Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Más: Spielberg új filmjének kijött az elözetese. A Munich arról szól, hogyan álltak bosszút az izraeliek, a Müncheni olimpián lemészárolt sportolókért. Nem semmi ez a Spielberg. Alig pár hónapja mutatták be a Világok harcát (ami nekem iszonyatosan tetszett) és ő máris összekalapált egy újabb filmet (és nincs megállás; ezután jön egy Lincolnos film, az Indiana Jones IV és még kitudja mi :()

Elözetest ezen az oldalon találtok (a trailerre kell nyomni értelemszerüen :)):

 

Trailer

 

Ha már adaptáció...remélem egy túlértékelt gyengén közepes regény remek adaptációja lesz! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: Spielberg új filmjének kijött az elözetese. A Munich arról szól, hogyan álltak bosszút az izraeliek, a Müncheni olimpián lemészárolt sportolókért. Nem semmi ez a Spielberg. Alig pár hónapja mutatták be a Világok harcát (ami nekem iszonyatosan tetszett) és ő máris összekalapált egy újabb filmet (és nincs megállás; ezután jön egy Lincolnos film, az Indiana Jones IV és még kitudja mi :()

Elözetest ezen az oldalon találtok (a trailerre kell nyomni értelemszerüen :)):

 

Trailer

 

Ha már adaptáció...remélem egy túlértékelt gyengén közepes regény remek adaptációja lesz! :)

 

Gyenge könyvből könnyebb adaptációt késziteni, mert nem köti a kezét annyira az alapmű... lásd Psycho és Hitchcock esetét :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az. Én inkább megnéznék egy Predatort 'Svarcival'. :(

Ne is mond, tervbe került, hogy a Predator 1-nek remake-t készítenek. A Latino Review szerint a Predátor sorozat harmadik része helyett az első film remake-jét tervezik vászonra vinni John Cena főszereplésével, John McTiernan rendezésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne is mond, tervbe került, hogy a Predator 1-nek remake-t készítenek. A Latino Review szerint a Predátor sorozat harmadik része helyett az első film remake-jét tervezik vászonra vinni John Cena főszereplésével, John McTiernan rendezésében.

 

Jajjjj ne már! Minek kell elb*szni egy legendát? :( :vfuckoff: Nem volt jó elsőre? "Dillon!....son of a bitch!" :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legenda?A SW legenda, de ez? :)

Igen, ugyan olyan legenda, mint az SW, vagy az Alien. A predatornak is szép nagy kultusza van ám. Példáúl nincs olyan nagy scifi találkozó., ahol ne tűnne fel néhány belőlük. Nem csak az SW-ből lehet legenda.

 

- Eltaláltak. Vérzel haver. - Poncho

- Most nincs erre idő. - Blane

- Na jó. - Poncho

Poncho fellő néhány gránátot, majd a falhoz tapad.

- Elvágódni van időd? - Poncho

A robannással egy időben Blane ilyedten ugrik a falhoz.

 

(Reklám: akit érdekel, szerény személyem egy predator adatbázison munkálkodik: http://www.pdb.atw.hu/)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, az Alien se egy nagy legenda..Az SW minden mondata aranyköpés, minden második filmben megemlítik, rekordjai vannak, az Alien-nek ezenfelül semmije.

 

Talán csak az a film ér valamit, amit megemlitenek más filmekben is? Ugyan már... Az Alien filmek pedig óriási filmek és műfajteremtők. Az összes szörny-film azóta őket probálja utánozni, de eddig csak talán a Halálhajónak sikerült igazán jól csinálni a sci-fis paráztatást, az alienek óta. Ha már itt tartunk az Űrgolyhókban is előkerül egy jó kis alienes poén :)

 

Az pedig, hogy nincs akkora kultusza nem véletlen. Egyrészről persze az SW filmek jobbak (hazabeszélés rulez :wink: ), másrészről az SW filmek gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szólnak, mig az Alien filmek inkább a felnőtt közönségnek, azon belül is a borzongást kedvelőknek. De azért mert egy téma nem populáris, ne higgyük már hogy rögtön "gyengébb" is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Predator filmeket kb. annyian lopták meg mint az Alieneket arról nem is beszélve, hogy a Predator karakter a filmtörténelem legtökéletesebb designjával rendelkező lény amit mi sem bizonyít jobban, hogy mindenki aki szörnyeket gyárt csinát minimum egyet magának! Nekem is van kettő a garázsban :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, az Alien se egy nagy legenda..Az SW minden mondata aranyköpés, minden második filmben megemlítik, rekordjai vannak, az Alien-nek ezenfelül semmije.

Na neeeeeeee... Obi1, azért mert neked nem jelent többet, attól még lehet kultusz. Filmbeli emlegetés kell: Pitch Black a szörnyek az első alien tervek alapján készültek; a lent említett Űrgolyhók, a Kane-t alapító színész maga tért vissza benne; Shrek 2 a macska úgy tör át Shrek ruháján, mint a mellkasrobbantó. Sőt, könyvbeli utalás is volt: a Vis Major című könyvben az egyik szereplő a dagadó süteményt az alienhez hasonlítja. Ja, a Darth Maul Vadászó árnyékban a földalatti lények leírása echte ráillik az Alien 4 újszülöttjére. Csak pár példa.

Az Alien ugyanolyan kultuszteremtő volt és a maga nevében ugyan olyan egyedi, sci-fi horror kategóriában nem készült túl sok számottevő alkotás.

És az Alienben is van jó néhány aranyköpés (jó, nincsen az Erő legyen veled színtű, de azért akad szép számmal).

 

bár gondolom többen ismeritek; Dzséjtben biztos vagyok :)

Miért? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr:Van egy oldala a filmnek, ez nem semmi.... :)

 

Jaj Obi1, ha most beszurok még kismillió alien fan oldalt, akkor már elhiszed, hogy van kultusza a filmnek? Ez csak egy példa volt a sokból, illetve föleg azért szurtam be, mert nagyon igényes oldal és rengeteg jó dolog van rajta, ha az ember kiakarja magát müvelni az "Alien témában". Az pedig, hogy az Alien kultusz az SW-hez képest semmi, minimum erős kifejezés. Azért, mert neked nem annyira fontos, attól még filmtörténetileg alapnak számit és legalább olyan ismert, mint a mi kedvencünk.

 

bár gondolom többen ismeritek; Dzséjtben biztos vagyok
Miért? :)

 

Megérzés :? Na meg a fórumozók között szoktalak látni... illetve ha jól látom nemrég hirt is küldtél be? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig az Alien igenis kultuszfilm.A 2. rész főleg.Amikor csak csipog a mozgásérzéeklő, de sehol semmi, létrára fel, felnyit az álmenyezet és akkor elszabadul a pokol.Hihetetlen jó filmek, úgy gondolom eredeti ötletekkel(A lény felépítése).Nekem az SW-n kivűl ez a kedvenc scifin.Meg is van a Quadrilogy dvd-n eredetiben.És tényleg nagyon nagy rajongótábora van.

A fentiek igazak a predatorra is.Össze is hozták a két fajt.AVP.Ennek is sok rajongója van.

 

Nem csak az SW legenda.Van akit abszolút nem érdekel.A volt kollégáim hülyének néztek, amikor izgatottan vártam május elött az EP 3-at.Nem értették mit eszek az sw-n.Az egyik annyit tudott róla, hogy van benne 2 hülye robot.Nekik nem mondott semmit.Úgymint nekem a GyU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr:Van egy oldala a filmnek, ez nem semmi....

Hát nem, sőt, az egészben a csodás, hogy egyetlen ember szerkeszti az egész oldalt, teljes egészében (egyedül a képregénymagyarításban segítenek be neki) inmáron nyolc éve. S díjnyertes honlap kéremszépen, ezen fellül rengeteg újság is megemlítette, sőt, egy időben szervesen kapcsolódott újsághoz (és az újság tulajdonosa kereste meg a szerkesztőt). És idősebb, mint az sw.hu. Szóval nem leszólni.

 

Megérzés :) Na meg a fórumozók között szoktalak látni... illetve ha jól látom nemrég hirt is küldtél be? :)

Hát akkor azt hiszem, lebuktam :?

 

A fentiek igazak a predatorra is.Össze is hozták a két fajt.AVP.Ennek is sok rajongója van.

Jaj, az AVP hát az valahogy nem méltó se az Alien sagahoz se a Predator sorozathoz. Mint önálló, független alkotás, akkor nem rossz, szórakoztató kikapcsolódást nyújt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Alien-Predator kultusza miből áll?Egy kis bummbummdádá, egy akciófilm.A története annyi, hogy robbantsuk fel minnél több szörnyet.A Star Wars meg Star Wars.Ebben nem lehet meggyőzni engem, szóval téma lezára. :)

 

Hát mindent lelehet degradálni... az SW meg nem szól másról, minthogy a jók meg a gonoszok harcolnak és jók nyernek a végén... :? Egyébként nem is azon van a lényeg, hogy téged meggyőzzünk, mert ha nem jön be, hát nem jön be, viszont azt illene elismerned, hogy az 'Alien' sokaknak alapfilm. Másrészről: szerintem nézz jobban szét azon az oldalon. Sokkal több, minden van ott, mint képregények. Egy kis segitségnek itt az oldal egyik al-része: ITT. De ezen az adatbázison kivül is rengeteg érdekességre lehet lelni. Harmadrészt: "Nyald ki a szemfenekemet" (félre ne értsd; ez egy aranyköpés az Aliens-ből... az eredeti szinkronból :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Alien-Predator kultusza miből áll?Egy kis bummbummdádá, egy akciófilm.A története annyi, hogy robbantsuk fel minnél több szörnyet.A Star Wars meg Star Wars.Ebben nem lehet meggyőzni engem, szóval téma lezára. :)

Tipikusan az a megnyílvánulás, amikor mi elküldjük a kritikust a búsba (SW, Alien, tökmindegy). Messze nem ennyiből áll (jó, az AVP csak ennyiből áll, de most azt ne keverjük bele). Egyrészt, a világa legalább olyan kidolgozott, mint az SW. Másrészt, ebbe is benne van a jó (Ripley) és a rossz (Társaság) harca, még önfeláldozás is van benne. Nem csak csihi-puhi.

 

A története annyi, hogy robbantsuk fel minnél több szörnyet.

Ebből a kijelentésedből meg példáúl egyenesen azt szürtem le, hogy vagy csak az AVP-t láttad, ami után meg se merd ítélni az Alien Sagat, vagy az Alienst és az Alien 4-t láttad csak, amik után már megítélhető, de ajánlanám, nézd meg jobban :? (jó, ha nem akarod, nem kell ám). Ugyanis az Alien (A nyolcadik utas: a halál), azaz az első filmben egy (1) szörny van, zéró lövöldözés és össz-vissz hét (7) ember (+1 macska). Az Alien 3-ban 1,5 alien van (a királynő csak megszületik, illetve az új verzióban már azt sem :?), fegyverek nem kerülnek el, csak az utolsó 5 percben megérkező katonák kezében látni, és az utolsó 3 percben sül el az egyik, akkor sem a szörnyre lőnek. Tehát óvatosan az ilyen következtetésekről, hogy az Alien sorozat csak szörnyaprításról szól. Az alapfilmben alig szerepel a szörny, a legénység csupa űrkamionos, a hajójuk meg egy rozzant "kamion".

 

Harmadrészt: "Nyald ki a szemfenekemet" (félre ne értsd; ez egy aranyköpés az Aliens-ből... az eredeti szinkronból :?)

Mit nem adnék azért, hogy újra hallhassam ezt a szinkront!!!!!!! :) :63:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.