Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Újabb Picard forgatási kép. Ez valószínűleg ugyanaz a helyszín ahol az első képet is lőtték. Voltak már ilyen zászlók korábban az ST-ben? 

 

https://www.instagram.com/p/CN8bzJ8F0c4/?utm_source=ig_web_copy_link

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A színséma a harmadik világháború időszakára emlékeztet, a TOS-ban Green ezredesnek hasonló jelvénye volt. Q pedig a harmadik világháború időszakába repítette el az Enterprise D törzskarát bírósági tárgyalásra. Mivel ez (harmadik világháborúbeli közegben folyó tárgyalás) visszatérő motívuma volt a TNG-nek (az elős és az utolsó részben is megjelent, mintegy keretbe zárva a sorozatot), nem lenne meglepő, ha Q visszatérésével és a trailerben belengetett "véget nem érő tárgyalással" újra visszatérnénk ebbe a közegbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 héttel később...

A 18-as karikát ki kell tenni amúgy a topikra? Transgender és meleg szereplő is van a Discovery-ben, és a Picard utolsó snittje alapján abban is van homoszexuális.

(Bocs, de ez kikivánkozott belőlem, olyan emberből, aki már akkor Star Treket nézett, amikor a pöcse még nem is pelyhesedett.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Iqvi már megosztotta fentebb, de én is bedobom, mert nekem az Instagramos cucc néma leventét játszott (nem tudtam leállítani a némítást):

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 6/17/2021 at 1:04 PM , Dzséjt said:

A 18-as karikát ki kell tenni amúgy a topikra? Transgender és meleg szereplő is van a Discovery-ben, és a Picard utolsó snittje alapján abban is van homoszexuális.

(Bocs, de ez kikivánkozott belőlem, olyan emberből, aki már akkor Star Treket nézett, amikor a pöcse még nem is pelyhesedett.)

Excellen question Jean-Dzséjt.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
On 2/16/2021 at 3:45 PM , Dzséjt said:

The Trouble with Edward meg... Nos... Az valami nagyon más, mint amit a Star Trektől valaha is láttunk. Nagyon-nagyon más... Tribblikkel. Azt azért érdemes megnézni, mert... Más... :D

Megnéztem de, de nem tudom mit láttam.:DOlyan volt mint egy tribblikkel kiparodizált űrhorror paródia paródiája egy őrült tudóssal. És tribbli zabpehellyel.:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Iqvi írta:

Megnéztem de, de nem tudom mit láttam.:DOlyan volt mint egy tribblikkel kiparodizált űrhorror paródia paródiája egy őrült tudóssal. És tribbli zabpehellyel.:lol:

Magyarra lefordítva egy rakás sz*r volt? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A triblis rész a TOS legjobbja, ezt merem állítani (másik kedvencem volt, mikor Kirkék visszamennek az időben a II. vh előtti Földre)

 

Egyébként, lehet hogy már időszerű frissíteni a topik szavazását az új sorozatokkal, nem? A DIS már jó pár éve megy és azóta van PIC is, de majd lesz SNW is hamarosan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Egyébként, lehet hogy már időszerű frissíteni a topik szavazását az új sorozatokkal, nem? A DIS már jó pár éve megy és azóta van PIC is, de majd lesz SNW is hamarosan.

Erről már volt szó korábban, új sorozat akkor kerül be a listába, ha véget ér. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Hoppá! Annie Wersching fogja játszaniPicard 2. évadában a borg királynőt. Ezzel ő lesz a harmadik színésznő, aki megformálja a karaktert Alice Krige (ST8, VOY) és Susanna Thompson (VOY) után. Ám az utóbbi kettő ugyanazt a királynőt játszotta, viszont a Voyager végé után szerintem lehetséges, hogy Wersching egy teljesen új borg királynőt fog játszani.

Spoiler

Ugye az utolsó részben, az Endgame-ben a jövőből jött Janeway elszabadított egy vírust, ami eléggé lenullázta a borgot és a királynő is eléggé megbomlott. A Picard első évadában meg láttuk, hogy Hetes is királynővé vált, ha csak időlegesen is és csak egy kockára behatárolva (lehet, pont emiatt kerül képbe újra a borg?).

Bár az tény, hogy az eredeti királynő is legalább kétszer elpusztult már, egyszer a Wolf 359-es csata után, egyszer az Enterprise E fedélzetén. Szóval akár ezúttal is lehet ugyanaz a királynő.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

El lehetne mesélni hogy hogyan vette át az uralmat például.

Kizárásos alapon úgy, hogy élete egy pontján asszimilálta a borg. :P Náluk ezen nincs mit sokat mesélni, ott nem megy a trónok harca. Asszimilálnak, és a kollektíva eldönti, mi lesz a funkciód, aztán eme funkciónak megfelelően alakítják át a testedet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Dzséjt said:

Kizárásos alapon úgy, hogy élete egy pontján asszimilálta a borg. :P Náluk ezen nincs mit sokat mesélni, ott nem megy a trónok harca. Asszimilálnak, és a kollektíva eldönti, mi lesz a funkciód, aztán eme funkciónak megfelelően alakítják át a testedet.

Oké na.:lol: Mondjuk nekem az eredeit királynő valaki olyannak tűnt aki a kezdetek óta létezik és részt vett a Borg megalkotásában. Mert a Nemezisben mondja Data-nak, hogy a faja egykor hasonlatos volt de továbbfejlődtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Iqvi írta:

Oké na.:lol: Mondjuk nekem az eredeit királynő valaki olyannak tűnt aki a kezdetek óta létezik és részt vett a Borg megalkotásában. Mert a Nemezisben mondja Data-nak, hogy a faja egykor hasonlatos volt de továbbfejlődtek.

A Nemesisben tótziher, hogy nem mond ilyet a borg királynő, mert nem szerepel benne. Fiú, iszól te rendesen? :P :DFirst Contactban szerepelt, és abban mondja ezt.

A királynő viszont biztos nem az eredetii borg fajból van. Önmagát 125-ös fajként azonosította, márpedig a logika szerint az a faj, ami elsőként borggá változott, a 0-ás vagy az 1-es faj lenne. Szóval ő egy olyan faj tagja, amit a borg a 125-ként fedezett fel vagy asszimilált. A királynő az egész borg fajra értette az ST8-ban elhangzottakat, nem a saját fajára. Eleve, borgként úgy gondol magára, mint borg, nem mint egy asszimilált faj önálló efgyede. Ha Hétkilenced, az Unimátrix harmadszintű dolgozója van ott, ő is úgy fogalmazott volna, mintha az emberiségből fejlődött volna ki a borg, pedig tudjuk, hogy a borg már akkor naprendszereket asszimilált, amikor az emberiség még az inkvizícióval volt elfoglalva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lower Decks 2. évad

 

Ugyan egy ideje már tudtam róla, hogy elindult az új szezon, de csak most jutottam odáig, hogy megnézzem az eddig megjelent epizódokat. Négy rész után gyakorlatilag ugyanazt tudom mondani, mint az első évad után, hogy baromi szórakoztató kis sorozat tud ez lenni. Vannak nagyon eltalált poénok, de a legjobb az egészben, azok a kis utalások amelyekkel ez a produkció, amellett, hogy egy pillanatig sincs komolyan véve (ez az egyik legvonzóbb tulajdonsága a szórakoztatási faktort tekintve), egy igazi, őszinte szerelmes levél a Star Trek univerzumnak. Akadtak azért olyan húzások is, amelyek nem sikerültek igazán jól, de ezekről bővebben inkább spoiler mögött:

Spoiler

Ami nem annyira tetszett, az az előző évad végén bedobott cliffhanger feloldása volt. Nagyon izgatott voltam azzal kapcsolatban, hogy Boimler hogyan állja majd meg a helyét a Titan fedélzetén, ráadásul együtt láthattuk volna akciózni Rikerrel és egy teljesen úgy helyzetbe keveredve lehetett volna továbbvinni a karakterét. Na ebből nem sokat láttunk, amit egyébként részben megértek. Egyrészt nem akarták annyira túlhasználni az egyébként is ismert és jól bejáratott szereplőket, nehogy ellopják a showt a sorozat saját karakterei elől, ráadásul a tematikába sem illett volna annyira, hiszen ez a sori az alsó fedélzeten lévőkről szól, akik nincsenek a rivaldafényben és nem azok a sztárarcok, akiket minden rajongó felismer. Emiatt kapott nyúlfarknyi szerepet a későbbiekben Tom Paris is, bár az már ismét a Cerritos fedélzetén volt egy jól beágyazott történet egyik elemeként. Boimler Titanon való tartózkodását mindenesetre így elég kurtán furcsán sikerült elrendezni. A távozsásával kapcsolatban az legalább egy jópofa gag volt, hogy úgy oldották meg, hogy beleszőtték magát Rikert is a feloldásba.

Az a korábbi részekben azért érződött, hogy valahogy hiányzik Boimler a csapatból, nélküle olyan másnak tűnt a karakterek dinamikája, és ugyan a második epizódra behozták Jet-et Mariner mellé negyediknek - ami megjegyzem szerintem az egész sorozat eddigi legszórakoztatóbb epizódja volt - de amikor a rész végén visszatért Boimler mégis úgy érzetem, hogy most a helyükre kerültek a dolgok. Ezzel együtt Boimler és a Titan kapcsolata számomra kissé csalódás és maradt bennem hiányérzet, hogy azon a vonalon többet is kihozhattak volna. A folytatásban aminek nagyon örültem az harmadik epizódban látott Tendi - Mariner duo volt, akiknek ez volt az első igazi közös kalandjuk így ketten és szerintem nagyon jó párost alkottak. Ami ennél is fontosabb volt, hogy Tendin keresztül bemutatták, hogy ezek között a komolytalan, habkönnyű keretek között, amivel a sorozat operál is lehet karaktereket építeni és a szereplők és kapcsolatok új dimenzióit tárni fel. Ezért kelt bennem hiányérzetet Boimler esete, akit tovább építhettek volna, ezzel szemben karakter szempontból nagyjából oda került vissza ahol az előző évadban volt. 

A legutóbbi rész pedig egészen szürreális volt. Már a rész címében is sikerült megidézni a TOS-t, de ahogy kibontakozott az epizód még sok utalást kaptunk a ST lorera. A szexelő mugatókra mondjuk nem voltam felkészülve, de az egész konfliktus feloldása a ferengikkel volt talán a legjobb, amiben egyszerre jelent meg Lower Decks szürrealizmusa és a ST-re jellemző pozitivista kép. A legszórakoztatóbb elem viszont a mellékszálon Dr T'Ana volt, aki nem először csalt mosolyt az arcomra a kiszámíthatatlan viselkedésével. 
Összességében van ennek a sorozatnak egy olyan kedvesen naív hangulata, a sokszor idétlen poénjaival, hogy most, hogy újra elkezdtem nézni, igazából most jöttem rá, hogy mennyire hiányzott és nagyon örülök annak, hogy ebben a korszakban van egy ilyennek is hely a Star Trek palettán.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.