Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

10 hours ago, RacerX said:

Úgy néz ki, még idén elkezdik a 4. Kelvin film forgatását:

https://variety.com/2022/film/news/star-trek-chris-pine-zachary-quinto-zoe-saldana-1235021307/

Na, remélem moziba is jut. A Kelvin idővonal ugyanis a kedvencem a Trekben a Prime univerzum után.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor ezek szerint bizonytalan, hogy kapni fog-e magyar szinkront a Picard,

Háááát én megkockáztatom, hogy a Picard egyáltalán nem fog már szinkront kapni, ha csak egy magyar csatorna meg nem veszi. A Netflix sem szinkronizálta a DIS-t. Sajnos magyar honban a Trek még mindig nem olyan cím, amiért agyon-vissza törnék magukat csatornák, a streamingen való terjesztés meg sanszos, hogy betesz a tévés terjesztésnek, és ezért nem tudta még a Viasat/TV6 (vagy amelyiken éppen megy a 999. ismétlés) sem megvenni, ami nagyon rá van kattanva a Trekkekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Háááát én megkockáztatom, hogy a Picard egyáltalán nem fog már szinkront kapni, ha csak egy magyar csatorna meg nem veszi. A Netflix sem szinkronizálta a DIS-t. Sajnos magyar honban a Trek még mindig nem olyan cím, amiért agyon-vissza törnék magukat csatornák, a streamingen való terjesztés meg sanszos, hogy betesz a tévés terjesztésnek, és ezért nem tudta még a Viasat/TV6 (vagy amelyiken éppen megy a 999. ismétlés) sem megvenni, ami nagyon rá van kattanva a Trekkekre.

A Viasat csatornáin az utóbbi időben nem láttam Star Trek sorozatot egyáltalán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytattam a Discovery 4.évadát. Eddig a sorozat hozza a szokásos, megszokott minőséget a sorozat, és szépen építi tovább a harmadim évad történetét. A DMA történet elég érdekesen indult, és nagyon sokáig azon a véleményen voltam, hogy ez egy természetes jelenség lett. De elég hamar rámcáfolt a sorozat, és elindult egy még gigantikusabb úton. Ezzel sincsen baj, mert az írás és a sztori érdekes, a karakterek, főleg Michael és Booker drámája, nagyon jó. Viszont egy olyan évadot is megnéznék, remélem az 5. már ilyen lesz, ahol nem a galaxist menti meg a legénység, hanem apró 2-3 részes történetek lesznek, amik jobban elmélyítik a 32.század világát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Viszont egy olyan évadot is megnéznék, remélem az 5. már ilyen lesz, ahol nem a galaxist menti meg a legénység, hanem apró 2-3 részes történetek lesznek, amik jobban elmélyítik a 32.század világát. 

Én ilyenben már nem reménykedem. A 4. évad trailereit látva ezt az elképzelést feladtam. Ezek a készítők úgy tűnik, abban látják csak az érdekes sztorikat, hogy minden évben és minden sorozatban meg kell menteni az egész univerzumot, vagy szerencsés esetben csak a mi galaxisunkat. Jó-jó, de azért kezd unalmas lenni. Ezért sem kapkodok annyira a DIS új évada felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 minutes ago, Dzséjt said:

Én ilyenben már nem reménykedem. A 4. évad trailereit látva ezt az elképzelést feladtam. Ezek a készítők úgy tűnik, abban látják csak az érdekes sztorikat, hogy minden évben és minden sorozatban meg kell menteni az egész univerzumot, vagy szerencsés esetben csak a mi galaxisunkat. Jó-jó, de azért kezd unalmas lenni. Ezért sem kapkodok annyira a DIS új évada felé.

Hát ez mondjuk igaz. Ez amúgy nem volt annyira elcsépelt az első 3 évadban, mert az elsőben nagyon jó volt a Terrán szál, és nekem még a klingon háborús részek is tetszettek. A másodikban nagyon bejött ez a vörös angyal szál, és a kontroll krízis a 31-es szekció. A harmadikat meg nem is ecsetelném. Nekem eddig az a kedvenc. Maga a jövő, és annak a hangulata nagyon bejött. A negyedij évad se rossz, mert még most is érdekes a konfliktus, de ha az 5. is ilyen lesz akkor azt már lehet én is unni fogom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évadban elment... Vagyis inkább tök fölösleges volt egy rész erejéig megemlíteni, hogy a Tüköruniverzumban a kutatások miatt pusztul a miocén hálózat és emiatt elpusztulhat mindkét univerzum. De már ez is mutatta, hogy a készítőknek megvan ez a világvége fétisük. Hiszen ez az egész végül nem vezetett sehová (a Discovery is tovább használta a spórahajtóművet), szimplán csak kellett egy nagyot mondás, mert ugye a klingonok elleni háború és a Tüköruniverzumból való menekülés nem elég epikus szerintük.

A második évad nekem is nagyon tetszett, az teljesen jó volt. Az már viszont nem nagyon, hogy lényegében ugyanerre a koncepcióra lett utána felhúzva a Picard is, minusz az időutazás. Azt most pótolják a második évadban, ahol megint helyre kell tenni a világot. Mondjuk most legalább Q b*zerál bele, aki illik ebbe a témába.

A harmadik évad érdekesen nyitott, de a végén ezt a "hisztis gyerek lenullázta a galaxis űrhajó állományát" részt nem nagyon tudtam bevenni. A negyedik évadról nem nyilatkozom, révén nem láttam, de a trailerek alapján a sokkal érdekesebb "rakjuk össze a Föderációt" felállás helyett úgy tűnt, itt is inkább a világ megváltása a tét.

Igazából a DIS is esik bele abba a hibába, amibe anno a TNG és a TOS filmek. Mindig csak egy hajó van, ami megmentheti a világot. Korábban a USS Enterprise volt, most a USS Discovery, kivétel, amikor ott a USS Enterprise is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, Dzséjt said:

"rakjuk össze a Föderációt" felállás helyett úgy tűnt, itt is inkább a világ megváltása a tét.

Most nem akarok sokat spoilerezni, de az évad úgy lett megírva, hogy a kettőnek köze lesz egymáshoz. 

 

8 minutes ago, Dzséjt said:

Az már viszont nem nagyon, hogy lényegében ugyanerre a koncepcióra lett utána felhúzva a Picard is, minusz az időutazás. Azt most pótolják a második évadban, ahol megint helyre kell tenni a világot. Mondjuk most legalább Q b*zerál bele, aki illik ebbe a témába.

Nekem az is bejött, mondjuk inkább a karakterek, és a világépítés miatt. Plusz mert újra behozták a Borgot is. Amúgy arra kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a második évadban a múlt amibe visszamennek. Plusz a jelenük, amibe Q belekontárkodott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Most nem akarok sokat spoilerezni, de az évad úgy lett megírva, hogy a kettőnek köze lesz egymáshoz.

Ó, na, akkor ez egy plusz érv a DIS mellett, hogy elkezdjem, amint véget ér az évad. :)

 

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nekem az is bejött, mondjuk inkább a karakterek, és a világépítés miatt. Plusz mert újra behozták a Borgot is. Amúgy arra kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a második évadban a múlt amibe visszamennek. Plusz a jelenük, amibe Q belekontárkodott. 

Nekem meg főleg a világépítés miatt, mert hosszúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú idő után ez volt az első Trek, ami a TNG-DS9-VOY érát folytatta. Picard sosem volt a kedvencem, és bár jobban komáltam öregként, még így sem lett a szívem csücske és igazából az új csapatot sem nagyon tudtam megszeretni. A Disco legénységét jobban bírom.

Q-t viszont várom, ő mindig nagy arc. :D 

 

És remélem, hogy Hetes is jobban előtérbe kerül, mert a Voyager legénységéből ő az egyetlen, akit bírtam. De igazából azt csipáznám a legjobban, ha a DS9-ból vennének elő valakit. A VOY-ra és a TNG-re non-stop utalgatnak minden az ebben az érában játszódó új Trekben, szereplők is fel-feltűnnek (a Picardban a címszereplőn kívül Riker, Deanna és Hetes, a Lower Decks-ben Riker, Deanna és Tom Paris, a Prodigy-ben Riker, Deanna Janeway, Chakotay és Dr. Crusher, aztán most jön Q, a Borg királynő és Guinnen, hogy csak az ismertebb szereplőket említsem), de a DS9-ra épp csak néha-néha tesznek utalást. Oké, az LD-ben szerepelt az állomás. Azért tök jó lenne megtudni, mi lett Ezrivel, Bashirrel, Milesszal, Kirával, esetleg magával A Siskóval, vagy Quarkkal és ami a legfontosabb, a sima, egyszerű szabóval. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek: Picard

Jó erősen nyitott a második évad. Volt itt minden, mi Trek rajongó szem s szájnak ingere.

Spoiler

Q, borg, új USS Stargazer, új USS Excelsior, végre vegyes - és felismerhető régi hajókkal teli - csillagflotta, Guinnen (a magyarázat az öregedésére azért kicsit sánta volt), 10 Foward, USS Hikaru Sulu és persze a végére egy nagy WTF moment.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 minutes ago, Dzséjt said:

Star Trek: Picard

Jó erősen nyitott a második évad. Volt itt minden, mi Trek rajongó szem s szájnak ingere.

  Reveal hidden contents

 

Ezt most nem nyitom meg, mert még csak az első rész elejét láttam, de szerintem is ígéretes lesz ez az évad is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem spoilerkedtem nagyon, de azért várd meg a rész végét. És még egy, ezúttal csillaghajós észrevétel (szintén nem nagy spoilerek, de hátha valaki maga akar rájuk ébredni):

Spoiler

Az egész Star Trek franchise-ban most láthattunk először filmeken kívül Sovereign osztályú hajót, ráadásul ez az első eset, hogy ezek egyike sem az Enterprise. Plusz a Lower Deckután végre élőszereplős formában is megjelent a Luna osztály, amibe a USS Titan is tartozott. Ezen kívül négy hajóosztályt a Star Trek Online-ból vettek át.

További érdekesség, hogy minden megnevezett hajó régi Trek-kötődésű. A USS Hikaru Sulu az első USS Enterprise és az Enterprise A kormányosa után lett elnevezve, aki később az eredeti USS Excelsiornak volt a kapitánya, aminek új változatát most Raffi a parancsnoka (vagy első tisztje?). Itt jegyezném meg, hogy elvileg ez sorban már a harmadik USS Excelsior. Az NCC-2000-es (Star Trek 3, 5, 6 és Voyager) mellett egyszer emlegettek a TNG-ben egy NCC-21445 számú Excelsiort is. Persze az is lehet, hogy a TNG-ben szereplő és ez az Excelsior ugyanaz.

Ezek mellett említették még a USS Grissomot, amiből szintén három volt eddig. Az elsőt a Star Trek 3-ban szétlőtték a klingonok. A másodikat a TNG-ben és a DS9-ban is említették, utóbbiban az is kiderült, hogy elpusztult a Domínium elleni háborúban. Szóval ez esetben biztos, hogy ez a harmadik USS Grissom.

A USS Stargazert meg nem kell ecsetelni, az epizód is rávilágít arra, hogy ennek elődje volt Picard első hajója, azzal hajtotta végre a híres Picard-manővert. Természetesen a hajó szerepelt a TNG-ben. Jelenleg múzeumban van.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, én is megnéztem az új részt, és nagyon tetszik, érdekes az az irány ami felé a sztorit viszik. 

Spoiler

Meglepett a Borg visazatérése, és az új királynő. Na meg a hajó dizájnis. Jó gyorsan elkezdte asszimilálni a Föderáció armadáját. Gondolom emiatt került Picard abba az alternatív valóságba, ahol méginkább bezárkózott a Föderáció. Látványügyileg is zseniális volt az új rész, a Stargazer nagyon jól néz ki. Voltak az epizódnak kissé lassabb részei is, mint Agnes és Sochi első feltűnése, de a vége kárpótol. Kiváncsi vagyok a folytatásra. Ami nagyon tetszett, az az, hogy Hetes megkapta Rios hajóját, és kb csak Rios hologrammokból álla a legénység. :D Na meg Rios kapitány is nagyon menő stílusban irányította a Stargazert. Plusz jó látni, hogy Picardot mennyire tisztelik itt, nem úgy mint az első évadban. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Q, Guinnen és a borg amúgy összetartozó hármas. Gunnen és Q régről ismerik egymást, és Q fél a nőtől. Guinnen népét, az el'aurianokat a borg asszimilálta anno a Delta Kvadránsban, és Q volt az, aki bemutatta a Föderációt a borgnak. Mindezen túl, az alternatív idővonalba juttatás sem idegen Q bátyánktól, kétszer is prezentált már ilyet Picarddal és legénységével az említett tárgyalás során (a TNG első és utolsó részében).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago, Dzséjt said:
  Hide contents

Q, Guinnen és a borg amúgy összetartozó hármas. Gunnen és Q régről ismerik egymást, és Q fél a nőtől. Guinnen népét, az el'aurianokat a borg asszimilálta anno a Delta Kvadránsban, és Q volt az, aki bemutatta a Föderációt a borgnak. Mindezen túl, az alternatív idővonalba juttatás sem idegen Q bátyánktól, kétszer is prezentált már ilyet Picarddal és legénységével az említett tárgyalás során (a TNG első és utolsó részében).

 

Spoiler

Azt eddig is tudtam, hogy Guinan népe asszimilálva lett, és hogy Q mutatta be a Föderációnak a Borgot. Ezeket a TNG részeket láttam a Viasat 6-on azt hiszem, de az valamennyire új, hogy Q fél Guinantől. Ez ki van fejtve valahol jobban is vagy csak el lett hintve? Én tippre amúgy azt gondolom, hogy az az alternatív idővonap ahova most Picard került, az eredménye lehet a Borg támadásának, és egy olyan Föderációt mutat be, ami a Borggal való hadakozás miatt sokkal kisebb és bezárkózottabb lett. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Guinan és Q közötti konfliktus sosem került bővebben kifejtésre, de tekintve, hogy Q sosem alkalmazta ellene az erejét, és amint meglátta, követelte Picard-tól, hogy hajítsa ki a hajóról, azt feltételezi, hogy Q tart Guinantől, aki valamilyen módon képes védekezni ellene. És, amikor Q ember lett, akkor is elég látványosan igyekezett tartani a távolságot Guinantől.

Spoiler

Én nem tennék nagy tétet arra, hogy a borgnak bármi köze is van ehhez az alternatív valósághoz. A trailerekből már tudjuk, hogy a megoldás a 2000-es évek elején, a harmadik világháború előtt van, hőseink oda utaznak vissza. A borg és az emberek közötti legkorábbi kapcsolat még időutazással együtt is 2063-ra, a harmadik világháború utánra tehető. Egyelőre elég nehéz elképzelni, hogy a 2000-es évek elején, több mint 150 évvel a Föderáció megszületése előtt csinált valamit a borg, amitől az emberiség átkapcsolt tüköruniverzum-módba.

Ellenben az, hogy Q áthajítja a játékszereit alternatív valóságba, nagyon is jellemző rá, így sokkal valószínűbb, hogy Q áll az események hátterében. Fog egy konfliktust és kifordítja, hogy ezzel tegye próbára az emberiséget, amit valamiért mindig Picard-on keresztül próbál felmérni. Szintén fontos elem, hogy Q sokszor használta a harmadik világháborút, mint díszletelem, hőseink meg minő véletlen, a háború előtti időbe ugrik át. Azt meg már korábban itt is írtam, hogy a díszletek között olyan frakció zászlóját látni, amik a harmadik világháború idején ténykedtek. Ezekből kiindulva valószínűbb, hogy Q kreált egy olyan alternatív valóságot, amiben a 21 század elején az egyik erőszakos frakció jobban megerősödött, mint eredetileg, és ezek végül megnyerték a harmadik világháborút. Ha a Star Trek múltjából szeretnének merítkezni, akkor ez Phillip Green ezredes frakciója lesz, akiről már a TOS-ban és az ENT-ben is hallottunk, és bizony erőteljes másságellenes nézetei voltak, plusz ökoterrorista is volt (37 millió embert ölt meg a harmadik világháborúban, majd több százezret utána). A 2100-as években az idegengyűlölő és a Földet az idegenektől elszeparálni kívánó John Frederick Paxton afféle példaképet látott benne. Ha egy ilyen ember vagy pont Green került vezetői pozícióba a harmadik világháború után, az eredményezheti egy tüköruniverzumhoz hasonló világ megszületését. Q pedig ezt szó szerint el tudja intézni egy csettintéssel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 minutes ago, Dzséjt said:

A Guinan és Q közötti konfliktus sosem került bővebben kifejtésre, de tekintve, hogy Q sosem alkalmazta ellene az erejét, és amint meglátta, követelte Picard-tól, hogy hajítsa ki a hajóról, azt feltételezi, hogy Q tart Guinantől, aki valamilyen módon képes védekezni ellene. És, amikor Q ember lett, akkor is elég látványosan igyekezett tartani a távolságot Guinantől.

  Hide contents

Én nem tennék nagy tétet arra, hogy a borgnak bármi köze is van ehhez az alternatív valósághoz. A trailerekből már tudjuk, hogy a megoldás a 2000-es évek elején, a harmadik világháború előtt van, hőseink oda utaznak vissza. A borg és az emberek közötti legkorábbi kapcsolat még időutazással együtt is 2063-ra, a harmadik világháború utánra tehető. Egyelőre elég nehéz elképzelni, hogy a 2000-es évek elején, több mint 150 évvel a Föderáció megszületése előtt csinált valamit a borg, amitől az emberiség átkapcsolt tüköruniverzum-módba.

Ellenben az, hogy Q áthajítja a játékszereit alternatív valóságba, nagyon is jellemző rá, így sokkal valószínűbb, hogy Q áll az események hátterében. Fog egy konfliktust és kifordítja, hogy ezzel tegye próbára az emberiséget, amit valamiért mindig Picard-on keresztül próbál felmérni. Szintén fontos elem, hogy Q sokszor használta a harmadik világháborút, mint díszletelem, hőseink meg minő véletlen, a háború előtti időbe ugrik át. Azt meg már korábban itt is írtam, hogy a díszletek között olyan frakció zászlóját látni, amik a harmadik világháború idején ténykedtek. Ezekből kiindulva valószínűbb, hogy Q kreált egy olyan alternatív valóságot, amiben a 21 század elején az egyik erőszakos frakció jobban megerősödött, mint eredetileg, és ezek végül megnyerték a harmadik világháborút. Ha a Star Trek múltjából szeretnének merítkezni, akkor ez Phillip Green ezredes frakciója lesz, akiről már a TOS-ban és az ENT-ben is hallottunk, és bizony erőteljes másságellenes nézetei voltak, plusz ökoterrorista is volt (37 millió embert ölt meg a harmadik világháborúban, majd több százezret utána). A 2100-as években az idegengyűlölő és a Földet az idegenektől elszeparálni kívánó John Frederick Paxton afféle példaképet látott benne. Ha egy ilyen ember vagy pont Green került vezetői pozícióba a harmadik világháború után, az eredményezheti egy tüköruniverzumhoz hasonló világ megszületését. Q pedig ezt szó szerint el tudja intézni egy csettintéssel.

 

Köszi, az adott TNG részeket nem láttam, ez érdekes adalék. 

Spoiler

Na de akkor miért hozhatták vissza a Borgot a képbe, ha az alternatív valóság a harmadik világháborúból indul ki? Mert azért ez a két dolog elég fontos, valami közük csak lesz egymáshoz. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

A borg lehet ennek az egésznek egy mellékszereplője. Q-ra az a jellemző, hogy akkor avatkozik be, amikor Picardék szembetalálkoznak egy nagy eseménnyel és azt fordítja ki. Amikor azt akarta bebizonyítani, hogy az emberiség pusztító faj és be kell őket zárni a bolygójukra, akkor az Enterprise épp egy hatalmas űréletformával futott össze. A borggal azért hozta őket össze, mert akkor meg azt akarta bebizonyítani, hogy nem az emberek a legfaszább faszagyerekek a csillagközi szemétdombon. Később egy tér-idő anomáliát használt fel. Ezek egyikét sem ő kreálta, ő csak elkezdett játszadozni velük.

A borgot ezúttal sem valószínű, hogy Q hozta ide, az meg természetesen még előttem sem ismert, hogy végül hogyan fogja felhasználni őket. A trailer alapján a borg királynő is tisztában lesz azzal, hogy más idősíkon vannak. És mivel a borg és a Picard/Hetes kettős között komoly ellentét feszül, ami már most, az első részben megmutatkozott, szerintem ezúttal is az emberiség pusztító hajlamára megy rá. Teszem azt a kezükbe adja a borg végleges kiirtásának kulcsát, hogy ezzel bizonyítsa, az emberiség még a saját jövőjét is hajlandó feláldozni, hogy elpusztítsa legnagyobb ellenségét. Q-tól ilyenekre lehet számítani.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez a Picard szépen kiegészíti az univerzumot. Ezzel kapcsolatban mindenképpen jobb, mint a DIS, ami inkább újraértelmezte, legalábbis látványilag, amíg a múltban volt. De a PIC-ben már végre olyan hajókat látni, amik régen is voltak, és ugyanúgy is néznek ki, mint régen. De emellett néhány érdekességet is kaptunk már letűnt hajókról.

Spoiler

Úgy néz ki, jelenleg minimum 8 Sovereign van szolgálatban, ugyanis ennyi látható a 2x01-ben. Ezek egyike sem az Enterprise valószínűleg, mert azt Picard vagy valaki minimum említette volna.

Az akadémián a háttérben látható táblák bár a részben annyira nem olvashatóak, ezek részletesen kidolgozottak, és már el is árultak róluk egyet s mást.

- Az eredeti USS Excelsiort 2320-ban nyugdíjazták. Vagyis 35 évig szolgált.

- A USS Enterprise D tányéregységét végül elszállították a Veridian III-ról és kiállították a Csillagflotta múzeumában.

- A USS Voyagert is nyugdíjazták 2378-ban, nem sokkal azután, hogy hazaért a Delta Kvadránsból. Mindössze 7 évig volt szolgálatban

- 2288 és 2305 között szolgált a flottában egy USS Leondegrance nevű csillaghajó, aminek 2297 és 2333 között nem más volt a kapitánya, mint Nyota Uhura.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Dzséjt said:

Nem csak Obi-Wan Kenobit láthattuk ma viszont.

Gondolom a Paramountnál nem tudták, hogy mikor jön a Kenobi trailer, ezért estek egy napra. Én a szakállas Pikera is azt hittem hogy Obi.:D De megnézve az előzetest ez is ígéretesnek tűnik. El leszünk kényeztetve Trek fronton is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Iqvi írta:

El leszünk kényeztetve Trek fronton is. 

Visszatértek a '90-es évek végi, 2000-es évek elejei idők. :) Majdnem húsz év kellett hozzá, de csak felépült a franchise. És még jön decemberben a Lower Decks és a Prodigy 3. szakasza is, plusz elvileg még fejlesztés alatt áll a Section 31 is, Michelle Yeoh főszereplésével. Bár azután, ahogy Georgiou sorsát elrendezték, nem tudom, hogy ebből valaha is lesz valami. Főleg, hogy már több mint egy éve nem is mondtak róla semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tovább néztem amúgy a Discovery és a Picard epizódjait, és mindkettő nagyon tetszett. 

 

Discovery 

Spoiler

Végre megismertük a 10-C fajt, és azt kell mondjam, hogy nagyon egyedire és kreatívra sikeredtek. A delegátusok közötti konfliktus is érdekesre sikerült, pláne Ndoye miatt. De nagyon terszett az is, amikor a kommunikáció módját fejtették meg. Különösen tetszett a japán doktor karaktere. De Jett Reno is ott van a szeren, minden pillanata arany. Kár hogy Tarka miatt minden elcsesződött.:( De a folytatás az érdekes lesz ez egyértelmű. 

 

Picard 

Spoiler

Végre megismertük ezt az új ,,valóságot" ami igszából a Prime Univerzum, csak Q megváltoztatta a múltat. Eléggé tükör univerzumra sikerült. A karakterek reakciói, pláne Picarddé és Hetesé. De Juratié is emlékezetes lett, pláne a holografikus spot miatt. Kiváncsi vagyok hogy lesz-e kapcsolat a Stargezerben behozott Borg szál, és eme szál között, mert itt is feltűnt a Borg. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 3/9/2022 at 11:30 PM , Dzséjt said:

Nem csak Obi-Wan Kenobit láthattuk ma viszont.

 

Amúgy, most megnéztem újra a trailert. Szerintem nagyon jól összerakták a látványt. Remélem ennek a sorozatnak a képében kapunk egy újfajta TOS-t, csak felturbózva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 03. 12. - 22:07, Iqvi írta:

Discovery 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ma délután letudtam a múlt heti részt. Nagyon klasszra hozták össze.

Ez a szezon is nagyon bejövős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 3/22/2022 at 9:18 PM , Darth Revan9 said:

Most olvastam egy Star Trek regény-trilógiáról, mely a korábbi Nemezis után játszódó regények eseményeit lezárta és egy idővonal megsemmisülés után bekötötte az egészet a Picard elé.

Ismerősneo hangzik, és érdekesnek is. Lehet már hallottam róla. Kár amúgy, hogy Star Trek regények annyira nem jelentek meg itthon. Én most olvasom a Világok Határánt, egy Enterprise regény, és nekem nagyon tetszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.