Ugrás a kommentre

Star Trek


Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)
    • Star Trek: Discovery (DIS)
      0


Ajánlott hozzászólás

Hozzászólás ideje:

Engem emlékeim szerint baromira nem is érdekelt a Lower Decks, és talán pont te voltál az egyik, akinek az ajánlása miatt esélyt adtam neki. Valahogy az a "Rick és Morty a Star Trek univerzumában" formáció nem jött be, nem tudtam összekapcsolni a két szériát. Persze most már tudom, hogy aki a Lower Deckset a Rick és Morty-hoz hasonlítja, az nagyobbat nem is tévedhetne. De akkor még sűrűn hasonlították ahhoz, látatlanban meg én elhittem. Mázli, hogy szeretek megismerkedni dolgokkal. Mondjuk az első rész még nem is fogott meg annyira, de a második már simán rabul ejtett, a harmadik pedig örökre elfoglalta trekkie szívemet. Amihez az is kellett, hogy a kedvenc scottyzmusomat aknázták ki ötletesen, meg talán az első alkalom volt, hogy újra a DS9-ra utaltak, amikor kiderült, hogy ki votl a legfontosabb személy a Csillagflotta történelmében. Buffer time, chief! :D 

Na, ha vége az 5. évadnak, akkor már tudom, mit fogok ledarálni a két ünnep között. :yeah:

 

  2024. 12. 23. - 16:34, Wilde írta:

azok akik szerint Roddenberry forog a sírjában (voltak ilyen vélemények is az elején) azok semmit nem értettek meg ebből a szellemiségből

Teljes nézet  

Sajnos még mindig elhangzik ez a vélemény. Van olyan ismerősöm, aki az első rész kábé első tíz perce alapján ítéli meg még most is az egész sorozatot, mondván, hogy ez nem Star Trek, mert egy Csillagflotta tiszt nem vágja bele részegen a kollégája lábába a bath'letet. Mondjuk erre az volt a válaszom, hogy ja, zászlósok nem csinálnak ilyet, eddig el kell kullogni minimum hadnagyi rangig, akkor már komplett kocsmai verekedések engedélyezettek. Lásd TOS: The Trouble with Tribbles, ahol a Csillagflotta zászlóshajójának főgépésze, Montgomery Scott parancsnokhelyettes tört ki kocsmai verekedést kényes diplomáciai kapcsolatban álló klingonokkal. Arról nem is beszélve, hányszor láttuk Scotty-t (vagy éppen Miles O'Brient) részegen (ezek a skótok és írek :lol: ). De nem, a Lower Decks hitvány műsor, megcsúfolása Roddenberry munkásságának. És persze az első tíz percből az egész sorozatról alkotott markáns véleményt. :facepalm:

(Ha valaki párhuzamot vél felfedezni az SW-vel, az nem a véletlen műve, a Trek rajongók között is vannak ugyanolyan hülyék. Csak talán itt rosszabb, mert a Trek üzenete az, hogy légy toleráns, ismerd meg, amit nem ismersz, légy nyitott az újra, légy pozitív - nos, az "igazi Star Trek fanoknál" begyöpösödöttebb, intoleránsabb, maradibb és pesszimistább népséget keresve sem lehetne találni. :( )

  • 3 héttel később...
Hozzászólás ideje:

"Don't you give me that sarcastic Vulcan salute. BECKET!" :lol2:

Ami a legeslegfontosabb a Lower Decks 5. évaddal kapcsolatban, hogy végre kiderült, hogy Beckett miért Mariner és nem Freeman. :D Bár valószínűleg nekem sem ez lesz a kedvenc évadom (az nálam a 3. évad), de így is nagyszerű zárása volt ennek a néha bohókás, néha meglepően komoly, sokszor rendkívül kreatív, és mindig ízig-vérig Star Trek animációs szériának, ami szvsz. van olyan fajsúlyos ebben a franchise-ban, mint a The Bad Batch vagy a Rebels a Star Wars-ban (a TCW-vel azért nem mérném össze, mert az félúton hangnemet váltott, plusz sokkal jelentősebben tágította az SW univerzumát - legyünk őszinték, a TCW alapozta meg és tette lehetővé az összes többi sorozatot -, mindezek mellett nagyon fontos kiegészítése főleg a PT-nek).

Lower Decks nagy erénye, hogy az alkotók sikeresen abszolválták azt, amivel a Discovery például már az első évadban látványos kudarcot vallott: nem a hajó tisztikara, hanem a mindennapi melósok voltak középpontban. Igen, persze, megismerhettük a tiszteket is és ők sem kerültek a háttérbe, de nem ők voltak a főszereplők, hanem Beckett, Boimler, Tendy és Rutherford, négy zászlós az alsó fedélzetről, ahol még saját kabinja sincs a matrózoknak, egy folyosón alszanak a többi alsófedélzetes zászlóssal. Persze a karakterek fejlődésével idővel szintet léptek (úgy jellemben, mint rangban és ténylegesen a hajó fedélzetén), egyre többször szolgáltak a hídon, hovatovább, néha ők irányíthatták a USS Ceritost (ami nem a Föderáció egy újabb csodahajója, csak egy melós csillaghajó a sok közül). De végig megmarad az az önfeledt egyszerűség, ami a Lower Deckset még valahogy az utolsó pillanatban is jellemezte.

Az 5. évad éppen ezért tetszett, mert miközben sutyiban felépítette egy újabb "itt a világvége" momentumot (a szériában először, ami szintén jelzi, hogy hőseink előrébb léptek), továbbra is önálló sztorikkal operált és közben rengeteg olyan momentumot kaptunk, ami nem csak feleleveníti, hogy alsó fedélzetes csapatunk honnan hová jutott, de fel is idézi a széria korábbi legjobb pillanatait.

  Spoileres tartalom megtekintése

Összességében egy remek kis sorozat jól sikerült záró évadját láttuk. Magát a szériát valószínűleg még sokszor újranézem majd. Tényleg, amennyire nem érdekelt kezdetben, annyira a szívemhez nőtt, és az új szériák közül ezt tartom a legtrekkesebb treknek (a SNW bár remek széria, azért még így is nehezen összeegyeztethető azzal, hogy egy TOS-prequel, és nem csak a recastingok sora miatt, hanem mert minden modernebb benne, mint a TOS-ban; a DIS-t hagyjuk, a PIC meg számomra csak a harmadik évaddal lett az igazi - és van még a Prodigy, ami nem rossz, de azért nem is olyan jó, a második évadot még nem is láttam). Szóval kicsit sajnálom, hogy vége lett. De talán folytatódik majd a történet egy spin-offal, és akkor Beckett Marinert, Bradward Boimlert, D'Vana Tendit, Samanthan Rutherfordot és T'Lynt, na meg a USS Cerritost és legénységét sem utoljára láttuk.

Hozzászólás ideje:

Még nyáron fogtam hozzá a Star Trek kronológiai megtekintéséhez, kezdve az ENT-DIS-SNW-TOS sorozatokkal, majd ahogy követték a filmek és a TNG, úgy folytattam tovább. Nem is beszélve a TNG- éra filmjeiről. Elég masszív anyagról van szó. Ráadásul a TNG-DS9, DS9-VOY néha átfedésben is van. Lassan a DS9 és a VOY végére érek, majd jön a Nemezis.

Kérdésem az lenne, időben melyik jön ezek után? Lower Decks vagy a Prodigy? 

Hozzászólás ideje:

@RacerX

Lower Decks, az 2380-2382-ben játszódik, a Prodigy pedig 2383-tól 2385-ig.

 

Amúgy bravó ezért a vállalkozásért. Pár éve én is akartam egy ilyet, még a PIC előtt, de csak a TNG-ig jutottam, azt félbehagytam valahol a 2. vagy 3. évad táján. Szóval gratula! :clap: Az SNW után milyen a TOS képi világába belecsöppenni? Plusz a DIS-t egyben nézted végig, vagy a kronológiának megfelelően az utolsó évadokat hagyod a végére?

Hozzászólás ideje:

Köszönöm a választ!

  2025. 01. 09. - 16:29, Dzséjt írta:

 Az SNW után milyen a TOS képi világába belecsöppenni?

Teljes nézet  

Éles váltás. Gyakran ki is zökkentett. Nagyon szembetűnő a kb 60 év különbség technikai téren. Nem olyan mint az SW-nél a ANH és a RO közt. Ott elegáns és szép. 

  2025. 01. 09. - 16:29, Dzséjt írta:

DIS-t egyben nézted végig, vagy a kronológiának megfelelően az utolsó évadokat hagyod a végére?

Teljes nézet  

Az utolsó évadok maradnak a végére.

Az ENT utolsó részét is be akartam ékelni a TNG közé, de inkább letudtam hamar. 

Hozzászólás ideje:

Gondoltam, hogy zavaró lehet. Én még a DIS-TOS váltást éltem meg (akkor még nem volt SNW), de ott nem éreztem ennyire erősnek, egyrészt mert a DIS kábé minden Trektől elüt, másrészt mert annyira nem kapcsolódik a TOS-hoz (még úgy sem, hogy Pike és Spock benne van). De az SNW és a TOS szoros kapcsolatban áll, úgyhogy gondoltam, hogy itt már nagyon zavaró lehet.

Amúgy vicc, hogy ezt az SW-ben milyen frankón meg tudták oldani.

 

Az ENT utolsó részét én nem néztem meg. Undorodom attól a résztől. Bár lehet bevállaltam volna a TNG eppizódnál, aminek a kiegészítése, de odáig meg nem jutottam el. Hála az égnek. :evil:

Hozzászólás ideje:

A DIS-t a klingonnak csúfolt giccses orkok és az átdizájnolt hajók miatt nagyon nem csíptem. Kezdetben azt hittem hogy a Kelvin idővonalon játszódik.

Igazán csak az az évad tetszett amikor Pike átvette a stafétát. 
Az ENT utolsó részéről meg több szó ne essék. :D

 

  • 2 hónappal később...
Hozzászólás ideje:

Ennek örömére a Skyshotime-ról levették az összes TOS és TNG mozifilmet.

 

Elborult egy évad lesz, úgy érzem. :) De jól csalt a szemem, az egy rohadt holofedélzet? Csak holofedélzetes sztorit neeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!! :cry:

Hozzászólás ideje:

Sokszor az volt az érzésem, hogy a régebbi sorozatoknál nem egyszer akkor lett elővéve a holodeck, amikor kellett valami töltelék epizód és nem volt jobb ötletük, mint berakni őket egy western, vagy valami nem ST-es setbe. Mondjuk még mindig inkább ez, mint hogy elkezdjenek énekelni... az a musical epizód tavaly előtt olyan volt nekem, mint egy foghúzás.

Hozzászólás ideje:

Igen, nagyon sokszor töltelékepizód volt, hála annak, hogy a régi Trekekben mindig ki kellett tölteni a 20+ epizódos évadokat. A TNG Robin Hood epizódtól még mindig rémálmaim vannak, de ha soha nem láttam volna a Voyager a "A farm, ahol élünk" epizódjait, akkor is túl sokszor láttam volna. :evil:

Persze lehet jó holodeckes epizódot is készíteni, három Trek sorozatonként egyszer (a DS9 basebollos epizódja nekem bejött, végre megértettem általa a baseballt, meg a Lower Decks első terápiás része - Vindicator visszatérése viszont szerintem már sokkal gyengébb lett). De a trailer alapján itt pont azokat a toposzokat fogják használni, amiért a holodeckes epizódok általában sz*rok. Plusz kicsit kánonmeghágás is érződik a levegőben, hiszen a TNG első részében úgy mutatták be a holofedélzetet, mint ami újdonság. Oké, az ENT már megzavarta ezt a vizet, a DIS meg bele is hajított egy méretes sziklát, de azok még úgy-ahogy magyarázhatóak (az egyikben idegen technológia volt, a másik fejletlenebb holotechet használt), de ez már elég egyértelműen TNG-s holodecknek tűnt.

 

Zenés részből én sem kérek többet, de egyszer elment érdekességként. És még azzal együtt is, hogy a musicel nagyon távol áll tőlem, jobban élveztem, mint a holodeckes epizódok 90 százalékát. :) 

Hozzászólás ideje: (szerkesztve)

Az a muiscal-es rész szimplán sz*r volt, a holofedélezetes cuccok, meg egyszer nézhetők. Sajnos a Trekben mindig is sok volt az üresjárat, azért se lett nálam univerzális kedvenc. Jó, ha nincs más.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
Hozzászólás ideje:

Ízlések és pofonok. Az tény, hogy sok az üresjárat, sőt a TOS és a TNG lényegében egy nagy üresjárat, hisz egyiknek sincs átívelő sztorija, részről részre megy a reboot, zéró karakterfejlődés, zéró haladás. Meg ilyen volt kicsit a Voyager is, de ott legalább már volt karakterépítés (leszámítva Harry Kimet :D ) - bár sok más téren meg iszonyúan izzadós és sz*r az a széria. Meg hát tényleg ki kellett tölteni valamivel az évadokat, amik nem voltak rövidek. A TNG hét évadából hat 26 epizódból állt, egy 22 részből. A TOS első évada 29 részből állt (30-ból, ha számoljuk a The Cage-t), a maradék kettő 26-ból és 24-ből. De még az Enterprise is két 26 és egy 24 és egy 22 részes évaddal operált. Ez iszonyú sok, főleg, hogy részenként még a 40 percet is ki kellett tölteni. (De nem csak a Trekre, szerintem minden régi sorozatra jellemző ez, hogy az évadok java fillerből áll, mert olyan sok epizódot kell legyártani, ami mindenféle sztori elmesélésre túl hosszú - persze az ilyen "heti egy ügy", "heti egy bolygó", "heti egy szörny" féle epizódikus szériák esetében nem gond, de egy olyannál, ami sztorit akar mesélni, eléggé az.)

Szerintem ilyen téren a sorozatoknak nagyon jót tesz, hogy a streamingnek hála már nincsenek annyira se játékidőhöz, se epizódszámhoz kötve. Ez a sztorimesélős szériáknak nagyon nagy áldás lehet, mert koncentrálhatnak arra, ami a sztori szempontjából fontos, és nem kell fillerekkel szórakozniuk. De még a Strange New Worlds-höz hasonló epizódikus sorozatoknak is jót tesz, mert azért nem mindegy, hogy 10 vagy 20+ új világot és fajt kell kitalálnod évadonként, 10 vagy 20 önálló sztorit kell írnod, vagy az, hogy a nyúlfarknyi átívelő történet, ami van, azt 10 vagy csak 2 epizód szakítja meg.

Azért, ha a The Mandaloriant kéne minden évben 26x40 percnyi epizóddal feltölteni, ott is lenne bőven üresjárat. De valahol tényleg poén, hogy a három Mandi évad tesz ki egy régi, rövidebb Trek-széria évadot. És ez bőven a Mandi javára vált. Engem ezért sem zavar, ha egy rész éppen csak húsz vagy harminc perces, nem negyven vagy hatvan. Legyen annyi, amennyi a készítők szerint lennie kell. Plusz a streaming rengeteg teret ad a kísérletezésnek, ami szintén nagyon jó. 

 

  2025. 04. 04. - 12:54, Ody Mandrell írta:

Az a muiscal-es rész szimplán sz*r volt, a holofedélezetes cuccok, meg egyszer nézhetők.

Teljes nézet  

A musiceles részt nem nézted végig?

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.