Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Kritikák topicban Van Damme-ról értekeztünk, felmerült, hogy milyen gagyi.

Ez így is van, de az az igazság, hogy ha belegondolunk, amikor a Bomarr által említett filmjeivel fénykorát élte, akkor még kisgyerekként tetszettek a filmjei, amik az akkori akciós vonulatnak nagyon is megfeleltek.

Ide vehetünk más nagy "sztárokat" is, M. Dudikoff Amerikai nindzsa filmjeivel nagy kedvenc volt és Swarci Kommandója is klasszikus a maga nemében, nem beszélve Stallone Kobrájáról, ami nélkül szegényebb lenne az akciófilm történelem.

Ma ezek már nagyon gyengécske filmeknek tűnnek, de valamikor ezekre volt kereslet, komoly bevételt és ismertséget hoztak a készítőiknek.

Ma már csak akció-retro.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Descent kötelező!:D Viszont a Cave-t csak akkor nézzétek meg, ha mást már tényleg nem tudtok csinálni mer Steve Wang szörnyein és a Luma+ a Fantasy II trükjein kívül minden egy rakás s*ar benne.

 

Viszont ha már jó kis angol horrorokról van szó akkor a Creep c. kis alkotás szintén figyelemre méltó. Story: Franka Potente-re supremacy1.jpg rázárják a metrot és az alagútban lakó szörny elkezdi üldözni.

creepfx.jpg

creep.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma ezek már nagyon gyengécske filmeknek tűnnek, de valamikor ezekre volt kereslet, komoly bevételt és ismertséget hoztak a készítőiknek.

Ma már csak akció-retro.

 

Van abban valami, amit írsz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kedvenc külföldi filmes újságom az 'Empire' szerint 2005 legjobb filmjeinek listája:

 

1. Sideways (ez igazából 2004-es film, de a briteknél csak most mutatták be és úgy látszik nagyon bejött nekik; mondjuk mindenhol elég nagy kritikai sikert kapott)

2. Batman Begins (tényleg elég jó, bár ennyire azért talán nem)

3. Crash (egy amerikai független film a rasszizmusról; állitolag nagyon megrázó film... kiváncsiam várom)

4. Star Wars Episode III: Revenge of the Sith (most lehetnénk mérgesek is, de egy látványos űroperáról van szó, amelynek korábbi darabjait se ölelték keblűkre a kritikusok a bemutatásuk évében; tulajdonképpen nagyon szép ez a 4-dik hely szerintem :wink: )

5. Sin City (simán itt a helye a listán; évek óta az egyik legjobb képregény-film)

6. Downfall (Hitler utolsó napjait feldolgozó film... még nem láttam)

7. Brokeback Mountain (Ang Lee homokos cowboyokról forgatott filmet... valahogy nem tüzel fel a téma, de az Empire kritikusainak úgy tünik bejött :))

8. War of the Worlds (az év egyik legjobb filmje; paráztató hangulat, Spielberg remek rendezése és a sokat szidott befejezés is a helyén van imho)

9. Kiss Kiss Bang Bang (nálunk csak december végén mutatják be, de az elözetesek/hirek alapján nagyon kellemesne tünik)

10. Serenity (Az "új Star Wars"... legalábbis igy reklámozták még pár hónapja; aztán akkorát bukott, hogy nálunk bár se mutatják; ennek ellenére nem lehet rossz, ha beszavazták 10-diknek)

 

 

Az alább már méltatott Descent egyébként a 16-dik lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült végre megnéznem a King Kong előzetest. Nem tudom, mi bajotok van vele, szerintem fantasztikusan néz ki a film, és most nem csak a trükkökre gondolok, hanem a vizuális világára, élen az Aviatoros élénk színekkel... Lenyűgöző. Igazi klasszikus mozi lesz ez, én várom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány mondat az Empire listához:

Jó film volt a Sideways, annyira azonban nem tetszett, hogy ilyen előkelő helyet kapjon, de hát ez szubjektív.

Batman Begins jó volt, de én kicsit hátrébb tenném.

Crasht sajnos még nem láttam, csak a bemutatóját még hónapokkal ezelőtt, csak jót olvasok róla.

Nálam az epIII az első :) Ehhez nem kell kommentár.

Sin city előrébb is lehetne, remek film.

A Bukást sem láttam még.

Brokeback Mountain: ki tudja?

WOTW-től annyira nem voltam elájulva, nekem nem jött be, attól még másnak tetszhetett.

Az utolsó kettőről nem sokat tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ebből a listából én csak a Crash-t láttam. :)

 

Pedig van még egy-két film a listán, amit érdemes megnézni. Pl. a Sithek bosszúja egész jó kis nyári mozi volt. Mintha most jönne ki a DVD-változata is :wink:

 

Corporation: nem láttam, de EZT olvasva nem is nagyon jött meg a kedvem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét Tarantino.

Ez a pasi szerintem elmebeteg,de minimum nem tiszta.A következő filmje egy igaz történetről fog szólni,ami a hírek szerint nagyon megfogta Tarantino "érzékeny" lelki világát.Ha már láttátok akkor elnézést.

Íme

 

Ennek kb. annyi köze van Tarantinohoz, hogy rajta van a stáblistán a neve. Mostanság mindent vele akarnak eladni. Pl. az Oldboy-t is vele hirdetik, pedig ahhoz sincs semmi köze. (egyébként a linken is ott van, hogy a filmet irta és rendezte Eli Roth :wink: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek kb. annyi köze van Tarantinohoz, hogy rajta van a stáblistán a neve. Mostanság mindent vele akarnak eladni. Pl. az Oldboy-t is vele hirdetik, pedig ahhoz sincs semmi köze. (egyébként a linken is ott van, hogy a filmet irta és rendezte Eli Roth  :wink: )

 

Azt írják, hogy Executive Producer volt... Hogy ez gyakorlatban mennyit jelent, nem tudom, de biztos többet, mint amikor az Oldboy-jal kapcsolatban emlegették a nevét.

 

Amúgy biztos jó kis film ez, csak kár, hogy én nem szeretem a horrort...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan az Oldboy plakátjain és DVD-boritóin is virit az a bizonyos beszólás, ahogy egy rakás másik filmen is amit az ő nevével akarnak eladni. Hogy a Hostelben, pontosan mekkora szerepe van azt én sem tudom, de ha már egyszer Eli Roth irta és rendezte, akkor valszeg nem sok :wink:

Egyébként erre a reklámozásra jó példa a Sin City. Szinte mindehol nagy betűkkel irták ki a nevét és a doksikban is volt egy csomó szó róla, pedig össz-vissz egy jelenetet csinált (ehhez képest voltak akik a reklám-kampány hatására Tarantino filmnek hitték :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan az Oldboy plakátjain és DVD-boritóin is virit az a bizonyos beszólás, ahogy egy rakás másik filmen is amit az ő nevével akarnak eladni. Hogy a Hostelben, pontosan mekkora szerepe van azt én sem tudom, de ha már egyszer Eli Roth irta és rendezte, akkor valszeg nem sok  :wink:  

Egyébként erre a reklámozásra jó példa a Sin City. Szinte mindehol nagy betűkkel irták ki a nevét és a doksikban is volt egy csomó szó róla, pedig össz-vissz egy jelenetet csinált (ehhez képest voltak akik a reklám-kampány hatására Tarantino filmnek hitték  :) )

 

Szereztem is egy ilyen Oldboy plakátot, szép nagyot, de sajnos az említett Tarantino idézet rajta kicsit elcsúfítja... :)

 

Sin City: szerintem Rodriguez is ugyanolyan színvonalon meg tudta volna csinálni az autós jelenetet, de hát pontosan tudta ő, hogy miért kéri fel QT-t hozzá... És mondhatjuk, hogy bejött neki.

 

Tarantino neve manapság jó marketing fogás. Majd elmúlik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzétek, ez az a kiadvány, ami nálunk nem fog megjelenni:

http://www.dvdactive.com/news/releases/sin-city10.html

 

Eléggé nyálcsorgatós... A doboz, a bővített film, a menük designja, és még a képregények is benne vannak... Uaaaaaaa!!!!!!

 

Magyarembernek marad a műanyagtokos szimplaverziós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Corporation: nem láttam, de EZT olvasva nem is nagyon jött meg a kedvem.  :)

 

Bagoly mondja, hogy propaganda. Amúgy hallottam, hogy ennek nevezik. Én inkább költői túlzásnak, azért hogy "jobban lássanak", vagy másképp is.

Az meg hogy a kommunisták érdeke, részben elfogadható, mert a másik szélen lévőkkel ebben hasonlítanak. Szóval szélsőségesnek szélsőséges. Aki mindkét szélen áll, középen is áll, mert ez egy kör, patkó ami a két szélen összeér mint UFF a szenátus az SW-ben. A körnek meg nincs két széle csak egy :) . Vagyis nem csak a szélsőségek érdeke, hanem mindenkié aki nem Corpor(n)ation.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.