Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Főleg arra gondolok, hogy valakinek van 2-3 profilja, aztán egyikkel támogatja a másikat, meg hasonlók...voltam már admin, mod, sok ilyen meghasonlott személyt láttam, hamar rájöttem, hogy hiába ismersz meg valakit pl. egy fórumon, a valós életben teljesen más lehet, csak kitalált magának egy imázst és ahhoz tartja magát.

Csakhogy itt ilyen nincsen, a törzstagoknak egyetlen profilja van, évek óta járunk ide, és ismerjük is egymást a való életben is. Ez itt egy valódi baráti, tovább megyek, családi közösség. A legtöbbekhez tudunk arcot kapcsolni, tudjuk milyen vele élőben beszélgetni, milyen ott, milyen itt (annyira egyikünk sem más), segítünk egymásnak, összekapunk néha. Ahogy azt illik. Szóval ha ide jössz, nem egy átlagos fórumra esel be (istenem, ne is jussunk el oda), hanem egy baráti társaságba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lehet az a gond, hogy én hozzászoktam a warezekhez, ahol a feltöltőnek van 2-3 profilja és a saját témáit köszöngeti, hogy újra az első legyen a fórumon belül...Meg alapban a munkám is olyan, hogy emberekkel és a problémáikkal kell foglalkoznom. Ami még rosszabb, hogy külföldiekkel is, ha pedig fokozni akarom, akkor idős, gusztustalanul tájszólásban beszélő németekkel (úgy meg még nehezebb, hogy még csak tanulom a nyelvet)...tehát, hozzászoktam ahhoz, hogy nem igazán közeledek az emberek felé, csak akit igaziból, személyesen is ismerek. Ennek ellenére igen sok ismerősöm volt, mert ha bármilyen befolyás alá kerülök, akkor pont az ellenkezőjére változom, tehát kedves vagyok, mindenkihez odamegyek és van 1-2 jó szavam... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg a másik része, hogy a provokációra is lehet normálisan és emberileg válaszolni, nem pedig az említett módon. Lehet beszólni nekem, de én semmi trágárt és agresszívet nem írtam vissza, sem magasztaltam az általam hallgatott zenéket isteninek és írtam, hogy aki ezen kívül mást mer hallgatni, az igénytelen és elmaradott...Vagy nem így volt? :)

Arc nélkül tahóság provokálni, meg amúgy is. Unatkozol?

Igen, lehet normálisan ezt lekezelni; csípősen ám trágárság nélkül.

A gond a személyeskedéssel volt, mind irányomban, mind mások felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor lehet az a gond, hogy én hozzászoktam a warezekhez, ahol a feltöltőnek van 2-3 profilja és a saját témáit köszöngeti, hogy újra az első legyen a fórumon belül...Meg alapban a munkám is olyan, hogy emberekkel és a problémáikkal kell foglalkoznom. Ami még rosszabb, hogy külföldiekkel is, ha pedig fokozni akarom, akkor idős, gusztustalanul tájszólásban beszélő németekkel

Na, ez nem egy warez fórum, németek sincsenek, ez a SWSaga fóruma, itt rendes, kedves emberek vannak. Meg én. :D:cool:

Szóval tessék így viszonyulni az itteni néphez, mert előkerül a szeneslapát, meg az atya, a lófej, és Berci is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

FlóriBá, lehet, hogy más körülmények között így van, de nem tudom, hogy te hogy vagy vele, nekem nem kenyerem az, hogy itt bárki előtt is arcoskodjak, vagy képmutató legyek. Meg már eleve ez, hogy több profilt is csinál, hogy az egyikkel támogassa a másikat? Igen, van ilyen, de nem itt, hanem ez a fórumozás legalja, meg különben is, mekkora skizofrén idióta az, aki akkor elégedett magával, ha több néven ad igazat önmagának? Attól még, hogy több "szájból" mondja ugyanazt a baromságot, attól még nem lesz igaza. A zenei ízlés pedig pláne egy olyan kérdés, ami nagyon különbözik mindenkinél. Indulj ki abból, hogy "nincs olyan, hogy sz*r zene, maximum nekem nem tetszik." Túlzásnak érzem elmaradottnak nevezni azt, aki a zene aranykorának slágereit hallgatja és nem képes bevenni a gyomra az új stílusokat, ahogy az enyém sem. Én már csak tudom, dubstep DJ a szobatársam és herótom van tőle. És megint visszatértünk a képmutatás részére, mert akkor ezek szerint te az vagy, FlóriBá. A szavaid alapján haladni kell a korral, ezért hallgatod ezeket az új stílusirányzatokat. De inkább hallgasd azt, amit szeretsz és ne azt, ami mások szerint jó. Azért, mert valakinek a rock tetszik, nem lesz elmaradott, ahogy a rock jelen van a mai napig is a zenei életben, maximum épp nem az a trendi. De pedig összekeverted a véleményt az igazaddal. Véleményről nem is lehet és ne is akarj meggyőzni másokat. Az, hogy a te egyéni véleményed szerint a rock idejétmúlt és elmaradott, attól még nem lesz igazad. Az igazság objektív dolog, te pedig egyáltalán nem vagy az és mindent csak a saját szemszögedre degradálsz le. A véleményedet meg ne akard rátukmálni másra és pláne ne sértegesd, meg nézd le, csak azért, mert neki más tetszik.

 

És ami a legfontosabb, pláne ne generáljunk ilyesmikből vitákat. Basszus, tegnap estefelé kimentem zuhanyozni, visszajövök, Riddick rám ír Facebookon, hogy mi a baj a Sagával és hogy tudok-e valamit. Azt sem tudtam miről van szó, felmentem a honlapra, be volt zárva a fórum. Köpni nyelni nem tudtam. Kb. ennyin múlt volna az egyik kedvenc honlapom sorsa, hogy egy valaki ostobán érvel. Könyörgöm, FlóriBá, ha nem a társaságért jössz ide, hanem csak azért, hogy személyesen TÉGED mindenki elolvasson és mindenki RÁD figyeljen, akkor kár volt idejönni. Ezen a fórumon az embereket érdekli a másik véleménye, nem csak azért jár ide, hogy a sajátját leírja. Az ilyen "most jövök és megmondom a tutit" típusú embereket meg senki nem szereti és mondhatsz erre bármit, teljesen objektíven beszélek és mindannyian tudjuk, hogy így van és hogy szeretsz okoskodni. Egye kutya, de ezt ne mások felbosszantásával tedd. Szeretnék még Sagázni a jövőben is, nem akarom hogy ilyen hülyeségeken múljon a sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... Oké, most realizálódott bennem, hogy tegnap valamiről k*rvára lemaradtam... Átkukkantottam a zenék topicba (én azt ugyanis zenei analfabétaként csak nagyon ritkán látogatom), és kezd más megvilágításba kerülni néhány dolog... :pfff::angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor hát ezért volt zárva a fórum :hmm: Azt hittem valami karbantartás van. De ne ilyen hülyeségeket múljon már a fórum sorsa, ez az egyetlen ahova szívesen jövök fel beszélgetni, meg kedvelem az isteni usereket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből csak a lófejet ismertem, emlékszem, akikor még a koliban lefűrészeltük egy régi hintaló fejét és ezt tettük be az elsősök ágyába...csak, hogy érezzék a törődést! :)

Amúgy meg az avataromból is sejthető volt, hogy kevésbé vagyok emberközpontú és ha kell egyedül is szembeszállok másokkal, persze a kellő időben való visszavonulás tényétől sem zárkózom el! :) Nehéz is így az élet egy olyan közösségben, ahol mindenki Jedinek hiszi magát! :P

Amúgy vallja már be, az aki, a népszámláláson a valláshoz, azt írta, be, hogy Jedi! Hallottam, hogy rengeteg ilyen eset volt, nehogy már, pont innen valaki ne merte volna megjátszani! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én avataromon egy ewok baba van, akkor én mi vagyok? Szőrös és imádni való?

Az meg, hogy egyedül is szembeszállsz bárkivel, nos, nem nagy érdem, ha emögött nincs intelligencia, tények, érvelésre való képesség.

Az meg, hogy ki minek vallotta magát, magánügy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, a nőket kérdezzed meg az első két dologról, ebbe nem bonyolódom bele! :)

Olyanokkal meg nehéz igazából intelligensen vitatkozni, akik nem értenek egy adott témához. Pl. itt ez a zene dolog is, mindenki hozza fel a Trance és Dubstep-et, mint rossz és hallgathatatlan stílus. Holott, az elektronikus zenének kb. 5-6 nagyobb fajtája és ezen belül kismillió leágazása van. Attól, hogy ma ezek a divatosak és mivel felületesek vagytok, csak azt ismeritek, még nem kell az egész stílusról baromságokat összehordani.

Ez a vallás dolog meg amúgy teljesen jóindulatú volt, nem bántani akarom, aki ezt tette, csak kíváncsi vagyok, hogy tényleg volt-e ilyen eset...Vagy csak jött ki a Baljós Árnyak 3D és így akarták burkoltan reklámozni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, a nőket kérdezzed meg az első két dologról, ebbe nem bonyolódom bele! :)

Olyanokkal meg nehéz igazából intelligensen vitatkozni, akik nem értenek egy adott témához. Pl. itt ez a zene dolog is, mindenki hozza fel a Trance és Dubstep-et, mint rossz és hallgathatatlan stílus. Holott, az elektronikus zenének kb. 5-6 nagyobb fajtája és ezen belül kismillió leágazása van. Attól, hogy ma ezek a divatosak és mivel felületesek vagytok, csak azt ismeritek, még nem kell az egész stílusról baromságokat összehordani.

Ez a vallás dolog meg amúgy teljesen jóindulatú volt, nem bántani akarom, aki ezt tette, csak kíváncsi vagyok, hogy tényleg volt-e ilyen eset...Vagy csak jött ki a Baljós Árnyak 3D és így akarták burkoltan reklámozni?

 

Ebben a zene témában igazat adok neked :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, a nőket kérdezzed meg az első két dologról, ebbe nem bonyolódom bele! :)

Olyanokkal meg nehéz igazából intelligensen vitatkozni, akik nem értenek egy adott témához. Pl. itt ez a zene dolog is, mindenki hozza fel a Trance és Dubstep-et, mint rossz és hallgathatatlan stílus. Holott, az elektronikus zenének kb. 5-6 nagyobb fajtája és ezen belül kismillió leágazása van. Attól, hogy ma ezek a divatosak és mivel felületesek vagytok, csak azt ismeritek, még nem kell az egész stílusról baromságokat összehordani.

Ez a vallás dolog meg amúgy teljesen jóindulatú volt, nem bántani akarom, aki ezt tette, csak kíváncsi vagyok, hogy tényleg volt-e ilyen eset...Vagy csak jött ki a Baljós Árnyak 3D és így akarták burkoltan reklámozni?

Én nem értem, hogy mit kell ahhoz érteni, hogy élvezni tudjam azt a művet? :S Ha mikuláspapírba csomagolod a kutyaürüléket, akkor se fog jobban ízleni. És már megint jössz a személyeskedéssel, amikor jószerivel hót hülyének nézed azt aki nem tudja értékelni a tuc-tuc felfoghatatlan művészeti erényeit. :roll:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem személyeskedem ,csak eddig erről beszéltem... Gondolom, hogy mennyire ismered a stílust és ennek ellenére leszólod, anélkül, hogy hallgattál volna pl. Chill Out-ot, vagy Happy Rave-et. Nem azt mondtam, hogy azt nézem hülyének, aki nem értékeli, hanem aki olyanokat állít mint te, közben pedig nem is ismeri magát a dolgot, csak felületesen hallott 1-2 track-et, aztán leszól egy összetett és szerte ágazó stílust. Ez kb. olyan, mintha láttál volna két horrorfilmet és azt mondanád, hogy az összes rossz....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végigolvastam a topikokat, nem tudom, hogy hiányzik-e hozzászólás, töröltetek-e, de egy gondolatot én is hozzátennék egy picit szembemenve a többséggel. FlóriBá itt van hozzánk képest nem sok ideje, de viszonylag normális "hangnemben", értelmesen írt eddig több témához is. Ahhoz képest, hogy az utóbbi időkben milyen problémák voltak némelyik új fórumtaggal kapcsolatban, ő még oké. Dzséjttel is összekülönböztek ST ügyében, de abban az esetben sem lehetett arról beszélni, hogy átment volna totális személyeskedésbe/egymás pocskondiázásába a téma (én éreztem némi nyitottságot utána, vagyis hajlamot arra, hogy normális keretek között megbeszéljék). És bár nagyon bírom Frenkie-t, ismerjük egymást egy ideje, de a zene topikban elindult vitát inkább ő generálta, biztosan kellett hozzá némi provokáció is, de ez akkor sem mentesíti teljesen az embert a stílusa alól, ahogy megnyilvánul.

Lehet, hogy FlóriBá nem ismer minket, eddig nem tudta, hogy mi régi fórumosok kb. hogyan is viszonyulunk egymáshoz, de szerintem lehetnénk ennél több türelemmel is iránta (főleg, hogy más ennél jóval több esélyt kapott), nem sok kivetnivalót találok abban, ahogy eddig írt erre a fórumra, amit még alig ismer. Ha akar, majd belerázódik, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de éppen azért, mert alig ismer minket, nem kéne egyből nyíltan lehülyéznie másokat, meg butának nevezni, még akkor sem, ha Frenkie stílusához néha smirgli kell, hogy lecsiszoljuk az érdes részeket. Nekem személy szerint ezzel az eggyel van bajom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de éppen azért, mert alig ismer minket, nem kéne egyből nyíltan lehülyéznie másokat, meg butának nevezni, még akkor sem, ha Frenkie stílusához néha smirgli kell, hogy lecsiszoljuk az érdes részeket. Nekem személy szerint ezzel az eggyel van bajom.

Pontosan.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, én ne szóljak le senkit, mert nem ismerem, de ti megtehetitek pl. a zenével? Én nem ismerek itt senkit, nincsen ki mögé bújnom, meg beárulni (mint, ahogy tegnap az egyik tag tette velem). Nekem a zene az ami már kiskorom óta elkísért és hiába hallgattam 4évig csak rap-et, akkor is visszatértem az elektronikához. És nem azt mondom, hogy nem ismerek pl. Iron Maiden, vagy Metallica számokat, mert ismerek, sőt egy haverom révén az összes Red Hot albumot végig kellett hallgatnom, aki Hendrixet is nyomott mellé, meg Jethro Tull-t. Ettől függetlenül és sosem mondtam olyat, hogy az amit én hallgatok sokkal jobb lenne ezeknél, vagy bármivel is igényesebb, ezt bizonyos tagok kezdték el...Ezt pedig nem tűrhettem, én ez mellett állok ki, sajnálom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Butának neveztél egy fórumtagot a véleménye miatt, újfiúként, ne lepődj meg a népharagon. Szerintem kár ezen tovább rágni a gittet, máskor ilyet ne, és persze nyilván Frenkie-nek se kellett volna ilyen érdesen fogalmaznia. Ennyi. Szerintem lapozzunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én védelmembe veszem FlóriBát, mert én sem érzem úgy, hogy minősíthetetlen véleménnyel élt volna bárhol is. Nyilván elszakadt a cérna nála Frenkie korábban is jellemzett 'smirgli' keménységű beszólásán, de ha megkérjük, hogy többet ne személyeskedjen, szerintem nem lesz gond. Karakán véleménye van, ami egyáltalán nem baj szerintem.

 

 

Más: Gyerekek, tegnap pókerverseny volt a koliban, amit megnyertem, az első helyezett 1 liter Jim Beamet kapott. :D Na hadd lássam, ki kér egy felest? :lol: Oldie, ne tolongj, nem látom tőled a jelentkezőket. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Butának neveztél egy fórumtagot a véleménye miatt, újfiúként, ne lepődj meg a népharagon. Szerintem kár ezen tovább rágni a gittet, máskor ilyet ne, és persze nyilván Frenkie-nek se kellett volna ilyen érdesen fogalmaznia. Ennyi. Szerintem lapozzunk.

Ez igaz, de abban meg FlóriBának van igaza, hogy Frenkie-nek sok minden el van nézve, pedig neki is szoktak lenni érdekes megnyilvánulásai, abból még sincs baj. Múltkor írtam ezzel kapcsolatban, de Miss-en kívül senkit sem érdekelt a dolog.

 

A kettős mércét sosem szerettem, oké, hogy számít, ki mióta van itt, de a szabályok mindenkire ugyanúgy vonatkozzanak!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit zavar téged, hogy kinek mi a véleménye a te kedvencedről? Nem mindegy? Az a lényeg, hogy neked tetsszen és kész. Nem kell ebből személyes dolgot faragni.

Engem nem zavar, ha nem olyan módon teszi szóvá, ahogy te, vagy az akinek nem veszem nevét a billentyűzetemre... Most ha én beszólnék a kedvenc filmedre, vagy együttesedre, akkor nem hiszem, hogy te nem védenéd meg...amúgy meg, azt sem tudhatod, hogy kinek mit jelentenek egyes dolgok, én zenéket készítettem, volt régen együttesünk is, igaz csak ilyen....fiatalos dolog volt, de akkor is. Nem tudhatod, hogy számomra ezek a beszólásaid mennyire személyesek és mennyire bántasz meg vele engem. Én hajlandó vagyok lezárni a témát, ha te meg végre felfogod ezt a dolgot....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, de abban meg FlóriBának van igaza, hogy Frenkie-nek sok minden el van nézve, pedig neki is szoktak lenni érdekes megnyilvánulásai, abból még sincs baj. Múltkor írtam ezzel kapcsolatban, de Miss-en kívül senkit sem érdekelt a dolog.

 

A kettős mércét sosem szerettem, oké, hogy számít, ki mióta van itt, de a szabályok mindenkire ugyanúgy vonatkozzanak!

Frenkie-t ismerem régóta, személyesen is, így több mindent elnézek neki mint annak aki pár napja regisztrált. Abszolut áll a kettős mérce. Aki újfiúként feltűnik attól én elvárom, hogy ne azzal kezdjen hogy ajtóstul tör a házba (ok, FlóriBá-ra azért ez az ajtóstul dolog persze nem áll.. nem történt itt annyira durva dolog). Szóval nézzen körül mi a pálya és ha látszik hogy tényleg szivesen a része lesz a bandának neki is jobban el lesz nézve ha néha megszalad a billentyűzete... ez nem csak fórumos dolog: élőben ugyanez. Egy jó havernak azt is elnézem, ha valami pikirt nagy hülyeséget mond vagy bemond rám egy csúnyát, míg ugyanezt nem nézem el annak akit 2 órája ismerek. Nem látom be miért müködne másképp a netes világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más: Gyerekek, tegnap pókerverseny volt a koliban, amit megnyertem, az első helyezett 1 liter Jim Beamet kapott. :D Na hadd lássam, ki kér egy felest? :lol: Oldie, ne tolongj, nem látom tőled a jelentkezőket. :P

Gratula. :)

De mi az, hogy egy felest? Rögtön kettőt kéne felajánlani. :P;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem nem zavar, ha nem olyan módon teszi szóvá, ahogy te, vagy az akinek nem veszem nevét a billentyűzetemre... Most ha én beszólnék a kedvenc filmedre, vagy együttesedre, akkor nem hiszem, hogy te nem védenéd meg...amúgy meg, azt sem tudhatod, hogy kinek mit jelentenek egyes dolgok, én zenéket készítettem, volt régen együttesünk is, igaz csak ilyen....fiatalos dolog volt, de akkor is. Nem tudhatod, hogy számomra ezek a beszólásaid mennyire személyesek és mennyire bántasz meg vele engem. Én hajlandó vagyok lezárni a témát, ha te meg végre felfogod ezt a dolgot....

A másik topicban én már a lezáráson vagyok. Lépjünk tovább.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie-t ismerem régóta, személyesen is, így több mindent elnézek neki mint annak aki pár napja regisztrált. Abszolut áll a kettős mérce. Aki újfiúként feltűnik attól én elvárom, hogy ne azzal kezdjen hogy ajtóstul tör a házba (ok, FlóriBá-ra azért ez az ajtóstul dolog persze nem áll.. nem történt itt annyira durva dolog). Szóval nézzen körül mi a pálya és ha látszik hogy tényleg szivesen a része lesz a bandának neki is jobban el lesz nézve ha néha megszalad a billentyűzete... ez nem csak fórumos dolog: élőben ugyanez. Egy jó havernak azt is elnézem, ha valami pikirt nagy hülyeséget mond vagy bemond rám egy csúnyát, míg ugyanezt nem nézem el annak akit 2 órája ismerek. Nem látom be miért müködne másképp a netes világ.

Mert itt írott szabályok vannak. Én is kedvelem Frenkie-t, de ha valami olyat tesz, ami szabályellenes, azt ugyanúgy ítélem meg, mintha egy új tag tette volna. A szabályok mindenkire ugyanúgy vonatkoznak, így igazságos. Lehet, hogy téged befolyásol ilyen tekintetben a személyes ismertség, de engem nem.

 

Hasonlóan a törvényekhez. Ha valamelyik ismerősöm megszeg egy törvényt, azt ugyanúgy ítélem el / nem ítélem el, mintha egy tök ismeretlen tenné azt. A véleményem a személyétől függetlenül adott. És ennek így is kell lennie, mert régen rossz az, ha a szabályok mindenkire másképp vonatkoznak.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.