Jump to content

Poszterek

Recommended Posts

Köszi, Kudarmubat!

Lokatelli: az a technika nekem is az egyik legrégibb kedvencem. :rock:

Hogy őszinte legyek, ez egy olyan kép volt, amit az elkészülte után nekem kellett megszoknom egy kicsit. :|

Már többen is hiányoltak a képeim közül egy, a Sith-eket megörökítő posztert, ami végre elkészült. A kép legnagyobb részét a legfőbb Sith-nagyúr, Sidious képe foglalja el. Nevetve tárja ki a kezeit, hogy diadalmasan megkaparintsa a galaxist. Bal keze fölött a csillagok olyanok, mintha a markában tartaná őket, jobb keze alatt pedig a ruha redői mosódnak össze a csillagokkal, mintha abból készült volna. Mögötte kétoldalt két korábbi tanítványa, Maul és Tyranus láthatóak. Feje felett pedig az az esemény, mely hatalomra jutásának legnagyobb ékköve: a Jedik kipusztítását elindító út a templomba. (Dooku feje mögött egykori rendtársainak holttestei látszanak halványan.)

Sidious a legnagyobb Sith, de a kép közepén a legismertebb Sith látható: Darth Vader. Ő az egyetlen, aki az Uralkodó előtt helyezkedik el. Ennek fényében kicsit kibővül a másik három Sith elrendezésének értelmezési lehetősége: mintha Sidious egyik kezé ügyében Dooku, a másikéban Maul lenne, ehelyett ő büszkén mutatja be Vadert, a Kiválasztottját.

A kép alsó részén egy körív mentén a Sith-ek egy-egy diadalmas (vagy akkor annak tűnő) pillanata látható mindegyik epizódból. A sok villámlás, a kék és vörös színek adják meg ennek a képnek a hangulatát.

A sort Darth Maul és Qui-Gon párbaja nyitja, amelyet Maul nyer meg (bár nem sokkal később ő is osztódik, ezért ez a pillanat csak "diadalmasnak tűnő"). A II. részből az a jelenet került be, amikor Tyranus egy villámlegyintéssel elintézi a hőzöngő, nagyképű padawant, aki még csak a közelébe sem tudott érni. Pár perccel később pedig még a kezét is lecsapja majd. Anakin ekkor rendtársai halálán feldühödve esett (volna) Dookunak. A III. részből választott első képen, amikor Palpatine halálos erejű villámokkal kezdi megszórni Windut, már más a helyzet: Anakin itt azért rántott kardot, hogy megsebesítse a rend egyik vezető tagját. A Sith diadala egyértelmű ebben a pillanatban: nemcsak Windut öli meg a nagyúr, de ekkor szerezte meg legújabb tanítványát. A III. rész központi szerepű ezen a poszteren, hiszen az az epizód a Sith visszavágásáról, az ezeréves bosszú beteljesítéséről szól. A Jedik kiirtása olyan komoly esemény ebben a folyamatban, hogy kiemeltem az alsó képrészből, és, mint már említettem, Palpatine feje fölé helyeztem. (Nem véletlenül választottam korábbi hozzászólásomban a Once more the Sith will rule... kezdetű idézetet sem.) A film másik, a Sith szempontjából fontos és diadalmas összecsapása Sidious és Yoda harca, melyben - az okok és a részletek most lényegtelenek - a világos oldal legnagyobb élő képviselőjének végül menekülnie kell.

A IV. részben Vader végre bosszút állhat egykori mesterén, és megöli őt. Persze nem tud arról, hogy ezzel valójában tényleg nem ért el sokat - számára ez akkor egy komoly győzelem. Az V. részben Luke kerül olyan helyzetbe, mint a II. részben Anakin: elveszti kezét egy Sith-nek köszönhetően. A kép ezt a csapást ábrázolja. A pillanat azonban nem olyan győzedelmes, mint azt Vader akkor gondolná: a fia inkább meghalna, semhogy átálljon. A saga záró epizódjában ez egyértelműen kiderül. A Sith egyetlen, igencsak rövid életű diadala az, amikor az Uralkodó kitöltheti dühét az ifjú Skywalkeren, amiért az balga fejjel nem hajlandó csatlakozni hozzá. A végeredményt ismerve azonban gyenge kis diadal ez...

(A kommentárt már feltettem az oldalamra is.)

Edited by SimonZ

Én is szeretném, ha lenne párja, de egy darabig biztos nem lesz. Ugyanis nincs Qui-Gon arcáról olyan képem, amit fel tudnék használni a poszter párján. :D Ami persze a Jediket mutatná be, egészen pontosan négyet. Azt hiszem, könnyű kitalálni, kiket. ;) Sőt, még az elrendezésük sem lenne nagy rejtély. :)

Viszont egy szép nagy Qui-Gon nélkül nem tudom megcsinálni. :D Kisebb méretben, vagy más képpel meg nem akarom.

Ody, az a javaslat semmiképp nem lehetne a párja. Az egy önálló darab lesz. ;)

Edited by SimonZ

http://starwars.screenthemes.com/collections.htm#ep3

erre a weblapra kell valami tagság, de ha rámész a témára azon belül a sample gombra egy képet mutat ami 6 képből áll (ehez viszont nem kell tagság)

"Once more the Sith will rule the galaxy..." címü képnek lehetne olyan változata ami a jó/rossz katonákat és erőt nem használó karakterekkel

Krande, köszi! ;) Ezt a weboldalt még nem ismertem.

Azrael: a Screenthemes-képek kiváló források. :D A hatképes demóverziók meg is vannak már az EP1-ből, de jó lenne, ha meglenne az összes kép. (Az az oldal nem tagságot igényel, hanem fizetős...)

Jelenleg a Baljós lóg ki leginkább a sorból, rajta kívül az összes filmből van többé-kevésbé jó nyersanyagom.

A Sith-es képnek elsődlegesen a Jedi lesz a folytatása... ;)

a Screenthemes-képek kiváló források. ;) A hatképes demóverziók meg is vannak már az EP1-ből, de jó lenne, ha meglenne az összes kép. (Az az oldal nem tagságot igényel, hanem fizetős...)

Jelenleg a Baljós lóg ki leginkább a sorból, rajta kívül az összes filmből van többé-kevésbé jó nyersanyagom.

A Sith-es képnek elsődlegesen a Jedi lesz a folytatása... ;)

Hát igen a SCreenthemesnél kilóg a sorból a TPM...alig van pár háttérkép. Ezt eléggé sajnáltam én is. De talán majd egyszer bővítik! :D

Krande, köszi! ;) Ezt a weboldalt még nem ismertem.

Nagyon nehéz dolgom volt. A Google képkeresőbe a speciális keresésnél beírtam hogy "minden szó" legyen: Qui-gon Jinn és hogy nagy képeket keressen.... szerintem érdemes végignézni a többi találatot is:)

Hááát... nekem ez a kép most nem tetszik annyira ;)

A gondom a jobb oldalon található tűz - markolat átmenettel van, és a középen található alakzatba zárt Padmé - Anakinnel. A narancssárga nekem nagyon elüt ott, és ez kizökkent a képi világból. Sajnálom ;) A baloldala illetve az alja, viszont fergeteges.

Persze mindez szerintem.

Donát.

Köszi az elismerő szavakat mindenkinek. ;)

Ehhez a képhez viszonylag egyszerű a kommentár... ;)

Padmé arca meleg színekben játszik (bár arcának egyik fele sötétbe burkolózik, és csak Anakin kardja világítja meg), míg Anakint hideg kékes fény övezi. A lány képe a II. részből való, ahol még boldog volt a szerelmük, de Anakin már a III. részbeli hidegebb, távolibb arcát mutatja. Anakin mögött ott áll Darth Vader, akiben már nyoma sincs a Padmé iránti érzéseknek, ő a leghidegebb. Palpatine arca pedig olyan Anakin mellett, mintha a fülébe súgna; ő a híd, mely Anakint átvezeti Vaderbe.

A poszter alsó felében kettejük tragikus szerelmét követhetjük nyomon. Első lépésnek az arénában tett vallomást választottam, hiszen ekkor döntenek együtt egymás mellett. (Donát: Anakin és Padmé az aréna kapujában állnak. A narancsssárga szerintem kellemes színfoltot jelent a képen, és felhívja a figyelmet a kezdetekre. A kapu íves alakja és a képrészlet központi elhelyezése is ezt erősíti. És nálam ez a narancs belepasszol az alsó részek hangulatába.)

A III. részben azonban fordul a helyzet: kettejük helye felcserélődik, Anakin az Erővel fojtogatja a feleségét. Tébolyult dühének eredménye pedig két halott: a fehérbe öltöztetett, élettelen Padmé és az összeégett, fekete ruhás Anakin, aki érzelmileg halt meg. Végül nem marad belőle más, csak a kép tetején látható Darth Vader, aki hátat fordított Padmének és vele együtt mindennek, amiben korábban hitt - és meg is békélt a helyzettel.

Három helyszín egészíti ki a történetet: legfelül a Naboo idilli világa, ahol még minden rendben volt. A kép alsó részében a vöröses-narancsos árnyalatok dominálnak, melyek kettejük kapcsolatának két újabb helyszínére utalnak. Padmé alatt a Coruscant látszik, amelynek lassan bealkonyul - ahogy a szerelmüknek, józanságuknak is. Anakin alatt a Mustafar lávakitörései láthatóak - egyrészt a kapcsolatuk végét, másrészt Anakin végét jelképezve.

EDIT: Kihagytam az egyik legfontosabb részletet: Anakin és Padmé az arénás csóktól kezdve folyamatosan távolodnak egymástól a képen, és a két sarokban végzik.

Obi1: most nekem is ez a hátterem, de kicsit kevesebb ikonnal. :D :D

Edited by SimonZ

Köszi! ;) Jól elhelyezted az Across szakaszait. :D

Bevallom, én csakugyan hallottam közben az Across-t. ;) Az egész EP2-albumot végighallgattam, de az Across, a Love Pledge és a finálé szólt közben a legtöbbször.