Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Michael Burnham-ről beszélünk, nála a világmegmentés sose lehetetlen.:lol: De legalább most úgy tűnik, hogy egy természeti katasztrófára építik a sztorit. Azért remélem a Föderáció újáépítéséről is lesz pár szó. Nekem amúgy a régi szürke egyenruha jobban tetszett, mint ezek a szinesek.

22 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Picardot nem tudom értelmezni mert még nem láttam a sorozatot,

Érdemes nézni, nekem nagyon tetszett.:peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, eddig a DIS 4. évadával kapcsolatban csak az keltette fel a figyelmem, hogy visszahozták a színes egyenruhákat. Ez a Star Trek egyik sajátossága, hogy mindig a színekből tudod, milyen poszton vannak az adott mókusok. A DIS ezt alaposan felrúgta azzal, hogy bár ott is vannak színek, majdnem lehetetlen megkülönböztetni egyiket a másiktól, annyira kevéssé eltérőek vagy annyira nincsenek kiemelve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett az eddigi hacuka, szerintem hozzátartozott ahhoz, hogy félig-meddig titokban működnek. A váltás gondolom ezt is szimbolizálja, hogy már teljesen hivatalos keretek között vannak a flottában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszettek, de ez akkor is Star Trekesebb, mint azok. Az első két évadban viselt ruhával két baj volt: egy, totál ellentmondott a korábbi Trekkeknek, mert a TOS idején senki sem viselt ilyen ruhát. Kettő, lehetetlenség megállapítani a nézőnek, hogy milyen rangban van az illető és melyik divízió alá tartozik, márpedig a Discovery előtt az egyenruhának ez volt a fő funkciója. Az egyetlen, amiért elfogadható - úgy-ahogy, mert a létezése továbbra is szembemegy a TOS-szal -, az az, hogy a Csillagflotta később is alkalmaz olyan ruhákat, amiknél nehezebb elkülöníteni a divíziókat és megállapítani a rangokat. Ezek a Star Trek I-VI-ban viselt egyenruhák.

Amúgy nagyjából olyan a DIS egyenruha, mintha készítenének egy ep1-2 között játszódó Star Wars filmet, amiben minden Jedi lovag katonai egyenruhát hord. Egyszerűen szembemegy az eddig ismert dolgokkal. Szóval tetszik, de azért jobban tetszene, ha nem játsszák meg, és akkor nem lett volna az a kínos - és szintén a TOS-szal szembemenő - magyarázkodás sem az első évad elején, hogy az Enterprise-on viselnek új egyenruhákat. Ezeknél meddig számít újnak valami? Mert Pike-ék már az évekkel korábban játszódó The Cage-ben is a színes ruhákat viselték, amit ráadásul mutattak is a DIS 2. évadában. Ezen a ponton a DIS simán ellentmondott önmagának. Mindez abból a vágyból fakadóan, hogy érthetetlen okokból próbálták meg a lehető legtávolabb lökni a DIS-t az addigi Star Trekektől. Aztán jöhetett a kínlódás a 2. évadban, hogy visszavezessék oda, ahonnan el sem kellett volna jönni. Volt néhány ügyes megoldás, de a dolog akkor sem tökéletes, nem sikerült olyan jó munkát végezniük, mint Many Cotónak az ENT 4. évadával. Sok dolog még mindig ellentmondásos a DIS-ben. HIba volt ezt a sorozatot prequelnek megírni és ennyire redizájnolni.

 

50 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nekem is tetszett az eddigi hacuka, szerintem hozzátartozott ahhoz, hogy félig-meddig titokban működnek.

A DIS első évadában a Csillagflottában mindenki ilyen ruhát viselt a hadbíróságon megjelent admirálisoktól a vezérkaron át a random megjelent űrhajók legénységéig. Semmi köze ahhoz, hogy félig-meddig titokban dolgoztak. Ez volt a standard egyenruha az egész Csillagflottában, még a második évadban is. Egyedül az Enterprise-on nem - bár a szabása ugyanaz volt, csak a színe volt más, meg letették a kézre a rangjelzéseket, mint a TOS-ban. Hogy az Enterprise legénysége miért kapott más ruhát? Jó kérdés... Talán mert a TOS-ban is ilyet hordtak? Talán, de a TOS-ban mindenki színes ruhát viselt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

HIba volt ezt a sorozatot prequelnek megírni és ennyire redizájnolni.

Egyetértek ezzel, annak ellenére hogy szerettem az első két évadot. A sorozatnak a 32.század sokkal jobban áll. Ha már az elején oda írták volna nem lett volna baj a spórahajtómű megléte, a klingonok és az egyenruha dizájnja se. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Nekem mondjuk magának a Discoverynek a dizájnja is elég futurisztikus, mármint jobban illik a 32. századba

Hát, szerinten eléggé kilóg onnan. Ott sokkal de sokkal jobban eltérnek a dizájnok attól amit a Föderáció használt mondjuk a TOS, vagy a TNG érában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek közül a Picardot várom a legjobban, talán az érzelmi viszonyulás miatt is. Ugyan sosem volt a kedvencem a TNG, de talán azt meg a Patrick Stewartos filmeket láttam a DS9 mellett a legtöbbször és a tavalyi visszatérése Picardnak nagyon jól sikerült. Ez a kis sejtetés meg a végén nagyon stílusos lett, hát nagyon várom!!! Annak is örülök, hogy kb. 1 évvel az első évad után, nyáron már érkezik is a Lower Decks második évada, ami számomra a tavalyi év abszolút pozitív meglepetése volt Trek fronton, úgyhogy kíváncsi leszek a folytatásra. A DIS egyelőre még elég távol van, gondolom ezt kapjuk majd meg a három közül utoljára. Burnham végül a helyére került a 3. évad végén és most érdekes lesz a kapitányi székből látni őt, milyen döntéseket fog majd hozni. Ez mindenképpen új perspektívákat nyithat meg a karakter fejlődésére: az első két évad sokkal inkább szólt a kötődéseiről, a múltjáról, ezt a jövőbe ugrással, a szálak elvágásával, majd végül kiemelten Georgiou kiírásával sikeresen fordították át (átvitt értelemben és szó szerint is) a jövő felé. Kapitányként most egy olyan szerepben ismerhetjük meg, ahol már nem elég a lelkesedés és az akaraterő, hanem a felelősséggel a hátán, lavírozni kell az elvárások halmazai között is. Magának a sorozatnak is otthonául szolgálhat ez az idősík amiben vagyunk és egy olyan irányba vihetik el a szériát, ahol már nincsenek azok a kötöttségek, hogy igazodni kell valamihez, hanem megtalálhatja a saját stílusát és így lehet új színfoltja a ST kánonnak, ennek tudnám be a dizánjbeli elemek változását is, ami egyrészt egy visszakacsintás a régebbi idők színek szerinti felosztására, de kellően el is üt 32. századtól, mint ahogy a Discovery sem tartozik teljes mértékben még ide. Egyenruha fronton pedig továbbra is azt vallom, hogy a TOS cuccai voltak a legjobbak... különösen a nőknél! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Wilde írta:

Egyenruha fronton pedig továbbra is azt vallom, hogy a TOS cuccai voltak a legjobbak... különösen a nőknél! :P

Sisko: A főtisztek aranyat hordtak, a műszakiak vöröset...

Jadia: A nők meg keveset.

Nézők: Jajjaszívem! :D

 

21 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Egyetértek ezzel, annak ellenére hogy szerettem az első két évadot. A sorozatnak a 32.század sokkal jobban áll. Ha már az elején oda írták volna nem lett volna baj a spórahajtómű megléte, a klingonok és az egyenruha dizájnja se. 

A 32. század már igazán jó hely a DIS-nek, tényleg kezdhették volna itt, de akár a Star Trek: Nemesis után is játszódhatott volna a Picard idejében. Eredetileg a klingonok elleni háború miatt akarták benyomni prequelnek, de aztán pont az a háború lett baromira másodlagos és akármire kicserélhető a tüköruniverzum sztorija mellett. Az egészet el lehetett volna adni úgy, hogy a 24. században, valamikor a Romulus pusztulása után újra kitör egy háború a Föderáció és valamelyik régi ellensége között. Mivel a domínium elleni háború és a Romulan Birodalom pusztulása eléggé átrajzolta a térképeket és felszínre hozott régi indulatokat, bárkiből lehetett volna újra ellenség. Még a klingonokból is, ha félreállítják Martok kancellárt (ő valószínűleg sosem menne neki a Föderációnak, pláne Worf nagykövettel az oldalán).

Igaz, így nem szerepelhetett volna Pike, Spock és az eredeti Enterprise, de az ellenmondások sem lettek volna meg (mondjuk az új klingon külső egy 32. században indító szériában is elég komoly fejvakarásra adott volna okot).

 

Bár az is tény, hogy a Star Trek egységessége azért eléggé vitatható, mert a TOS után a filmek dizájnolták át a dolgokat, aztán meg a TNG-DS9-VOY éra, aztán ebbe kicsit belekutyult az ENT (az új andoriai és telarita külső ezekben jelent meg, amiket mondjuk érthetetlen okokból a DIS és a PIC már nem vett át - bár ENT-es andoriait lehetett látni a háttérben). Most meg itt a DIS és a PIC. És gondolom a Strange New World is marad a DIS-érás dizájnnal.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na letudtam a Picardot is, de valahogy annyira nem ragadt magával mint a Discovery, karakterek is olyan érdektelenek voltak nekem. Még úgy sem hogy előtte utána olvastam dolgoknak hogy képbe legyek nagyjából

 

2. évadra azért még maradok

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Picard szerintem kifejezetten akkor üt nagyot, ha ismered a szereplők hátterét, vagyis láttad a TNG-t, a 8. és a 10. filmet (na meg a 11-et) és a Voyagert. Ez a széria ezek közvetlen folytatása, és ezek nélkül megnézni bár érthető lehet és hatása is lehet, olyan, mintha a Skywalker Sagát az ep7-tel kezdenéd. Máshogy csapódnak le a dolgok, nem szól akkorát. Nekem, aki a '90-es évek óta vagyok rajongó és láttam minden sorozatot és filmet, még úgy is nagy élmény volt viszontlátni Picard-t, Rikert, Diannát, Hetest és Datát, hogy Annicát leszámítva egyik sem tartozik a kedvenceim közé.

Spoiler

Vagy hát Icheb halála is eléggé megütött. Itt ez a karakter, akit a saját szülei használtak fegyverként a borg ellen, és a USS Voyageren talált valódi, szerető családot. A VOY befejezése óta érdekelt, hogy vele mi lett, milyen karriert futott be a Csillagflottánál. Hát na... Az élveboncolásnál pozitívabb életet képzeltem el neki. :( Hugh legalább méltó halált halt.

A DIS-nek nagy előnye, hogy nem kötődik igazán semmihez, se sztori, se karakterek, se vizualitás szempontjából. Persze feltűnik benne Spock, Pike és Number One, de mivel az egész széria a TOS előtt játszódik (a The Cage-t leszámítva, de az meg nem nagy dolog, a lényeget bravúrosan kapcsolták be a sztoriba), így a nézőnek sem kell tisztában lennie az előzményekkel (még az ENT-tel sem, hiszen a két széria között in-universe 100 év van). A franchise újoncainak így az erőteljesebb széria lehet, mint a Picard, ami minden ízében kapaszkodik az elődökbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is inkább ilyen fanservice-nek tűnt a sorozat, az általad felsoroltakból sajnos semelyiket sem láttam :( Még annyira nem volt idő igazán belevetni magam hogy végignézzem a többi sorozatot meg a filmeket, maradt az utána olvasás :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez a kép nem feltétlen autentikus. Az Enterprise J sosem kapott hivatalos méretet, a Kelvin-idővonalon lévő Enterprise meg évről évre összement, ma már nem sokkal nagyobb, mint a prime párja a TOS-ból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Dzséjt said:

Azért ez a kép nem feltétlen autentikus. Az Enterprise J sosem kapott hivatalos méretet, a Kelvin-idővonalon lévő Enterprise meg évről évre összement, ma már nem sokkal nagyobb, mint a prime párja a TOS-ból.

Persze, csak a vicc kedvéért raktam be. Nem is hiszem hogy a J valamikor is kapni fog hivatalos méretet, meg sztorit, ha csak a Discovery-ben nem fognak foglalkozni vele. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Dzséjt said:

Egyelőre én annak is örülnék, ha az Enterprise E sorsát tisztáznák. Az mégis csak egy fő Enterprise volt, nem olyan mellék, mint a B vagy a J.

Picardaban esélyes hogy lesz róla szó. Utoljára a Nemezisben szerepelt ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Iqvi írta:

Picardaban esélyes hogy lesz róla szó. Utoljára a Nemezisben szerepelt ugye?

Jaja, ott volt utoljára. Sajnos a PIC 1. évadában egy maketten kívül nem sokat foglalkoztak az E-vel, ellenben a D-t gyönyörűen ábrázolták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.