Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem arra célzott, hogy az ep4 sem magyarázott meg sok mindent, mégis hatalmas dolgot tett le az asztalra. Nem kell mindent kifejteni, hogy valami nagyságra törjön, azt már az első rész is elérheti. Sőt, annak kell bizonyítania, vagy megy a süllyesztőbe. A Star Wars sem ért volna meg hat+egy mozifilmet, több szériát, meg mindegymást, ha az ep4-et üresnek bélyegzik, mert nem tudni, mi az a klón háború, ki az Uralkodó, mik azok a lények, miért csak két bolygót ismertek meg (elvégre az Alderaanról csak a filmekből mennyit is tudunk? Kb semmit. Üresnek érezzük az Alderaant? Cseppet sem).
Voltak akik az EPIV -et is üresnek érezték akkor és üresnek érzik ma is. Egy filmet nem a fanyalgók tesznek naggyá, hanem a rajongói. Szóval nekem hiába magyarázod ezt, mert bár elfogadom, egyetérteni nem fogok vele.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert anno és ma is vannak, akik az EP IV-et üresnek találják, attól még nem az... és ez áll az Avatarra is.
ÉN így érzem, Te meg nem. Szerintem ezen kár lovagolni mert másokkal ellentétben én a saját véleményemet csak úgy hangoztatom mint ami valójában, és nem alapigazságként. Én elfogadom, hogy másnak sokat jelent de nekem sajnos nem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elfogadom, hogy másnak sokat jelent de nekem sajnos nem.

Azért reagálunk folyton, hogy nekünk mennyire bejön, mert te is folyton előhozod, hogy neked meg nem :P Valószínűleg kevésbé vitáznánk az Avataron, ha közben, akiknek nem tetszik, nem hangoztatnák folyton, mert egyébiránt totál tudomásul vettük, hogy van, akiknek nem jön be (mivel nem tetszik minden mindenkinek) :D Csak hogy így nem megy igazán előre a duma a filmről, mert csak írjuk a felesleges köröket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert anno és ma is vannak, akik az EP IV-et üresnek találják, attól még nem az... és ez áll az Avatarra is.
Ez jó :D

Én (sem) nem hinném, hogy minden kis háttérmorzsát tudni kéne ahhoz, hogy sikeres legyen valami. Üressé akkor válik valami amikor már mi sem tudunk egy más álltal kitalált történethez el-/hozzáképzelni dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tőlem is !!NAGYON!! távol áll, hogy a véleményemet alap igazságként aposztrofáljam!

 

De ahogy SW rajongóként tudjuk, hogy az SW fanyalgóknak sok dologban bizony nincs igazuk, hiába is hangoztatják az "érveiket" .... valamint az SW-nek igencsak tág rajongótábora van, akik szeretik ezt a világot... így az Avatarnak is nagy rajongótábora van, akik szeretik azt a világot... és persze a növekvő bevételek és a töretlen sikere miatt elég sok fanyalgó és irigy ember is akad, de ez nem jelenti azt, hogy a kijelentéseiknek van akár enyhe igazságtartalma is... lásd a tegnap esti (mivel vádolták meg eddig az Avatart - bejegyzésemet!)

 

Mindezen túl neked nem jön be, nekem és még pár embernek közülünk igen.

 

Szerintem is helye van az Avatarnak az olyan nagy nevek mellet, mint a mi abszolút favoritunk ... a Star Wars... még ha 100%-ban (most még) nem is ér fel hozzá!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is helye van az Avatarnak az olyan nagy nevek mellet, mint a mi abszolút favoritunk ... a Star Wars... még ha 100%-ban (most még) nem is ér fel hozzá!!!

Pontosan. És ha mindenáron hasonlítgatunk, mi mihez ér fel, én az Avatart max az EP4-el hasonlítom, és csak az érzést, amivel kijöttem a moziból. Hogy is lehetne egy 6 mozifilmből és sok rajzfilmből, könyvből álló világot hasonlítani valamivel, ami most indul? 33 év van közöttük. Nem lehet hasonlítgatni nagyon, nem is fair sztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet azért ne felejtsünk el. 77-ben egy olyan film taglózta le az embereket, amire az egyszerű halandó nézőtől a szakmai elitig csak mindenki nézett, hogy ezt hogy csinálták. Olyan szinten és méretekben nem sokkolt még film, mint akkor. Hogy Dr. Emmette Brown-t idézzem: fontos pont a tér-idő egyenesben. :D

Azért ez az Avatar-ról nem mondható el.

 

Volt szó a két világ összehasonlításáról. Most tényleg, Cameron milyen háttérinfót tudna tálalni az Avatar világáról? Csak mert Lucasnak - attól hogy az ep4-ben nem sok mindenre volt magyarázat - megvolt a háttérinfója, az alapján mutatott be egy részletet (ep4). A SW pont a sok részletre kiterjedő világával és annak bemutatásával szippantotta be az embereket. Lehetett agyalni, hogy Vader miért néz ki úgy, ahogy, miért színesek a fénykardok, mi az Erő, hogyan alakult a Birodalom, milyen lehetett a klón-háború, mi az a sok apró kütyü, amivel tele van a film, milyen csillagrendszerekről beszéltek, stb. És ezek sok esetben nem csak látványelemek voltak. De ami a legfontosabb, a történet hagyott mélységet maga után.

Az Avatar-ban mik adnak mélységet az ottani világnak és főleg a sztorinak? Hogy Cameron az utolsó fűszálat is megtervezte? (Te jó ég Andy (Vajna), ettől dobtál hátast? Ezért nem fogsz jó filmeket készíttetni)

Én nehezen tudom elképzelni, ahogy ott ül a kis üres lapjával és vakarja a fejét a sztori kibontásán.

Hogy egy másik példát említsek, a Terminátor. Ott pl. ezt máris lehet érezni, hogy Cameron felépített egy sok kérdést felvető világot, amiben el lehet merülni és aztán nyúlt a kamerához.

Én azt látom, hogy JC már nem nagyon figyel oda, hogy a filmjei a látványon kívül egyediek legyenek.

Íme egy-két példa: True Lies (egy francia film egy az egyben való újraforgatása), Titanic (na ehhez aztán kellett nagy agymunka), és most az Avatar, ami már megint feltűnő módon másol egy másik történetet.

 

Egy mentsége van JC-nek nálam: ha nem látta a Pocahontas-t és véletlen ugyanazt a történetet álmodta meg. :P

Viszont én láttam. :D

 

Persze azért nagyon várólistás a HD-megjelenése a filmnek. Ami szép az szép, meg kell hagyni.

 

A hasonlítgatás abból fakad, hogy ez egy SW-fórum, és sokunknak ez a film jelenti a kedvencet. És ha évekig azt hallom, hogy jön egy film, ami SW-léptékű, talán nem követek el bűnt, ha akként reagálok.

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor pár kérdés tőlem amit Avatar kapcsán feltennék, mert igenis el lehet benne is mélyedni.

 

Hogy történt az első találkozás az emberek és a na'vik között?

Mi történt a Földdel?

Vajon a na'vik az első inteligens faj az emberek számára?

Indítottak más rendszerekbe is űrhajókat?

Ejwa az evolució "terméke" vagy már a kezdetektől fogva ő irányított Pandorán?

Miért nevezte eleinte jó fiúknak Jake a katonákat? Hogy alakult meg az RDA?

...és még folytathatnám. :D Számos érdekesebbnél érdekesebb háttérinformáció lóghat a levegőben. De ezek hiánya itt ugyanúgy nem von le semmit a film élvezetéből mint az SW ( EP IV)esetében. :D

 

 

ui: Mielőtt valaki elkezdene válaszolni ezekre, leszögezem, hogy csupán költői kérdések voltak :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cameron milyen háttérinfót tudna tálalni az Avatar világáról?

Elég sokat!

http://james-camerons-avatar.wikia.com/wiki/Avatar_Wiki

http://www.pandorapedia.com/doku.php

Folyamatosan frissülnek, napról-napra nőnek, és nem olyan infókkal vannak tele, amit a filmből lehet megtudni (pl.: Hány Capital Star-osztályú ISV-je van az RDA-nak? Mikor fedezték fel a Pandorát? Mi a Scorpionok típusa?)

 

Lehetett agyalni, hogy Vader miért néz ki úgy, ahogy, miért színesek a fénykardok, mi az Erő, hogyan alakult a Birodalom, milyen lehetett a klón-háború, mi az a sok apró kütyü, amivel tele van a film, milyen csillagrendszerekről beszéltek, stb. És ezek sok esetben nem csak látványelemek voltak. De ami a legfontosabb, a történet hagyott mélységet maga után.

Lehet agyalni, hogy Quaritch miért néz ki úgy, ahogy (mert megkarmolták, és mi, hogyan, hogy-hogy él?), micsoda Eywa, miféle az RDA, miért nyomorék Jake, milyen volt az a háború, amit az ezredes említett, mi az a sok apró kütyü, amivel tele van a film, hogy festhet a Föld, amiről beszéltek, stb. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bővíteném a kérdések sorát:

 

Mi lehetett korábban az az 5 alkalom, mikor Toruk választott magának egy harcost?

Eywa vajon egy önálló tudat, vagy egy "közös" tudat, ami a halott Navik tudatából alakult ki?

Vajon lehet-e konkrét személlyel beszélni ebből a tudatból - mondjuk Grace-el?

Quarith tudata is odakerült-e?

Vajon Eywának minden élet szent, vagy csak a Pandorán élőké?

Vajon lenézik-e a Navik azokat a lényeket, akik nem rendelkeznek olyan "USB csatlakozóval :)", mint amivel a Pandorán élő lények mindegyike rendelkezik?

Grace iskolája hogyan zárt be?

Hogy indult?

Kik jártak oda?

Stb...

 

Lada drága, tudom, nehéz elhinni, de engem igenis letaglózott. Eddig nem éreztem igazán, de az utolsó hozzászólásod már kicsit kötekedőnek érzem - rosszindulat nálkül természetesen - h bizonygatod, miért nagyobb a SW. Nem kell bizonygatni, mert ha valaki nagyobbnak érzi esetleg az Avatart - de itt olyanról nem tudok - az sem fogja a véleményét megváltoztatni, mint ahogy te se a tied, én sem az enyim, más se a sajátját.

 

Valahol természetes, h téged, akit nem kötött le annyira, nem is néztél utána a háttérinfóknak. De azért, mert nem nézel utána, attól még lehetnek. Elég sokat foglalkoztam a sw.hun a Hapanokkal. Rengeteg dolgot írtunk hozzá Ortissal, és a fele nem lett az ötleteknek megvalósítva. Így képzelem Cameron Pandoráját, h fele sem került a filmbe abból, amit kitalált, tán negyede sem. De elég sok dolog már fent van a neten, a forgatókönyvekből kimazsolázott infókból, Cameron interjúkból.

SW-ról ha ennyi infónk lett volna annak idején! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fellobbant tűzet táplálni kell különben kialszik és az a nagyobb tűz, ami tovább ég. Az hogy kinek mekkora élmény egy film azon is múlik mennyire adja át magát neki, hogy mennyire megy közel. Áramlat élménynek hívják.

Pár képsort láttam és az alapján sw-fless volt. A hely már foglalt a szívemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh most názem, alig egy hét, és a Star Wars már nem lesz többé dobogós a bevételi listán. Az Avatar szépen kilöki a 3. helyről

http://boxofficemojo.com/alltime/domestic.htm

 

Egykét ember arckifejezése gondolom ilyen lesz itt :):)

mad_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh most názem, alig egy hét, és a Star Wars már nem lesz többé dobogós a bevételi listán. Az Avatar szépen kilöki a 3. helyről
Ez még nem jelent semmit. Ha 20-30 év múlva az Avatar még mindig az első 3 helyen lesz, akkor...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh most názem, alig egy hét, és a Star Wars már nem lesz többé dobogós a bevételi listán. Az Avatar szépen kilöki a 3. helyről

Erre azért nem fogadnék. 80 milliót kéne összeszednie, és most már igencsak lelassult, napi 10 misit sem termel meg. Még ha el is érné, akkor sem egy hét múlva. Az meg azért jelent valamit, hogy a dobogóról leszorítani 32 évbe tellett :) Még, hogy Lucas nem nagy rendező. James Cameron és Christopher Nolan együttes erejével is 12 év kell ehhez az eredményhez, márpedig ők az ászok ászai között vannak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a hétvégén egy gyenge 46 milliót azért begyűjt az Avatar

http://boxoffice.com/

426 millióval , ha ilyen kis százalékban esik a bevétele, simán beéri :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a hétvégén egy gyenge 46 milliót azért begyűjt az Avatar

Oké, én a Mojo számait vettem alapul. Mondjuk tök mindegy, a lényegen nem változtat. 30 évnyi dobogós helyet átadni már nem ciki :)

(Pláne, hogy közben sutyiban termel a TCW.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uh most názem, alig egy hét, és a Star Wars már nem lesz többé dobogós a bevételi listán. Az Avatar szépen kilöki a 3. helyről

http://boxofficemojo.com/alltime/domestic.htm

 

Egykét ember arckifejezése gondolom ilyen lesz itt :P:)

mad_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha így folytatod a "medve zsidó" fog előkerülni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Watchmen

 

Néhol felpörög, de alapjában véve nagyon unalmas film. Az egészet beáldozták a karakterfejlődésre. A nagy fanoknak ez biztos bejön, de egy mezei pocoknak mint én, már koránt sem. Nagy csalódás. Gyenge ötöst adok neki az akciók miatt.

 

A brygantik viszont büntet! A tavalyi év legnagyobb filmje (bár még a District9 most töltődik)!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha így folytatod a "medve zsidó" fog előkerülni. :)
:) Ajjaj, róla már hallotam. (Becstelen Brigantykos spoiler:

Spoiler:

- Mit hallottál? - kérdezik a sagások

- Avatar rajongókat ver bottal. Egy baseball ütővel veri szét a fejüket, ez az amit csinál. :P

)
Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Ajjaj, róla már hallotam.

- Mit hallottál? - kérdezik a sagások

- Avatar rajongókat ver bottal. Egy baseball ütővel veri szét a fejüket, ez az amit csinál. :P

Komolyan! Ma megint bevállaltam a filmet. Nem jutok szóhoz.....a karakterek, a színészi játék és a történet mind letaglózó. :P Tipikusan az a Tarantino film, amikor ha kinézel magadnak egy totális háttérszereplőt, és ha csak azt nézed akkor is oltári élményben lesz részed. Ilyen pl. a francia kocsmáros. :):D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Watchmen

 

Néhol felpörög, de alapjában véve nagyon unalmas film. Az egészet beáldozták a karakterfejlődésre. A nagy fanoknak ez biztos bejön, de egy mezei pocoknak mint én, már koránt sem. Nagy csalódás. Gyenge ötöst adok neki az akciók miatt.

 

A brygantik viszont büntet! A tavalyi év legnagyobb filmje (bár még a District9 most töltődik)!

Senki se mondta, hogy pörgős film lenne :) Viszont meglepő, hogy a szintén non-pörgős Brygantik meg ennyire bejön :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy fanoknak ez biztos bejön, de egy mezei pocoknak mint én, már koránt sem.

Én is mezei pocok vagyok, de nekem nagyon bejött. A sztori és a karakterek nagyon jók.

Bár igaz, nekem volt szerencsém a képregényhez, de egyáltalán nem tetszett. El is felejtettem, mire a film elkészült (ajegyzőkönyv kedvéért, mikor olvastam a képregényt, a filmnek még híre sem volt :) ).

 

Ezek után kíváncsi vagyok, mit fogsz szólni a District 9-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senki se mondta, hogy pörgős film lenne :) Viszont meglepő, hogy a szintén non-pörgős Brygantik meg ennyire bejön :)
Ég és föld a kettő. Az utóbbi izgalmas, érdekes és eredeti, az előbbi egy unalom halmaz. A Watchment kb. négy óra alatt néztem meg....
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.