor megtudtam, hogy régen volt egy T-Rex vs King Kong 1931-ben.

Akciónak viszont marha jól néz ki. Ha ilyen lett volna a JP2-ben.

De azért a Trexek, még mindig elbújhatnak az ILM-es Trexek mögött.

King Kong nekem itt nem annyira monumentális, inkább csak egy átlagosnál nagyobb majom, de a testfelépítése, ugyanaz, mint a Gorilláké, ez nekem nem teszi szimpivé, mert a majmok közül a csimpánz a kedvencem. Ezzel nem tudok azonosulni, míg a Jessica Lange-os King Kong szerethetőbb, mert annyira nem gorillás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde ha kell leírom h mi történt eredetileg a könyvekbe. :)

 

A KKba nem kellenének dínók de hát akkor meg mi történne benne. Muszáj volt felturbózni. Csak úgy mint a HPt.

 

A X-menre senki nem írt semmit... :) Csak én szeretem a képregénymovie-kat? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HP4

 

Előrebocsátom, nagyon vártam már ezt a filmet. Olvastam a könyvet, és nagyon érdekelt, mit hoznak ki belőle. Bár nem vagyok nagy Potter-fan (közel sem akkora, mint amekkora SW-fan vagyok :) ), tetszenek a történetek, és szeretem a zenéjét is.

A nyitás, a Denem-ház jelenete nagyon tetszett, megadta a kezdőhangot, de utána a kupadöntő már csalódást okozott. Ebben a formában szerintem semmi értelme az egésznek. Nem látunk semmit, csak azt, hogy Potterék felébrednek, elindulnak, megérkeznek, bemennek a stadionba, pár seprű elröppen, egy kis dínom-dánom, aztán vége az egésznek, jönnek a halálfalók, és leég minden. Vagy mutattak volna többet róla, vagy semmit. Ez nekem második nézésre is összecsapottnak tűnik. (Bár a Sötét Jegy remekül mutat az égen.) A Trimágus Tusa szereplői közül talán Cedric az egyetlen, aki olyan, amilyennek a könyv leírja, de oda se neki, így sem rossz. A roxforti események nagyon tetszenek, hangulatosak, jól néznek ki a próbák, Rita Vitrol valami iszonyú :), a báli bénázások pedig eszméletlenül jók. Nem beszélve Mordon esetéről a görénnyel. :o A temetőbeli történések szintén jók, Fiennes valami fantasztikusat alakít. (Bár Voldemort szemének vörösnek kéne lennie, keskeny pupillával, ha jól emlékszem...) Amon Goeth óta tudom, mire képes ez a színész, nagyon kedvelem. De a "jó" szerepei is tetszenek, pl. A napfény íze három generációja. Cedric halála gyors és brutális, amilyennek lennie kell. Visszatérésük után a gyász szintén brutális, és nagyon egyértelművé teszi, hogy "mostantól minden másképp lesz" a Potter-történetekben. Olyan sötétség kezdődik, amilyen eddig nem volt bennük. Az egyetlen problémám ezzel kapcsolatban, hogy kissé talán túl komor is lett a befejezés, olyan, amilyennek inkább majd az ötödik résznek kellene lennie. Akkor tényleg nem lesz semmi, ami okot adhatna a vidámságra. Szerintem bele kellett volna tenni ebbe a filmbe Rita Vitrol lelepleződését, ami egy árnyalattal könnyedebb hangulatot kölcsönzött volna a film végének. (Ráadásul lenne jelentősége az ötödik részben is.) Két és fél óra játékidőhöz képest ez a kis betoldás már nem nagyon számítana, főleg, hogy ez a két és fél óra is gyorsan elröpül, kivéve, ha az embernek vécére kell mennie.

Némi gondot okozhat, hogy a könyv elolvasása nélkül sok dolog érthetetlen marad a néző számára. Kuport már említettétek, de pl. a "Priori Incantatem"-et sem tartom épp kielégítő magyarázatnak a pálcák összeakadására (ami egyébként remekül nézett ki). EDIT: Megtévesztő, hogy Krum szeme a labirintusban tisztára zombiszerű, holott Mordon világosan megmondta, hogy az Imperius-átok hatása nem látszik az emberen. A zombiszem túl szájbarágós és még logikátlan is.

A film zenéje az előző részekkel összevetve nem nagyon tetszett, bár hangulatzenének nem rossz. Az új zeneszerző szerintem tisztességes, de semmiképpen sem remek muzsikát komponált ehhez a filmhez.

A gyerekszínészek egyre jobbak lesznek, a "nagy" színészek pedig továbbra is hozzák a formájukat. Piton már-már szimpatikus figura lett ebben az epizódban. A szinkronhangok is jók, bár mintha az egyes tekercsekben hullámzó teljesítményt nyújtanának a színészek, elsősorban a gyerekek. A film elején szerintem gyengébbek, mint a későbbiekben. (Az azkabani fogolyban is feltűnt, hogy mintha Sirius kiszabadítása után visszaesne a szinkron színvonala.)

Összességében szerintem remek szórakozást nyújt a film, megéri megnézni - mármint annak, akit egy kicsit is érdekel a

Rowling-féle mesevilág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://img-nex.kongisking.net/kong/movies/kvtrex.mov

 

 A 3 minute clip of Kong fighting dinosaurs

 

 

Még ilyen szar minőségben is eszméletlen!!!

 

Hát ezt majd inkább moziban nézem meg :)

 

Amúgy az eddigi kritikák eléggé dicsérik a filmet. Jó lesz ez, érzem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

King Kongnak talán adok egy esélyt. Bár annyira nem fog meg, de ki tudja, hátha... csalódtam már kellemeset filmben.

 

Persze, ha adják kedves városom mozijában. Az ember azt hinné, legalább a plázák egységesen adják a mozifilmeket. Ennek ellenére a Doomnak itt még se híre, se hamva. Máshol meg talán már ki is futott... kevés film van, amire elmennék moziba is, de ez olyan volt és hát nem a mozi az, ami elveszi tőle a kedvem? :x

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde ha kell leírom h mi történt eredetileg a könyvekbe. :)

A X-menre senki nem írt semmit...  :) Csak én szeretem a képregénymovie-kat? :o

 

Köszi szépen :o Azt hiszem, jövőre ( :D ) nekiállok elolvasni őket. Most van más.

Nem néztem meg az X-men trailert, pedig szeretem az X-men filmeket, egész jó képregényfilmek :) Na majd mindjárt belenézek, ha tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.