Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

íme az én véleményem.
Donát, nagyon jó írás! :D Korrekt, átfogó, jól strukturált, érthető. Nem csoda, hogy évfolyamelső vagy. :D

 

Hű, én nagyon várok majd egy kb tíz évvel későbbi hasonló esszét Donáttól :D Amikor úgy isten igazából ott lesz tűzközelben és hemzsegni fog a tapasztalattaktól. :P
Így van, akkor lesz teljes a kép. :D Az egyetem arra való, hogy az ember megtanulja távolról, úgymond felülről nézni a dolgokat, értelmezni a jelenségeket, megtalálni az összefüggéseket, és aztán majd a gyakorlat megadja hozzá a mikroökonómiai tapasztalatokat is. Hacsak nem leszel elméleti szakember, bár azt nem hiszem. :P

 

Én épp a mikro oldalát látom ezeknek a makro-összefüggéseknek, s csak megerősíteni tudom, hogy nagy különbségek vannak cégek, cégvezetők között a tulajdonosi elvárások miatt. S nem kell ehhez multicégnek lenni: a válságba került cégek közül sok magyar tulajdonú úgymond kisebb cég reagált jól a rendkívüli körülményekre, akikből a kényszer kihozta a legjobbat, új irányba terelve sokszor a tevékenységüket, ami nemcsak a túlélést segítette elő, hanem egy új, stabilabb jövőt is megteremtett néhány esetben. Ez hozzáállás kérdése is, nemcsak a kedvező avagy kedvezőtlen lehetőségeké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No onnantól Kína ural mindent. De hogy Amerikaország tőle függ az is biztos.
Amerika legnagyobb hitelezője Kína. Szóval ennyi. :D

 

 

Donát: Köszi szépen a véleményt.Jó írás lett.Holnap írok egy hosszabb választ is meg véleményt.
Remélem nem lesz politikai pálcatörés, mert akkor ugye tudod mi lesz a sorsa? Eddig még jó a dolog.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amerika legnagyobb hitelezője Kína. Szóval ennyi. :D

 

 

Remélem nem lesz politikai pálcatörés, mert akkor ugye tudod mi lesz a sorsa? Eddig még jó a dolog.

 

 

Semmi esetre sem lesz benne politika.Annak idején igértem, hogy ide semmilyen politikát nem írok be és tartom is magam hozzá.Ez inkább gazdasági és -társadalmi ügy.

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Világgazdasági átrendeződések a kétpólusú világgazdaság felbomlása után".

Nem is tudom, ezen a világos megfogalmazáson a többiek mit nem értettek :lol: Bocsi, srácok :P Jó téma.

 

Lehet, hogy úgy járna jobban ha elméleti szakember maradna. De ahhoz, hogy a valójában lássa a dolgokat szűksége lesz a "mélyvízre". :P

Más látni az egyén szintjén, hogyan működnek a "dolgok" kicsiben, és ismerni az egyébként törvényszerűen működő makrogazdasági folyamatokat, de a "mélyvíztől" utóbbiak még igazak maradnak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ide megyek nyaralni jövőre. :lol:

És hol szállsz meg? Esetleg a Burdzs al-Arab hotelbe? A legolcsóbb szoba 1000 $ fölött van. Vagy mehetsz a Palm Jumeirah-ra is lakni, itt már 1000 $ alatt is van szállodai szoba. Vagy, ha a hajókat szereted, ott az RMS Queen Elizabeth II, mely 2009 óta horgonyoz Dubai partjainál és funkciónál hotelként (személy szerint én itt szállnék meg :D ). És ha már ott vagy, szerintem ruccanj fel a Burdzs Kalifa (vagy ismertebb nevén Burdzs Dubaj) toronyba, csak 828 méter magas és 160 emeletes (a világ legmagasabb épülete... még pár évig...). És ha már oda mész, nem vinnél magaddal engem is? Baromira elvágyódom oda :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hol szállsz meg? Esetleg a Burdzs al-Arab hotelbe? A legolcsóbb szoba 1000 $ fölött van. Vagy mehetsz a Palm Jumeirah-ra is lakni, itt már 1000 $ alatt is van szállodai szoba. Vagy, ha a hajókat szereted, ott az RMS Queen Elizabeth II, mely 2009 óta horgonyoz Dubai partjainál és funkciónál hotelként (személy szerint én itt szállnék meg :lol: ). És ha már ott vagy, szerintem ruccanj fel a Burdzs Kalifa (vagy ismertebb nevén Burdzs Dubaj) toronyba, csak 828 méter magas és 160 emeletes (a világ legmagasabb épülete... még pár évig...). És ha már oda mész, nem vinnél magaddal engem is? Baromira elvágyódom oda :P
Várjál még az árakkal. Majd ha Dubai csődbe megy akkor menjünk. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De engem azért befizetsz egy útra? Csak oda :D

Oké, ha nyerek a lottón, akkor mehetsz oda :lol: De néha azért meglátogathatsz minket :P

 

Miért? :P

Nekem bejön ez a látvány, amit Dzséjt tett ki, meg a tavalyi F1 is pofásan nézett ki ott :P

Nekem nem igazán jön be, csupa homok meg beton. Amúgy meg eléggé nem jön be az, amit csinálnak, de ez egyéni szoc. probléma :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várjál még az árakkal. Majd ha Dubai csődbe megy akkor menjünk. :lol:

Akkor várnunk el egy darabig, mert még van ott olaj, utána meg majd mennek oda a gazdag turisták, bár most terjengett a helyről pár hír :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.