Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ismerősneo hangzik, és érdekesnek is. Lehet már hallottam róla. Kár amúgy, hogy Star Trek regények annyira nem jelentek meg itthon. Én most olvasom a Világok Határánt, egy Enterprise regény, és nekem nagyon tetszik. 

Igen, sajnos a Star Trek-re hazánkban nem volt olyan magas a kereslet. Pedig lett volna pár Star Trek regény, amit szívesen elolvastam volna. Főleg a Destiny trilógiát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 minutes ago, Darth Revan9 said:

Igen, sajnos a Star Trek-re hazánkban nem volt olyan magas a kereslet. Pedig lett volna pár Star Trek regény, amit szívesen elolvastam volna. Főleg a Destiny trilógiát.

 

Arról még nem hallottam. De régebben a szukits hozott ki párat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy reményeket fűznek a Paramountnál a Strange New Worlds-höz a promók alapján. Remélem ez is hozza majd az eddigi minőséget, bár nem tudom milyen lesz újra egy epizodikus ST sorozatot nézni. 

 

@Dzséjt láttad amúgy a Picard 3.évadának a trailerét? 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, kihagytam. Most kicsit az egész Treket parkolópályára tettem a sok meló miatt, de szeretném majd elkezdeni a DIS-t és a PIC-et is folytatnám. Na meg múltkor havernál belenéztünk a Prodigy-be. Csak fél szemmel figyeltem, mert közben dumáltunk, de érdekesnek tűnik az is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 hours ago, Dzséjt said:

Nem, kihagytam. Most kicsit az egész Treket parkolópályára tettem a sok meló miatt, de szeretném majd elkezdeni a DIS-t és a PIC-et is folytatnám. Na meg múltkor havernál belenéztünk a Prodigy-be. Csak fél szemmel figyeltem, mert közben dumáltunk, de érdekesnek tűnik az is.

Én már megnéztem a DIS-t, egész jó lett a záró. A Picard pedig nagyon érdekes irányba halad. Nekem a Prodigy az ami eddig kimaradt. Valahogy nem tud annyira érdekelni mint az eddigiek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Oké. Azt hiszem a Picard második évada lesz számomra az eddig legérdekesebb Trekkes tartalom amit eddig láttam. Nekem nagyon bejön, csavaros, nagyon szépen rámegy a sorozat karaktereire. Pláne Agnesre és Riosra. De még Picardról is rengeteg újat mondott, pláne a szüleivel kapcsolatban. Az is tetszik, ahogy Guinant szerepeltetik benne, vagy egy bizonyos doktort. Csak így tovább Picard. Ez egy nagyon jó sorozat lesz.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 04. 17. - 21:29, Iqvi írta:

vagy egy bizonyos doktort

Nem láttam még a szériát az első részen kívül, de egy kép feltűnt előttem a neten. Szóval erre rá kell kérdeznem. Csak egy igen vagy egy nemet kérek válaszul:

Spoiler

Ez a bizonyos doki Bashir?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, Dzséjt said:

Nem láttam még a szériát az első részen kívül, de egy kép feltűnt előttem a neten. Szóval erre rá kell kérdeznem. Csak egy igen vagy egy nemet kérek válaszul:

  Reveal hidden contents

 

Nem, nem ő az. Ez a doki sokkal korábban élt mint Bashir, de ha majd megnézed a sorozatot, szerintem tetszeni fog a karaktere, a színész nagyon jól hozza. Nem tudom melyik képet láthattad, de nem a legújabb részből volt? Mert van abban egy karakter aki akár még Bashirra is hasonlíthat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Nem tudom melyik képet láthattad, de nem a legújabb részből volt? Mert van abban egy karakter aki akár még Bashirra is hasonlíthat. 

Nem tudom, melyik részből volt. Reggel jött szembe velem, egy szakállas, arab küllemű figura volt a régi, DS9/TNG-s szürkés uniformisban, de nem a DS9-ból vagy az ST8-10-ből volt a kép. Meg valami mém volt. Gondoltam, a PIC-ből van, de ez csak feltételezés volt a részemről, lehet valami rajongói alkotásból is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Dzséjt said:

Nem tudom, melyik részből volt. Reggel jött szembe velem, egy szakállas, arab küllemű figura volt a régi, DS9/TNG-s szürkés uniformisban, de nem a DS9-ból vagy az ST8-10-ből volt a kép. Meg valami mém volt. Gondoltam, a PIC-ből van, de ez csak feltételezés volt a részemről, lehet valami rajongói alkotásból is.

Akkor az a hetedikből volt. Elég fontos lesz majd a karaktere, de nem spoilerezek el semmit, mert nagyon lényeges Picard miatt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Picard S2 E10

 

Spoiler

Nagyon jól összehozták az évadzárót. Én nekem ez az évad eddig a legjobb a sorozatban, nem is várom el a harmadiktól, hogy űberelje. Remekül ráfeküdtek a karakterekre. Picard múltja, és a szüleivel való viszonya volt tán a legjobb. Nagyon érdekes volt megismerni az admirális apját és anyját. Utóbbit nagyon megsajnáltam, a betegsége és a sorsa miatt. De tetszett az is, amilyen irányba elvitték Rios karakterét is. Illetve a Hetes-Raffi duot is jól tudták mélyíteni. Az is tetszett amit Jurati és a Borg Királynő kapcsolatából kihoztak. Nem hittem volna, hogy ilyen szépen összekötik a Borg megjelenését az évadnyitóban a múltbéli szállal. Viszont ebben nagy lehetőségek lesznek, mert a Jurati által megreformált Borg és a Föderáció szövetségében hatalmas potenciál van. Q karakterével is tudtak meglepetést okozni az írók, meglepett, hogy haldoklik, és ezért csinálta ezt az egészet. De 10 részbeli jelenetei Picarddal, na azok nagyon meghatottak. Egyvalakiért kár, az pedig Elnor. Szegény nagyon keveset szerepelt. Tetszett a múltbéli szál története is. Érdekes volt a Trekkes 21.század, az Európa Küldetés, Reneé Picard, és a Dr. Soong kavarása. De Koré karaktere is bejött. Hatalmas drámát írtak meg neki. Plusz érdekesség, hogy megtudtuk mi lett Wesley Crusherrel, aki nekem, lévén csak 18 éves vagyok, nem egy nosztalgikus elem, de mindenképp érdekes. Kiváncsi vagyok, hogy előkerülnek-e még Koréval. Tetszettek az Enterprise utalások is a sorozatban. Igaz, az évad a közepe felé elkezdett kaladnozni, de ezek a részek is tetszettek. Számomra 9/10

 

Star Trek: Strange New Worlds 

 

Spoiler

Ígéretesen kezdett a sorozat. Tetszik az epizodikus jelleg, és az új legénység az Enterpriseon. Az epizód történetében pedig remekül megmutatják azt, hogy mi is történt a Discovery jövőbe utazása óta a sorozat jelenében. Pikeot nagyon durván megviselte az, hogy a Borethen megismerte a jövőjét. Olyan volt a karaktere az epizód elején, mint a TLJ-s Luke. Nekem bejött. Tetszett emellett Spock karaktere is. Érdekes, hogy volt felesége a TOS előtt. Kiváncsi vagyok, mi lesz a sorsuk. Az is bejött, ahogy az első kapcsolatfelvételt ábrázolták a Keylianiak szemszögéből. Az új szereplők közül Dr. M'Benga és Chapel nővér már elsőre bejött, pedig erre nem igazán számítottam. M'Benga akcentusa, az valami hihetetlen. :D Vicces volt az üldözés az Enterpriseon, és hogy Uhura milyen jól leszerelte a totál rémült idegent a liftben. Plusz még, hogy a rész alapkonfliktusa is a Discovery második évadából eredezik. Szép összekötés. És itt is volt ENT utalás a USS Archer képében :D. Szerintem ez is egy kiemelkedő sorozat lesz. Tudnék még róla írni, és remélem ha innen valami nézi, lesz is alkalmunk diskurálni ezekről a sorozatokról. 

 

@Dzséjt nézel mostanában bármi Trekket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 minutes ago, Cpt. Rex said:

Szóval akkor amit AngryJoe mond erről a sorozatról, az nem igaz? 

Egyet belinkelek....

Szerintük 1/10 az évad. Én nem szeretem a Star Trek-et, úgy hogy én pártatlan maradok.

 

 

Totálisan nem. Persze megvannak a maga hibái, negatívumai. De ennél sokkal, de sokkal jobb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Star Trekekről mindig tudni kell, hogy azok nem valódi Star Trekek, meggyalázzák Gene Roddenberry örökségét és sosem lehetnek méltóak az előző sorozatokhoz. Egészen addig, amíg nem jön egy új Star Trek sorozat, ami nem valódi Star Trek, meggyalázza Gene Roddenberry örökségét és sosem lehet méltó az előző sorozatokhoz. Picard-nak ez amúgy ismerős lehet, hiszen anno a TNG indulásakor rühelték, mivel nem Kirk kapitány volt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az új Star Trekekről mindig tudni kell, hogy azok nem valódi Star Trekek, meggyalázzák Gene Roddenberry örökségét és sosem lehetnek méltóak az előző sorozatokhoz. Egészen addig, amíg nem jön egy új Star Trek sorozat, ami nem valódi Star Trek, meggyalázza Gene Roddenberry örökségét és sosem lehet méltó az előző sorozatokhoz. Picard-nak ez amúgy ismerős lehet, hiszen anno a TNG indulásakor rühelték, mivel nem Kirk kapitány volt.

A Star Trek régen merész volt, most meg lefekszik a mainstream ökörségeknek. Lehet, hogy jó, de tőlem távolodik. Kb. a Discovery 4 évad első felében abbahagytam, azóta Star Trek szünet van. Nekem túl sok benne a csilli-villi meg "drámázás", ami a töténet rovására megy. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 minutes ago, gafz said:

A Star Trek régen merész volt, most meg lefekszik a mainstream ökörségeknek. Lehet, hogy jó, de tőlem távolodik. Kb. a Discovery 4 évad első felében abbahagytam, azóta Star Trek szünet van. Nekem túl sok benne a csilli-villi meg "drámázás", ami a töténet rovására megy. 

Most sem kevésbé merészebb. Egyszerűen úgy változott, nyugaton, a korszellem és a hozzáállás, hogy ami régen merészségnek számított, az ma nyugaton mára elfogadott. Persze megvannak a Discoverynek is a hiányai. De szerintem inkább az, hogy az első évadban a tükör univerzumos szál fontosabb lett, mint a Föderáció-Klingon háború, és a vége kicsit gyors lett. Plusz dizájnra is sok minden, főleg a Klingonok, át lett tervezve. Arról nem is beszélve, hogy így 4 évad után sok már a világmegváltás, és a sokadik és az előzőnél mindig nagyobb ellenség/kihívás. De én en bloc elégedett vagyok a mostani Trek sorozatokkal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Discovery 4. évadát néhány rész után egyszerűen eluntam, a Picardot viszont kifejezetten tudom ajánlani. Az első évadot is nagyon szerettem, elsősorban a régi sorozatok iránti nosztalgia miatt, most újranéztem a 2. évad előtt és lassan az idei szezonnak is a végére érek. Ez egy baromi jó sorozat, annak kifejezetten örültem, hogy a konfliktus felépítésében amellett, hogy itt is megvan ez nagy léptékű "mentsük meg a világot" vonulat, de közben sikerült kimondottan személyessé tenni ezt az évadot, hogy igazán Picardról szóljon. Hozzáteszem, hogy itt a csapattagok közötti interakciók, kapcsolódások is sokkal jobban működnek, mint az első évadban, ahol éreztem némi hiányosságot, míg itt abszolút izgalmas, humoros, szórakoztató, érzelmes szálakat írtak nekik. Most még visszajött a kedvem a Discovery-hez is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Wilde said:

Most még visszajött a kedvem a Discovery-hez is...

Szerintem mindenképpen érdemes megnézni a negyedik évadot is, mert érdekes a DMA sztori, főleg a nyomozós része, amikor még semmit nem tudnak. De Zoraval is vannak jó részek. Viszont jót tenne a sorozatnak, ha az 5.évada már, hasonlóan a Strange New Worlds-höz, epizodikus felépítésű lenne, és kis, hétköznapibb történeteket mutatna be a 32.században. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Star Trek Picard - 2. évad

 

Sajnos a végére már nem tudtam annyira lelkesedni ezért az évadér... a befejezés hagyott némi kivánnivalót maga után, de ezzel együtt még mindig baromi jó volt és ahogy megközelítették Picard karakterét, beleszőve a korábbi ábrázolását és reflekálva arra, hogy Picardot mindig is eléggé távolságtartó módon ismerhettük csak meg, ebben a két évadban és kiváltképp itt a másodikban sokkal szerethetőbb, emberközelibb figurává vált. Seven és Raffi párosát is nagyon bírtam, bár az utóbbi karakter útjából némileg elvett a befejezés megoldása. Talán a végére kissé csalódást keltő volt, de attól még élveztem ezt az évadot.

 

Strange New Worlds

 

Nem akarok nagy szavakat hasznáni (még csak két részt láttam), de ez az egyik legjobb dolog ami az élőszereplős ST-el történhetett! Emlékszem, hogy talán itt is felmerült még régebben, hogy az eredeti sorozatból készülhetne egy remake, mert a klasszikus részek abban a formában mai szemmel nézve rengeteget veszítettek az élvezeti értékükből (tavaly akartam tartani a Netflixen egy TOS újrázást, de kb. 6 rész után feladtam). Ezzel együtt persze nem lett volna elegáns így hozzányúlni egy mára már klasszikusnak számító művészeti alkotáshoz, hogy hozzáfércelgetjük mindig az aktuális elvárásokhoz. Ennél jobb megoldást találta erre az egészre, nem remakelték a TOS-t, hanem csináltak egy teljesen új sorozatot, de nagyjából abban korszakban, nagyjából azokkal a szereplőkkel akiket ismerünk és szeretünk (az eredeti szériában ami abszolút időtálló szerintem azok a karakterek). Nagyon ízlésesen sikerült átültetni 2022-be a 60-as években megalkotott Star Trek dizájnelemeit és formavilágát. Felfedezhető benne mindenütt a klasszikus kor, de olyan áramvonalasan bele van simítva a mai szemnek is tetszetős, nem avitt, de nem is túl futurisztikus látványba, hogy ezért már mindenképpen elismerést érdemel. Az epizodikus szerkezeti felépítés pedig egyrészt szintén a klasszikus Star Treket idézi meg, ráadásul teljesen egyetértek Iqvi-vel, hogy ez kifejezetten üdítő tud lenni a mai felfogásban, amikor egy-egy kisebb, egyetlen részre koncentrálódó kalanddal kínálnak meg minket az alkotók. Azt is jól szőtték bele a sorozatba, ami a Discovery 2. évadában történt és jó volt viszontlátni ezeket az arcokat, Spock természetesen örökre Leonard Nimoy marad, de Ethan Pack számomra szinte tökéletesen hozza ezt a figurát, akit kissé még nehéz megszokni az Uhura lenne, de amúgy teljesen rendben van a cast is. Most ennél a sorozatnál izgalmasabbat nem is tudnék elképzelni magamnak... talán a Kenobit majd.

 

2022. 05. 09. - 22:04, Iqvi írta:

Szerintem mindenképpen érdemes megnézni a negyedik évadot is, mert érdekes a DMA sztori, főleg a nyomozós része, amikor még semmit nem tudnak. De Zoraval is vannak jó részek. Viszont jót tenne a sorozatnak, ha az 5.évada már, hasonlóan a Strange New Worlds-höz, epizodikus felépítésű lenne, és kis, hétköznapibb történeteket mutatna be a 32.században. 

 

Meg fogom nézni valamikor nyáron biztosan, ha már lecsengett a SNW, mert amúgy nem van benne potenciál, de most valahogy nincs bennem késztetés ehhez, kicsit elfáradtak a karakterek, nem tudok már úgy lelkesedni értük, vagy én fáradtam el...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
6 perccel korábban, Donát írta:

Nem a minőségére írtam, de azért pop-kultúrális viszonylatban szerintem egyértelmű, hogy az SW ikonikus dallamai jóval nagyobb eséllyel találnak értő fülekre laikus hallgatóknál, mint a Star Trek dallamai. Vajon hányan ismerik többen az SW főcímet, mint a Trekét? A Birodalmi indulót? A Duel of the Fatest ami pl. a Tottenham Hotspur, egy az SW-hez egy szálig nem köthető focicsapat bevonuló zenéje, és így tovább. Nem egy szint a két franchise zenei ismertség terén. Ezt talán vitatod?

Azért finomabban is meg lehetett volna fogalmazni, mint úgy, hogy a "béka s*gge szintjén van". Most képzeld el, ha ezt te a Star Wars zenéiről olvasod olyasvalakitől, akinek bevallottan nincs sok ismerete a témában.

És persze, hogy vitatom, mivel a Star Trek főtémáját már akkor dúdolták, amikor Lucas talán még nem is álmodozott a Star Warsról - viszont, mivel Trek rajongó, valószínűleg ő is dúdolta. Bár itt valamiért néhányak fejében az van, hogy a Star Trek nem érhet fel a Star Warshoz, valójában öregebb franchise, mint a Star Wars, és van annyira populáris. Persze nem Magyarországon, mivel nálunk csak a 2000-es években vált menővé (bár még most sem az igazi, de ez inkább már a Paramountnak köszönhető, amiért streamingre kényszerítette az új sorozatokat és tévékbe talán sehol sem adják - de az a Para hibás üzleti döntése, amiért lehet, hogy most a DIS-sel meg is fizették az árát, amikor levettéka  Netflixről és az USA-n kívül mindenhol lekalózkodták), Szóval mi 40 éves lemaradásban vagyunk ezen a téren is, és a 2000-es évekig úgy néztek a sorozatra hazánkban, mintha a Teletabi lenne, a rajongóira, meg mintha leprások lennének (egy ok, amiért rüheltem iskolába járni), de a nálunk előrébb járó országokban bizony b*szottúl népszerű és populáris már évtizedek óta. Olyannyira, hogy lehetetlen felmérni, melyik népszerűbb, az ST vagy az SW.

Ugyanúgy rengeteg akciófigura, videojáték, WC papír, bundáskenyér és tampon készül mindkét franchise-zal, ugyanúgy rengeteg film és sorozat épül rá (ezen a téren például az SW még le van maradva, de a Disney-nek hála szép lassan beéri), ugyanúgy milliónyi könyv és képregény van, ugyanúgy tele vannak a Trekre irányuló utalásokkal a filmek és sorozatok. Ugyanúgy készült paródiafilm (Galaxy Quest), sőt most fut egy népszerű paródiasorozat is (The Orville). Sőt, a Spaceballs-ban, ami alapvetően Star Wars paródia, van egy elég masszív Star Trek utalás. És a slusszpoén: a Star Warsban is van Star Trek utalás. A B1 harci droidok a TOS egyenruháinak színeit viselik: a sárga a parancsnok, a vörösek a biztonságiak, a kékek meg az "egyéb".

qrXck.png

QpA5O.jpg

 

Felmérni azt, hogy melyik a populárisabb, pláne most, amikor mindkét franchise a második virágkorát éri, párhuzamban futnak az élőszereplős és animációs sorozatok, készülnek a mozifilmek, a videojátékok, özönlenek a márkanévvel ellátott mindenféleanyámkínják, nagyjából lehetetlen. Ma szerintem ugyanannyi esélye van annak, hogy az utca embere felismeri a Star Trek főtémáját, mint a Star Wars opening témáját, vagy a Duel of the Fatesről ugyanúgy van esély, hogy megmondja, hogy a Star Warshoz köthető, ahogy az Enterprising Young Menről azt, hogy az meg Star Trek.

Meg azért a Star Trekben is akadt néhány nagyon f*sza, fülbemászó zene, hála Jerry Goldsmith-nek és társainak:

 

 

Szintén jól jelzi a Star Trek népszerűségét, hogy az Avengers: Endgame végén a színészek aláírásának kiírását a Star Trek VI: The Undiscovered Country alkotóitól vették át. Meg ez is egy baromi jó zene.

 

 

Ezeket meg még hazánkban is felismerik, hiszen valahol mindig végtelenített szallagon futnak:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azért finomabban is meg lehetett volna fogalmazni, mint úgy, hogy a "béka s*gge szintjén van". Most képzeld el, ha ezt te a Star Wars zenéiről olvasod olyasvalakitől, akinek bevallottan nincs sok ismerete a témában.

És persze, hogy vitatom, mivel a Star Trek főtémáját már akkor dúdolták, amikor Lucas talán még nem is álmodozott a Star Warsról - viszont, mivel Trek rajongó, valószínűleg ő is dúdolta. Bár itt valamiért néhányak fejében az van, hogy a Star Trek nem érhet fel a Star Warshoz, valójában öregebb franchise, mint a Star Wars, és van annyira populáris.

Elég sok mindent összemosol, amiről nem is volt szó. Nem a zene minőségéről, a franchise öregségéről vagy a Star Trek egyetemes ismertségéről írtam, hanem a Star Trek zenéjének az ismertségéről. 

 

Figyelj csak, itt hagyom a Star Wars Main Theme videót a YouTube-ról, ami 37 millió megtekintésnél jár. Csak a zene! Szívesen veszem ha majd belinkelnél hasonlót a Star Trek zenéből is, amit szintén hasonló volumenben hallgattak a nézők. 

 

 

Ennek továbbra is semmi köze a minőséghez. Azt sem vitatom, hogy a Trek az idősebb, ezt speciel amúgy tudtam is. De ha az a kérdés, hogy ma melyik franchise taktusai ismertebbek, beágyazottabbak, akkor max a Trek elfogultság mondathatja veled, hogy egy szinten van a kettő a világon, mert amúgy az SW zenei ismertsége utca hosszal vezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.