Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Olyannyira, hogy lehetetlen felmérni, melyik népszerűbb, az ST vagy az SW.

A Star Wars például a mozikban egyértelműen legalább egy nagyságrenddel népszerűbb, mint a Star Trek. A bukásként elkönyvelt Solo például több pénzt termelt mint az új ST trilógia első és harmadik része, alapvetően pedig az SW filmek olyan bevételi szinten mozognak amiről az ST nem is álmodhat. 

Az első 1977-es Star Wars mozi az inflációt is figyelembe véve minden idők második legsikeresebb filmje az Elfújta a szél után. Az 2015-ös ep.7 ugyanezen a listán a 11-dik. A top 20-ban összesen öt SW film van. A Trek filmek közül viszont egy se szerepel a top 200-as listában. Egyértelműen ég és föld a két franchise ha mozi sikerekről van szó.

 

Az hogy sokféle ST merchandising kapható az sem teszi egyértelmüvé hogy a forgalmuk is hasonló szinten mozog. Amikor a merchandising bevételeket kell értékelni az SW neve rendre felbukkan a legjobban teljesitők között, legyen az egy Hasbro éves jelentés vagy maga a Licensing Industry Merchandisers évértékelése. Ebben a kontextusban az ST-t még sose hallottam. Nyilván szépen teljesít, de miből gondolod hogy SW szinten megy?

 

Az hogy az ST-nek nagy hatása van azt természetesen botorság lenne elvitatni és bár én csak ismerkedem a franchise-al, de a filmek túlnyomó részét és a klasszik sorozatot nagyon szeretem. Ám egy franchise-nak lehet óriási popkultúrális hatása és lehet szuper, de ez nem feltétlenül jelenti, hogy az ismertsége/népszerűsége SW szinten mozog. Viszont nyilván egy franchise megitélésénél nem az kéne legyen a meghatározó hogy mennyi dollárt termel. Gondolom egyikünk se azért szereti a Star Wars mert milliárdokat termelt, hanem mert érdekel minket a világ és akkoris érdekelne, ha mondjuk hirtelen mindenki más hátat forditana neki.

 

Ami a mostani sorozatokat illeti, egyébként itt eltudom képzelni, hogy mivel az ST-nek ez a hazai pálya ezért itt nincsenek akkora különbségek. Egyelőre nyilván bekavar hogy a Disney+ világszinten sokkal jobban elérhető mint a Paramount+, viszont ha csak az amerikai nézettségi adatokat nézzük, akkor ebben a témában találtam pár érdekes grafikont.

Azon a héten amikor a Picard második évadának az első része debütált Amerikának a kifejezetten digitális csatornára gyártott tartalmak között a Picard volt a második legnépszerűbb széria (az új Picard egész pontosan március harmadikán debütált de azon a héten még nem volt benne a top 10-ben). Ami gyönyörű teljesítmény. És az első? A Mandalori, amelynek 2020 vége óta nem volt új epizódja.

SJ0zrS7.png

A június 3-ával záródó héten igy nézett ki a lista. A top 10-ben négy Star Wars sorozat szerepel, ami azért nem semmi. Pláne hogy a Clone Wars sem egy idei darab. De még a Book of Boba Fett is betudott jutni úgy a top 10-be, hogy februárban már véget ért a széria.

fgMbBbP.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Bomarr írta:

Viszont nyilván egy franchise megitélésénél nem az kéne legyen a meghatározó hogy mennyi dollárt termel.

Ennyi, nem dollárban, nem agyonmanipulálható youtube megtekintésekben, hanem emberekben, rájuk mért hatásukban - nyilván ezt nem lehet számosítani, de ha benne vagy a témában, akkor ráébredsz, mert látod, hogy mennyi embert mozgat meg, mekkora viták tudnak kialakulni, milyen indulatokat tud kelteni, mennyi utalás van rá a popkultúrában.

Meg abban, hogy mindkét franchise képes évtizedeket átvészelni, és újra és újra a köztudatba visszatérni akár több éves kihagyás után is és tartósan, akár évtizeken át is sikert elérni. Erre csak ez a két franchise képes bizonyítottan.

 

Az egyértelmű, hogy az SW anyagilag sokkal-sokkal sikeresebb. Egyszerűen azért, mert Lucas már eleve így állt hozzá, hogy ebből nem csak a moziban, de azon túl is pénzt akar csinálni, és ezt a jó szokását a Disney sem vetette el. Ellenben sajnos a Paramount csak 2009 óta fektet nagy hangsúlyt arra, hogy a mozivásznon és a tévéképernyőn túl is kiaknázza a Treket - sajnos az előtt, de még az után is a stúdió vezetősége utálta a Treket, és csak hanyagolta. Nem anyagi okokból, hanem mert konkrétan nyűgnek érezték a rajongókat, meg a körülötte lévő felhajtást. Szerintem már ez beszédes, hogy a Trek úgy tud hatalmas népszerűségnek örvendeni, hogy konkrétan a tulajdonosai próbálják kivágni alatta a fát. Pedig, ha annyi energiát fektetnének belé, mint Lucas vagy a Disney az SW-be, akkor a Trek még ennél is nagyobb teret kaphatna.

Erre most vannak próbálkozások, amióta Alex Kurtzman megszerezte magának a stafétabotot. De ő még csak öt éve kormányozza ezt a ladikot, és ráadásul a tulajdonos továbbra sem bánik jól az IP-vel. Eleve jogi problémákat okozott, hogy korábban olyan szerződéseket kötött a Para, amelyek értelmében a régi sorozatok más birtokában voltak, emiatt az azokban szereplő dolgokat az új sorozatokhoz nem lehetet használni. A DIS nem csak a reboot miatt újult meg annyira látványtanilag, hanem mert bizonyos jogokat a DIS-t gyártó cég nem használhatott fel (hasonló a helyzet, mint a Pókemberrel, amit csak a Sony-val közösen gyárthat a Disney - csak a Trek esetében nem született megegyezés, ki kellett várni, amíg a jogok visszaszáltak a Paramountra, ami nemrég történt meg és zutty, máris megjelentek a régi hajók a Picard második évadában).

Aztán jött ez a zseniális döntés, hogy a DIS új évadának premierje előtt egy nappal levették a sorozatot a Netflixről figyemeztetés nélkül - ráadásul egy héttel azelőtt a Trek Conon még hirdették is a sorozatot, hogy premier a Netflixen -, ezzel egész Európa elől elvágták az új DIS szezont. Pedig a Trek Európában a legnépszerűbb. És nem adja ki tévés jogokban, csak streamingen futhat. Ilyen üzleti döntések mellett nehéz anyagilag sikeresnek lenni. De szerintem még az SW-nek sem menne egyszerűen ilyen körülmények között.

De a Treknek még így, árral szemben úszva is megy, és bár anyagilag valószínűleg sosem lesz olyan sikeres, de igenis ez az egy olyan franchise, ami összemérhető a Star Warsszal népszerűségben. Ez az egy, ami ahhoz hasonlóan tömegeket tud megmozgatni, ami 40+ éve bővíti rajongótáborát nagy léptékkel, amire megszámlálhatatlanul sok mű utalgat, ami elérte, hogy az első űrsiklót a sorozat hajójáról nevezzék el, ami padlót fogott és felállva újra képes volt feltörni. Ráadásul úgy, hogy egy nagy stúdió birtokában van, ami nem gondozza rendesen, az eredeti alkotója meg már nagyon-nagyon régen meghalt. Utódjai, Rick Bergman és Brannon Braga meg sajnos na... elk*rvultak Roddenberry halála után. Kis híján ki is nyírták a szériát - igen, sajnos a Voyager, majd az Enterprise minőségbeli romlása (a Nemesis fiaskóról nem is beszélve) miatt sokat vesztett a franchise a népszerűségéből, akkor nagyon sokan elfordultak tőle, ezt aláírom én is. Igazából Abrams és Kurtzman ezekből a romokból építi most újra a Treket. De a tény, hogy ezekből a romokból újra tudták építeni és újra köztudatba hozni, az is jelzi, hogy mennyire népszerű a Trek. Egy ilyen fiaskó után szerintem csak az SW tudna még felépülni, más nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ennyi, nem dollárban, nem agyonmanipulálható youtube megtekintésekben

Ó ne már Dzséjt. :) 32 milliós megtekintés vs mennyi 1 milliós megtekintés a Star Trek főtémán? Biztos agyonmanipulált számokról beszélünk. :D 

 

Nem értem, miért szívod ezt ennyire mellre, hiszen nem a Star Trek franchise-t minősítem, nem is a minőségét, mégcsak nem is a zene minőségét, mert hogy az is nagyon tetszett amúgy a rebootolt szériában, csupán annyit mondok, hogy az SW zenék sokkal inkább részesei lettek a pop-kultúrának, mint a Trek zenék. Nem hinném, hogyha a szívedre teszed a kezed, akkor ezt nem látod be te is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Donát írta:

Nem hinném, hogyha a szívedre teszed a kezed, akkor ezt nem látod be te is.

Akkor nagyon rosszúl hiszed, mert őszintén hiszem, hogy a Star Trek minden téren közel olyan populáris ma, mint a Star Wars. Zenék terén is. És egyáltalán nincs köztük "béka s*gge" szintű különbség. Maximum addig vagyok hajlandó elmenni kompromisszumként, hogy a Star Wars valamennyire populárisabb lehet, de akkora különbség nincs és nem is volt, ahogy te állítod. A "béka s*gge" különbség a Star Wars és terszem azt a Stargate között van.

 

16 perccel korábban, Donát írta:

Ó ne már Dzséjt. :) 32 milliós megtekintés vs mennyi 1 milliós megtekintés a Star Trek főtémán? Biztos agyonmanipulált számokról beszélünk. :D 

A manipuláció nem volt szerencsés szóhasználat, de akkor hadd fejtsem ki, mire gondoltam. A Youtube megtekintési mérőjét ezer és egy dolog befolyásolja. Hogy mennyire népszerű a feltöltő, hány és milyen helyeken osztották meg a videót, hogy hányan kattintottak rá úgy, hogy manuálisan vagy automatikusan elidnult a videó és futott legalább 30 másodpercig (tovább nem kell, ennyitől a Youtube megtekintetnek könyveli el a videót), hogy milyen helyet foglal el a Youtube saját listáján a feltöltő és a videó maga, hogy mennyi ideje van fent, stb.

És tekintve, hogy ez a feltöltő 10 év alatt mindössze két videót töltött fel, azt is 9 éve, vagyis nem egy aktív youtuber, sanszos, hogy a videóját valamikor valaki belinkelték valami olyan helyre, ahonnan hirtelen rászakadtak a megtekintők, ez pedig magasra tolta a Youtube listáján, és innen már egyenes az út a siker felé, hiszen a Youtube ajánlója és keresője is előre tolja a hasonló videókkal szemben. Ez akaratlanul is megtörténhetett.

Nagyon nagy eltérések lehetnek két videó nézettsége között a fentiek maitt, így a Youtube megtekintési száma alapján lemérni két mű népszerűségét csak akkor lehet, ha mindkét videót ugyanaz a feltöltő tölti fel, és ugyanolyan látogatottságú helyeken osztják meg, valamint a mérési időintervallum is ugyanakkora.

 

Hogy mennyire eltérőek lehetnek a számok ugyanazon téma belül, íme a példa. Duel of the Fates, 11 év alatt 209 ezer megtekintést kapott:

 

Ugyanez egy másik felhasználótól 13 évvel ezelőtt feltöltve, 8,8 millió megtekintés

 

Pontosan ugyanaz a zene, mégis hatalmas a megtekintésben az eltérés, olyan magas, ami nem írható pusztán a két videó feltöltése közti két év különbség javára. Nagyon sokat számít, hogy a második videó feltöltője jóval több feliratkozóval bír, populárisabb témákban oszt meg videókat, így valószínűleg több megosztást is kap, és így tovább.

Így remélem, már érthetőbb, mit értettem manipuláció alatt, ami valóban nem volt jó szóhasználat. Talán a "túl véletlen" vagy "szerencsefüggő" szó jobban illett volna ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , NorbiLordi said:

 

Én nézem, nekem tetszik az epizódikusság :D 

Nekem is bejön, a mostani epizód nagyon erős volt a Majalissal, és az Első Szolgával. Szegényt nagyon megsajnáltam. Kiváncsi vagyok, hogy lesz-e ennek valamilyen folytatása. De az Enterprise mostani legénysége is szimpatikus. La'ant nagyon bírom, de Hemmer se kispájás. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eme hét elején elkezdtem a Strange New Worlds sorit. Úgy voltam vele hogy ha már a Discovery-s sori miatt megkedveltem valamennyire Pike-ot meg Spock-ot akkor hozzálátok. Öt rész már megvolt. Eddig bejövős. A letudottak közül a negyedik hajszás rész jött be a legjobban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 minutes ago, Rog said:

Eme hét elején elkezdtem a Strange New Worlds sorit. Úgy voltam vele hogy ha már a Discovery-s sori miatt megkedveltem valamennyire Pike-ot meg Spock-ot akkor hozzálátok. Öt rész már megvolt. Eddig bejövős. A letudottak közül a negyedik hajszás rész jött be a legjobban.

Spoiler

A gornos amikor a barna törpében rejtőzködnek Pike-ék?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 06. 11. - 20:52, Iqvi írta:

És amúgy, ti néztek Strange New Worlds-t?:whistle:

 

Igen, sőt most már azt is ki merem jelenteni, hogy a 2017 óta bemutatott ST sorozatok közül nekem ez a kedvencem. Azt meg külön kiemelném, hogy Zachary Quinto után Ethan Peck is egy baromi jó Spockot hoz! Ő volt már a Discoveryben is, de itt jön ki igazán, hogy mennyire jól illeszkedik a szerepbe és még, ha számomra ez a karakter mindörökre össze is nőtt Leonard Nimoy-al, ettől még egyáltalán nincs hiányérzetem, ha Spockot látom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Wilde said:

 

Igen, sőt most már azt is ki merem jelenteni, hogy a 2017 óta bemutatott ST sorozatok közül nekem ez a kedvencem. Azt meg külön kiemelném, hogy Zachary Quinto után Ethan Peck is egy baromi jó Spockot hoz! Ő volt már a Discoveryben is, de itt jön ki igazán, hogy mennyire jól illeszkedik a szerepbe és még, ha számomra ez a karakter mindörökre össze is nőtt Leonard Nimoy-al, ettől még egyáltalán nincs hiányérzetem, ha Spockot látom. 

Igen, nekem is bejön Ethan Spockja. Nekem Quinto-é volt az első Spock, így kicsit furcsa volt más színésszel látni, de bejön Peck játéka. A legutóbbi rész után pedig még érdekesebb lesz a karakter sorsa. Itt most az Aspen-T'pring-Chapel hármasra gondolok.

Spoiler

Mondjuk előbbi karaktere nekem kicsit túl lett hypeolva, nem volt rossz nem azért, de láttam már nála érdekesebb antagonistát is. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Peck Spock-ját valamennyire jobban bírom Quinto-énál.

Amúgy Aspen doki nekem nagyon bejövős. Szerintem nagyon jól sikerült a szerepére kiszemelt Jesse James nővé való átalakítása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 7. részről, az ehetit még nem láttam:

 

Spoiler

Volt benne egy kis visszakacsintás a TOS-re. Az eredeti sorozatban Chapel nővér szerelmes volt Spockba, bár ő nem igazán viszonozta a vonzalmat. Aztán az egyik epizódban (3x10) viszont meg kellett csókolnia Spockot kényszerűségből, bár teljesen más körülmények között, mint itt... az az epizód egyébként nem emiatt a csók miatt volt emlékezetes, hanem mert Kirk és Uhura között itt esett meg az amerikai TV történelem első interracial csókja, ami a 60-as években nagy dolognak számított, amúgy fun fact, hogy ez egyike volt azon részeknek a TOS-ből, amit nem adott le a BBC, mert túl erőszakosnak találta (nem a csókokat, hanem az epizódban megjelenő erőszakos cselekményeket). 

Ez nem annyira történet, inkább karakter szempontból volt erős rész, hogy Spocknak meg kell találnia önmagát a vulcani és az emberi énje között, két világ gyermekeként egy stabil, önazonos identitás formájában. Már az előző T'Pringes rész is ezt vezette fel (nekem amúgy ez volt a kedvenc epizódom eddig amikor testet cseréltek, ott rengeteg jópofa helyzetkomikumot tudtak kihozni ebből a tranzícióból), hogy ő nem eléggé vulcani és nem tud megfelelni a maga elé támasztott elvárásoknak. Spock az egyik legnépszerűbb karakter a Star Trekben és nagyon becsülöm itt a készítőkben, hogy mernek úgy nyúlni a karakterhez, hogy valami bátrat, innovatívat próbálnak kihozni belőle ezekkel a mélyreható belső problémákkal. Szerintem ebbe az irányba lesz még pár érdekes lépés, amiben szerepet játszhat a rész végén beteaselt testvére is. A vele való szembenézés és konfliktus egy újabb önismereti lépcsőfok is lehet majd Spock számára.

Egyébként az ezt megelőző (6. rész) is kifejezetten meglepő volt, ilyen sötét végkicsengésű epizódra az új ST sorozatok közül már régen nem volt példa, de örülök, hogy ilyen bevállalósak az írók és mernek ilyen irányokba is elmenni. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Wilde said:

Egyébként az ezt megelőző (6. rész) is kifejezetten meglepő volt, ilyen sötét végkicsengésű epizódra az új ST sorozatok közül már régen nem volt példa, de örülök, hogy ilyen bevállalósak az írók és mernek ilyen irányokba is elmenni. 

 

Spoiler

Láttam ezt is szerintem, de a végére nem emlékszem már. Pontosan már nem tudom mi volt benne. El tudod mondani? 

 

21 hours ago, Rog said:

Szerintem nagyon jól sikerült a szerepére kiszemelt Jesse James nővé való átalakítása.

Fun fact, de Jesse a valóságban is transznemű nem csak a sorozatban. Bár kicsit szerintem túl lett hypeolva az, hogy szerepelni fog a sorozatban, de azért Spockkal kapcsolatban még is érdekes interakciói voltak. 

Spoiler


1 hour ago , Wilde said:

Már az előző T'Pringes rész is ezt vezette fel (nekem amúgy ez volt a kedvenc epizódom eddig amikor testet cseréltek, ott rengeteg jópofa helyzetkomikumot tudtak kihozni ebből a tranzícióból)

Ezt én is nagyon szerettem, szinte minden percét imádtam annak a résznek, pláne, hogy T'pring oldotta meg a tárgyalást is, :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Iqvi írta:

 

Fun fact, de Jesse a valóságban is transznemű nem csak a sorozatban. Bár kicsit szerintem túl lett hypeolva az, hogy szerepelni fog a sorozatban, de azért Spockkal kapcsolatban még is érdekes interakciói voltak. 

 

 

Veszélyes világot élünk, én azt hittem, hogy nő. Gondoltam is magamban, hogy milyen szép :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:

Fun fact, de Jesse a valóságban is transznemű

 

Ezt már a rész letudása előtt megtudtam. Az előző kommentem utolsó mondatában emlegetett nővé való átalakítós dolgot a valóságra értettem vagyis hogy pasiból nővé operálták és nem arra hogy a rész miatt egy pasit nővé maszkíroztak vagy nem tudom hogy neked az hogy jött le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Just now, Rog said:

 

Ezt már a rész letudása előtt megtudtam. Az előző kommentem utolsó mondatában emlegetett nővé való átalakítós dolgot a valóságra értettem vagyis hogy pasiból nővé operálták és nem arra hogy a rész miatt egy pasit nővé maszkíroztak vagy nem tudom hogy neked az hogy jött le.

Jaa, én úgy értettem, hogy a rész miatt maszkírozták át. Mea culpa. 

 

8 minutes ago, NorbiLordi said:

 

Veszélyes világot élünk, én azt hittem, hogy nő. Gondoltam is magamban, hogy milyen szép :D 

Nem néz ki rosszul, bár azért meglátszik rajta, hogy tranzícionálva lett nő. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Iqvi írta:

Nem néz ki rosszul, bár azért meglátszik rajta, hogy tranzícionálva lett nő. 

 

Továbbra is tartom, hogy nagyon is szép :D De ha nem mondjátok nekem fel nem tűnt volna. Hogy így jobban megnézem valóban látszik, de a rész nézése közben valahogy elsiklottam felette. Én erről lemaradtam, hogy non-binary ember is lesz a sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 minutes ago, Rog said:

 

Akkor jó hülyének lettem nézve.

De nem lettél annak nézve, én értettem félre azt amit írtál, szóval a reakcióm inkább engem minősít, nem pedig téged.

 

6 minutes ago, NorbiLordi said:

 

Továbbra is tartom, hogy nagyon is szép :D De ha nem mondjátok nekem fel nem tűnt volna. Hogy így jobban megnézem valóban látszik, de a rész nézése közben valahogy elsiklottam felette. Én erről lemaradtam, hogy non-binary ember is lesz a sorozatban.

Hát nem ő az első, ha jól tudom Ortegas is az. Az ő karakterét is bírom. Nagyon jó szövegei vannak, de a második epizódban amikor mentek ebédelni Pikehpz Uhurával akkor is hatalmas volta  szerelésében. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angelről én sem tudtam először, hogy nem bináris, meg voltam győződve róla, hogy nő, de ezt az egész érzékenyítő tematikát kifejezetten ügyesen szőtték bele a 7. epizód szövetébe... úgy, hogy közben a színész/nő mibenléte fel sem tűnt volna, ha nem hallok róla utólag, úgyhogy egyáltalán nem volt tolakodó, vagy szájbarágós a megvalósítás.

 

Spoiler

Spock kapcsán sikerült ezt az érzékeny témát úgy kibontani, hogy egyszerre két világhoz is kötődik, kétféleképpen is identifikálhatja magát, mégis közben egyiket sem érzi teljesen magáénak. Amíg ezt Spocknál az etnikai, kultúrális hovatartozást illetően kerül előtérbe, addig egy nemi identitását kereső embernél ez egy másik síkon, de úgyanígy előfordulhat. Ezért kapott így egy plusz töltetet, hogy pont Angel mondja neki azt az egyik dialógusukban, hogy talán egyik világhoz sem kell magát besorolnia. Spocknak újra láthattuk az érzékenyebb oldalát, ráadásul egy ilyen aktuális üzenetet is belecsempésztek a sorozatba, de nagyon elegánsan, inkább a felszín alatt, ami lehet sok nézőnek elsőre fel sem tűnik, de így a Pride hónap kapcsán azért egy tudatos kiállás is volt ez így egyben.

 

2022. 06. 24. - 19:40, Iqvi írta:

Láttam ezt is szerintem, de a végére nem emlékszem már. Pontosan már nem tudom mi volt benne. El tudod mondani? 

 

Spoiler

Amire gondoltam az a 6. epizód volt, ahol egy olyan világot ismerhettünk meg, amely egy technikailag nagyon fejlett civilizáció mégis egyben egy objektíven mérhetetlen, megmagyarázhatatlan, barbár mechanizmus az ami a legalapvetőbben meghatározza a fennmaradását (hogy fel kell áldozni egy kiválasztott gyereket). Már önmagában itt volt ez az ellentmondás, emellé még volt egy kis nyomozás, hogy mi is történt pontosan annál a bizonyos támadásnál a rész elején, végig érezni lehetett az epizód során, hogy valami nem stimmel, valaki nem mond igazat. Aztán a végén mikor kiderül a dolog, akkor azt hinné az ember, hogy majd jönnek a hős csillagflottások és minden elrendeződik, de végül Pike számára egy kudarccal zárul ez a kaland, mert nem tudta megmenteni a kissrácot. (Az meg, hogy előtte láttuk az előző kisgyerek elszenesedett hulláját minden kétséget eloszlat, hogy egy szörnyű vég várt a gyerekre.) Közben persze a bolgyó megmenekült, de azáltal, hogy továbbra is marad ez a status  quo, nem mernek kilépni ebből a "babonaságból", ami ártatlan gyerekek szenvedését okozza. Egy ilyen negatív végkicsengésű epizódra inkább a régebbi sorozatokból emlékszem, meg itt az is tetszett, hogy ki lettek hívva a Csillagflotta ideáljai és egy olyan helyzetben találták magukat a hősök, ahol nem volt igazán jó megoldás. Ja és ez a sötétebb tónusú rész közvetlenül azután következett, ahol láttuk Spockot a feleségével bohóckodni (a testcserés epizód), amiben ugyan megpendítettek érzékenyebb húrokat is, de mégis az egész egy könnyed hangvételű kis matiné volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Öt Emmy jelölést kapott a Star Trek.

 

032f521.jpg

 

Outstanding Sound Editing For A Comedy Or Drama Series (One Hour)

Memento Mori

 

032f522.jpg

 

Outstanding Prosthetic Makeup

Hide and Seek

 

Outstanding Fantasy/Sci-Fi Costumes

Penance

 

Outstanding Period And/Or Character Makeup (Non-Prosthetic)

Hide and Seek

 

Outstanding Sound Editing For A Comedy Or Drama Series (One Hour)

Penance

 

 

Az átadó ideje szeptember tizenkettő.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Star Trek: Picard s2

Két laza éjszaka alatt ledaráltam Jean-Luc Picard admirális második kalandját. És jobban tetszett, mint az első. Az első évad bejött, de csak olyan "egynek jó volt" szinten. Azt már többször is írtam, hogy baromira nem tetszett, hogy a sztorija lényegében igyanaz, mint a DIS második évadának. Ráadásul baromi depresszív is volt, hiszen lényegében minden régi karakter szenvedett. Picard azért, mert elveszett a Romulus, Deanna és Riker, mert elvesztették a gyereküket, Hetes, mert meghalt Icheb... Ja, és kinyírták Ichebet és Hugh-t. Ekozben a Csillagflotta admirálisai elküldik a halál f*szára Picardot, az androidokat betiltották, B4-ből sem lett Data 2.0, ja és a galaxist kihalás fenyegeti. A pozitív jövőképű Star Trek eme etapja olyan sötét, hogy a Battlestar Galactica vidám űropera ahhoz képest. Ez volt szerintem a depresszív mélypont, ami felé a DIS indulása óta száguldottak.

Aztán szerencsére Krutzmanék észbe kaptak, és elindultak pozitívabb irányba. A DIS 3. évada is már vidámabb volt, meg elindult a Lower Decks is, és végre a Picard epizódok megtekintése után sem tűnt gyönyörű alternatívának az ütőér elmetszése. Kifejezetten jó ötletek voltak, jól idézték meg a TNG legjobb pillanatait. Jó ötlet volt újra összehozni a Picard-Q-Guinnen-Borg kvartetet. Picard, aki ugye sosem volt a kedvencem, most tetszett a legjobban. A háttérsztorijának kiteljesedése is igazán jól sikerült, és jól megmagyarázza azt, amit a TNG-ben látunk. Hogy Picard miért nem képes igazán emberi kapcsolatok kiépítésére (az más kérdés, hogy ez sajnos abból is adódott, hogy a TNG epizódikus széria volt a régi érából, vagyis minden egyes rész egy soft rebootnak számított, hiába volt valamilyen karakterfejlődés az egyik részben, a következő heti epizódban minden szereplő visszaállt a kezdő pozícióba).

Az évad kiemelkedő szereplői viszont szerintem a Raffi-Hetes páros és Rios volt. Főleg a két nőt bírtam, iszonyú jó és poénos párost alkotnak. Ahogy folyamatosan oltják egymást, az a régi buddy filmekre és sorozatokra emlékeztett.

Igazából két dolog volt, ami nem tetszett.

Spoiler

Az első az, amikor az FBI letartóztatta Picard-t és Guinnent. Ez nem vezetett sehová, felesleges és céltalan intermezzó volt, egy érdektelen és az eseményekre semmilyen hatást nem gyakorló karakter bevonásával, aki a semmiből jött és oda is ment vissza. A legtöbb pozitívum, amit erről el lehet mondani, hogy a vulcaniak földi jelenléte visszautalás volt egy Enterprise epizódra. Ennyi.

A másik a végén az a "felrobban a béta kvadráns" krízis, a taktikai űrörvénnyel. Ez is minek kellett? Mindek kellett még egy galaktikus krízis az utolsó 10 percre? Aminek ráadásul se füle, se farka. Abrams "egy szupernoval elpusztítja az egész galaxist" ötlete is kolosszálisan nagy f*szság volt, amit sikerült pont a Picard-ral kijavítani. Erre bevezetik, hogy egy ilyen űrlyuk képes lehet elpusztítani a béta kvadráns egy nagy részét. Mindezt úgy, hogy ott van a közelében vagy ötven csillagflotta hajó, de egy sem veszi észre, csak a másik idősíkról érkező borg... K*rvára nem kellett volna ez a végére. Ja, és ezt a veszélyt végül is egy meglehetősen kis csillaghajó flotta azért képes volt megállítani, csak a taktikai lézersugár elé kellett dobni a pajzsot, amit ugyan egy pár fézerív szétb*sz, de a kvadránsokat elpusztító halálsugarakat simán állja... :facepalm:

Tökéletesen szép és jó vége lett volna, ha a Agnes királynőnek csak azért kellett volna a flotta energiája, hogy megmentse mondjuk a hajója fedélzetén lévő borg dolgozókat, vagy valami. Kreálhattak volna valami kisebb, személyesebb krízist ahelyett, hogy a semmiből bedobják a fenyegető űrfánkot. De nem, kellett egy újabb "itt a világvége" momentum. Erről már tényleg leszokhatnának, mert kib*szott unalmas. Megfogadhatnák Q szavait, aki azzal oltott le Picard-t pont ebben az évadban, hogy nem muszáj mindig galaktikus krízisnek lennie csak azért, hogy valaki fontos legyen.

A fentieket leszámítva összességében tetszett a PIC új évadja, várom a harmadikat, amiben úgy tűnik, újra összeáll a TNG nagy csapat. És valószínűleg az Enterprise is előkerül az uccsó évadra. De egyelőre az új szériák közül még mindig a PIC a legkevésbé favorit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Nekem is jobban tetszett ez az évad, nagyrészt egyet is értek, bár nekem inkább az Agnes-Borg Queen duó jobnan tetszett. Nagyon bírtam Dr. Soongot és a lányát is. Fogod amúgy nézni a Strange New Worldst?

Fogom, meg a DIS még kimaradt évadját is pótlom majd. De ezekkel már lehet, hogy megvárom a Paramount streamingjének indulását. Remélhetőleg azok is fent lesznek rajta. A PIC-et is most csak azért pótoltam be ilyen nagy hirtelen, mert az Amazon Prime-on fent volt (bár azért az poén, hogy az utolsó részen nem volt magyar felirat... azért ennek az AP-nek még durván lenne hová fejlődnie). Sajnos azon kívül csak a Lower Decks van még fent, a DIS és a SNW nem érhető el. Letöltögetni meg őszintén szólva, már nagyon nincs kedvem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 minutes ago, Dzséjt said:

Fogom, meg a DIS még kimaradt évadját is pótlom majd. De ezekkel már lehet, hogy megvárom a Paramount streamingjének indulását. Remélhetőleg azok is fent lesznek rajta. A PIC-et is most csak azért pótoltam be ilyen nagy hirtelen, mert az Amazon Prime-on fent volt (bár azért az poén, hogy az utolsó részen nem volt magyar felirat... azért ennek az AP-nek még durván lenne hová fejlődnie). Sajnos azon kívül csak a Lower Decks van még fent, a DIS és a SNW nem érhető el. Letöltögetni meg őszintén szólva, már nagyon nincs kedvem.

Oké, én inkább töltök. De szerintem tetszeni fog neked a SNW, abban nem sok világmegmentés van. Az, hogy a DIS-ről mit szólsz, nem tudom. Az maradt ezen a vonalon. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Iqvi írta:

De szerintem tetszeni fog neked a SNW, abban nem sok világmegmentés van.

A világmegmentés önmagában jöhet, csak ne galaktikus léptékben. A DIS és a PIC másról sem szól, minthogy az egész galaxis elpusztul, mert ép összeomlik a gombahálózat, megjelent a semmiből egy túlhevített űrfánk vagy gonosz MI-k akarják eltörölni a biológiai létformákat a jövőből/másik dimenzióból. A DIS első évadában szerintem maga a klingon-Föderáció háború tök jó volt a tüköruniverzumos kitérővel. Oda ugyanúgy nem kellett volna beleszőni a micumecihálózat összeomlását, aminek hála az egész létezés elpusztul, illetve szerencsés esetben csak a mi téridő kontinumunk, ahogy a PIC-be sem kellett volna beleszőni a mechanikus cthulhukat meg ezt a csillaglyukat. Tényleg, mintha a készítők úgy éreznék, hogy egy kisebb léptékű konfliktus nem elég egy Star Trek évadra, mindenképpen galaktikus krízis kell, akkor is, ha az évad végéig amúgy szó sincs ilyenről. Pedig a legtöbb évad pont addig működik a legjobban, amíg nem jelenik meg a galaktikus krízis (kivéve a DIS 2. évad, ott szépen le volt vezetve a dolog, de ott nem is csak az utolsó pillanatban került elő a dolog, hanem az egész szezont arra húzták fel - és elég is lett volna ennyi).

A DIS 4. évada is ezért nem vonz igazából. A trailerekben már látni lehetett, hogy a Tejútrendszer már megint el akar pusztulni. Miközben a készítőknek ott egy egész szétesett Föderáció, aminek újjáépítése is elég lenne egy évadra, vagy kettőre. Kirk minden változata, Picard, Sisko, Janeway és Archer együtt nem mentették meg annyiszor a galaxist, mint a DIS legénysége egy szezon alatt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.