Ugrás a kommentre

Napló topic


Donát

Ajánlott hozzászólás

"Mivel most pillanatnyi hírszünet van a Star wars Episode III háza táján, úgy döntöttem, hogy egy újabb fórumozót kérdezek az élményeiről, és persze a magáról a Star warsról. Következzen egy olyan rajongó, aki az Episode II idején nem volt spoileres, most viszont az Erő „sötét oldalára” tévedt. Íme Ody Mandrell riportja!

 

1. Mi a véleményed az eredeti trilógiáról?

 

 

>Gyermekkorom meghatározó filmes élménye volt! Nagy hatást gyakorolt rám anno. Nagyon forradalmi volt a látvány, és kis gyerekként azonnal magával ragadott az egész Star wars. Az Új remény-t még 1984 karácsonyán láttam a tévében, de arra büszke vagyok, hogy a Jedi visszatért már a moziban néztem meg a nyolcvanas évek közepén. Mint sokan mások, azóta én is rengetegszer néztem meg a filmeket, és még ma is ugyanolyan jól tudok rajtuk szórakozni, mint 20 évvel ezelőtt. Örökérvényű művek.<

 

 

2. Mi a véleményed a prequelekről?

 

>Akik ismernek a különböző fórumokról, azok tudják, mennyire szeretem a prequeleket. Ifjú korommal ellentétben, most már inkább a mítosz az, ami megfog, és jó látni, ahogy Lucas jelentéssel látja el a 4-5-6 epizód kulcsjeleneteit. Nálam ez nagyon működik! Egyesek ezt a mítosz lerombolásaként élik meg, én viszont nagyon örülök ezeknek a filmeknek. Lucas végre kiteljesíti a Star wars legendát, és én a magam részéről ezt nagy örömmel veszem.<

 

 

3. Mi a véleményed a www.starwars.hu -ról?

 

>A starwars.hu a szívem csücske :) A legjobb hazai Star wars portál. Azt hiszem, ez nem lehet kétséges. Mindig friss hírekkel várják a rajongókat, ami társul egy remek fórummal, ahol sűrűn felbukkanok. Már annyira rászoktam a honlap látogatására, hogy ha ne adj’ Isten megszűnnének, nem is tudom, hogy bírnám ki nélkülük :) Azt is hozzá kell tennem, hogy sok szimpatikus rajongóval is sikerült megismerkednem amióta ott fórumozok. Összeköt minket a Star wars!<

 

4. Mi a véleményed a készülő filmről:

 

-aggályaid?

 

>Aggályaim nem igazán vannak. Az első két rész nagyon tetszett, szerintem a harmadik is teljesíti az elvárható szintet. Ha mégis mondani kellene valamit, akkor talán az ikrek születésének bemutatása aggaszt picit, nem tudom, hogy fogják bemutatni majd. De ennyi az egész :D<

 

 

-Mit vársz tőle?

 

>Legyen kellően komor, és azért is szurkolok Lucasnak, hogy sikerüljön neki minden kérdésre választ adnia; magyarán sikerüljön teljessé tennie a Star wars sagát! Az Episode III-mon nagyon sok múlik ebből a szempontból.<

 

 

- Mi lesz a legjobb rész?

 

>A jelenlegi ismeretek fényében két részt említek; az egyik a nyitó űrcsata, ami fantasztikusan látványosnak ígérkezik, és a végső párbaj Anakin és Obi-wan között. Persze biztos lesznek még remek jelenetek a filmben, amikről most még nem tudunk, de már alig várom, hogy láthassam a vásznon az egészet!

 

 

Hirtelen ennyi. Remélem, megfelel így:)

 

 

Üdv, Ody<

 

Köszönet Ody Mandrellnek a riportért, és kívánom, hogy őrizze meg remek humorát, melyet a fórumon oly sokszor csillogtat meg!:)

 

Mível sajnos szinte hírzárlat van az Episode III házatáján, a theforce.net például úgy próbálja kárpótolni olvasóit a kémjelentések hiányával, hogy olyan híreket hoz le, melyeknek valódisága igencsak megkérdőjelezhető, és olyan személytől származnak, aki eddig szinte csak kamu hírekkel szolgált a Star wars rajongók számára. Épp ezért, egy bennfentes megszólalt a theforce.net fórumán, és mindenkit óva intett az ilyen >kémektől<. Továbbá kijelentette, hogy a forgatókönyv nem fog kikerülni( de hát mit is várhatnánk egy Lucasfilmestől?:).

Sajnos így néhány általam lehozott hír is kamu volt, így például az, hogy Anakin a Ben névvel hecceli Obi-want. Kár érte… viszont más felől ez a jó a naplóírásban! Ami pár hete még tuti biztosnak tűnt, és teljes szívvel lelkesedtünk érte, arról most kiderül, hogy semmi köze a valósághoz.

Ami viszont jó hír, hogy láttunk egy remek BTH képet, Winduról, olyan pozícióban, hogy sejteni lehet, éppen akkor áramozza >valaki<:)

A nagy hír zárlatban nem igazán van mit megemlíteni, de egy-két nagyobb kaliberű hír csak felborzolta – pozitív értelemben – a kedélyeket! Itt van rögtön egy, mely nem épp az Ep III-hoz kapcsolódik, de érdemes megemlíteni: Anakin Skywalker fejét kicserélték az EpVI végén. Sebastian Shaw helyett Hayden Christensen mosolyog Luke-ra. Ez pedig ismét újabb találgatásokra ad okot, hogy lesz-e változás a DVD-n…

De, térjünk vissza az Episode III-hoz! Íme Tibur újabb kémjelentése:

Lehetséges, hogy Anakin Skywalker a szó-szoros értelemben meghal, és Palpatine éleszti újra a sötét oldal segítségével. Így többek között sok rész érthetőbbé válik a régi trilógiából, például Vader követekező mondata:

>Egy bolygó elpusztítása eltörpül amellett, amelyre a mindenható Erő képes!<

 

Emellett még egy kellemes hír lepte meg a Star wars Episode III-ra várókat: a nyitó csatában több mint 5000 űrhajó lesz, a vadászgépeken kívül. Nem rossz, persze valószínűleg ezek csupán a >háttér kitöltésére< szolgálnak majd. Még szintén ehhez kapcsolódik, hogy az új BTH képen épp Anakin Skywalker látható az űrhajójában, és igencsak dühösen néz! A kép igazi feelingjét az adja meg, hogy immár nem a blue screent látjuk a fiú feje mögött, hanem az effektekkel dúsított hátteret, mintha a film első képét látnánk. Már ebből a kis képből is kiderül, hogy mekkora alakításra számíthatunk Chrinstensentől, ami ha végig így lesz a filmben, márpedig miért ne lenne, akkor igencsak Oscar-esélyes az alakítása…"

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: "néhány mellékzöngétől eltekintve."

 

Például amikor mit tudomén hányszor probáltuk meggyőzni Leia Skywalkert, hogy Anakin igen is gonosz :) Elképesztő, hogy mennyire más véleményen volt. Szerintem azzal a topickal csak egy baj volt májusig: rendkívül sok off topic hozzászólás született :39:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ez a Yoda télapó is :)

Érdekes, hogy az oda irogató csajok többsége mennyire furcsán látja Anakint. Ráadásul személyeskednek is, mert a fiúk így meg úgy dologgal jönnek elő. Ezt valahogy nem bírom, ez mindennek a teteje. És alja :)

Abban a kb. másfél hónapban engem még a könyvekre vonatkozó off topikokkal tudtak kikészíteni, mikor van egy rakat könyves topik, sőt még enciklopédia is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak - hálistennek - néha néztem be a "Miért utáljuk... etc" topicba, annyi elég is volt, ők meg nem olyan sokszor jelentek meg az Episode III topicba. Túl nagy volt ott a konvergencia az Erőben :) . Szóval szerencsére nekem többnyire kimaradtak ezek a dolgok...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért külön emlékezzünk meg Moon kollégáról. Amikor már azt hitte az ember, hogy Quarron-nál nagyobb idiotát nem hordott hátán a Föld, akkor váratlanul betrappolt ezaz úriember és dermesztő mértékben és szinten elkezdte ömleszteni a hülyeségeit a fórumra...

 

...bár mivel végül tetszett neki az ep.3, igy utolag talán meglehet neki bocsátani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, rá emlékszem:

 

"Miért lövi le Lucas Sidious Palpatine poénját a trailerben?" című nótát fújta neki, első hozzászólása óta.

 

Aztán amikor látta a filmet, valami ilyesmit írt:

 

"Ezt nem hiszem el, Lucas átvert engem"

 

vagy valami ilyesmi :)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy teljes legyen a nosztalgia itt egy örökbecsű Moon kollégától a Tartakovsky topicba (itt tudta meg, hogy a rajzfilmhez a magyar nyelvet is felhasználták):

 

"Most aztán betelt a pohár. Végleg. Ez a rajzfilm a magyarság megcsúfolása. HOGY MERÉSZELIK A MI DICSŐ NEMZETÜNK NYELVÉT EGY PRIMITÍV TÖRZS BESZÉDÉHEZ HASONLÍTANI??!!!! Emberek hát ezért rajonguk itten? Én már eljutattam a tiltakozásomat a Lucas stúdiónak. Tegyétek ti is. És meg ne nézzétek a harmadik részt, mert akkor azt támogatjátok, aki porig alázta a hazánkat!!!!! "

 

Egy igazi hazafi... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8.

 

2004. 06. 01 – 2004. 07. 01

 

„Készen állok a próbákra!” – Obi-wan Kenobi; Baljós Árnyak

 

Vajon egy Jedi mikor áll készen a próbatételekre? Vajon mikor ítéli úgy a tanács, hogy meg-érett rá? És vajon hányfajta részből áll egy ilyen vizsga? Hisz láthattuk, Anakin már elkészítette saját fénykardját, holott messze nem Jedi-lovag. Nagyon érdekelne, hogy vajon mik a szokások a Jediknél: Mikor döntenek egy-egy padawan érettségéről. Illetve arról miként határoznak, hogy ki legyen egy adott gyerek mestere. Dookunak Yoda azt mondta, hogy „Ősz hajú padawanom.”, de mint az később kiderült, Yoda csak a kezdeti szakaszban tanította Dookut, ahogyan azokat a kis gyerekeket is a második részben.

Obi-wan is mesterének mondja Yodát, pedig voltaképpen Qui-gonn az. Ugyanakkor az öreg mester sok mindent megbeszél a Jedivel, és folyamatosan segíti.

Vajon mi ítéltette pusztulásra ezt a Jedi-rendet?

 

„Pár dologban… sok dologban, túlszárnyalom őt! Készen állok a próbákra!” – Anakin Skywalker; A klónok támadása

 

"Megkezdődött a nyár! Rengeteg dolog várható ebben az évszakban! Utóforgatás, a spoilerek, a cím felfedése, making-offok. Szóval modemet szegezz, és vessük bele magunkat az internet kavalkádjába!

Kezdjük rögtön a legújabb információkkal Mace Windu és Palpatine harcáról.

Ha logikusan nézzük a dolgokat, rájöhetünk, hogy nem azért fog Windu Palpatine irodájába menni, hogy visszakérje a rendkívüli jogokat, hanem valami más miatt, amit egyelőre homály fed. Hiszen ha belegondolunk, amikor Winduék belépnek, akkor a háború még javában dúl, és semmi értelme nem lenne visszakövetelni Palpatine-tól a teljhatalmat biztosító jogokat.

Azt is sikerült kiderítenie a kémeknek, hogy Mace-en kívül még három Jedi fog berontani a főkancellár irodájába, közülük egy sokak kedvenc Jedi-mestere, Kit Fisto.

 

Van valami, amire eddig még nem igazán kerítettem sort, pedig nagyon-nagyon fontos. Ezúton szeretném megköszönni két fórumozónak, Tibur55-nek (Tibi) és Tureggának, valamint a hírszerkesztőnek, Plokoomnak hogy:

 

a) Azt a sok-sok információt, amit megszereznek, megosztják velünk.

 

B) Azokat a videókat, képeket, amelyeket csak hyperspace előfizetők tekinthetnének meg, számunkra, mezei rajongók számára is elérhetővé teszik.

 

c) Valamint lehetővé teszik, hogy ez a napló elkészüljön, és bármikor, bármiben a segítségemre sietnek.

 

Szóval a három legönzetlenebb rajongónak egy háromszoros hurrát kérnék minden Star wars rajongó nevében!:)

 

Na és akkor ennyi kitérő után talán kanyarodjunk vissza a könyvem eredeti témájához, a spoilerekhez!:)

 

Ugyanis nagyon sok új dolog került fel a netre, mióta utoljára megfordultam a fórumon, például a fiúk-lányok beszélgettek Padmé temetéséről.

Rögtön több lehetőség is felmerült, köztük a vízre bocsátás, a földbe temetés, az űrbe kilövés: ), de ami leginkább valószínűnek tűnik így előre, hogy Padmé egy antigravitációs >ravatalon< fog feküdni, és így kísérik utolsó útjára, de ennél többet nem enged bepillantást a kamera.

Emellett azonban az utóbbi héten láthattunk képet Padmé lakosztályáról valamint Palpatine titkos irodájáról. És ez még semmi, mert két remek BTH kép is jött, az egyiken a főkancellár egy székhez kötve, ami majd a Dooku vs. Anakin párharcnál lesz érdekes, a másikon pedig az egyik csillagromboló hídját tekinthettük meg. Ráadásul animációkat is szemügyre vehettünk a nyitó csatáról, köztük volt egy kép, ami abszolút ütős volt: egy csillagrombolót mutatott közelebbről."

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ám a hét legfontosabb eseménye még hátra van! Már említettem Önöknek a hyperspace részleget a starwars.com-on, ám most egy új szolgáltatással lépett elő az oldal. Ugyanis a pénzt befizető rajongók kérdéseket tehetnek fel Pablo Hidalgonak, az oldal főszerkesztőjének, aki nem mellékesen jelen volt a forgatáson is. Hála Tibinek, most mi is csemegézhetünk a legérdekesebb válaszokból

 

- Nem csak Anakin lép fentebb a ranglétrán, hanem Obi-wan is, aki a Jedi-tanács tagja lesz.

- Sok-sok földalatti helyszín van a filmben. – Ez egy kicsit meglepő első hallásra, de valószínűleg Grievous tábornok főhadiszállásán, az Utapaun, lesznek földalatti jelenetek, illetve Vader nagyúr születési helyén, a Mustafarron.

- Palpatine-nak semmi köze Kashyyykhoz. – Tibi megfejtette a rejtélyt (szerintem), hiszen tudjuk, hogy Yoda talál valamit ott, de Palpatine – nak semmi köze ehhez a tárgyhoz. Tibi azonban rájött, hogy Yoda nem talál, hanem KITALÁL valamit, méghozzá azt, hogy ki is valójában a Sith lovag. De már késő! Ebben a pillanatban ugyanis megérzi Windu halálát és nem sokkal utána megérkezik a „Kill the Jedi” parancs is.

- A making-of-ok és a Knollvisionok (ezek 3D-s képek) a bemutatóig, vagy tovább is kitartanak. – Ez önmagáért beszél.

- Mas Ameddának és Dar Wacnak lesznek akció jelenetei (Amikor a Jedik Palpatine-nál lesznek)

- Darth Vadert látni fogjuk Coruscanton is. – Ez a kérdés nagyon elgondolkodtatott mindenkit, de Tibi rájött, hogy ezt úgy kell elképzelni (valószínűleg), hogy Anakin Windu meggyilkolása után kapja meg a Darth Vader nevet, nem a lávába esését követően.

- Mace Windu a filmben nem harcol a klón háborúban, lesz neki enélkül is elég baja:)

- Nem lesznek Y-szárnyúk, Victory osztályú csillagrombolók és Z-95-ösök sem (fejvadász gépek).

- Nem „The dawn of Tyranny” a film címe, ami magyarul kb. annyit tesz, a Birodalom/Zsarnokság hajnala. Apropó cím! George Lucas egy újságírói nyilatkozatában cáfolta a „Rise of the Empire” címet (a Birodalom felemelkedése) viszont a „Revenge of the Sith” (A Jedi bukása), ami a legvalószínűbb, én viszont inkább a Revenge of the Sith-re gondolok, mivel az egy remek párhuzam lenne a Return of the Jedi (RotS/RotJ).

- Nem szerepel a filmben Corellia.

- Nem látjuk, ahogy szobrot állítanak Palpatine-nak.

- A minden filmben előforduló „I have a bad feeling about this…” mondatot a forgatókönyvben olyan mondja, aki még sosem, de a filmben mégis valaki más.

- Nem szerepel a filmben Vergere (egy újabb Eu szereplő kilőve) és Boss Nass.

- Padménak csak két gyerek van a hasában. – „Én azt hittem hat!:D”.

- Nem terveznek olyan nagy szabású kiegészítéseket, mint az Ep II – nél utólag beillesztett droidgyár jelenet, a majd előforduló változtatások arra fognak irányulni, hogy a jelenetek milyen sorrendben játszódjanak le.

- A film leginkább kialakulatlan része a közepe.

- Frank Ozzal (Yoda) már vettek fel párbeszédeket.

- Anakin és Obi-wan szerepel hologramként, de ez nem összetévesztendő a szellemalakkal!

- Palpatine privát irodájába nem lép be Mas Amedda és Sly Moore, nem úgy Anakin.

- Hogy gyilkol-e Anakin szenátorokat, arra nincs válasz.

- Kb. húsz részes lesz a making-of sorozat.

Bár a hírek egyenként jelentéktennek tűnnek, én mégis azt hiszem, hogy így együtt remekül mutatnak, és elég sok mindent árulnak el a filmről.

 

Javaslom, lépjünk tovább, ugyanis hamarosan újabb spoilerekkel bővül a hírállomány! Addig is, íme egy kis csemege:

- Nem Anakin törölte ki Kaminot. – Tegyük hozzá, igencsak meglepő lett volna, ha ő lett volna…

Nem rég láthatóvá vált egy kép, amelyen az új klón-vadász található, ami leginkább egy Z-95-ös( fejvadász gép) és egy X-szárnyú keverékére hasonlít. Remekül néz ki, bár az kicsit furcsa számomra, hogy a klón-vadászok hajójából alakul majd ki a lázadók által használz X-szárnyúak.

 

Nem tudom, hogy tettem-e már említést arról, hogy mikor, és hol kapunk választ a Jedi eltűnésének titkára. Ez még továbbra is titok, de bizonyos hírek már kiszivárogtak (Lehet hogy ezek közül említettem már valamit, de most összefoglalom):

 

- Qui-Gon Jinn lesz az első, aki tesz lépéseket az eltűnés felé, igaz ő még „csak” beszél, miután meghal („Anakin, Anakin, neeee!”), de így is ő az első, akinek ez sikerül.

- Windu nem fog eltűnni. Ebből valószínűsíthetjük, hogy a titokra halála után bukkan rá valaki:

-> Ha Tibi spekulációja helyes, akkor Yoda nem talál, hanem kitalál valamit, nevezetesen, hogy Palpatine egyenlő Sidiousszal. Tehát a titokra nem a Kashyyykon derül fény.

-> Lehetséges, hogy Yoda, akkor jön rá a dologra, amikor visszatér a vukik bolygójáról. De ekkor betoppan Palpatine. Ez a legvalószínűbb, hisz utána, már csak menekülni van ideje Bail Organával, majd rögtön utána elutazik a Dagobah-ra, ahol hiába találna bármit is, azt nem tudná elmondani Obi-wannak, aki szintén ismeri a trükköt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok föld alatti helyszín Mustafar lett. :P Vader nagyúr nem Mustafar-on született. :D Persze utólag könnyű. :P

 

"- Mas Ameddának és Dar Wacnak lesznek akció jelenetei (Amikor a Jedik Palpatine-nál lesznek) "

 

:o :o Elmenekült mint valami patkány. :o

 

"- Mace Windu a filmben nem harcol a klón háborúban, lesz neki enélkül is elég baja:) "

 

Ja. Halott lesz. :D

 

" Apropó cím! George Lucas egy újságírói nyilatkozatában cáfolta a „Rise of the Empire” címet (a Birodalom felemelkedése) viszont a „Revenge of the Sith” – et ( A Sith/Sith-ek bosszúja) elképzelhetőnek tartja, és hozzátette, az általa kitalált cím már a neten is előfordult. Plok szerint „Fall of the Jedi” (A Jedi bukása), ami a legvalószínűbb, én viszont inkább a Revenge of the Sith-re gondolok, mivel az egy remek párhuzam lenne a Return of the Jedi (RotS/RotJ). "

 

Jól gondoltátok! Plokoommal ellentétben. :D

 

Nagyon jó ezeket olvasni így utólag!!! Bár még csak ott járnánk. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha újra át nem élhetjük, azért visszahozhatunk valamit a régi várakozás ízéből :P

 

"Egyébként ez a fejtegetések hete volt! Nemcsak a fent említett dolog miatt, hanem azért is, mert egy másik film részletben is előrébb jutottunk.

A kérdéses dolog az volt, hogy miért megy Windu és még három Jedi Palpatine-hoz. A válasz eddig erre az volt, hogy azért mennek, mert vissza akarják kérni a rendkívüli jogokat. Ám abban megegyezhetünk a fentiek alapján, hogy ez nem valószínű, hisz ekkor még javában dúl a klón háború, tehát még mindig fennáll a „válsághelyzet”, így Palpatine-nak semmi oka arra, hogy visszaadja a fent említett teljhatalomra feljogosító törvényeket. De akkor miért mennek oda a Jedik, ráadásul négyen? Amikor Tibit erről személyesen faggattam, csak annyit árult el, hogy „Rosszul alakulnak a dolgok”. Nos, erre a válaszra alapozva lássuk az általam felvetett négy lehetőséget:

1) mondatból kikövetkeztethető. Ez a lehetőség azonban még mindig nem kielégítő, hisz minek indulnak négyen?Tárgyaláshoz elég egy, maximum két lovag.

 

2)

3) Palpatine viselkedése megváltozik, arrogánsabbá, nagyképűbbé és lekezelőbbé válik. Bár a Jedik nem gondolják róla, hogy Sith, de úgy gondolják, hogy ideje elbeszélgetni vele!

4) Valamiből megtudják hogy ő a Sötét oldal nagyura, tehát nem csak sejtik, hanem biztosan tudják, viszont a mozgósítható Jedik közül csak négyen tudnak menni. Ez lehet az egyik legjobb magyarázat, de ez sem kielégítő, hiszen nehogy már csak négy Jedi legyen kéznél?!

 

Íme egy másik lehetséges változat: Obi-wan Kenobi küldetése az, hogy megtalálja Grievoust! A Jedi megtalálja a tábornokot az Utapaun, ahol megtudja egy holoadásból, hogy Palpatine egyenlő Sidiousszal. Ezt nyilván közvetíti a tanácsnak. Lehet, hogy ezért megy oda a Jedi tanács ott levő része. Persze ez még mindig nem magyarázza meg, hogy miért csak négyen vannak. Bár nekem folyamatosan a megszólal a fejembe Yoda fent említett mondata, még egyszer az ismétlés kedvéért: „Luke… vigyázz, soha ne becsüld le az Uralkodó erejét, mert akkor apád sorsára jutsz!” És azt se feledjük, hogy valószínüleg Lucas nem véletlenül hagyta benne a második részben a Yoda-Windu-Obi-wan beszélgetést, ahol az öreg Jedi-mester elárulja, hogy a Jedik arrogánssá váltak. És íme, megtaláljuk a megoldást: a Jedik, köztük Mace, korántsem Jedihez méltóan lebecsülték az Uralkodó erejét…

 

Tibi erre csak annyit mondott, hogy nem valószínű ez sem, inkább az, hogy Palpatine a Szenátusban a Jedik ellen hangolja a szenátorokat, ez nem tetszik Winduéknak. Továbbá azért mennek négyen, mert ennyien szoktak menni egy-egy tárgyalásra…"

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan mondom, személy szerint ezen a kérdésen agyaltam a legtöbbet. Nem értettem, hogyha tudják hogy Sith, akkor miért csak négyen mennek, ha sejtik, úgy szintén, ha meg nem tudják, akkor meg minek mennek annyian? De a filmben látható megoldás tökéletesen indokolja ezt.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.