Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Igen. Ugye a Föld (ekkor még csak az emberiség, nem maga a Föderáció, még ha az emberek sokszor azt is hiszik, hogy az emberiség = Föderáció :)és a Romulan Birodalom között 2156-tól 2160-ig háború dúlt, és ez a Kelvin idővonalon sem változott, hiszen a Narada azt csak 2233-ban változatta meg, az érkezésekor. A háború után aztán a romulanok teljesen elszigetelődtek, az Elsődleges idővonalon 2266-ban volt újabb kapcsolat emberi (és akkor már föderációs) csillaghajó - véletlen pont a USS Enterprise volt az -, és egy romulan hadihajó között. Sőt, ekkor látott először ember romulant, a háború előtt, alatt és után ugyanis nem volt se személyes, se vizuális kapcsolat (ezt még nem retkonolták, bár teljesen hihetetlen).

Na most, a Kelvin idővonalon a Narada ebbe alaposan belekutyult azzal, hogy 2233-ban belefutott a föderációs USS Kelvinbe és minden erőfeszítés nélkül szanaszét lőtte, míg annak a teljes tűzerejével is csak akkor sikerült megkarcolnia, amikor teljes impulzusmeghajtással belevágódott. Szóval a Föderáció hirtelen azzal szembesült, hogy 2233-ban az ellenséges Romulan Birodalomnak olyan hajója van, ami magasan fejlettebb és erősebb, mint egy föderációs csillaghajó. Ennek hála a Föderáció komoly fejlesztésekbe kezdett minden téren és ezek a fejlesztések teljesen átírták a történelmet.

Ennek hála például a USS Enterprise csak 2258-ban készül el a Kelvin idővonalon. Az elsődleges idővonalon a USS Enterprise 2258-ban már 13 éves, ugyanis ott 2245-ben készült el, és Robert April, nem Christopher Pike volt az első kapitánya. Sőt a különbség a két univerzum között csak most fedezhető fel igazán, hiszen 2258-ban játszódik a Star Trek: Discovery 2. évada. De amúgy a Narada az egész Alfa és Béta kvadránsra hatott. A Föderáció hirtelen fejlesztését látva a klingonok is agresszív fejlesztésbe kezdtek, aminek eredménye, hogy a klingon anyabolygó (Qo'noS) holdja, a Praxis a meggondolatlan és durva bányászás eredményeként nem 2293-ban, hanem már 2259-ben felrobban. Ám mivel a Klingon Birodalom és a Bolygók Egyesült Föderációjának viszonya ekkor még távolról sem olyan nyugodt, mint az elsődleges idővonalon a 2290-es években, így a klingonok nem kérnek segítséget a Föderációtól, hanem agresszív terjeszkedésbe kezdenek. Ami természetesen újabb reakciókat vált ki, aminek lényegét a Star Trek: Into Darkness-ben látjuk.

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, az új sorozatok az elsődleges idővonalon játszódnak. A Strange New World és a Discovery első két évada az eredeti sorozat előtt játszódik, a DIS 3-4. évada a nagyon távoli jövőben játszódik, a Picard pedig a TNG éra folytatása.

Annyi kapcsolódási pont van, hogy ugye a Star Trek-ben a Narada és legénysége azért utazott vissza a múltba, mert a romulanok bolygója elpusztult egy szupernova miatt. Ez a kataklizma pedig a kiindulópontja a Picard-nak. Látjuk, mi történt a Romulus pusztulása után a romulan néppel, illetve azt is megtudjuk, mik előzték meg Spock közbeavatkozását, miért nem segített a Föderáció (ezt a filmben említi Nero, itt látjuk is). Szóval a PIC ilyen téren folytatása a film eme elemének, illetve jobban megvilágítja annak előzményeit, hogy a Narada miért ugrott vissza a múltba, ezzel Nero gyűlölete a Föderáció iránt szintén érthetőbbé vált kicsit.

Meg a DIS egyik epizódjában említik, hogy egy föderációs parancsnok helyettes a Kelvin idővonalról átutazott egyszer az elsődleges idővonalra a temporális háború során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Discovery az elvileg ott lesz a SkyShowtime-on, és van rá esély, hogy szinkront is kap. A Picard és a Lower Decks az egy nagy X, mivel azok jelenleg az Amazon Prime-on vannak. Mondjuk jó lenne, ha elkerülnének onnan, mert azért vicc, hogy lassan indul a harmadik évad, de a második szezon utolsó részének még mindig nincs magyar felirata.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különös új világok szinkronhangok:

 

Christopher Pike kapitány - Anson Mount - Bozsó Péter
Spock - Ethan Peck - Szatory Dávid
Christine Chapel nővér - Jess Bush - Sodró Eliza
La'an Noonien-Singh - Christina Chong - Gáspár Kata
Nyota Uhura kadét - Celia Rose Gooding 
Erica Ortegas hadnagy - Melissa Navia - Csuha Borbála
Dr. M'Benga - Babs Olusanmokun - Welker Gábor
Hemmer - Bruce Horak - Rába Roland
Egyes - Rebecca Romijn - Németh Borbála
Robert April admirális - Adrian Holmes - Bognár Tamás
George Samuel 'Sam' Kirk hadnagy - Dan Jeannotte - Fehér Tibor
T'Pring  - Gia Sandhu - Bogdányi Titanilla
Batel kapitány - Melanie Scrofano - Bartsch Kata
Eldredth - Samantha Smith - Mezei Kitty

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 01. 31. - 15:20, ati írta:

Szinkront kapott a strange new world.
Hivatalos címe Különös új világok lett :D
február 14-én iduló SkyShowtime szolgáltatón érhető majd el hivatalosan, de addig is elérhető alternatív forrásokból.
Picard és Discovery kapcsán nem tudom mi a helyzet.

Na, ez érdekes. És milyen régi sorozat a Strange New World? Nem követem, hogy mikor mutatják be őket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak az első részt láttam, de nekem nagyon tetszett. Sokkal jobban bejött mint a Discovery, amit pár rész után elkaszáltam.
Ez a sorozat tényleg a régi rajongóknak szól.

Egy az egyben hozza a régi sorozatok hangulatát, egy rész egy történet, alig van akciózás inkább tárgyalás útján oldják meg a problémákat, és még humor is volt benne.

Persze ezek mellet a látvány is teljesen rendben van.
Viszont, hogy negatívumot is mondjak a Star Trek még mindig nem tud elszakadni attól, hogy az ember fejére rá raknak pár foltot és máris kész az új faj :D 
Ebben azért az sw mindig is sokkal jobb volt. 

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lower Decks - 3. évad

 

Nagyon jól sikerült ez az évad is, nekem az első kettő is tetszett, de szépen fejlődik eddig folyamatosan a sorozat. Azt hiszem ez volt az a szezon, ahol igazán szintet tudott lépni a Lower Decks, mivel egyrészt a történetmesélést tekintve összekötötték számtalan korábban látott, már-már elfeledett történetszállal (ajánlott újranézni előtte az első kettőt, hogy minden utalás meglegyen) és ezekkel a visszakapcsolásokkal sokkal élőbbé tudták tenni a sorozatot. Ugyan megvan ez az epizodikus, egy rész - egy kaland felépítése továbbra is a sorozatnak, nincsenek ilyen nagyívű, 3-4 részes story arc-ok, mint a TCW esetében, de rengeteg olyan eseményt vittek itt tovább, amit már talán kissé befejezettnek is tekinthettünk, hogy nem fogunk visszatérni egy eseményhez, egy karakterhez. A legjobb az egészben, hogy ezzel nem csak így összefűzik a korábban látottakat és egy nagy epikus finálét kapunk az évad végére (megjegyzem szerintem ez volt az eddigi legjobb szezonzáró rész a sorozat történelmében), hanem közben párhuzamosan elkezdtek építgetni karakterszinten is, meg a történet vonalán is egy olyan konfliktust a negyedik évadra, ami nem csak itt a harmadik etapban, hanem az első két szezon során is fel lett vezetve, itt továbbépítve és ez kulminálhat majd a negyedik évad átívelő nagy bonyodalmában. 

 

Egyedül, ami számomra egy kicsit csalódás volt, hogy a második évad utolsó epizódjában látott nagy cliffhanger feloldása elég semmilyen lett, ahogy fel volt vezetve a finálé egy ilyen szorult helyzettel ahhoz képest a szezonnyitóban itt nem kápráztattak el annyira. Volt egy két igen filler epizód is, de annak kifejezetten örültem, hogy a humor faktor továbbra is megmarad egy egészséges balanszban a még vicces, de nem infantilis vonalán. Még mindig rengeteg általáns Star Trek utalást kapunk, itt ebben a sorozatban ellátogattunk egyik kedvenc helyszínemre is, de ettől függetlenül, ami miatt szerintem itt tényleg nagyot lépett a sorozat, hogy nem kell külső segítséget hívni, ha ki kell őket húzni a bajból. Nincs Riker és a Titan, hanem a Lower Decks és nem csak a Cerritos, hanem ez az egész része a Csillagflottának saját jogán is tud kompetens lenni és helyet szerezni magának a Star Trek legnagyobb hősei között. 
Az új évadot baromira várom, egyrészt a háttérben felépített konfliktus miatt (erről konkrétabban, majd spoilerben) és a karakterek között is lesz érdekesség bőven és megválozthat az eddig ismert és megszokott dinamika is. Már csak ezért a sorozatért is nagyon jó most ST rajongónak lenni.

 

Spoiler

Baromira tetszett, hogy annyi elvarratlan szálat vettek fel ismét, hogy újra képbe hozzák a karakterekkel. Mariner régi holonet programját, amit az első évadban terápiára használt, most Boimlernek volt a segítségére, hogy aztán úgy forgassák a történet kerekét, hogy Tendi nőtt nagyot abban a tekintetben, hogy először mondta ki, hogy kapitány akar lenni. Peanut Hamper visszatérése egyszerre volt megmosolyogtató és groteszk, nagyon jó volt, ahogy végig játszottak ezzel az érzelmi vetülettel, hogy mit is akar elérni valójában és már önmagában az is örvendetes volt, hogy visszakanyarodtak ehhez a karakterhez, akit én kicsit el is felejtettem.

 

A legjobb persze Rutherford szála volt, az ő hibás implantátuma már szinte a kezdetektől képben volt, de itt kapott egy saját epizódot is, ami remekül ágyazott meg a finálénak. A stáblista utáni jelenetben Badgey visszatérése is be lett lengetve és Peanut Hamperrel, meg a mellette feltűnő AGIMUS-al (akit még a második évadban láthattunk) eléggé ott lebeg a levegőben egy negyedik évados mesterséges intelligenciára épülő szál. Ennek az évadnak a végső konfliktusa is az volt, hogy Buenamigo egy géppel akarta helyettesíteni a California osztályt, de egyre több jel utal arra, hogy ez ennek a szembenállásnak nem az utolsó momentuma volt és Badgey belengetése mindenképpen egy visszatérést jelez. Annak azért örültem, hogy itt nem egy cliffhangerrel ért véget az évad, amit majd úgyis gyorsan feloldanak, mint az első részben. 

 

A kedvenc részem természetesen a hatodik volt, hatalmas nosztalgiabomba volt újra promenádon lenni. Annak meg, hogy megszólalt Armin Shimerman hihetetlenül örülök. A klasszikusok közül nekem a DS9 volt egyértelműen a kedvencem és nagyon jó volt oda így ellátogatni, ráadásul a rész is bejött és még hozzájárult az évad végi konfliktushoz is. Ami miatt viszont a legizgatottabb vagyok a folytatás kapcsán, hogy mi lesz T'Lyn érkezésvel. A második évad egyik legizgalmasabb része volt, amikor megmutatták a többi lower deckert más hajókon, más fajoknál. Az, hogy T'Lyn idekerüljön a Cerritosra, valahol sorsszerű volt, de nagyon kíváncsi leszek hogyan bolygatja majd meg a megszokott szereplőink életét. Szerintem fontosabb karakter lesz, bár ebben az évadban Jennifernek is egyre nagyobb szerepet szántak, de az ő hideg vulcáni stílusa kellően eltér mindenkitől a hajón, úgyhogy érdekes lesz milyen színt visz majd a közegbe.

 

A Strange New Worlds baromi jó volt tavaly, szinkronnal még nem láttam, de lehet újranézem majd, nekem a 2017-től induló új sorozatok közül egyértelműen az tetszik a legjobban és nagyon várom majd a folytatást, elvileg 2023 őszére érkezhet meg talán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Strange New Worlds

A SkyShowtime-nak hála ez a sorozat is eljutott hozzánk, most már csak a Discovery-nek (továbbiakban DIS) és a Prodigy-nek kéne (bár ez utóbbi már eljutott, mert van magyar szinkronja, csak jelenleg egyik streamingen sem érhető el). Na de, ne szaladjunk ennyire szét, maradjunk a Strange New Worlds-nél (SNW), ami egyfelől a DIS folytatása, másfelől a The Original Series (TOS) előzménye. És szerintem is az új szériák közül ez idézi meg a legjobban a klasszikus szériákat, főleg a TOS-t és a Voyagert (VOY). Újra egy űrhajó áll a sztori középpontjában, ráadásul az Enterprise (ENT) 2005-ös befejezése óta ez az első eset, hogy újra Enterprise-nak hívják azt a hajót. Emellett a sorozat visszatért az epizodikus formátumhoz, bár vannak lazán átívelő témák, mint Pike jövője, La'an múltja, Uhura helykeresése, Spock kapcsolati problémája, stb., de semmi epikus, semmi "mentsük meg a galaxist" válsághelyzet. Csak felfedezés, móka és kacagás, na meg nem kevés dráma, ugyanis a sztorik nem mindig végződnek úgy, ahogy azt gondolnánk. Ilyen téren egész üdítő volt a SNW, mert ez a vonal inkább a DS9-ra hajazott, ott volt olyan, hogy végül a sztori sötét fordulatot vett, hőseink nem tudtak mindig happy endet elérni vagy a morális fölény sem mutatkozott meg.

Spoiler

A tíz rész közül igazából mindegyik tetszett, de három van, amit igazán kiemelnék. Az egyik az évadzáró, az A Quality of Mercy, amely a kedvenc TOS epizódom, a Balance of Terror "remake"-je, az utóbbi részben látott eseményeket meséli el másképpen, Christopher Pike és az ő Enterprise-a szemszögéből, és világít rá arra a tényre, ami engem például a TNG-ben mindig is irritált: nem lehet mindent békésen megoldani. És pont a Balance of Terror volt ennek az egyik ékes példája. Érdekes volt figyelni az epizódban a változtatásokat, az "új" James Kirköt, a TOS csapat nagy részének hiányát (McCoy, Rand, Sulu, Chekov), illetve mosolyogtam, amikor egy durva skót akcentusú gépész hangja csendült fel.:)  De sok kis apróságot is átemeltek, mint, amikor Kirk megemlíti, hogy az apja a USS Kelvin első tisztje volt, vagy az, hogy az alternatív Pike a 2-6 mozifilmben használt egyenruhák modernizált változatát viseli. És nagyon tetszett, hogy az epizód rávilágít arra, hogy, ha valaki életben marad, az ugyanolyan drasztikus változtatásokat eredményezhet, mintha valaki meghal. Amúgy az is tetszett, hogy az eredeti rész néhány, később problémássá vált elemét szépen kigyomlálták. A TOS eme részében ugyanis még úgy szólt a fána, hogy a Föderáció itt találkozott először álcázással, ami ráadásul olyan sok energiát igényel, hogy a hajó más rendszerei többé-kevésbé működésképtelenek. Ezt aztán nem csak a későbbi filmek feledték el, de az ENT és a DIS a TOS előttre tette az álcázók megjelenését. Persze az igazi bűnös az ENT ebben a témában, amiben eme éra előtt 100 évvel már találkoztak álcázott romulan hajóval. Eme ellentmondást aztán a DIS csak tovább mélyítette, és láthatóan a készítők itt is inkább szóba sem hozták, mi több, in-universe a karakterek már meg sem lepődtek ezen (a TOS-ban még eléggé sokkolta őket a láthatatlanság elérhetősége). Ezzel szerintem ezt az ellentmondást el is lehet felejteni, végérvényesen retkonolva lett (ugyanakkor, amitől még hülyét tudok kapni, hogy romulanokat csak ekkor láttak először, azt megtartották).

A másik nagy kedvencem a Memento Mori lett, amelyben szintén volt egy kis Balance of Terror, miután az Enterprise itt is úgy harcolt a gorn hajókkal, mintha tengeralattjárók lennének, s ez pont így ment a TOS epizódban is. Az A Quality of Mercy-ből ez kimaradt, inkább a látványra mentek rá ezen a téren, de nem is baj, hiszen így legalább nem volt ismétlés, és a gorn horror mivolta miatt szerintem ahhoz a részhez jobban is illett. És ezért is tetszett nagyon ez a rész, na meg azért, mert újra elővették a gornt. Bár szegények a béna gumiruha miatt lettek anno emlékezetesek, a TOS után legközelebb az ENT-ben jelentek meg, ahol már CGI-jal jelentek meg, és a korhoz képest nem is nézett ki rosszul. Ráadásul ott is horror vonalat hoztak, amit most a SNW-re átemeltek. És persze nem itt jelentek meg utoljára, az All Those Who Wander még tovább szőtte e faj sztoriját. Az csak azért tetszett egy fokkal kevésbé, mert a Memento Moriban jobban átjött La'an személyes tragédiája, és az űrhajós vonal miatt jobban bejött.

A harmadik kedvencem pedig a Lift Us Where Suffering Cannot Reach lett, amely végig nagyon masszív TOS érzést hozott, mind a téma, mind a sztori, mind a látványvilág terén. Pont ezért sokáig eléggé untam, túlságosan retrónak éreztem, plusz azért annyira nem vagyok oda a TOS éráért. De a vége, na az mindent megváltozatott. A rész már nem TOS-os volt, hiszen ott az Enterprise végül a Föderáció morális felsőbbrendűségét megvillantva mindig elhozta a jót és a megvilágosulást. Itt viszont nemhogy Pike képtelen volt megmenteni a gyereket, még jól az orrára is pirítottak, hogy bizony a Föderációban sem mindenki happy, ott is vannak bőven problémák. Bár Roddenberry szerette úgy elképzelni, hogy a Föderáció az utópiák utópiája, ahol mindenki olyan boldog és felvilágosult, hogy a testvérek sem veszekednek (ezért utálta azt a részt, amiben Picard hazalátogatott a borg támadás után), és ahol beszélgetéssel minden megoldható, mert mindenki hallgat a józan észre, valójában - hála a Roddenberry mellett tartott íróknak – a TOS-ban is bőven voltak gondok a Föderációval. A TNG-ben meg aztán pláne, és ez szépen elterjedt, ahogy sikerült Roddenberry-t kitúrni a helyéről. Így teljesen helyénvaló, ha valaki visszaszól, hogy a Föderációban is halnak meg gyerekek azért, hogy mások jobban éljenek.

Mégis, ami számomra eladta a sorozatot, az nem az élvezetes sztorik, hanem a karakterek voltak. Az új élőszereplős szériák közül ezen a téren magasan a SNW a legjobb. A PIC csapatának nagy részét vagy nem kedvelem, vagy olyan felejthetőek, hogy ihaj. A DIS egy fokkal jobb, de ott sem nőttek a szereplők igazán a szívemhez. Semmiképpen sem úgy, mint a Deep Space Nine (DS9) vagy a TOS esetén, de még annyira sem, mint az ENT csapata – de azért a DIS jobban teljesít, mint a TNG és a VOY.

 

Itt viszont nincs olyan, akit egy kicsit se kedvelnék. Talán Una kullog a leghátul, annak ellenére, hogy sokkal kiforrottabb lett a karaktert a SNW végére, mint a TOS-ban összesen volt. Oké, ez talán nem nagy szó, hiszen Number One mindössze az annak idején be sem mutatott első Pilotban, a The Cage-ben szerepelt, ahol a szerepe annyiból állt, hogy legyen kemény, mint a beton, és érthetetlenül lágyszívű, amikor a jó kapitányról van szó. Na, ezen nem nehéz túltenni. És szerencsére túl is tettek, a kibontakozott Una – akinek amúgy neve sem volt a The Cage-ben – mostanra egy igen érdekes, és az ENT-tel és a DS9-nal is összekapcsolható karakterré nőtte ki magát. Nagyon tetszetős volt, hogy illyrianná tették, és általa ez az ENT-ben megjelent faj (az egyik hajójukról lopta el az NX-01 Enterprise legénysége a görbületi tekercseket, hároméves útra kárhoztatva az illyrianokat) is nagyobb szerepet és jövőképet kapott. Az pedig, hogy augmentált, afféle alapot szolgálhat Dr. Julian Bashir 100+ évvel későbbi történetének.

Mégis, a kedvencem nem ő, hanem a biztonsági főnök, La'an Noonien-Singh és Christine Chapel nővér lettek. Az előbbi már akkor felkeltette az érdeklődésemet, amikor leleplezték a nevét. Hiszen a hölgy nem kisebb személy, mint Khan Noonien-Singh (Star Trek II: Wrath of Khan) családnevét viseli (sőt a La’an kiejtve hasonlít arra, hogy Khan). A rokoni kapcsolat nem is lett véka alá vetve, ami nem csak La’an gyerekkorára, de jelenére is kihat annak tükrében, hogy az augmentációját titkoló Una cimborája. Bár ez nem vezetett komolyabb konfrontációhoz, szerintem az évad végi cliffhanger bevonzhatja még La’an nézeteit minderről, hiszen mégis csak annak az augmentált tömeggyilkos zsarnoknak a leszármazottja, aki miatt a Föderációban törvény tiltja a genetikai fejlesztéseket. Szóval La’an távol tartani Una tárgyalásától kihagyott ziccer lenne.

Emellett nagyon hangsúlyos eleme lett az egész évadnak La’an gornokhoz fűződő viszonya. Eleve imádtam, hogy a gornok ebben a szezonban annyit szerepeltek, mint eddig a Star Trek 50+ éves létezése során összesen. Sajnos a faj debütálása az 1967 Arenában a ’60-as években is gagyi jelmezzel és béna verekedéssel megpecsételte a sorsukat, olyannyira, hogy bár több ízben is emlegették, illetve egyszer feltűnte a The Animated Seriesben (TAS), legközelebb kánon műben csak a 2005-ös ENT epizódban, az In a Mirror, Darkly, Part II-ben láthattuk őket. Itt már persze CGI-jal teremtették meg, és bár a kor televíziós szintjéhez mérten egész jól nézett ki, de azért na, 2005-ben a tévében még távolról sem tudtak mozis minőségű CGI-t prezentálni. Szóval a 38 éves hiátus után egy laza 17 éves kihagyás következett, mikor is végre újra megjelentek hús-vér (CGI) formában a SNW All Those Who Wander című epizódjában. És bár csak néhány kölyköt kaptunk, jobban és félelmetesebben néztek ki, mint eddig bármikor.

Na de elkanyarodtam La’anról, akinek múltja szorosan kötődik a gornhoz, és általa alapos betekintést kaphattunk eme ritkán látott és csak néha emlegetett fajnak a kultúrájába (megtudtuk, hogyan fejlődnek, láttuk a hajóikat, néhány „hagyományukat” is megismerhettük). Természetesen La’an a kedvenc epizódomban is nagy szerepet játszott ennek okán.

Chapel pedig egy külön szám, hiszen ő a TOS-ban is kiemelt mellékszereplő volt, aki sokszor ott szorgoskodott McCoy doki mellett. Érdekesség, hogy ugyanaz a Majel Barrett Roddenberry játszotta, aki Unát is a The Cage-ben. És aki a TOS-tól a 2009-es Star Trekig a Föderációs számítógépek hangját kölcsönözte… és aki Lwaxana Troit, azaz Deanna anyját alakította a TNG-ben és a DS9-ban. Igen, mint látjátok, a hölgy sokat szerepelt, ami sajnos valószínűnek nem a tehetségének köszönhető, hanem annak, hogy a TOS idején Roddenberry szeretője volt, később meg a felesége (kis színes: Roddenberry az első feleségét, Eileen-Anita Rexroat az Uhurát alakító Nichelle Nichols-szal csalta, akit pedig Majel Barrett-tel csalt meg).

Sajnos ez rá is nyomta a bélyegét Chapel nővérre. Egyrészt, a stúdiónál utálták, főleg a vezetőség, akik egyszer már kirúgták a The Cage után. A rajongók sem csípték, az írók sem tudtak mit kezdeni vele, főleg azzal nem, hogy belezúgott Spock-ba, hiszen az érzelemmentes vulcani ezt aligha viszonozhatta. Szóval Chapel a TOS-ban egy elég nagy nulla, vele készült jelenetet sem tudok nagyon felidézni (Jenice Rand emlékezetesebb karakter lett, pedig jóval kevesebb részben szerepelt).

Jess Bush Chapelje viszont végre karakter, nem pedig egy használhatatlan biodíszlet, ráadásul a színésznő is szimpatikusabb (Barrettet én személy szerint sosem bírtam, a pontot az I-re Troi szerepe tette föl, ahol egy idegesítő színésznő játszott egy k*rva idegesítő karaktert). Itt Chapel végre egy karakter, akit lehet kedvelni, és főleg tetszetős, hogy elkezdték szövögetni, mi több, megalapozni a Spock-hoz fűződő kapcsolatát. Ezen a vonalon amúgy baromira meglepett, hogy behozták, mint egy szerelmi háromszög harmadik csúcsaként T’Pringet (Spock tőle a TOS-ban vált el). Aki ráadásul szintén egy egész érdekes karakter lett, vulcanihoz képest meglepően érzelmes – és poén a testcserés epizód. Az egészben a legérdekesebb, hogy ebből a Spock-T’Pring-Chapel vonalból még bármi lehet. Egyrészt, a TOS még messze van, alsó hangon is 8 év. Ebben a majdnem egy évtizedben még lehet néhány félrelépés, szétválás és újra összejövés. És nehéz is ellentmondani bárminek, hiszen a TOS karaktereinek magánéletét egyáltalán nem ismerhettük meg. Még a Kirk-McCoy-Spock triójét sem igazán, nemhogy az olyan mellékesebb karakterekét, mint Chekov, Scotty, Chapel vagy Uhura.

Akit az új szériában kicsit szoknom kellett. Nem azért, mert Celia Rose Gooding másfajta Uhurát hozna, mint Nichols. Sajnos Uhura sem volt sokkal több, mint egy biodíszlet, csak épp a telefonközpontos szerepet osztották rá. A 2009-es Star Trekig keresztneve sem volt a kánonban. És pont az volt a szokatlan, hogy elkezdett karakterként viselkedni, több szerepet kapott, rengeteg mindent megtudhattunk róla. Plusz a frizurája is más volt.

Ami Spockot és Pike-ot illeti, őket már DIS-ben el tudtam fogadni, és itt is megemlíteném, hogy Ethan Peck remek választás volt Spock szerepére. Bár nekem Nimoy marad mindörökké Mr. Spock, Pecket Zachary Quintóhoz hasonlóan gyorsan el tudtam fogadni. Pedig Peck annyi hátránnyal indult, hogy neki az igazi Spock nyomdokaiban kellett járnia, míg Quinto az eredeti karakter alternatív mását alakította, így nála engedékenyebb voltam.

De ez amúgy igaz mindenkire, ebben a sorozatban minden legacy karakter jól működött, még az alternatív James T. Kirk is. Sőt külön örültem az NCC-1701 USS Enterprise eredeti kapitányának, Robert Aprilnek a kánonban történő feltűnésének, és baromi jó ötlet volt George Kirknek is szerepet osztani (a TOS-ban csak a holttestét láthattuk, a Kelvin-filmekből pedig kivágták – bár a gyerek, aki mellett Kirk az első filmben elszáguld kocsival, az George volt eredetileg, csak mivel a jelenetei nagy részét kivágták, az utószinkronban más nevet kapott).

Két új karaktert viszont még nem említettem. Az egyik Erica Ortegas, aki humoros és kedvelhető figura, de teret az évadban nem igazán kapott. Sőt egyáltalán nem foglalkoztak vele, na ő jelenleg olyan szinten van, mint Sulu volt a TOS-ban. A másik Hemmer, aki már csak azért is érdekes karakter volt, mert az andoriaik alfajából, az aenarok közül származott, akiket az ENT-ben mutattak be. Bár egy kicsit fura is volt, ugyanis az ENT és a DIS/SNW között nem csak a klingonok, de a telariták és az andoriaik is át lettek dizájnolva (és akárcsak a klingonok, úgy e két fajnál sem ez az első eset), bár az új külsőt sokkal gyorsabban megszoktam, mint a klingonok esetében, akik még mindig furák (apropó, jól eldugták őket a SNW-re). Amúgy Hemmer nem volt rossz karakter, csak kicsit keveset szerepelt és meglepően gyorsan kiírták. Nem tudom, azért, mert nem tudtak vele mit kezdeni, vagy gyorsan be akarják hozni Scotty-t a képbe, akit már hallhattunk is az évadzáróban, igaz, még csak egy alternatív jövőben.

Mindezeken túl nagyon tetszettek az apróságok. A jövőből jött Pike egyenruhája, a USS Kelvin megemlítése, és hasonló apróságok. Látvány terén amúgy szerintem a SNW jobban teljesített a DIS-nél, mint újvágású régi Trek. Az újragondolt klingonok, a csilli-villi hologramok, a hajók belsejében megjelenő megmagyarázhatatlanul hatalmas, üres terek felszámolása, a TOS-hoz jobban hasonlító egyenruha és hajódizájnok mind jobban belesimítják a SNW-öt a TOS/TNG vonalba. Elég már csak az Enterpris hídját megnézni. Világosabb, színesebb és sokkal tososabb, mint a DIS-ben volt, miközben az új Trek-sorozatokra jellemző vonásokat is sikerült megtartani.

 

Mindent összevetve tehát remek sorozat lett a Strange New World. Remekül idézi meg a klasszikus Star Trek sorozatokat, ugyanakkor sikeresen építi tovább a Discovery-vel megkezdett új szériákat. A karakterek remekek, a sztorik izgalmasak és változatosak, és kifejezetten jót tesz a sorozatnak, hogy nincs semmi „mentsük meg az univerzumot” fősodor, hanem csak részről részre kalandoznak – néhány vékony átívelő szállal, amik főleg a karaktereket érinti, így a TOS-szal és a TNG-vel, na meg részben a VOY-jal ellentétben a karakterek nem rebootolnak az új részre, itt már fejlődnek. Sőt, a következő hétre nem felejtődik el, mi történt az előző héten. Szóval az epizodikusság ellenére van folytonosság. Szóval magasan az SNW a legjobb az új élőszereplős Trek-sorozatok között, és a Lower Decks-től is csak egy hangyányival marad le. Jöhet a folytatás, epekedve várom.

 

Szerk.: Elfelejtettem megemlíteni.

Spoiler

Leborultam a székről, amikor cameózott Sybok. Spock bátyja legalább olyan "nyuszi a kalapból" karakter, mint a mostohahúga, szóval tök jó, hogy behozták. És az is, hogy v'tosh ka'tur-nak nevezték, ami ugy egy, az Enterprise-ban behozott vulcan hitvallás, ami megtagadja a logikát. Sokáig feltételezték a rajongók, hogy Sybok ilyen, de ez az első eset, hogy ez kánon műben ki is lett mondva.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prodigy

Sokáig halogattam ezt a sorozatot, de jobb lett, mint vártam. Bár érezhetően a fiatalabb korosztálynak lett belőve, mégis képes hozni egy olyan szintet, amit felnőttként is élvezni lehet, már ha hajlandóak vagyunk kicsit rugalmasabbak lenni. Értem ezalatt, hogy öt gyerek képes egy komplett föderációs csillaghajót gond nélkül üzemeltetni. Jó, oké, anno az NCC-1701 Enterprise-t is ellopta kábé ugyanennyi ember, de ők legalább több mint egy évtizedig szolgáltak rajta és amúgy is képzett Csillagflotta tisztek voltak.

Na meg az is kicsit fura, hogy összement a galaxis, és a Delta Kvadráns már teli van Alfa és Béta kvadránsbeli fajokkal, ráadásul úgy tűnik, nem is tart 70+ évig az út. És most nem csak a Dauntless-re és a Protostarra gondolok, hanem például ott a D’Kara osztályú Damsel ferengi hajó, ami szintén mélyen bent volt a Delta Kvadránsban. Márpedig elég valószínű, hogy Nandi nem évtizedekkel korábban indult el otthonról, mert DaiMon rangot viselt, márpedig a ferengi nők ezt a rangot csak azóta viselhetik, hogy Quark anyja által bevezettek némi reformot a Ferengi Szövetségben. Hát ha csak nem önjelölt DaiMon – mindegy, a lényeg, hogy bár csak 5 éve annak, hogy a USS Voyager hazaért, baromi sok a klingon, ferengi és egyéb, Alfa és Béta faj a Deltában, ellenben a Deltában őshonos fajok közül csak kazonnal és borggal találkoztunk.

Tetszett, hogy a széria folytatat két legacy karakter sorsát, nevezetesen Janeway-ét és Chakotay-ét. Bár kicsit bosszant, hogy az új szériák rendre előkotornak VOY karaktereket (Tuvok és Tom Paris feltűnt a Lower Decks-ben, Hetes főszereplő a Picardban, most már Chakotay és Janeway is előkerült), addig a DS9 karaktereivel igencsak mostohán bánnak. Sokat kellett várni arra, hogy onnan is megjelenjen végre valaki, és még az sem élőszereplős sorozatban sikerült (bár most a PIC múlt heti részében már utaltak valakire, aki akár még fel is tűnhet, és hát Worf is részben DS9 szereplő). Az is tetszik, hogy annyi év után az Enterprise E is feltűnt, ami más szemszögből nézve meg poén, mert ezzel párhuzamban a PIC-ben meg már az Enterprise F-et készülnek leszerelni. Lehet, hogy az Enterprise E az A és a B sorosára jut, s sosem tudjuk meg, mi lett vele?

A szereplőket is bírtam, bár Rok-Tahk az elején idegesített, de gyorsan kikupálták. A kedvencem Gwyn lett, na meg a Grievous utánzat Drednok. A sztori is elég csavaros lett, kíváncsi vagyok, hová fogják ezt végül kifuttatni. Jól megkeverték az idővonalat, annyi szent.

A Protostar szép hajó lett, bár ez a csillaghajtómű kicsit ultimate. Ugyanakkor harmonizál a Discovery harmadik évadával, és korábbi sorozatok egyes epizódjaival is, amikben a Föderáció az utazás újabb és újabb módjait kereste. Csak hát itt azért majd el kell varrni a szálat, hiszen a spórahajtómű után megint megjelent két olyan hajtómű, amihez képest a warpdrive olyan, mint egy sugárhajtású repülőhöz képest a lóval hajtott szekér. Mind a Dauntless quantum slipstream drive-ja, mind a Protostar protostar drive-ja olyasmi, mint a spórahajtómű a USS Discovery-n. Hatalmas előny, de akkor a Föderáció miért nem használja? A spórahajtóművet többé-kevésbé jól elvarrták, és azt azért tudjuk, hogy a quantum slipstream drive-ot később használják (Booker hajója a DIS-ben ezzel száguldozik), de a 3100-as években miért nem általános jelenség egy olyan térhajtómű, amivel ezer fényév szelhető át órák alatt?

Amúgy a USS Dauntless megjelenésének örültem, merthogy ezzel elvarrtak egy komoly Enterprise hibát. Amikor Archer a USS Enterprise J fedélzetén járt a jövőben, a háttérben Dautnless-osztályú hajók harcoltak a gömbépítők ellen. De az eredeti USS Dauntless nem a Föderáció hajója volt, hanem Arturisé, aki ezzel akarta csapdába csalni a USS Voyager legénységét. Szóval miért harcolt több Dauntless is a Föderáció színeiben, ha egyszer ez egy olyan osztály, aminek semmi köze nem volt a Csillagflottához? Nos, itt a válasz, a Voyager hazahozta az adatait, a Föderáció meg megépítette a saját Dauntless-osztályát.

Szóval tetszett a sorozat. No nem annyira, mint a Lower Decks, érezhetően nem is az a célközönség, így annyira nem érdemes kritikusnak lenni vele. Inkább csak élvezze az ember. És akkor kellemesen fog csalódni, főleg a vége felé, amikor azért befigyel egy-két komoly csavar és érzelmes momentum. Így bár nem epekedve, de várom a folytatást. Aminél a készítők kihasználhatnák annak lehetőségét, hogy az LD eseményei közel vannak (a PRO 2383-2384-ben, az LD 2380-2381-ben játszódik), így lehetne néhány crossover. És pont azért lehetne valami jópofát kihozni belőle, mert annyira elüt egymástól a két show. Képzeljük el Boimlert ezzel a csapattal, vagy Marinert, vagy hogyan reagálna Rutherford és Tendi, ha körbenézhetne a Protostaron, esetleg Jankom Pogot beosztanák a USS Cerritosra. (Bár a SNW 2. évada és az LD 4. évada közt elvileg lesz valamilyen crossover, pedig ott több mint 100 év a különbség.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Dzséjt, szerintem a DS9 parlagolása most véget ért a Picardban. :D

Amíg nem látok főszereplőt a DS9-ból fontos szerepben egy mostani szériában, addig nem érzem a parlagról lejövetelt.

Spoiler

Bár tény és való, az elcseréltek feltűnése és a célzás Odóra egy jó irány. Ha esetleg Odo fel is tűnne, vagy megjelenne a Sisko, esetleg vagy bárki, az lenne az igazi. Oké, Kira és Quark már benne voltak az LD-ben, de szeretném, ha nem csak epizódszerep jutna a DS9-nak, és ha az élőszereplősben is ott lennének, mint Hetes és Janeway (és Chakotay, aki bár nem szerepelt sokat, de a Protigy sztorijának az elindítója).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A heti Picard epizód is nagyon ütős volt. Úgy érzem, a végére teljesen magára talált ez a sorozat. Az első évadtól kezdve felfelé ívelt, de most lett (eddig) a legjobb. Nemcsak visszatalált a Trek gyökereihez (szép volt az epizód vége), de sikerül életet lehelnie a TNG csapatába, miközben már nem olyan irtó sötét hangulatú, mint az első évad. Ráadásul ezúttal érdekesebb új karaktert kaptunk Shaw kapitány képében, mint az elmúlt két évad összes új karakterét együtt véve. A fickó először nagyon szimpatikus volt, de aztán a kettővel ezelőtti epizódban elkezdett feljönni.

Spoiler

Amikor kiderült, hogy Jack Picard fia, és egyből megváltoztatta a véleményét, elrendelte a harckészültséget és nekiugrott a Shrike-nak. De a mai részbe, ejha. Az ember hajlamos elfeledni, micsoda tragédia történt anno a Wolf 359-nél, és ennyi év távlatából (pedig a TNG-t a PIC első évada előtt néztem meg, múlt héten meg újranéztem a First Contarctot) is inkább romantikus kalandnak tűnik. Először a DS9 mutatta meg, hogy bár a TNG két résszel később már úgy tett, mintha mi sem történt volt (valószínűleg a néző is hajlamos megfeledkezni a tragédia súlyáról), annak voltak nagyon hosszú távú következményei, és nem csak a Sovereign és a Defiant osztályok megszületése. Sisko után pedig most itt van Shaw, aki még mindig fúj Picardra - hogy jogosan-e vagy sem, azt nehéz megítélni, hiszen Picard nem tehetett arról, ami történt, mégis, Shaw és minden túlélő fájdalma valós. És mégis csak Locutus volt annak a csapásnak az arca, a vezére, az oka, hogy annyi élet elveszett.

Az a monológ, amit levágott a Ten Fowardban hatalmas volt. Aztán pedig jött Picard legjobb mondata: "Tudom, hogy én vagyok az utolsó ember, akit látni akar, de a segítsége kell, annak ellenére, hogy maga tényleg egy sz*rházi Chicagóból." :lol: Ráadásul azzal, hogy kiderült, milyen múlttal bír, már érthető az is, miért volt s*ggfej Hetessel és Picard-ra. De kezd megenyhülni, és szerintem a végén egész jó kapitány lehet belőle, Hetes parancsnok meg jó első tisztje lehet.

Most már csak azt lenne jó tudni, mi a frászkarika történik a háttérben.

Spoiler

Ugye ott a Dyson Intézetből ellopott dolgok rejtélye (aminek tuti köze van a trailerben már lebuktatott Lore-hoz, hiszen tudjuk, hogy őt, akárcsak B4-t, ott tárolták). Az elcseréltek jelenléte is érdekes, mert bár úgy tűnt, Jack Crusher miatt vannak ott, hát nem kiderült, hogy már jóval azelőtt feljutott a fedélzetre? Lehet, hogy az elcseréltek és Jack ügye nem is függ össze, csak véletlen? Vagy ez az egész valami nagyon epikus játék egy része csak? És mi a frászkarika az a horrorba illő entitás, ami levágott kézfejekkel kommunikál, és ő vagy valami "társa" Jacket is kísérti? Elég bizarr és hátborzongató volt.

 

Odo képét (és vödrét) meg most már meg is mutatták. Csak nem tényleg meg fog jelenni? Bár René Auberjonois sajnos 2019-ben elhunyt, a karakter alakváltó mivolta miatt simán visszahozható.

Várom a jövő hetet, remélhetőleg elkezdik végre a válaszokat is adagolni.

 

És egy kis fun fact a végére:

Spoiler

Amikor lekapcsolták a létfenntartást, a Nostromo szirénája szólalt meg az Alieniből, bár ott az önmegssemisítésre figyelmeztetés szerepét töltötte be. :) 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az influenza miatt csak most tudtam megnézni a múlt heti Picard-t és hát eszemf*szom megállt tőle. A készítők teljesítették egy kívánságomat, amire azóta vágytam, hogy életemben először, még a 2000-es évek elején - durva, hogy már ennek is 20 éve - először láttam a The Next Generationt.

Spoiler

Zárják le Ro Laren sztoriját. Kevés karaktert bírtam a TNG-ben, de az övét kifejezetten, erre ottmaradt a levegőben. Elment a maquis-hoz, aztán annyi. Soha többé nem hallottunk róla. Sok sztori maradt a levegőben a Star Trek hosszú története alatt, de az övé bosszantott a legjobban, hiszen az egyik kedvenc karakterem volt. Ráadásul több lehetőség is lett volna visszahozni, hiszen a maquis fontos része volt a DS9-nak és a VOY-nak is, ráadásul a DS9 központi eleme a Bajor. Anno szomorúan tudtam meg, hogy eredetileg őt akarták az állomás első tisztjének, csak a karaktert megformáló Michelle Forbes nem vállalta a szereplést, így megszülethetett Kira Nerys. Sőt később a VOY-ban is terveztek egy epizódot, ahol egy flashback erejéig visszatért volna a karakter, mint Tom Paris akadémiai osztálytársa, de ez sem valósult meg. Mondjuk ez nem is lett volna az igazi, hiszen ez nem a karakter félbehagyott sztoriját folytatta volna, hanem csak egy fan service lett volna.

Szóval mindez után, közel húsz év várakozást követően most, hogy gyanútlanul néztem a Picard-t és aztán betipegett Ro Laren teljes valójában, úgy éreztem... Nos, sehogy. Nem ismertem fel elsőre. Egyszerűen eszembe sem jutott, hogy ő lehet az, pedig a színésznő nem változott túl sokat az elmúlt 30 évben, jól tartja magát. De egyszerűen olyan távoli és halvány remény volt az, hogy ez Ro Laren lehet, hogy fel sem merült benne. Aztán bemundták a nevét és én helyből felpattantam: igenbazdmeg!!!!! IGEN!!!! IGEN!!!! IGEEEEE! Kiabáltam, de csak magamban, mert a család már alszik. :) De k*rvára örültem. Nagyjából ez most olyan volt nekem a Star Trek oldaláról, mint Yodát kardozni látni az ep2-ben a Star Wars oldaláról. Egy rajongói álom teljesült.

És milyen remek sztorit kanyarítottak köré. Ugyan kár, hogy egy epizódot kapott csak, de abba mindent beleadtak. Megváltást, drámát, megbocsátást, önfeláldozást. Végül Ro parancsnok úgy ment el, ahogy az hozzá tökéletesen illett. De mindezt megelőzte az a remek beszélgetés a holofedélzeten. Nem tudom, kit vettek fel szövegírónak erre az évadra, de remélem, mostantól minden Trek epizódhoz alkalmazzák kiemelt fizetéssel, mert ebben az évadban eddig olyan párbeszédek voltak, hogy mind a tíz ujjamat megnyalom utánuk.

 

Mindeközben folyik az elcserélt összeesküvés is. Érdekes, hogy olyan szintre evolválódtak, hogy már a belső szerveket is képesek lemásolni. Ha belegondolunk, hogy Odo még egy emberi arcot sem tudott rendesen megformálni. Oké, a Nagy Lánc többi tagja simán lemásolt bárkit, mint Bashirt vagy Martokot (pedig hajaj, annak klingon kobakja van, hát mi az egy bajori orrhoz képest :D ), de ez azért merőben új szint. Ráadásul haláluk után is maradnak a felvett alakban - bár azért itt hadd legyek kicsit szőrszálhasogató. Crusher azt mondta, hogy eredetileg az elcseréltek folyékony halmazállapotba tértek vissza, ha meghaltak. Ezzel szemben a DS9-ban ilyenkor hamuvá váltak, nem folyékonnyá. De ennyi belefér, plusz a helyzeten mit sem változtat.

 

Worf és Raffi remek párost alkotnak továbbra is. Ezt az új Worfot nagyon csipázom, igazán nagy arc. És végre "összefutott" Picard-ral és Rikerrel, szóval lassan összeáll a nagy csapat. Már csak Geordi hiányzik, de már említették, hogy ő a Flottamúzeum jelenlegi kurátora. Érdekesség, hogy abban a múzeumban van a USS Voyager, az Enterprise A, az USS Enterprise D tányéregysége és az NCC-2000 USS Excelsior is. Na most, tekintve, hogy itt a TNG nagyon előtérben van, van még két tippem az évad végére:

1. El fognak menni oda, hogy elhozzák az Enterprise D-t, aminek ugyan csak a tányéregysége maradt egyben (úgy-ahogy), de hát semmibe sem kerülhet egy kimustrált Galaxy hajtóműszekcióját alá tolni, hogy mégis csak majdnem teljes pompájában álljon.

2. Kiderül, hogy ott van az Enterprise E, aztán azt hozzák el.

(+1 Picar lopja a D-t, Will az E-t, Hetes parancsnok meg viszi a Voyagert. :lol: )

 

Végezetül: külön sorozatot Shaw kapitánynak. Haláli a fazon. :lol2:

 

No, ennyi, epekedve várom a következő részt.

 

U.i.: De ronda hajó lett ez a USS Intrepid.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most aztán végképp összekócolták a koherenciát a Star Trekben.

Spoiler

Látni a Flottamúzeumot, hát ez hihetetlen volt, olyan legacy hajókkal, mint az NX-01 Enterprise (ENT), az Enterprise A (Star Trek IV-VI), a Defiant (DS9, Star Trek VIII), a Voyager (VOY), a Bounty (Star Trek III-IV), az NCC-2000 USS Excelsior (Star Trek III-VI, VOY), az NCC-2893 USS Stargazer (TNG), egy TOS konfigurációs Constitution a USS New Jersey képében (ami azért is szép húzás, mert Picard a Relics című TNG epizódban említette Scotty-nak, hogy látott egy eredeti Constitutiont a Flottamúzeumban). Eskü, lepauzáztam a jelenetet, hogy egyenként nézzek meg minden hajót. Ami egy kicsit itt összekuszálja a dolgokat, hogy mindkét Constitution az eredeti változat volt. A sima TOS, a refit filmbeli. Miközben eddig a PIC-ben rendszeresen a DIS-változatot használták, ha megjelent egy Constitution. Bár már a DIS-ben és az LD-ben is volt vizuális utalás arra, hogy ezek a változatok is léteznek az új világba, azért elég nehéz beilleszteni őket. Főleg, hogy a DIS-beli Constitutionok olyanok, mintha a TOS és a filmbeli refit keveréke lenne. De mindegy, imádtam a jelenetet. Viszont az Enterprise E nincs itt, ha csak nem bent állt (az Enterprise D tányérját sem láttuk, pedig az biztos itt van a PIC 2. évadának tanúlsága szerint).

Közben a Daystrom Intézetben is mintha múltidéző túrán lennénk, hiszen megjelent a Moriarty hologram egy változata, láthattuk, hogy itt tárolták Picard és Kirk holttestét, utaltak a 31-es Szekcióra is, és még a TNG legelső epizódjára is kaptunk flashbacket. Hogy akkor a K'tinga és romulan ragadozómadarat már meg sem említsem, amik még ott parkoltak a Flottamúzeumban. Egy Star Trek töriút volt ez az epizód. :) 

Közben a TNG csapat is kezd összeállni, megvan már Georid, Data(/Lore/B4/Soong) és Deanna is, bár ő és Riker kicsit elkanyarodtak, de végül tuti kikötnek Picardék közelébe. Kíváncsi vagyok, hol egyesülnek, remélem, tényleg az Enterprise E lesz az. Szerintem minden rajongó erre vár, és ezért dugdossák annyira azt a hajót. De az is izgalmas, hogy egyféle "új nemzedék" is kezd kialakulni. Jack Crusher, Sidney és Alandra La Forge hármasa mintha egy "next gen" lenne, és el is tudnék képzelni egy sorozatot már velük, teszem azt a USS Titan sztoriját, amin Hansen kapitány parancsnokol. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy Wesley Crusher beesik-e még. A második évad végén megjelent, így szerintem semmi akadálya, hogy ide is beugorjon, és segítsen a családjának.

Végül a nagy kérdés: mi a frászt akarnak az elcseréltek a Picard vérvonaltól? Anno már az is fejvakarásra adott okot, hogy mit akartak a romulanok Picard-tól, amiért őt klónozták (amikor még a "noname" Stargazeren szolgált, nem a flotta zászlóshajóján), de mit akarnak az elcseréltek tőle és a fiától? Apropó, Jack, kicsit azért csalódás, hogy semmi természetfeletti nem buzerálja a fejét, csak a betegség, ami az apját is kinyírta. Jó kis red hering volt ez. Viszont a beszélgetés közte és Hetes között jó volt.

 

Apró érdekesség: Geordi másik lányát, Alandra La Forge-ot Levar Burton igazi lánya, Mica Burton alakítja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Megnéztem a legújabb Picard epizódot, és nekem nagyon tetszett. 

Spoiler

Vadicot nem sajnáltam, de szegény csajt annál inkább akit lelőtt, de ezért jól megkapta a magáét. Jack csele nagyon jó volt a pajzsgenerátorral. Data és Lore küzdelme is igazán erős volt, pláne ahogy az emlékeinek átadásával fokozatosan felülírta Loret. Kivácsi vagyok, hogy mi is lesz amögött a vörös ajtó mögött amit ki akarnak nyitni Deannával. Na meg arra is kíváncsi leszek, hogy ezt a Changeling válságot hogyan fogják megoldani, bár azt lehetségesnek tartom, hogy az izotópos követéssel megtalálják őket. Már csak azt nem tudom elképzelni, hogy hogyan számolják fel az ügynököket. A kedvencem az volt amikor Hetest Tuvokkal beszélgetett. Ott én nem is gondoltam, hogy az egy alakváltó. Ez nagyon meglepett. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is megnéztem, hatalmas rész volt. Az eddigi legjobb, és ha a Picard sorozat egészében nem lesz a kedvencem, a harmadik évad DS9 szintet képvisel.

Spoiler

Vadicot én én sem sajnáltam, engem rohadtul irritált az a nő. De egy fő-algonosznál ez rendben van, így még jobban örülhettem, amikor végre ripityára tört a folyékony valaga. Az ajtó mögött szerintem egy vagy több Pah démon van.

Data és Lore játszmája hatalmas volt. Amikor Data mondta, hogy az emlékek határozzák meg az ő jellemét, és elkezdte átadogatni Lore-nak, már sejtettem, hogy így fogja asszimilálni a bátyuskáját. Data és Lore esetében mindig ez volt a döntő, Lore túlságosan csőlátású és egoista volt, sosem gondolta, hogy Data okosabb nála.

Amikor pedig újra leült a TNG csapat a Titan asztala köré, hát az könnyeket csalt a szemembe, pedig nem is bírom ezt a teamet. :) Már csak egy dolog hiányzik: a USS Enterprise. Szép hajó a Titan, egészen megkedveltem, de kaparják már elő a vénlányt egy utolsó körre. És ne az F-et, a jó öreg E-t. Shaw és Hetes vezessék a Titant, Picardék pedig az Enterprise-t.

 

SZERK.: És baz' meg, azt hiszem, most futottam spoilerbe a Youtube főoldalán, hála az előképeknek, meg azoknak a nyomoroncoknak, akik nem tudnak spoilermentes címet adni (amerikába ugye csütörtökön adják, csak hozzánk ér el pénteke...). Nem volt túl nagy, de elég eszem van, hogy a látottakból és az olvasottakból rájöjjek, mit láttam. :fuckoff::chainsaw::angry::fuck2:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Igen, az is jó volt, amikor összejött a hídszemélyzet. Bírtam Worf szövegét, hogy számos ellenségének a fejét vágta már le de nem küldte el egyiket sem ajándékba XD. Amúgy mik azok a pah démonok? Nem hallottam még róluk. Én amúgy megsajnáltam Data-t amikor látszatra asszimilálódott, de hatalmas érzelmi bomba volt amikor Lore rájött, hogy valójában őt győzték le. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A spoiler mögött DS9 dolgot magyarázok, de lehet, hogy köze van a Picard harmadik évadához.

Spoiler


5 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Amúgy mik azok a pah démonok?

A Bajor mellett van egy stabil féregjárat, ami a Gamma kvadránsba vezet. Emellett van ugye a Deep Space Nine űrállomás, a bajoriaknak pedig a vallásuk része, ezt nevezik Égi Szentélynek, ahol a Próféták laknak, akik segítették a bajoriak fejlődését az általuk küldött különféle kristályokkal, amik mindegyike másra képes, például az egyikkel vissza lehet menni a múltba. A hitvilágon túl az igazság az, hogy a féregjáratban energialények élnek, akik számára a múlt, a jelen és a jövő egy és ugyanaz, így nehéz megérteniük a fizikai lényeket, akik "lineárisan" élnek. Ám a Próféták bár hatalmas hatalommal bírnak, főleg a féregjáraton belül, jóravaló lelkek, és féltve vigyázzák a Bajort és lakóit, bár csak ritkán avatkoznak bele az életükbe - szóval például nem akadályozták meg a cardassiai megszállást.

Viszont nem mindegyik lény volt ennyire jó. Valamikor a múltban valamiért a Bajor öt barlangjába száműztek néhány Prófétát az Égi Szentélyből, akiket aztán Hamis Prófétának vagy Pah démonoknak (angolul Pah-wraith) neveztek el. Ezek a lények általában a tűzzel operálnak, jellemző rájuk a vörös szín és hajlamosak embereket megszállni. Közvetett módon szövetségben álltak a Dominionnal, így az Elcseréltekkel is. A Pah démonok a háború utolsó évében kavartak nem is kicsi sz*rt - és megöltek valakit, aki miatt szerintem minden Star Trek rajongó egy életre meggyűlölte őket -, de végül Ben Sisko kapitány helyre tett őket.

Annak a valaminek a viselkedése, ami Vadic-kal beszélt, a vörös szín erőteljes használata, illetve Jack bevörösödő szeme (Dukatnak is ilyen szeme volt, amikor benne volt egy ilyen lény) és az a képessége, hogy megszáll embereket, eléggé a Pah démonok felé mutat.

Mivel Sisko is részben Próféta volt, nem lehetetlen, hogy Jack Crusher meg részben Pah démon.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.