Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

A régi sorozatok zenéjét mind szeretem, de a kedvencem talán nekem is a TNG, aztán a DS9 felpörgetett változata, aztán a VOY, az ENT és végül a TOS. Az LD zenéje is egész jó, főleg a DIS és a PIC intrójával összevetve. A DIS intrója még úgy-ahogy elmegy, bár fele olyan jó sem, mint a régi sorozatoké. Azt meg, ami a PIC openingje alatt szól, zenének sem nagyon merem nevezni. Az egy kalap sz*r szerintem. Mitnha odaadtak volna egy bedrogozott alkesznek egy pár hangszert, aztán felvették, ahogy leesik velük a lépcsőn.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, utoljára 2002-ben volt olyan, hogy ugyanabban az évben volt egy Star Wars (Attack of the Clones) és egy Star Trek (Nemesis) is, bár akkor volt köztük pár hónap. Bátrak ott a Paramountnál. Nagyon szeretem a Star Treket, de annyi esélye van a Star Warsszal szemben, mint Luke-nak Palpatine-nal szemben. Kiállhat elé, dacolhat vele, de végül úgyis a földön fog vonaglani és rimánkodva kér segítséget a közelben lévőktől. :D :evil:

 

De, ha már így alakul, remélem, azért a Nemesisnél jobb filmet állítanak csatasorba. Mert az a film úgy beleállt a földbe, mint az Enterprise E a Scimitarba.

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

A Paramount kitűzte a következő Star Trek film premierjét: 2023. december 22. (pont akkorra, amikor egy SW film is jön)

Ezt ki fogja rendezni? Egyébként az ottani marketinges is megérne egy buksi simogatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezt ki fogja rendezni? Egyébként az ottani marketinges is megérne egy buksi simogatást.

Matt Shakman a jelenlegi rendező. Ami már "remek" előjel, mert egy deka mozifilmet nem rendezett eddig, bár jövőre lesz húsz éve a pályán. Viszont rengeteg sorozatepizód fűződik a nevéhez, rendezett részeket a Doctor House-ban, a Chuckban, a Game of Thronesban legutóbb pedig a WandaVisionben, ez utóbbinál az egész évadot ő rendezte. Szóval nem egy kezdő rendező, ugyanakkor se tévéfilm, se mozifilm nem fűződik a nevéhez. Ami ugye azért más kategória, mint sorozatepizódot rendezni.

Az író  Geneva Robertson-Dwore és Lindsey Beer lett, szintén a sokadik írók, akik Star Trek XIV-et próbálnak heggeszteni. Az előbbinek eddig két munkája került a mozikba, a Captain Marvel és a Tomb Raider. Ez mondjuk még nem is rossz ómen, mindkettő élvezhető film volt. Az utóbbinál viszont nem túl jó, hogy egyetlen filmje a Sierra Burgess is a Loser című romantikus komédia, amiről szerintem okkal nem hallott még a nagy tömeg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy elkezdték kiaknázni az utóbbi években a ST brandet ez már időszerű volt, hogy lassan egy új filmmel is előrukkoljanak. Jó lesz majd ismét egy egész estés Trek kalandot látni, de azt a premier dátumot még át kell majd gondolni. A Nemesis nyújtotta lécet nem lesz nehéz megugorni, arra azonban kíváncsi leszek mennyire lesznek bevállalósak, elrugaszkodottak a szokásos kliséktől, a rajzfilm sorozatokban most több figyelemreméltó próbálkozást is láttunk ilyen irányba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont sajnos az élőszereplős sorozatok rendre ugyanarra az egy klisére vannak felhúzva: elpusztul minden élet és/vagy a galaxis. Jó lenne, ha a mozifilmben kisebb léptékben gondokodnának. Vagy, ha nagyobban is, akkor ne az egész galaxis/minden élet legyen a tét, hanem valami megfoghatóbb. A Star Trek 6 például epikus sztorit mesél el, mégis képes volt személyes, egyszerű nézőpontot választani és letenni egy sci-fibe bújtatott politikai thrillert. Megjegyzem, szerintem a legjobb Trek-mozik pont azok, amik személyesebbre veszik a figurát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez gyönyörű. Nemsokára indul a Discovery új évadja. Egész pontosan holnap. A múlt héten még a londoni trek conon is reklámozták nagyban, hogy lehet majd nézni. Erre ma a Paramount minden előzetes figyelmeztetés nélkül levetette a Netflix műsorából és áttette a saját streaming szolgáltatására, a Paramount+-ra, amire csak és kizárólag Észak-Amerikában lehet előfizetni. Részben a DIS miatt fizettem elő a Netflixre, hogy legálisan nézhessem. Szóval, most megismerhetitek a hűűűűazanyjátamindentivaaaaaóóóó ellentétjét: megak****rvaanyátooookatb*sszááátokmeg! :fuckoff::fuck2::chainsaw::angry:

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Dühítő 1
  • Szomorú 2
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Tehát gyakorlatilag rászoktatják az Amerikán kívüli fanokat, hogy szokjanak rá az illegális beszerzésre? Bámulatos húzás. 

Ja! Mindezt egy nappal az új évad premierje előtt. Kíváncsi leszek, hogy holnap az ncore-on és a RARBG-n milyen számokat fog produkálni a DIS. És ahogy elnézem, az USA-ban élő rajongók sem díjazzák az ötletet, legalábbis a cikkek alatti kommentek alapján. Sokan írták, hogy nem fognak ők még egy streaming szolgáltatásra előfizetni, inkább letöltik. Ráadásul tényleg minden figyelmeztetés nélkül tűnt el. Még a Netflixen sem volt kiírva, hogy a sorozat már csak eddig nézhető, pedig azt általában azért jelzik. Szóval, aki ma nem olvassa a neten, azt holnap csúnya meglepetés fogja érni, amikor keresi az új részt, aztán az egész sorozat nincs már fent. Nyilván, azok az emberek mérgükben azonnal elő fognak fizetni a Paramount+-ra... Már ha tudnak, mert a világ jelentős része ugye nem az USA-ban él.

Bár a Paramount persze ezt nem így gondolja, a közleményükben ők büszkén hirdették, hogy az USA-n kívüli rajongók 2022-ben majd elkezdhetik nézni, ahogy a Paramount+ megjelenik más országokban is. Mert ugye a mai időkben, amikor a világ két pontján élő rajongók élőben beszélnek a frissen megtekintett epizódról és fél perccel a premier után már teli van szarva a Facebug és a Youtube kéretlen spoilerekkel, hónapokat, vagy hát adott esetben éveket várni (mióta is várunk a Disney+-ra itten a mi kis hazánkban?) nem reális opció... Elment ezeknek az eszük!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 hours ago, Dzséjt said:

Azért ez gyönyörű. Nemsokára indul a Discovery új évadja. Egész pontosan holnap. A múlt héten még a londoni trek conon is reklámozták nagyban, hogy lehet majd nézni. Erre ma a Paramount minden előzetes figyelmeztetés nélkül levetette a Netflix műsorából és áttette a saját streaming szolgáltatására, a Paramount+-ra, amire csak és kizárólag Észak-Amerikában lehet előfizetni. Részben a DIS miatt fizettem elő a Netflixre, hogy legálisan nézhessem. Szóval, most megismerhetitek a hűűűűazanyjátamindentivaaaaaóóóó ellentétjét: megakuuuurvaanyátooookatbasszááátokmeg! :fuckoff::fuck2::chainsaw::angry:

Az a pláne, hogy még a stábtagoknak is az utolsó pillanatban szóltak Anthony Rapp szerint. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem régebben is volt Netflixem, a Discovery-t pedig mindig itt néztem. Ezek után mindenféle szívfájdalom nélkül fogom majd letölteni az új részeket (hozzáteszem a Lower Decks, meg a Prodigy sem elérhető nálunk, úgy hogy ezeket eddig is így néztem). Dzséjt, tudom, hogy ez nem vigasztal most, de így akár még hamarabb is hozzájuthatsz az új epizódokhoz, mert volt, hogy a Netflixre csak egy nappal később tették fel az aktuális heti epizódot, miközben a kalózöbölben már rég elérhető volt és emlékszem, hogy Iqvi itt már írt is a részről én meg még mindig csak vártam, hogy mikor kerül már fel. 

Azt egyébként valahol meg tudom érteni, hogy nagyon fel akarják hozni ezt a Paramount+ szolgáltatást, de ezt így meglépni elég suttyó volt. Ráadásul úgy, hogy most direkt megnéztem, csak egyedül a Discovery került ki a kínálatból. Mondjuk lehet a régebbi sorozatoknak a jogai körül van valami, de a TOS-től az ENT-ig minden fent van még mindig a Netflixen, még a TAS is. Szóval ha az lett volna, hogy minden ST tartalmat levesznek és innentől csak a Paramounton elérhető az nem azt a hatást keltette volna, hogy az éppen aktuális sorozatot, ami pont most indul azt már nem nézheted rögtön az új évad előtt, hanem menjél szépen és fizess elő a másikra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Wilde írta:

Dzséjt, tudom, hogy ez nem vigasztal most, de így akár még hamarabb is hozzájuthatsz az új epizódokhoz, mert volt, hogy a Netflixre csak egy nappal később tették fel az aktuális heti epizódot, miközben a kalózöbölben már rég elérhető volt és emlékszem, hogy Iqvi itt már írt is a részről én meg még mindig csak vártam, hogy mikor kerül már fel. 

Nekem az annyira nem osztott vagy szorzott róla, mert így sem biztos, hogy minden részt a premier napján tudok majd megnézni. Meg szerencsére azért nagy baj nem történt, hiszen az eddigi részeket is letöltöttem (amikor azok futottak, még nem volt Netflixem), meg hát a Picard, és ahogy írtad, az animációs sorozatok is csak torrentről érhetőek el idehaza. Meg szerencsére van több film és sorozat is szívesen nézek. Csak hát jó lett volna ezzel is támogatni a készítők munkáját, aztán a stúdió veszi ki a lehetőséget a kezemből, miközben más csatornákon meg a kalózkodásra panaszkodik. Meg hát ja, az eljárás. Amúgy néhány cikk alapján sanszos, hogy amerikában a többi Trek is lekerült vagy le fog kerülni a Netflix kínálatából. Szóval erre lehet, hogy érdemes készülni.

Viszont több olyan ismerősöm is van, aki azért fizetett elő a Netflixre, hogy követhesse az új évadot. Ők most jól pofára estek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 minutes ago, Wilde said:

Iqvi itt már írt is a részről én meg még mindig csak vártam, hogy mikor kerül már fel. 

Jaja, mikor a DIS 3.évadát néztem. Amúgy az is elég gáz, hogy erről a stábot se tájékoztatták. Szegény Anthony Rapp-nek jó hosszú twitterfolyamot kellett írnia emiatt. Jó hogy követen Blu Del Bariot instán, innen tudom. Amúgy a holnapi rész érdekesnek ígerkezik, a leírás és a promóképek alapján. A címe Kobayashi Maru lesz, es a Discoverynek egy űrállomast kell meglátogatnia, ahol tudomast szereznek a gravitációs anomália reszéről. Viszont lesz egy pár hónapos időugrás a harmadik es a negyedik évad közt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Iqvi írta:

Amúgy az is elég gáz, hogy erről a stábot se tájékoztatták.

Igazából nekik nincs túl sok közük ahhoz, hogy a stúdió hol adja le a sorozatot. Úgy is fogalmazhatunk, hogy semmi közük. A pénzüket így is, úgy is megkapják, a széria sugárzásáról meg nem ők döntenek. Lényegében ez olyan, mintha az ácsot tájékoztatnák arról, hogy a toronyházban, amin dolgozik, mégsem a harmadikon, hanem a tizediken nyílik ügyvédi iroda. Semmi köze az ilyenekhez a színészeknek. A tájékoztatás a stúdió dolga lenne, ahogy a sorozat rajongóinak korrekt kezelése is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva ezért nem fizetek elő ezekre a streaming szolgáltatókra. Szinte minden stúdió elindította vagy elfogja indítani a közeljövőben a saját szolgáltatását, így idővel szépen lekerülnek filmek/sorozatok a Netflixről is pl. 20 fele meg azért nem fogok fizetni mert minden sorozatom más szolgáltatón elérhető. Akkor már inkább marad a virágbolt

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, amúgy elég fura nekem hogy egymás hátára dobálják a stúdiók a streaming platformokat. Jó kérdés hogy a piac átalakulásai után mely platformok maradnak meg az eredetiek közül. 

20 minutes ago, Dzséjt said:

A tájékoztatás a stúdió dolga lenne, ahogy a sorozat rajongóinak korrekt kezelése is.

Ezzel maximálisan egyetértek. Jó lett volna, ha ezt még az évad promózása előtt bejelentik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Őszintén szólva ezért nem fizetek elő ezekre a streaming szolgáltatókra. Szinte minden stúdió elindította vagy elfogja indítani a közeljövőben a saját szolgáltatását, így idővel szépen lekerülnek filmek/sorozatok a Netflixről is pl. 20 fele meg azért nem fogok fizetni mert minden sorozatom más szolgáltatón elérhető. Akkor már inkább marad a virágbolt

Ha valami tetszik szeretem támogatni a stúdiót. Ha mindenki virágboltozna akkor a fehér falat nézhetnénk sorozatok helyett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Bomarr írta:

Ha valami tetszik szeretem támogatni a stúdiót. Ha mindenki virágboltozna akkor a fehér falat nézhetnénk sorozatok helyett.

Ezzel én is így vagyok, ezért szeretek előfizetni és ha olyan, akkor a BD-t is megvenni. Az más kérdés, hogy kis hazánkban egyre korlátozottabbak a legális lehetőségek, így a torrentre is rá vagyok kényszerítve. És azért még a streaming nem túl drága. Most a Netflixért megemelt áron 4500 forintot fizetek havonta, ezért cserébe rengeteg sorozat és film között válogathatok, amiket HD-ban vagy 4K-ban nézhetek, akkor, amikor akarok, reklámok nélkül, ráadásul eredeti nyelven (amióta van előfizetésem, 99%-ban ez megy munka közben, elindítok egy sorozatot vagy filmet a listámról). És még simán előfizethetnék két másikra, akkor lennék ott, ahol a kábeltévé előfizetés van, amin keresztül viszont reklámokkal kiegészített műsorokat nézhetnék akkor, amikor adják. És az én esetembe azért eléggé be is határolt a dolog. A Netflixen fut a legtöbb széria, amit jelenleg nézek. Emellett max még egy Paramount+ és egy Disney+ előfizetés kellene. Az HBO Go-ra meg max akkor kérek előfizetést, ha fut valami olyan, ami érdekel. Például a Game of Thrones alatt volt, de amint vége lett, lemondtam. És ez is egy előnye a streamingnek. Ha épp nincs semmi, amit nézni akarsz rajta, lemondod, oszt jónapot.

Persze megesik, hogy levesznek filmeket, sorozatokat (bár sok vissza is kerül, a Snatch például alig két hónap után újra elérhetővé vált). De még így is jobb a helyzet, mint a kábelen, amin mondjuk mikor is fogok Discovery-t, Picard-t vagy Lower Deckset nézni? Soha napján kiskedden, 25 óra 61 perckor, másfél perccel azután, hogy a pokol befagyott. Mondjuk most a Netflixen is pontosan ugyanekkor nézhetem a felsoroltakat, de például a Jurassic World: Camp Cretaceous-t, a The Witcher-t vagy a Lost in Space-t azonnal elkezdhetem majd, miközben végtelenítetben fut a Lucifer, a Snatch, vagy éppen a Jurassic-mozik, amik streamingen át nem koptatják a BD lemezeimet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.