Ugrás a kommentre

2x10 - Legacy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ebben a kérdésben már az eléggé leszűkíti a kört, hogy Ezra adását hallották a szülei. Az pedig legalábbis napokkal azután volt, hogy Trayvis megtudta, kinek a leszármazottja Ezra. És azt is tudjuk az ex-kormányzó úrtól, hogy utána még biza éltek egy darabig. Továbbá, Azadi szavai szerint a szökés közben haltak meg. Sato információi szerint pedig a szökés a rész cselekményét megelőző nap történt. Szóval szerintem kimondható, hogy eddig éltek és a haláluk indított el egy olyan hullámot az Erőben, amit Ezra felfogott - ahogy írod is, pont, mint Anakinnál. Ami azért elég tragikus. :(

Ráadásul eszembe jutott a Rise of the Old Masters nézése közben, hogy a szülei akár ott is lehettek, a Stygeon Prime-on. Oké, nem valószínűbb, mint a több száz börtön bármelyike, de még ez is megeshet. Az lenne igazán szörnyű, ha kiderülne, hogy Ezra egyszer karnyújtásnyira volt tőlük tudta nélkül.

 

igen hasonlóan mint Anakin.. szerintetek elképzelhető esetleg ő is sith lenne és halálával lesz vége ennek az egész Rebelsnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint Ezra? Az a szép benne, hogy szerintem vele bármi lehet. Így már esélyes, hogy meghal. Bár egy Disney gyerek sorozatban megölni a főkarakter gyereket esélytelen. Ez nem a TCW. :) Meglátjuk, de elég jól kell csinálniuk, hogy az EPIV -re írmagja se maradjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az kizárt, hogy meghal a sorozatban, ha csak nem vándorol át valami komolyabb keretek között operáló csatornára. Hiszen még szegény rohamosztagosok mindegyike sem krepál be (ha megfigyelitek, például Sabine a legtöbb rohamoszit csak vállon vagy lábon lövi, de mások által lelőtt rohamoszi közül is nagyon sok még mocorog a földön fekve, miután lelőtték őket).

Sith tuti nem lesz belőle, hiszen abból csak kettő van. Plusz, én nem is hiszem, hogy ennyire fogékony lenne a Sötét Oldalra. Ezra eddig csak egyszer került igen közel hozzá, azt jól átvészelte. Ugyan néha kibillen az egyensúlyából, de ezek sem tűnnek igazán kritikusnak. Szerintem végül hasonlóan fog eltűnni a filmek idejére, mint Ahsoka. Történik vele valami, ami miatt "száműzetésbe" vonul. Aztán majd a könyvek, képregények, más művek foglalkoznak azzal, mi történt vele mondjuk az ep6 után. Mint ahogy Ahsoka is előkerült az ep3 után.

A Galaxis nagy, és elég teret ad arra, hogy kitegyünk egy vagy több karaktert ideig-óráig az események sodrából. Főleg úgy, hogy a kánonba is visszakerültek az Ismeretlen Régiók. Tökéletes búvóhely bárkinek. De ugyanilyen a Peremvidék is, stb. Van itt lehetőség bőséggel, nem kell tulajdonképpen senkit sem megölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 6 hónappal később...

Jó fél év után én is megnéztem a részt. :D

 

A Rebels eddigi legérzelmesebb epizódja, a sok "bohóckodás" után örülök egy kis komolyságnak. Ismét bebizonyosodott, hogy a Jedik azon szabálya, miszerint minden érzelmi kapcsolatot le kell építeni egy rendtag számára, nagyon is megalapozott: Ezra nyomban türelmetlenné, indulatossá vált, gyanítom, hogy amikor eltaszította Kallust, öntudatlanul is a sötét oldalt használta. Szerencsére Kanan most valóban megcsillogtathatta tapasztalatát, nyomban látta, hogy a fiú ingoványos talajra lépett, így lezárta azt a kaput - biztos vagyok benne, hogy Ezra nem élte volna túl az Inkvizítorokkal való találkozást.

 

Nagyon örülök, hogy a történetnek szomorú volt a végkicsengése, és nem valami boldogságos családegyesítés kerekedett belőle. Ezek a személyes tapasztalatok súlyt adnak a Lázadás ügyének. Természetesen megtörténhet, hogy Ezra szülei mégsem haltak meg, mert elmondás alapján a lothali ex-kormányzó nem látta egy az egyben a halálukat, de nem örülnék ennek a fejleménynek. Hangsúlyoznom kell a lothali éjszaka pompás látványát és az Ezra szomorúságát leképező zene zsenialitását.

 

És nem mellesleg, jó volt látni végre egy valódi birodalmi győzelmet - bár a lázadók a Garelről megszoktak, ám komoly veszteségek árán (a rádióadásban közlik, hogy a rohamosztagosok egyszerre csaptak le minden lázadók által felügyelt hangárra, illetve egy szállító lezuhanását is láthattuk). A rész egyértelműen Hoth-ra hajazott, amely vereség után a hősök útjai szintén szétváltak. Most is így volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x10 - Legacy

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.