Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

De az Alien-Predator kultusza miből áll?Egy kis bummbummdádá, egy akciófilm.A története annyi, hogy robbantsuk fel minnél több szörnyet.A Star Wars meg Star Wars.Ebben nem lehet meggyőzni engem, szóval téma lezára. :)

 

Ez az a hozzáállás, amit ha az SW-nél tapasztalok, kinyílik a bicska a zsebemben. Ha nem vagy benne a témában, vagy nem érdekel, inkább ne mondj semmit. Vagy legalábbis ne olyan dolgokat, amik mások rajongói érzéseit sérthetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alien és Predator.

Nem hiszem, hogy valakinek ezeket a filmeket meg kell védenie, bár én nem venném egy kalap alá őket, még akkor sem ha az összeset nagyon komoly és alapfilmnek tartok, még az AVP is tetszik, pedig az már akcióbomba egy kicsit, de alapvetően nincs elrontva.

 

Hosszan sorolhatnám a filmek erényeit, de nem célom meggyőzni senkit.

Amúgy az Alien nem igazán horror...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az Alien nem igazán horror...

Műfaját tekintve sci-fi-horror. Az Aliensben ehhez társult még az akció kategória. Az Alien3 újra sci-fi-horror, az Alien Resurrection pedig megint sci-fi-horror-akció (bár ennél a horror kategória már nagyon lanyha). Az AVP meg akció-kaland.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az Alien nem igazán horror...

Műfaját tekintve sci-fi-horror. Az Aliensben ehhez társult még az akció kategória. Az Alien3 újra sci-fi-horror, az Alien Resurrection pedig megint sci-fi-horror-akció (bár ennél a horror kategória már nagyon lanyha). Az AVP meg akció-kaland.

 

Hát, az Alien a megjelenése idején tényleg komoly horrornak számított, ma már inkább csak sci-fi,(akció) de abban az egyik legjobb.

 

Ha így vesszük, Freddy is csak az Elm Street 1-ben volt ilyesztő, aztán már nem mondanám horrornak, csak önmaga paródiájának.

Tényleg, rég láttam már jó horrort...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, az Alien a megjelenése idején tényleg komoly horrornak számított, ma már inkább csak sci-fi,(akció) de abban az egyik legjobb.

 

A horrort mint műfajt nem egészen ugy mérik, hogy mennyire tud ENGEM megijeszteni... furcsa is lenne, mert akkor olyan horror klasszikusoktól kéne megvonni a 'horror' jelzőt, mint a régi fekete-fehér Dracula és Frankenstein filmek. Ráadásul a horror rendkivül tág fogalom. Idetartoznak a trash filmek is, amiknek aztán sose volt célja, hogy bárki is megijedjen, mégis horrornak hivjuk őket (lásd: Peter Jackson korai filmjei). Itt bizonyos stilus-jegyekről van szó, amik alapján az első Alien film esszenciális horror (viszont semmiképp sem "akciófilm").

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánatot kérek mindazoktól, akiket megsértettem, ezek csak az én saját gondolataim.Nem azt mondtam hogy rossz filmek, de a SWhez képest nem nagy durranás.

Egyébként mindegyik részt láttam-régebben-és akkor tetszett, de most már nem annyira.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Alien-Predator kultusza miből áll?Egy kis bummbummdádá, egy akciófilm.A története annyi, hogy robbantsuk fel minnél több szörnyet.A Star Wars meg Star Wars.Ebben nem lehet meggyőzni engem, szóval téma lezára. :)

 

Ez az a hozzáállás, amit ha az SW-nél tapasztalok, kinyílik a bicska a zsebemben. Ha nem vagy benne a témában, vagy nem érdekel, inkább ne mondj semmit. Vagy legalábbis ne olyan dolgokat, amik mások rajongói érzéseit sérthetik.

Már bocs, de a saját dolgaimat elmondhatom, leírhatom.Én egy(több)

filmről beszélek, nem titeket szidlak.

 

Hogyha valami nemtetszik akkor inkább maradjak a helyemen?Ez sérti a jogaimat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bocs, de a saját dolgaimat elmondhatom, leírhatom.Én egy(több)  

filmről beszélek, nem titeket szidlak.  

 

Hogyha valami nemtetszik akkor inkább maradjak a helyemen?Ez sérti a jogaimat

 

Igen, de te általánosítottál, nem véleményt írtál:

"De az Alien-Predator kultusza miből áll?Egy kis bummbummdádá, egy akciófilm.A története annyi, hogy robbantsuk fel minnél több szörnyet."

Ez tipikusan "kritkusi" megnyílvánulás, becsmérlés, Ody tényleg ilyenek után szokott bedurvulni :) Mivel ha jól megnézed, akkor többek egy bummbummdádánál. A Star Warshoz meg hiba hasonlítani, mivel közel sem egy műfaj (esetleg a sci-fi vonal közös bennük).

 

A Star Wars meg Star Wars.

Az Alien meg Alien.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon bírom az Alieneket.

 

Rég láttam őket, kedvet is csináltatok, hogy megnézzem.

 

Érdekes, hogy horror, sosem féltem tőle, pedig nagyon kiskoromban láttam először. Mindig izgi volt, de sosem féltem.

 

Én ezekkel a műfajokkal sosem voltam tisztába, egyszer megtanultam, hogy a Thrillerben kevesebb a vér, mint a horrorban. Thrillerben inkább ilyeszt, a horror meg borzongat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt:Attól hogy nem teszem ki minden mondata elejébe hogy szerintem, attól még ez csak az én személyes problémám.

Jó, csak ilyenkor a csőlátású rajongó (mint én :)) már csak annyit lát, hogy megint olyan ócsárolja a filmet, aki felületesen nézte meg. Elvégre lodert és társait, no meg a kritikusokat nem azért (is) "támadtuk", mert olyan kijelentéseket tettek, amik egyértelműen arra utaltak, hogy felületesen nézik a filmeket? Én legalábbis ezekért haraptam (és harapok máig, ha ilyen kritika éri kedvenceim valamelyikét, és annyiba sem hagyom). Te most az én Alien fan szememben ugyan ilyen kijelentést tettél, és mivel jómagam az Alien Sagat is annyira szeretem, mint a Star Wars Sagat, az ilyen kijelentések láttán nyílik a bicska a zsebemben. Gondolom ez érthető.

Persze, nem kell szeretned, ha nem tetszik, nem azt mondom, csak az esetleges rajongókra való tekintettel lehet diplomatikusabban is fogalmazni. Pl.: Az én szememben ez nem jelent többet csihipuhi szörnyírtásnál. Ekkor max annyit írok, hogy azért többről szól, mint csihipuhi, aztán annyi, elfogadom, hogy neked nem jött be. Nem vagyunk egyformák. Nem kell mindenhova a "szerintem", meg hasonlók sem, ez is tény, de azért vannak olyan mondatok, amiknél oda kívánkoznak. Ez olyan volt (láthatóan, mások is elég vehemensen reagáltak rá).

Na, szóval ennyit akartam. Remélem nem kavartam a kedélyeket, mer ez kicsit OFF volt. Bocsi.

 

Amúgy Béke van ám :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien filmek nagyon jók főleg ha új rendezői változatot is megtekintütjük..

Az új nálam a 2003 as kiadású 9 dvd.

 

Az alien filmeket nagyon szeretem, meg is van 1,2,3,4 és vs predi is.

Mindegyik jó kivéve a vs-t ami nem lett olyan nagy szám mint az ALIEN részek.

 

Obi én részben egyetértek veled, sztem mindenki egyetért azzal hogy Sw az sw, és az a legjobb film....

Ezt nagyon de nagyon nehezen übereli nálam valami...

Nagyon de nagyon= lehetetlen hogy

 

Szal Béke skacok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma nézem a Brothers Grimm-et... Kiváncsi vagyok, mit alkotott Gilliam papa. Bár nem nagyok az elvárásaim, mivel a pletykák szerint a studió lépten-nyomon beleszólt a dolgokba... De azért érdekel, hiszen a Fear and Loathing in Las vegas óta nem került moziba Gilliamtől semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Fűrész II-t a közelmúltban néztem meg. Nem voltak nagy elvárásaim, mert azt hittem, hogy az első rész utánni sikerek miatt csak egy szimpla rókabőrlehúzásról lesz szó. De szerencsére földet fogtam a pozitív csalódás pofonjától. Nagyon jól ki van találva, és kimerem állítani, hogy az első résznél is jobb. Game Over!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát a Fűrész II-t a közelmúltban néztem meg. Nem voltak nagy elvárásaim, mert azt hittem, hogy az első rész utánni sikerek miatt csak egy szimpla rókabőrlehúzásról lesz szó. De szerencsére földet fogtam a pozitív csalódás pofonjától. Nagyon jól ki van találva, és kimerem állítani, hogy az első résznél is jobb. Game Over!

Egen? Na akkor már én is kíváncsi vagyok rá, mert eddig nekem sem voltak nagy elvárásaim. De az első rész végén hátast dobtam (addig nem volt nagy szám), de mikor minden helyrekerült, amikor minden kiderült, akkor köpni-nyelni nem tudtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam a 21 grammot. Ilyen borzalmas vágású filmet még nem láttam. Mintha nem is vágtak volna, hanem ahogy elkészültek a jelenetek a forgatási időrendben, úgy rakták egymás mögé.

 

Pedig a 21 gramm nagyon rendben van. A kronológiát megkeverték (talán feleslegesen), de ettől még a vágással semmi baj nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én (mi) az ütközések című filmet láttam a hétvégén, és meg kell mondjam, kellemes élmény volt. A műfajában kétségkívül gyöngyszem, egyébként pedig remekül van összefűzve az egész. Régen nem láttam már ilyen jól összerakott filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam egy pár filmet mostanában, bár sok köszönet nem volt benne:

 

Doom: Gondoltam megtisztelem azzal a kedvenc régi játékomat, hogy moziban nézem végig a belőle készült adaptációt. Igaz elötte már megvolt egy borzalmasan gyenge másolat a gépemen, de abba csak bele-belepislantottam. És hogyan milyen a film? Iszonyat gyenge. Pedig az elvárásaim piszok alacsonyan voltak. A film egyetlen értelmes jelenete az FPS-nézet, de azon kivül az egész mehetne a kukába. Borzalmas szinészek, borzalmas dialógusokat öklendeznek egy minden izgalmat és feszültséget nélkülöző szörny-moziban. Ja, egyébként a rémségek egész jól megvoltak csinálva; kár, hogy alig lehetett őket látni...

 

Constantine - A démonvadász: A kivitelezés első-osztályú. A pokol megvalósitása kellően egyedi, s mindemellé még egy-két egész jó beállitás is társul. Ám ezzel a film erényei ki is fújtak. Keanu Reeves újra bebizonyitja, hogy milyen tehetségtelen... igaz könnyú dolga van, hisz a forgatókönyiró nem sokat erőlködött a szövegezéssel (a történet-irással se sokat). Ha nincsenek a szép látvány-elemek simán elaludtam volna rajta, de igy se kellett sok hozzá...

 

Testfalók: Na végre! Egy B-film, ami úgy és annyira sz*r, ahogy én szeretem. Haverokkal némely jelenetnél szó szerint fetrengtünk a röhögéstől. Dióhéjban annyit, hogy egy kormány kisérlet során mutáns legyek szabadulnak el, amik irányitani tudják az emberek tudatát. Asszem ennél többet nem is kell mondanom :D

 

Mennyei királyság: Ridley Scott legújabb történelmi eposza. A Gladiátort anno imádtam, de ez mi volt kedves Ridley úr? Egy extra-hosszú elözetes a majdani nagy-filmhez? Mert ez lehet a film egyetlen mentsége. Állitolag majd jön az 1 órával hosszabb rendezői változat; kiváncsian várom, mert a diszletek, a szinészek és a fénylépezés hellyel-közel rendben volt. Épp csak a történet ugrált olyan sebességgel, hogy nemhogy beleélni nem tudtam magam, de néha követni is alig. A csata-jelenet kész röhej. Kapunk egy-két remek beállitást, aztán hirtelen este van, és mindenki néz maga elé... kiderül, hogy szünetet tartanak. Aztán, ahogy ezt felfogtuk, máris megint gyaknak, majd pár pillanat és véget is ér az egész... röhej.

 

Gyilkos ösztön: Ez Uwe Boll első filmje. Azt mondják róla, hogy ő a világ legrosszabb rendezője... és tényleg. Ez nagyon sz*r volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Constantine nekem tetszett, kellemes hangulatú film, Keanu Reevs pedig szvsz jobban alakítja Constantine-t mint Neo-t.

 

Hát Neo-t is elég bénán alakitotta, de az inkább csak a 2-3-dik részre kezdett zavaró lenni. De annyira ott még nem volt gáz. Itt viszont egy lepukkant lánc-dohányost kellett volna alakitania. Azonban a szépfiús pofikája sehogy se illett nekem a képbe... egy olyasmi figura kellett volna de, mint amilyen Mickey Rourke volt az Angyalszivben (sajnos mára kiöregedett). Csak összehasonlitásképp egy kép a képregénybeli Constantine-ról és egy a filmbeliről:

 

zzz-hellblazer178_(kepfeltoltes.hu).jpg

 

hellblaz_(kepfeltoltes.hu).jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.