Ugrás a kommentre

6x05 - An Old Friend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Biztos elfelejtették szerkeszteni a wookie -t a gyerkőcök. :) Mondjuk ekkora időugrás nekem is sok egy kicsit. Ugye ekkor volt a modellváltás is. Clovis így lehet érettebb. De az is lehet, hogy csak szimplán Amidala felbukkanása anno volt rá olyan hatással, hogy ennyire megváltozzon. Bár én akkor se mondtam volna gonosznak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes epizód vezeti be ezt a három részes szálat. Szeretem a nem harcmezőn játszódó kavarós szálakat, mert legalább annyi minden dől el ezekben a játszmákban, ha nem több, mint a csatatéren. Főleg, mert a játszmák Darth Sidious specialitása. :) Az epizód végére szépen ki is derül, hogy ismét ő van az egész ügy mögött, hogy eltűnt a Bankár Klán pénze, legalábbis látszólag eltűnt, csak az még nem tiszta teljesen, hogy miért kavar emiatt, hisz pont ő küldte oda Amidalát. A cél elvileg, hogy ismét kölcsönt kérjen, de valójában az, hogy indikátora legyen egy konfliktus kirobbanásának, ami nyilván majd megint Sidious malmára hajtja a vizet. Hogy Clovisnak mi ebben a szerepe, még nem tiszta, de valóban, őszintének tűnik, amikor azt mondja Padménak, hogy most jót akar.

 

Ezt a kibontakozó konfliktust még tetézi a „szerelmi háromszög ”, ahogy nyilvánvaló, hogy Clovis még mindig oda van Padméért, és ahogy ezt az odaérkező Anakin nagyon nem tolerálja.

 

Anakinnál ez egy olyan jellembéli hiba ami javíthatatlan. Ezért nem is alkalmas Jedi lovagnak. Tényleg röhejes az a hiszti amit levágott Padmé -nak. Én egy pillanatra azt hittem, tényleg ott hagyja a nőt. :D

Tényleg röhejes. Alig látják egymást, ha bizalom nincs, akkor oda a szerelem is, az egész már csak birtoklási vágy a részéről, én is lassan hajlok efelé, pedig az Ep3 alapján még azért ezt enyhébbnek véltem.

De az az azért kizárt, hogy ott hagyta volna. :)

 

Egyébként ezek a Bankár Klános fickók elég unszimpatikusak. A készítők is utálhatták a bankokat. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ezek a Bankár Klános fickók elég unszimpatikusak. A készítők is utálhatták a bankokat. :D

Ők már az EPII -ben is szerepeltek, így a készítők kész anyagból dolgoztak. :) Vagy nem a kinézetükre gondoltál? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ők már az EPII -ben is szerepeltek, így a készítők kész anyagból dolgoztak. :) Vagy nem a kinézetükre gondoltál? :)

Az eredeti készítőkre gondoltam. Csak az Ep2-ben alig láttunk belőlük valamit, így korábban különösebb véleményem nem volt róluk. :) Bevallom, a kinézetük sem túl bizalomgerjesztő, így könnyen esnek az előítélet áldozatául, amit ebben a részben a viselkedésük is igazol. Egyébként a kinézetük nem a Bankár Klán sajátja, hanem az egész muun népé, tudom, akik között nyilván vannak jó emberek is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor átváltok meredekre. Az évek óta definíciót az alábbi hivatalos álláspontra alapozom.

 

3x09: Hunt For Ziro

- - 1-2 Év Időugrás - -

3x10: Heroes On Both Sides

Tudom, hogy erre alapozod, én is erre gondoltam, de ez a hivatalos álláspont egy kalap bantha pudu. 1-2 éves ugrás, ez mi? Sajnos az ilyen tág dolgok beszélgetésekben haszontalanok. Most én azt mondom, hogy egy év, te azt, hogy kettő, az egyikben áll az "évek óta", a másikban nem. Sajnos ezzel a meghatározással a készítők nagyjából adtak egy nagy, büdös semmit, ennyit magunktól is el tudtuk képzelni egy három évet átölelő történetről.

Pláne most lett gubanc, hiszen, ha Amidala még csak most vagy ezután esik teherbe, az azt jelenti, hogy a coruscanti csatáig még legalább kilenc hónap hátravan, ami majdnem egy év (és akkor abba már bele se gondoljunk, ha a fogantatásig is hónapok vannak még...). Szóval le lehet redukálni azt a három éves sztorit két évre, meg pár hónapra, ha elfogadjuk azt, hogy Amidala ennek a sztoriszálnak a keretében vagy csak nagyon kis időtávolságban esett teherbe. De így a két éves ugrás majdnem teljes biztossággal kizárható. Szóval a készítők ezt egy picit jobban átgondolhatták volna és mondhattak volna inkább egy konkrét számot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy megnéztem az An Old Friend prológusát... Nos, fogalmazzunk úgy, hogy nem csodálkoztam, hogy inkább a Young Jedi Adventure került bele az ötödik évadba és nem ez. A prológusban a szokottnál sokkal több információ hangzik el és lehet, hogy a kisebbeket kevésbé kötik le a bankok, meg a kamatlábak. (Ez véletlenül sem jelenti azt, hogy ez a történetszál rossz lenne.)

 

Rush Clovis visszatérése számomra már régóta várt pillanat, tekintve, hogy az ötödik évados előzetesben mennyire ütős volt az összezördülése Anakinnal. Érdekes kettősség árad a karakteréből. Úgy tűnik, mintha jó szándék vezérelné, de emellett még nagyravágyó is és bármire képes. Tetszett, ahogy Anakin jellemezte őt, hogy egy mérges kígyó levetheti ugyan a bőrét, de a méregfogai attól még megvannak. A vedlésről jut eszembe, mintha egy kicsit finomítottak volna a karaktermodelljén, nem? Lehet a ruha teszi, de most sokkal kevésbé tűnt vállasabbnak és magasabbnak.

 

Ismét nagyon örültem a "nagy" visszatérőknek. Tecklát a Pursuit Of Peace óta mindig szívesen látom, bár szegénykét úgy lelőtte Embo, mint a kutyát. :(

 

Nix Cardnak is örültem, bár ezúttal ő tűnt a legkevésbé rossz fiúnak. Elvileg Mak Plain és benne volt, de őt nem ismertem fel. (>-<)

 

Embo pedig rettenetesen király volt, de ezt már megszokhattuk tőle. :)

 

Az utolsó jelenet pedig jó cliffhanger volt, hogy vajon mi lehet ezzel a célja Palpatine-nak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sajnos csak mostanra sikerült elkezdenem a hatodik évadot (legalábbis az 5. résztől), de jobb későn, mint soha. :)

 

A látvány egyszerűen lenyűgöző volt, a városképpel nem tudtam betelni. :) Már nagyon hiányzott nekem egy jó kis politikás rész, így ez most kimondottan üdítően hatott számomra. Clovis-t először fel sem ismertem, lévén új modellt kapott. Nagyon tetszett Anakin féltékeny kirohanása. :) Véleményem szerint ez remekül összhangban van EP3-as énjével, amikor már teljesen eszét vesztve azzaé vádolja Padmét, hogy Obi-Wannal kavar.

 

Az IBK szerepe nem teljesen tiszta, kitűnően művelik a kettős játszmát. A következő részekben nyilván tisztul a helyzet. Embo ismét megmutatta, miért is kitűnő fejvadász, a lesiklós jelenet fantasztikus volt. :) Teckla sajnos meghalt, örülök azért, hogy félmondat erejéig megemlékeztek róla. És ezúttal a cenzúra sem vágta ki a haláljelenetet. :)

 

Mindent összevetve ez sem egy gyerekeknek készült rész volt, biztos vagyok benne. hogy a sok közgazdaságtan között elvesztették a fonalat. De ez legyen az ő problémájuk, én kimondottan élveztem az epizódot. :)8/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.