Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ez egy jó hosszú történet, talán a fórumtali alatt meg tudjuk beszélni. :D

 

Amiről beszéltem Hapan elit egységek. SW Fanfic.

Gondoltam, hogy valami ilyesmiről lehet szó. :D

 

 

Most nem a hapan énjéről volt szó, hanem a DINASZTIAbeliről :D Nem mindegy :D

Ody, nyugi, ős DINASZTIAtagokon kívül ezeket senki sem ismeri innen :D

Az új faj. :)

 

 

Egy ilyen invitálást vétek kihagyni :D
Te mázlista. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak idején nem szoktam szökdösni. Ellenkezőleg: amikor otthon kellett lennem, akkor hazahoztam rigófiókát, csigákat, németjuhászt..... a rigóra mondták, hogy ott kellett volna hagyni, de az "ott" tele volt sétáltatott kutyával, tuti megették volna.
Mi is mindenféle állatot öszegyűjtöttünk az öcsémmel, és hazavittük a 4. emeletre, ahol a szüleim szívbajt kaptak, de sosem volt szívük kitenni a talált kiskutya, kismacska, kissün stb. szűrét. Csak belőlem nem lett állatorvos. :D

 

Atyám!Eegyhetvönt vagyok, hatvankiló, tudok angolul, magyarul, jövöre, kacérkodom a svéddel, csipázom agazokat, tudom, hogy a kalcium klorid a sinusba adva csodákra képes. Ugye Ortis?. Ha akarok tudok kedves is lenni, vezetni én is bármit elvezetek. Én is hapan lennék. Jah nem, sajnos nem vagyok szőke és kék szemű, vagy az egy másik birodalomba felvételi alapszabály?! :)
Jó fejek lehetnek ezek a hapanok. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó fejek lehetnek ezek a hapanok. :)

 

Hát... Volt egy kisebbfajta felzúdulás a játékban mikor Tenel Ka beültette a két hímet (ráadásul külvilágit) a Haderőparancsnoki meg a Vezérkai Főnöki pozícióba. Főleg a konzervatívok körében.

 

Majd hét éve játszunk a Hapanokkal egy másik oldalon, egy csomó technikát mi találtunk ki, egy csomót meg a hapan.orgról vettünk át a játékba.

Szerkesztve: - Ken Ortis
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi is mindenféle állatot öszegyűjtöttünk az öcsémmel, és hazavittük a 4. emeletre, ahol a szüleim szívbajt kaptak, de sosem volt szívük kitenni a talált kiskutya, kismacska, kissün stb. szűrét. Csak belőlem nem lett állatorvos. :)

 

Jó fejek lehetnek ezek a hapanok. :D

 

Nos, mi lementünk a Balatonra egy napra. Este sirályt vittem haza, sérült volt a szárnya. Rendbehoztuk! :D

Rigót én is neveltem, de a kis hüle nem vigyázott magára, végül cica kapta el. Pedig annyit melóztam szegényért. A végén már a kertben lakott, és naponta többször kimentem, vállamra szállt a kajáért.

 

Igen, jó fejek, és ÉN vagyok a királynőjük. Jó állás, meg kell hagyni! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie hoztam neked egy sztorit. Mindegy hogy, mindegy miként, de az alább leírtak valóságosak. Roma, 23 éves szakadék csaj havi jövedelme: Magyar államkincstártól havi 90.000.- Gondolom ez a gyerekek után (nem tudom mennyi van neki) + nyugdíj(!!!!!) 80.000.- =170.000.- Ennyiből szenved havonta. Kedves barátaim....álljon már meg a menet! Úgy kiakadtam, mint annak a rendje! Hihetetlen! Nem csinál semmit, és havi 170.000 Ft- ot kap az államtól! Igaz, nem tudom mi baja van, de 23 évesen annyira azért nem volt beteg, hogy már szüljön vagy kétszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, ebben semmi újdonság. Igaz, első olvasatra azt hittem olasz adatokat mondasz ( Roma és Róma ugye nem ugyanaz :para: Ne erre már a második olvasásra rájöttem).

Ha cigány vagy akkor minden szociális juttatás megillet. Ha beteg ( 23 évesen is lehet valaki) akkor megérteném, még úgy is, hogy gyereket nevel. De gondolom simán csak kátrányos helyzetű és ezért jár ekkora összeg.

 

Amúgy tőlem most bekértek egy olyan nyilatkozatot, hogy a rehab járadék határozatának kézhezvitelétől 10 napon belül meg fogok jelenni a regionális munkaügyi központnál. Gondolom nekik ilyet se kell tenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég szomorú. Lehet valaki 23 évesen beteg, de ha egy népcsoportból minden ötödik az, az már nem kicsit gyanús.
A rendszerváltozás után a Munkaügyi Hivatalokban a munkanélküli segélyre jogosultak felsorolásában pontba volt szedve az, hogy : -Minden cigánynak.

Innentől nem kell meglepődni semmin hasonlón.

 

Amúgy melyik "nácifasiszta" oldal merte ezt az adatot lehozni? Gondolom az Esélyegyenlőségért Társaság már rögtön kirekesztőnek titulálta. Szegíny romák ugye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ma találkoztam a fogászaton egy tök normális, dolgozó roma csajszival. Eléggé olyannak tűnt, mint aki igen erősen kilóg az átlagból.

 

Kíváncsi lennék, mennyit küzdött, hogy elvégezze a sulit, meg felvegyék a munkába. Nagyim szomszédjáék is romák voltak, 3 lányuk volt, mind tanult, szakmájuk van, dolgoznak. Így is lehet.

 

Én itt látom a probléma egyik gyökerét:

 

Adott egy eleve tanulatlan roma pár, anya először szül vagy 13-14 évesen. Anyuka nem megy terhesgondozásra. A baba eleve hátránnyal indul. Hiszen nem kapott már az anyaméhben elegendő vitamint, vasat.

Megszületik. Én elhiszem, hogy szeretik a gyerekeiket. De hogy nem ért hozzá - hogy is értene, hiszen gyerek még ő is - az biztosa. (ha dohányzott, esetleg ivott a terhesség alatt, a baba további veszélynek volt kitéve. )

Mivel hamar jönnek a tesók, általában kimarad a gyerek a bölcsiből-oviból. Újabb hátrány, mert nem szocializálódik rendesen, ahogy a többi gyerek.

Így megy iskolába, alulszocializált, lehet érzelmileg is sérülten.

Tanárnak nincs ideje megtanítani arra, amit a többi már tud, mert hozta magával. Hogy rendesen kell ülni, figyelni kell, esetleg töredékét nem ismeri a mondókáknak, beszédfejlődése visszamaradott.

Így nehéz lesz elvégezze az iskolát, arról nem beszélve, hogy a szülei sem ülnek majd le vele tanulni.

 

Ráadásul a gyerek - önhibáján kívül ki lesz téve csúfolódásoknak, hogy buta meg egyebek. De itt még ő semmiről nem tehet. De ha ezek után még bántják, akkor egy idő után visszahúzódik, vagy agresszív lesz.

 

Megoldást csakis hosszú távon látok. Első körben igenis ellenőrizzék, hogy a gyerek jár oviba, iskolába. Bármiféle pénzt ehhez kötnék. Lehet normális ember hatgyereks család gyerekeiből is. Egy ismerősöm - katolikus család - hét gyereket nevel. A nagyobbak fősulisok, kisebbek közép és általános iskolások jó tanulók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rendszerváltozás után a Munkaügyi Hivatalokban a munkanélküli segélyre jogosultak felsorolásában pontba volt szedve az, hogy : -Minden cigánynak.

Innentől nem kell meglepődni semmin hasonlón.

 

Amúgy melyik "nácifasiszta" oldal merte ezt az adatot lehozni? Gondolom az Esélyegyenlőségért Társaság már rögtön kirekesztőnek titulálta. Szegíny romák ugye.

Az a baj, hogy ezeken az oldalakon nem tudják ezt rendesen kommunikálni. Radikális hangjuk elnyomja a valós mondanivalót, és a nyugodtabb emberekben csak az marad meg, hogy ezek milyen nagypofájúak és b*rmok (ami sajnos igaz is). Szépen nyugodtan el lehetne ezt mondani a népnek, minden "duna érett példány" meg hasonló b*romság nélkül is. Akkor többen meghallgatnák és eljutna az agyukig a lényeg. Akkor talán lehetne tenni valamit. Ha ennek se lenne hatása, akkor jöhet a shoti. :para:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy egyre kevesebb a nyugodtabb ember. De nem éppen az ő hibájukból kifolyólag. ( és akkor itt most levonom a kamasz sútyókat akik dívatból dunaéretteznek).

A jog per pillanat a cigányokat védi. Már onnantól, hogy Kuncze megmondta, a megélhetési bűnőzést TILOS büntetni. Azóta megélhetésből késelhetnek, fejenrúghatnak ésatöbbi, minden egyéb következmény nélkül. Büntetés max egy-két év felfüggesztett.

A minap azonban nagyon csúnyán ráfaragtak, mert volt pár magyar aki megunta a terrort és a nekik rontó cigányokat leszúrták. Még a helyi "rendes" romák is kiálltak a magyarok mellett. :para: A betelepült, illetve betelepített cigányok terrorizálták ugyanis a falu népét és ütötték le a magyarokat akik aztán revansot vettek némi segedelemmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy ezeken az oldalakon nem tudják ezt rendesen kommunikálni. Radikális hangjuk elnyomja a valós mondanivalót, és a nyugodtabb emberekben csak az marad meg, hogy ezek milyen nagypofájúak és b*rmok (ami sajnos igaz is). Szépen nyugodtan el lehetne ezt mondani a népnek, minden "duna érett példány" meg hasonló b*romság nélkül is. Akkor többen meghallgatnák és eljutna az agyukig a lényeg. Akkor talán lehetne tenni valamit. Ha ennek se lenne hatása, akkor jöhet a shoti. :para:

egyetértek. Meg sok ott azé a ferdítés is. Nekem eleve ellenszenves, ha embert - bőrszíntől függetlenül leállatoznak, orkoznak, patkányoznak. Ellenszenves, és taszító.

Tény, hogy nem mennek rendben a dolgok. De ama ötletek, hogy külön suliba minddel, meg gettókba, nos, az megoldana valamit?

Írtam lejebb, hogy Oktatás fontos. Felzárkóztatni a srácokat.

 

Tesóm Mocsán lakott, ott a gyerekek nagy része túlkoros volt a felső osztályokban. És a felük nem roma volt. Csak erről nem cikkeznek. Férjecskémnek féltesója 16 évesen szült. Szabolcsban. És ez a kislány is fehér, oszt mégis. Nem is az egyetlen.

 

Lehet nem mindenkit zavar, de ha valami történik, akkor az első kommentelők belökik: Biztos cigány volt! Én nem tudok ennyire elítélni embereket, és nem hiszem, hogy mind tűzre való lenne.

 

Egyet tudok. Suliban - általános - én voltam a kipécézett kívülálló. Olyan tüskéim lettek nyolcadikra, hogy ihajj. Ha a roma gyerekek megbélyegzéssel találkoznak - és sokmindenről nem ők tehetnek - egy idő után elvadulnak, és erről mi is tehetünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy egyre kevesebb a nyugodtabb ember. De nem éppen az ő hibájukból kifolyólag. ( és akkor itt most levonom a kamasz sútyókat akik dívatból dunaéretteznek).

A jog per pillanat a cigányokat védi. Már onnantól, hogy Kuncze megmondta, a megélhetési bűnőzést TILOS büntetni. Azóta megélhetésből késelhetnek, fejenrúghatnak ésatöbbi, minden egyéb következmény nélkül. Büntetés max egy-két év felfüggesztett.

Ezzel egyetértek. Sajnos szerintem kevés amit némely dologért kapni lehet. És az, hogy a gyerekek szinte minden következmény nélkül mehetnek egymásnak, vagy a tanárnak, az is felháborít. 12 éves, és nem lehet vele mit csinálni. Eleve idáig eljut az a gyerek. Szülők hol vannak? (lehet ők bíztatják). Én bizony büntetném a szülőt is, ha bebizonyosodik a hanyag nevelés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egyetértek. Meg sok ott azé a ferdítés is. Nekem eleve ellenszenves, ha embert - bőrszíntől függetlenül leállatoznak, orkoznak, patkányoznak. Ellenszenves, és taszító.

Tény, hogy nem mennek rendben a dolgok. De ama ötletek, hogy külön suliba minddel, meg gettókba, nos, az megoldana valamit?

Írtam lejebb, hogy Oktatás fontos. Felzárkóztatni a srácokat.

 

Tesóm Mocsán lakott, ott a gyerekek nagy része túlkoros volt a felső osztályokban. És a felük nem roma volt. Csak erről nem cikkeznek. Férjecskémnek féltesója 16 évesen szült. Szabolcsban. És ez a kislány is fehér, oszt mégis. Nem is az egyetlen.

 

Lehet nem mindenkit zavar, de ha valami történik, akkor az első kommentelők belökik: Biztos cigány volt! Én nem tudok ennyire elítélni embereket, és nem hiszem, hogy mind tűzre való lenne.

 

Egyet tudok. Suliban - általános - én voltam a kipécézett kívülálló. Olyan tüskéim lettek nyolcadikra, hogy ihajj. Ha a roma gyerekek megbélyegzéssel találkoznak - és sokmindenről nem ők tehetnek - egy idő után elvadulnak, és erről mi is tehetünk.

Ez tökéletesen igaz. Ez a normális megoldás és nem az, hogy éjjel Szabolcsban cigányokat ölünk, gyáva kutya módon (miért nem a nagy bűnöző kancigányokat nyírták azok a díszmagyarok? Tele volt a gatya? Persze könnyebb egy kislányt meg a családját kinyírni éjjel, egy 500 fős faluban. Ehhez nagy bátorság kellett. LOL)

 

Oldie. Ne aggódj, az a fajta cigány a saját fajtáját is terrorizálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztojkát és az Olaszliszkaiakat egyből a Dunába(a "nácifasiszta" oldalak is csak ezen fajtákat rühellik, a tisztességes cigányt nem, de még eme fajzatok kinyírását sem írkák meg, csak börtönbe velük).Majd romáknak csak egy gyerek engedése.Minden segély elvétele ha nem dolgozik.Nincs munka?Menjen a városba.Majd lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek. Sajnos szerintem kevés amit némely dologért kapni lehet. És az, hogy a gyerekek szinte minden következmény nélkül mehetnek egymásnak, vagy a tanárnak, az is felháborít. 12 éves, és nem lehet vele mit csinálni. Eleve idáig eljut az a gyerek. Szülők hol vannak? (lehet ők bíztatják). Én bizony büntetném a szülőt is, ha bebizonyosodik a hanyag nevelés.
Nézd meg mit műveltek azzal a kilencven éves nénivel aki egyedüli magyarként maradt abban a faluban ahol full cigány lakosság van. A korábbi interjúban még "boldogan" mondta, hogy őt nem szokták bántani, mert ő se bánt senkit se.

Erre föl......a szerencsétlen már nem hinném, hogy hazza menne a kórházból. Agyonverték, kifosztották. A cigány támadók ( érdekes a libis portálokon ilyenkor sose teszik ki a származásukat, csak ha őket éri retorzió, de ez már egy másik, bosszantóbb téma lenne) fiatalkorúak voltak.

 

A taníttatást én nem koedukált tantervben képzelem el. Igenis legyen nekik külön osztályuk, ahol az okosabb gyerekeket nem tartják vissza. A szülőket munkára fogni.

Él az a történelmi tény, hogy cigányt nem lehet normális élethez szoktatni, de én nem hiszek ebben. Tudom és látom is hogy vannak rendes, jónevelt cigány emberek is. De a nagy átlag....a kilencven százalékuk minimum......na náluk már lehet, hogy én tölteném be a shotiba a töltényeket és nyújtanám át Odynak :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én általában nem díjazom Oldie és frenkie "shotis" megoldását, és most sem, ezek ellen csak a lángszóró hat :para::D

Viccet félretéve szerencsésnek érzem magam hogy olyan faluban(igazából kerület de ebbe nem akarok belemenni) élek ahol egy cigány cssalád se él, de hallottam hogy a szomszéd faluban elkaptak egy kormit mert úgy rabolta ki a boltot hogy elszámolta magát és véletlenül 20000 Ft felett rabolt. Na ezt még megérteném ha kenyeret vagy más szükséges cikket lopott volna de csak cigit és piát csórt. Az ilyeneken húzom fel magam.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tökéletesen igaz. Ez a normális megoldás és nem az, hogy éjjel Szabolcsban cigányokat ölünk, gyáva kutya módon (miért nem a nagy bűnöző kancigányokat nyírták azok a díszmagyarok? Tele volt a gatya? Persze könnyebb egy kislányt meg a családját kinyírni éjjel, egy 500 fős faluban. Ehhez nagy bátorság kellett. LOL)

 

Oldie. Ne aggódj, az a fajta cigány a saját fajtáját is terrorizálja.

Na azok messze voltak a díszmagyarságtól :D

 

Nem aggódok, tudom. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig most melegedtem volna bele a témába.De gondolom azért is van lezárva. :D Én Oldie pártján vagyok különben.
Úgy nem szeretem én se ilyenkor ezeket a lezárásokat :P:para:

Ez tök olyan amikor nézek egy izgalmas sorozatot és a legjobb résznél évadzáró, majd fél év szünet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.