Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

yodamester: jamamura a DVDextráról azt mondta, hogy még ne mondjunk le erről. A SPI mindig ráakaszkodik a fejősteheneire és lehetőleg minnél többször megjelenteti őket. Én mindenesetre reménykedek és nem veszem meg a mostani kiadást... aztán ha egy éven belül se jelenik meg, akkor belátom, hogy naiv voltam :)

 

Szisz: Nekem a közgazdaságtan tanárom mondta, hogy mind a demokrácia, mind a kapitalizmus tele van óriási buktatókkal és óriási hibákkal... viszont egyelőre ez a legjobb, amit az emberiség kitudott találni.

A filmet nem láttam, de nem vagyok meglepődve, hogy a kritikus szerint a film csak "ijesztget" de nincsenek kész válaszai vagy alternativái a 'problémára'. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: jamamura a DVDextráról azt mondta, hogy még ne mondjunk le erről. A SPI mindig ráakaszkodik a fejősteheneire és lehetőleg minnél többször megjelenteti őket. Én mindenesetre reménykedek és nem veszem meg a mostani kiadást... aztán ha egy éven belül se jelenik meg, akkor belátom, hogy naiv voltam  :)

 

OK, bízzunk benne, de a karácsonyi ajándékom már biztos nem ez lesz :)

 

Szerintem ha megjelenik, akkor valszeg a Sin City 2 magyar mozidebütálásához időzítik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sin City Extended Edition

 

Sikerült megnéznem a nagy hűhóval beharangozott, 23 perccel hosszabb Sin Cityt, amelyet odakint most díszdobozban, képregénnyel ellátott szuperkiadás keretében lehet megvenni.

 

Nos, ez nekem óriási csalódás. Lehet, hogy a film játékideje 23 perccel hosszabb, de ebből csak kb. 4-5 percnyi új jelenet van, a többi stáblista. A filmet újravágták úgy, hogy epizódonként lehet nézni, és mindegyik epizód végén külön stáblista van (alighanem ebből jön ki az állítólagos plusz 18 perc). Ez nálam belefér a "félrevezetés" kategóriába... Ami pedig az új, epizódonkénti struktúrát illeti: nekem nem tetszik, sokkal kevésbé érdekes, mint az előző vágás.

 

Tessék megnézni a Gyűrűk Ura bővített kiadásokat: ott valóban úgy reklámozták a filmeket, hogy hány percnyi új jelenet van a filmekben, nem ilyen átcseszős módon.

 

Örülök, hogy ez most nem került pénzembe, így ha mégis kiadják nálunk ezt a verziót, akkor sem kell megvennem. Jó lesz a sima. Bocs Rodriguez, de ez oltári ronda húzás volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: Azta mindenit, ezt nem gondoltam volna! A Sin City-ben az egyik legjobb, hogy a történetek egybefolytak... itt meg képesek voltak külön szeletelni őket? Hát ezért én se fogok egy évet várni. Akkor a fapados kiadás mehet is a fa alá :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

yodamester: Azta mindenit, ezt nem gondoltam volna! A Sin City-ben az egyik legjobb, hogy a történetek egybefolytak... itt meg képesek voltak külön szeletelni őket? Hát ezért én se fogok egy évet várni. Akkor a fapados kiadás mehet is a fa alá  :lol:

 

Úgy-úgy, ezek után én is nyugodt szívvel veszem meg a szimpla verziót :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Karrib-tenger kalózai 2 első előzetese:

 

http://images.themes.ru/POTC2/POTC2_Teaser.mov

 

Egész pofás, remélem nem szúrják el. Az első magasra tette a mércét számomra, nagyon jó kis mozi volt.

 

A gépemnek ismeretlen fájltipus, így ez most kimarad :lol:

Én is moziban láttam a kalózokat először, és azonnal megvettem dvd-n, amint megjelent. Imádom azt a filmet :lol:

 

Szombaton láttam A halott menyasszonyt. Remek kis film volt, jól elszórakoztatott. Jó poénokkal, érdekes látvánnyal, az alvilágiak bulizása meg haláli jó volt :D

Szóval tetszett.

Előtte láttam a HP4 trailerét, és iszonyat jól nézett ki moziban, már alig várom, hogy szombat legyen, és megnézhessem!

A King Kong trailerét a mozi előterében tv-n láttam, és nekem tetszett. Talán-talán jó lesz. Majd meglátjuk, vagyis aki megnézi, meglátja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 éve felröppent az a hir is, hogy Tarantino rendezi a következő Péntek 13-at... aztán kiderült, hogy mégse. Nekem ez egyelőre erősen kacsának tünik, de meglátjuk. Én mindenesetre már kezdem unni a fazon hype-olását, bár a filmjeit azért szeretem.

 

Karib-tenger kalózai: Nekem is ott figyel a DVD a polcon :lol: Bár vannak gyengébb pontjai, összességében irtó szórkozatató. Messze veri az elmúlt évek átlagát. Nagyon kiváncsian várom a folytatást, ami az elözetes alapján egész pofásnak néz ki :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Collateral

 

Régebben nem nagyon érdekelt ez a film, eleve Tom Cruise miatt ellenszenves volt, nem is terveztem megnézni. Azonban a hétvégén a kezembe akadt, és kis utánaolvasás után már elkezdett érdekelni... És végül kellemeset csalódtam benne. Michael Mann stílusa végig érezhető a vizuálokon (az éjszakai L.A. valami elképesztően karcosan néz ki), a két főszereplő (még Cruise is) nagyon jól nyomja, jó a történet, a zenék, a hangulat is király. Egyszóval minden a helyén van :lol:

 

Igazi modern noir. Ajánlom. 10/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karib-tenger kalózai: Nekem is ott figyel a DVD a polcon  :lol: Bár vannak gyengébb pontjai, összességében irtó szórkozatató. Messze veri az elmúlt évek átlagát. Nagyon kiváncsian várom a folytatást, ami az elözetes alapján egész pofásnak néz ki :lol:

 

Nekem is bejön a Karib, bár úgy érzem, hogy Mr. Depp alakításával a hátán cipeli a produkciót... Nélküle nem lenne kiemelkedő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde.Lejátsza WMP és a Quick Time is

 

Köszi! A probléma ott kezdődik, hogy eléggé analfabéta vagyok számtech ügyileg, ráadásul otthon még gépem sincs. Ha lenne, biztos jobban otthon lennél a különböző programokban. Ezek valószínűleg nincsenek rajta a munkahelyi gépemen. Csak az alap :lol: Ami azt illeti, ez érthető is :twisted:

 

Collateral: öcsémtől kaptam egyszer írt dvd-n, csak éppen a vége hiányzott róla :lol: Addig tetszett, de azóta sem tudom, hogy mi történt végül, csak sejtem. Addig láttam, amíg a nővel együtt a metróban vannak, utána se kép, se hang.

 

Karib: Depp tényleg zseniális benne, nagyon sok pluszt tesz hozzá. Nekem a zenéje is nagyon bejött, remek hangulata van a filmnek tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vettem egy VOX-ot. Narnia hype, de főleg King-Kong hype, és az "év filmje" jelzők koptatása jellemzi a kiadást. :lol: A szerkesztő úr állítólag látott 20 percet a Kongból, és le van döbbenve. Legendáról beszél, PJ az isten. :D

 

Ami külön említést érdemel, az a következő.

 

"SERENITY

 

...A Buffy a vámpírok réme és az Angel széria rendezőjének mozis debütálása, ami saját, idő előtt kimúlt sorozata, a Firefly alapján készített. Sztárok és komolyabb költségvetés nélkül bizonyára az esélytelenek nyugalmával vágott bele Whedon a munkálatokba, ami végül ezt az elképesztő szakmai sikert eredményezte. Anyagilag azonban nem volt ennyire szerencsés a rendező, hiszen a szűkös időszak a Serenity-nek is betette a kaput. Talán ennek is köszönhető, hogy idehaza egyetlen forgalmazó sem sietett vászonra küldeni a filmet. Végül a szakmai elismerések és a Magyar Firefly és Serenity Közösség petíciója nyomán, a UIP mégis úgy határozott, hogy november 24-én bemutatja a sci-fit. Aztán hogy ebből lesz-e valami..."

 

Úgy látszik valamiről nagyon lemaradtam. :o Petíciók? Hazai Serenity fanoknak két szervezete is van? :lol: Mindenesetre nagyon megnézném már ezt a filmet, ha már ekkora szakmai sikert vívott ki magának. :) Vajon mi annyira különleges benne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Magyar Firefly és Serenity Közösség az egy darab szervezet csak hosszú a nevük :lol: Itt a honlapjuk: Klikk. Ha körbenézel láthatod, hogy kong az ürességtől. A fórumban, alig vannak megjegyzések. A VOX igy csinált egy bolhából elefántot. Hazai forgalmazásról: úgy volt, hogy a MOM Parkban játszák majd szinkron és felirat nélkül, végül a külföldi kiadó nem ment bele, igy mostmár biztos, hogy nem vetitik idehaza.

 

Úgy általában a VOX-ról: nem rossz újság, de mint az összes magyar filmes off-line lap, szép summát kap a jó reklámért. Szinte minden nagyobb volumenű filmet kikiáltanak a bemutatása elött az évszázad filmjének... az pedig, hogy látott 20 percet a filmből egy hülyeség. Peter Jackson tegnap adta le a filmet a stúdiónak. Sajna néha ilyen fals dolgokat is megengednek maguknak :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Bomarr. Megint okosabb lettem kicsit. :lol: A VOX-ot meg csak a ROTS DVD kritika miatt vettem meg. Legalább jó pontokat adtak neki. A hónap DVD-je lett, a Titanic-al együtt. :lol: Lehet, hogy tejelt az Intercom? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap egy rakat filmet megnéztem este. A vinyomon találtam őket, az előző gazdája telepakta.

Elindítottam egyet, mert nem ugrott címről be mi az. Az Interpreter volt angolul. Nem igazán állt össze, sokmindent nem értettem. :)

Aztán jött egy mozis kamerás felvétel, nevetéssel, a Randiguru. Ezen sokat nevettem. :lol: Aztán jött a Szakítópróba. Végül a Baraka.

Egyiket sem láttam még, a Baraka zenéjét ismertem, de alig tudtam róla valamit. Nagy hatással volt rám, szinte éreztem már az elején hova fog kilukadni a dolog és ettől csak még több lett mikor bekövetkezett az a képsor, amire számítottam.

Lenyűgöző volt. Bár életemben zavart néhol a zene, nekem nem passzolt néha a képekhez. Talán mert már előtte többször hallgattam és bennem más képeket ébresztett. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát ezt most találtam a Serenity rajongói fórumán:

 

"Nem is olyan régen olvastam egy külföldi fórumon egy embertől, hogy szerinte mind a Firefly, mind a Serenity meghaladja a korát, és az emberek még nem tartanak ott, hogy befogadják az ilyesmit. Ebben szerintem nagy igazság van."

 

Aranyos. De tényleg :lol:

 

A 'Baraka - Világok arca' nekem is bejött bár itt-ott vontatottnak éreztem. Viszont a metrón utazó emberek és az összezsufolt baromfik összehasonlitása nagy ötlet :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.