Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Na, újra itt, immár kicsit kialudt fejjel. ;)

Nem akarom itt ezerrel ostromolni a filmet most, majd ha mindenki látta jókat csatázhatunk még.

De azért ne felejtsük már el, hogy mi ment 2-3 évig a neten. Cameron kijelentette, hogy valami újat csinál, és azóta csak istenítés minden szinten.

Én igazából nem foglalkoztam ezzel 2-3 évig, én mostanában kezdtem utánanézegetni, mondjuk nyár vége óta kb. Tudtam h készül, vártam, várom.

Ez meg olyan relatív, hogy kinek mi az izgalmas. :) Sajnálom, hogy neked nem jött be, hiszen írtad, nem úgy mentél be, hogy nem fog tetszeni. De hát van ilyen. Ez az ízlések és pofonok dolga már :)

Viszont dúrva, hogy egymásnak mennek ezen is! Félelmetes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie... csak saját felelősségre! Ott az átlag intelligencia hányados jócskán a béka feneke alatt van :S (bár manapság ez kezd egyre több fórumra igaz lenni... ezért is élmény és felüdülés számomra EZT a fórumot böngészni!)

 

Remélem, jövő hétvégén is ugyanezt mondod majd! ;):) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ezredes viszont jól nyomja, csak belőle is kevés van.

Majd, ha kijöttök a filmről, tegyétek fel a kérdést, hogy miért mondta az ezredes, hogy "ez itt nem az otthon, édes otthon, ez Pandora". Ugyanis itt is hiányérzet lesz rendesen.

Na, most már tényleg nem megyek tovább. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazán érdekes, hogy a kritikákat nézve - mármint nem kritikus, hanem átlag mozizó kritikákat - mintha egyesek nem ugyanazt a filmet néznék. (lassan egymásnak is mennek ;) )El is bizonytalanodtam, hogy ez most akkor milyen is?

Csak ízlések és pofonok, meg totál őrült emberkék :)

 

Drága, szívemből szóltál! És köszönöm ezt az összefoglalót is, hihhetetlenül jó volt! :)

Tényleg jó volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Index-kritikából:

"Viszont ha mindenáron pontos műfajt akarunk Cameron filmjének, akkor: futurisztikus környezetbe helyezett fantasy-akció-kaland, ami magasan veri az összes Star Wars- és Star Trek-epizódot."

No comment. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Index-kritikából:

"Viszont ha mindenáron pontos műfajt akarunk Cameron filmjének, akkor: futurisztikus környezetbe helyezett fantasy-akció-kaland, ami magasan veri az összes Star Wars- és Star Trek-epizódot."

No comment. :)

Nos, ez enyhe túúúlzás azé. Sokat várok - bizonyos értelemben, de ennyire nem! ;):) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is attól függ, hogy kinek mit jelent a Csillagok háborúja, vagy az Űrszekerek. Sok ember nem tartja többre, mint pl én a retekklubos Gyilkos Meteorok támadását, de hát istenkém, e' van.

Mozi után tényleg végigolvasom azt a sok baromságot ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avatar: 9/10. Nem kell itt világmegváltóan csavaros, megabrutál történetet keresni. Egyszerűen magával ragad a film, és mesél. Azért adtam egy pont mínuszt, mert elnéztem volna még... Vissza akarok menni! ;)

Nah, végre. Én meg szeretném már megismerni! :)

Örülök h tetszett!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "világmegváltóan csavaros, megabrutál történetet"-ről jut eszembe... Tulajdonképpen a T1 - T2-nek sem volt világmegváltóan csavaros, megabrutál története, sőt az Aliens-nek sem. Da ha a Star Wars-nál maradunk, hát egyen egyenként a Star Wars-nak sincs nagy története, ott a történeti nagyság és zsenialitás akkor mutatkozik meg, ha az ember együtt - egyben vizsgálja a 6 részt.

 

Szóval igazából nem is értem azokat, akik világmegváltóan csavaros, gigamegabrutál történetet várnak/vártak!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval igazából nem is értem azokat, akik világmegváltóan csavaros, gigamegabrutál történetet várnak/vártak!
De amikor már sorra jönnek ki a látványosabbnál látványosabb filmek már unjuk, hogy ezeket mind a látvánnyal adják el story meg nuku...

 

Anno nem volt az embereknek részük azokhoz a filmekhez hasonló látványban, ezért lehetett eladni a látvánnyal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mégse egy Transformers kaliber egyik általam felsorolt sem, pedig a TF-nek még annyi sztorijuk sincs, mint ezeknek (de mégis látványos és a maga nemében még sikeres is) DE valószínűleg 10-20 év múlva nem lehet elmondani majd róla, hogy mekkora kultfilm már, holott az SW a Termik vagy pl az Alines gigamegabrutál ;) kultfilmek az egyszerű történetükkel együtt.

 

Szóval értem én mit mondasz, de nem hiszem, hogy igazából várhatunk-e mi még egyáltalán gigabrutál durva történettel rendelkező mozifilmeket manapság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amikor már sorra jönnek ki a látványosabbnál látványosabb filmek már unjuk, hogy ezeket mind a látvánnyal adják el story meg nuku...

 

Anno nem volt az embereknek részük azokhoz a filmekhez hasonló látványban, ezért lehetett eladni a látvánnyal.

Egyáltalán nincs semmi gond a történettel, csak ne úgy ülj be rá, mint aki a második... (hűnemistudom) na, szóval érted. :) Csak próbáld kikapcsolni az agyad, és hagyd, hogy magával ragadjon. Csodálatos történet, talán azért nem tetszik egyeseknek, mert valami komplexebb dologra vágytak. Próbálj újra 15 évesnek érezni magad... ;):) El fog varázsolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy alapvetően szórakoztató műfajtól miért kéne színházi drámákat ostromló tartalmat elvárni. A mozi nem erre születet szerintem. Már a legelső mozgókép se arról szólt, hogy milyen csavaros sztorikat lehet vászonra vinni. Befutott egy gözmozdony egy állomásra slusz-plasz. A nézők meg menekültek kifelé a teremből mert azt hitték, hogy a látvány igazi. :)

Csavaros, mély drámákhoz amúgyis elég ha az ember a mindennapjait nézni. Nálam a mozi többek között ennek feledésére való :) Az Avatar meg csakazért is jó lesz ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Próbálj újra 15 évesnek érezni magad... ;):) El fog varázsolni.
Ez nálad bejött, nálam nem tudom :)

Várom Ody apánk beszámolóját, meg a többi Saga-s beszámolót róla, de eddig minden jel arra mutat megnézem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan erről van szó Oldie!!!

 

Én sem azért nézek filmet vagy megyek moziba, vagy nézek sorozatokat, mert azt várom, hogy mikor fogom végre megérteni belőlük a NAGY KÉRDÉSEKRE a mégnagyobb válaszokat... hanem hogy szórakozzak és kikapcsolódjak!

 

Ennek ellenére természetesen mindig öröm számomra, mikor egy komoly és jó témájú filmhez lehet szerencsém. Az Avatar valószínüleg csak szórakoztatni akar, de mivel nekem a mozizással épp ez a célom így nem hiszem, hogy csalódnék.... ma 21:00-kor kiderül!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is attól függ, hogy kinek mit jelent a Csillagok háborúja, vagy az Űrszekerek. Sok ember nem tartja többre, mint pl én a retekklubos Gyilkos Meteorok támadását, de hát istenkém, e' van.
Pontosan így van. Bár attól még az SW sok tekintetben filmtörténeti mérföldkő és ez akkor is így marad ha valaki egy netes újságban esetleg mást mond. Véleményem szerint vannak olyan mérföldkövek a filmkészítésben amik csak egyszer ütnek igazán. Ilyen volt 1977 -ben a New Hope. Ezt elég nehéz elmagyarázni egy mai fiatalnak, de aki átélte azt a csodát az tudja miről beszélek. A mai világban akármekkora látvánnyal rendelkezik is az avatar, egyszerűen nem tud akkorát ütni mint anno a stílusteremtő filmek. Ez megint egy olyan mozi ami megmutatja, hogy az adott legkorszerűbb technikából mit lehet kihozni. A valóban forradalmi mozizást majd a hologramos filmek hozhatják el, amikor az egyes jelenetek valóban lemásznak a vászonról és akár a nézők közé is beszivárognak majd. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Oldival. Én sem valami halálkomoly drámát várok, olyat, amin agyalok hetekig, vagy azért nézem meg még háromszor, hogy összeálljon a kép.

Én ettől kikapcsolódást, kellemes szórakozást várok, szeretnék megismetni egy másik világot, más kultúrát.

Szeretnék naagy, hősies csatát látni, ahol a kisebb győz, a gyenge fricskázza az erőset.

Szeretném hinni, hogy létezik olyan világ, ami még viszonylag érintetlen, és ami ezt meg is tudja őrizni, védeni, ha kell.

Szeretnék kedves, szerethető, és gonosz, útálható karaktereket látni.

Ezt kérem nyakonönteni egy kevés sziruppal, humorral, zenével.

És kész a 2009-es karácsonyi filmkoktélom4 ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan Ody.... olyat kijelenteni, hogy mérföldeket ver a Star Wars-ra ... nos nagyon merész dolog. Az általad leírtakkal maximálisan egyetértek. Még a film megtekintése előtt vagyok, de ki merem jelenteni, hogy egyszerűen nem lesz olyan, mint a Star Wars volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, hogy rövid voltam, de gyűlölök kritikát írni... Az élménybeszámoló az én műfajom! ;)
Nem baj hogy rövid, a lényeg, hogy tetszett. A javarészét meg úgyis vasárnaptól tárgyaljuk itt ki amikor már "mindenki" látta :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amikor már sorra jönnek ki a látványosabbnál látványosabb filmek már unjuk, hogy ezeket mind a látvánnyal adják el story meg nuku...
Ez azért nem mindig igaz, sőt! Azok a legjobb látványfilmek amik mögött komolyabb kutatás is van, vagy csak látszik, hogy a felső réteg alatt azért van koncepció és intelligencia. Pár példa a múltból: SW I-VI, Mátrix, Gyűrűk Ura, TDK. ezek mind olyan filmek amik ugyan a látvánnyal hódítanak, de eszméletlen mennyiségű antropológiai vagy éppen filmes bravúr van bennük. A művészi tervezésről, kivitelezésről már nem is beszélve. Ezek a filmek mind hatalmas értéket képviselnek annak ellenére, hogy rájuk van sütve a látványfilm bélyeg. És csak, hogy a kedvencünknél maradjak, a Star Wars -ra se véletlen mondják azt, hogy SAGA. Maga ez a szó mit is jelent?

 

Íme: "A sagák egy-egy régebbi korban élt hős (például viking király, illetve izlandi nemzetségfő) vagy egy kortárs személy valamely nevezetes tettét mesélik el eleinte aprólékosan részletezve, majd az események drámaivá válásakor balladai stílusra váltva. A keresztény korban az európai szentekről és a skandináviai vértanú püspökökről is születtek sagák.

 

A sagák egyik érdekessége a mai szemmel is modernnek tűnő távoli, tárgyilagos nézőpont. A főhősök között egyaránt vannak jók és gonoszak, de az előadó sohasem foglal állást, miközben aprólékosan előadja hőse tetteit. A drámai hatás részben ebből a közömbösnek tűnő előadásmódból fakad, hiszen az események a legtöbbször megdöbbentő, néha véresen kegyetlen végkifejlethez vezetnek. Mégha a hősökkel sokszor nem tudunk is azonosulni (az egyik fő téma például a gondosan kivitelezett vérbosszú), a szereplők viselkedése megkapóan emberi. A sagákban soha nem kérdezi senki az okokat, a cselekmény irányítója a sors, amivel szemben az ember, még az uralkodó is tehetetlen."

 

Lucas nem hiába végzett egyetemet, nagyon okos ember és csodálatosan használta a filmjeiben a fentebb taglalt jellemzőket. Az általam említett további sorozatokból is nyilván lehetne hozni jobbnál-jobb utalásokat, de sajnos azokban nem vagyok benne eléggé. Szóval látványfilm és látványfilm között is óriási különbség lehet, de ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy az 'agyatlan' filmek nem jók, mert én is nagy rajongója vagyok a Rambo féle hentelésnek pl. ;) De azért tudjunk különbséget tenni. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van Ody, ezek a látványfilmek, amiknek van mondanivalója, esetleg elgondolkoztató története lesznek örök életűek. Mint ahogy írtad is SW, LOTR, Mátrix.

Én ezért tartom pl lassan már Nolant az egyik legjobbnak. Alig csinált pár filmet de az mind látványilag és történetileg a legjobbak között van.

Én csak remélni tudom, hogy ide kerül majd az Avatár is, mert Cameron bácsi összes filmjét is imádtam eddig...na jó a Titanicot annyira nem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.