Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Nem teljesen értem a logikát mögötte (nincs logika mögötte), de felkerült a SkyShowtime-ra a TOS első pilot epizódja, a The Cage, illetve a Short Trek első négy része. Utóbbi talán a jobb hír, mert ez akár azt is jelentheti, hogy közeledik a Discovery. Ugye a Short Trekek a DIS-hez kapcsolódnak. A TOS-t meg remélhetőleg elkezdik feltölteni - amire talán utalhat az, hogy a 4. évad is ott van a listában, bár egyelőre azon belül is csak a The Cage látható, aminek köze sincs a 4. szezonhoz.

Prodigy továbbra is hiányzik egy rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Haladunk, haladunk, mint a háton úszó puputeve a sivatagban. :) Már fent van a SkyShowtime-on a TOS teljes első, felújított évada. Az egyetlen nem elhanyagolható szépséghibája az egésznek, hogy a The Cage-et leszámtva egyiken sincs se szinkron, se magyar (vagy bármilyen más) felirat. Sőt, néhány résznél még előkép sincs, bár ez hajnali 2-höz képest azért változott, most már csak pár epizód nem bír kisképpel, éjjel még csak pár résznek volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Strange New Worlds - 2. évad

 

Már vagy egy hete láttam, de most jutottam odáig, hogy írjak is róla... Nagyon tetszett az új évad is, továbbra is baromi jók a karakterek, összességében tetszett az is, ahogy a különböző zsánerekhez nyúltak, egyedül az a musicales epizód nem tetszett (a musical egész egyszerűen nem az én műfajom, bevallom kicsit szenvedős volt végignézni azt a részt). Azt viszont nagyon értékelem, hogy ilyen sokszínű, változatos stílusú kalandokkal színesítik az évadokat. Már az előző szezonban is volt fantasy, horror, vígjáték, meg klasszikus Star Trek kaland is, de itt most kaptunk, időutazást, tárgyalótermi drámát, erkölcsi dilemmát, rajzfilmes crossovert, musicalt és még sok minden mást is. A kedvenc részem nekem talán az évadból a harmadik epizód volt, La'an karaktere most került először úgy igazán közelebb hozzám, valamint a Lower Deckses crossovert emelném még ki, ami egészen kiválóra sikeredett, még ha nem is jött át egy az egyben a LD felszabadult stílusa, de mindkét sorozat esszenciáját magában hordozta az az epizód. 

A karakterek kapcsán úgy éreztem Pike szémélyes sztorija, ami az első évad háttérben zajló dilemmáját képezte most kicsit félre lett téve, de a Spock - Chapel - T'Pring hármas, vagy Uhura is kellő izgalmat szolgáltatott és az is tetszett, hogy Una cliffhangerét, amivel véget ért az első évad, nem húzták sokáig, hanem hamar pontot tettek a végére egy remek epizódban.

Spoiler

Scotty feltűnésének is nagyon örültem, egy kicsit váratlan volt (mondjuk nem követem annyira a sorozattal kapcsolatos spoilereket), de jó volt látni. Nem tudom, hogy az lesz e a vége a sorozatnak, hogy eljutunk odáig, hogy Pike átadja a hajót Kirknek és beletorkollik a TOS kezdetébe, vagy hogyan oldják meg ezt a helyzetet, de én örülnék neki, ha lenne egy ilyen tiszteletadás, összefűzés az eredeti sorozattal. A Lower Decks átültetését is jól kezelték, szerintem ezzel se lenne gond. Az évadzáró kapcsán kicsit hiányérztem támadt, hogy így lett vége, az ilyen cliffhangereket nem szeretem annyira, amikor így egy esemény közepén hagyják abba, az első évad ilyen szempontból szimpatikusabb volt. Ez a gornos vonal amúgy nagyon bejön, tetszik, hogy ennyire félelmetes, fenyegető ellenséget kreáltak a gornokból, amúgy az az űrruhás gorn, a kis sisakjával nagyon badass volt. :)

 

Várom a folytatást, Star Trek fronton még mindig ez a kedvenc sorozatom, de azért jön még a Lower Decks is, már csak pár hét múlva. Mindenesetre az elmondhatjuk, hogy az elmúlt pár év igen jól alakult ST fronton!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 4 héttel később...

A SkyShowtime kezd felébredni. Az elmúlt hetekben az újraszinkronizált teljes TNG mellé felkerült az eredeti szinkronnal az Enterprise négy évada, valamint angolul a teljes TOS, és tegnap, szintén angolul a Voyager első két évada, amit valószínűleg követni fog a maradék öt szezon is - a TOS és az ENT szintén fokozatosan került fel. Remélhetőleg ezt követi a  Deep Space Nine, és ha már belelendülnek, ne hagyják ki a Discovery-t, a Picard-t és a Lower Decks-et se. Ezek ráadásul kaphatnának szinkront, mint a Strange New Worlds és a Prodigy (aminek még mindig hiányzik egy része a Skyshowtine-ról), mert ezeket akkor végre a magyar közönség is rendesen megsimerhetné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért kíváncsi vagyok, hogy a SkyShotime-nál mit szívnak. Feltették a Voyageelső két évadát, igaz, szinkron nélkül. Aztán pár nappal később már csak a második évad első epizódja volt fent. Aztán most már az sem. És még nem telt el egy hét. WTF? :hmm: Mi az, véletlen feltöltötték, aztán részlegesen törölték, majd eszükbe jutott, hogy "hopp, maradt egy epizód, sicc!"? Esetleg átsétált a macska a billentyűzeten. Vagy hogy megy ez náluk? Már az is poén, hogy a Prodigy közepéről hiányzik egy rész, ráadásul pont egy folytatásos epizód második fele.

És ez az a streaming szolgáltató, ahol papíron egy helyen kellene lennie az összes Star Trek produkciónak, mint ahogy a (majdnem) összes Star Wars fent van a Disney+-on.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Wilde írta:

A Lower Deckset nézed még? Eddig egész jó az új évad is.

Fogom, amint felkerül valamelyik magyar honban is elérhető platformra. Mivel a Prime elvesztette a kizárólagos premier jogokat a Trekre, így a 4. évad oda még nem került fel. A SkyShowtime-on meg ugye, ahol lennie kéne, mert elvileg még Paramount+ exkluzív, ami része a SkyShotime-nak, hála az égnek nincs fent. Szóval most várok, mint a DIS-re.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Melyik új sorozattal kell kezdeni egy megtekintést? Picard?

Ha olyan Treket akarsz látni, ami a 2009-es rebootra hajaz, akkor a Discovery-vel érdemes kezdeni. Ez tényleg nagyon elüt minden szinten, még dizájn szinten is a korábbi Star Trekektől, itt még tényleg az volt a terv, hogy alternatív idővonal nélkül rebootolják az egészet. Aztán az első évad után rájöttek, hogy ez így nem jó, szóval a DIS elment egy meglehetősen érdekes irányba, egy olyanba, ahol gond nélkül szórakozhatnak a Trek idővonallal. Mivel nem vagy Star Trek rajongó, sanszos, hogy neked tetszene.

Ha olyat szeretnél, ami tovább viszi a TNG-DS9-VOY érát, akkor a Picard-dal érdemes kezdeni, bár ebben is van egy csipetnyi reboot utánérzés, főleg az első évadban. Klasszikus Star Trek hajókat például csak a második évadban láthatsz, az első évad inkább űropera. A második időutazós, a harmadik meg TNG lezárás, az ízig-vérig Star Trek, a jobb fajtából. Amúgy mindhárom évad komorabb, mint a korábbi Trekek, sőt az első talán a legsötétebb, a második már lazább, a harmadik meg DS9/END szint. Mivel a kedvenced, ha jól emlékszem, a Voyager, akkor ezt tudom ajánlani, mivel Hetes ebben a szériában főszereplő.

Ha pedig a laza kalandokat szereted, amik modern köntösben idézik meg az eredeti sorozatot, akkor a Strange New Worlds-öt tudom ajánlani, ami ugyan a Discovery spin-off-ja, de egyáltalán nem kell ismerned hozzá. Nekem az újak közül ez a kedvencem, mert vidám, könnyed, TOS-hangulatú, s bár van mindkét évadban egy átívelő szál, inkább a "heti egy bolygó" alapra épül, mint a klasszikus sorozatok többsége. Szóval talán ez a régimódibb új Trek.

A két animációs sorozatot annyira nem ajánlanám. A Prodigy egyértelműen gyerekeknek szól, kb. Resistance szint, de mivel nem vagy Trek rajongó, szerintem ez nem tetszene. Még úgy sem, hogy részben a Voyagert viszi tovább. A Lower Decks meg nagyszerű sorozat, a Strange New Worlds mellett a másik kedvencem az újak közül, de ez részben szatíra, ráadásul felnőtt hangvételű, és sokszor épít Trek poénokra, szóval szintén nem olyasmi, amit annyira ajánlanék olyannak, aki nem annyira úrszekér gombóc. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Na, a Voyager megint felkerült a SkyShowtime-ra, ezúttal már három évad, továbbra is szinkron nélkül, ráadásul a 3. évadnál az epizódképek mindegyike a negyedik évadból van, illetve pár epizódnál csak egy szürke semmi látható kép helyett. :lol:

Azért örülök, hogy a Disney+-nál annyi bajunk van mindössze a Star Wars-szal, hogy négy film nem 4K-ban érhető el. Kik dolgoznak a SkyShowtime-nál? Utcáról berángattak néhány embert, hadd nyomkodják a gombokat? Kész mázli, hogy nem drága.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Zone stúdiós nosztalgiát hoz a SkyShowtime epizódleírásai. :lol2:

 

"Hét a Kilencbőlt régi élete kínzó emlékei gyötrik, ezért arra vállalkozik, hogy visszatér a Kollektívába."

"Hét a Kilencből megpróbálja kideríteni, mi okozza a legénység furcsa betegségét."

"Hét a Kilencből elfojtott emlékeiből egy régi tragédia bontakozik ki."

"Hét a Kilencből egyedül vezeti a hajót, és szembenéz a legbensőbb félelmeivel, hogy megmentse a legénységet."

 

Hét a Kilencből, becenevén Mínusz Három megérkezett a Voyagerre. :lol:

Legalább egy gyors googlizásra lennének képesek ezek a profi ferdítők, ha már angolul nem tudnak. :roll:

 

This Is Fine Season 3 GIF by Paramount+

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Nyilván olyanok írják ezeket, akik nem értenek hozzá, vagy nincs idejük utánanézni.

Aki elvállal egy munkát, csinálja azt meg tisztességgel, és a Star Trek azért elég régóta fut már magyar honban is, hogy pár másodperc alatt rá lehessen találni egy név magyar megfelelőjére, ha mást nem, az adott sorozat magyar wikipédiáján. És akinek nincs pár másodperce egy Google keresést sem végezni, az b*sszassa meg magát egy hordányi kangorillával, mielőtt elvállal egy ilyen munkát.

 

30 perccel korábban, Donát írta:

Nem tudom ki ez a Hét a Kilencből, de egész korrektül nézhet ki. :lol:

Szerintem inkább Tiz a Tízből. :D

seven-of-nine1.jpg

Fent 29-30 éves (Voyager). A lentin 54 éves (Picard), és szvsz. még mindig Tizes ez a Hétkilenced az Unimátrix-01 harmadrendű dolgozója:

captain-seven-of-nine-1.jpg

 

 

 

39 perccel korábban, Wilde írta:

Hét a Kilencből az Utazás fedélzetén Jankaút kapitány irányítása alatt kalandozott a Delta Negyedkörben

Véletlen nem te vagy a Zone szinkron szövegírója? :P:lol2:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Folytatódik a Star Trek kalandok a SkyShowtime-mal című epikus széria. A mai epizódban a Deep Space Nine került fókuszba, aminek első négy évada felkerült a streaming csatornára. Az első három szezon ráadásul szinkronosan! A negyedik évadhoz ez a bravúr már nem sikerült, a maradék háromra pedig lehet fogadást kötni, lesz-e magyar hangsáv vagy sem. Ugyanitt kérem tegyék meg tétjeiket, hány nap múlva fog a sorozat részlegesen vagy teljes egészében eltűnni. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki hogy január végén kezdődik a Paramount+ Star Trek: Section 31 című muvijának a forgatása ami kábé március végéig fog tartani. A sztoriról annyit olvastam hogy Georgiou egy Csillagflottás titkos alakulathoz csatlakozik hogy együtt védjék meg a Bolygók Egyesült Föderációját és emellett a múltbeli bűneivel is szembesülnie kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Rog írta:

A sztoriról annyit olvastam hogy Georgiou egy Csillagflottás titkos alakulathoz csatlakozik hogy együtt védjék meg a Bolygók Egyesült Föderációját és emellett a múltbeli bűneivel is szembesülnie kell.

Ez így ebben a formában benne van a Star Trek: Discovery második évadában (plusz a beszervezése az első évad egy törölt jelenetében). :) 

Ezért sincs sok értelme ennek a filmnek. Tudjuk, honnan jött Georgiou, hogyan került a 31-es Szekcióba, mit csinált ott, hogyan békélt meg "múltbeli bűneivel" és mi lett a sztorija vége. A karaktert bőségesen elégségesen kivesézték. Érdekel még bárkit is tőle bármi? Pláne úgy, hogy a karaktert már évekkel ezelőtt kiirták a Discovery-ből, aminek ráadásul hamarosan indul az utolsó évada, és talán rég vége is lesz, mire ez a film bemutatásra kerül. Mindezek mellett a DIS jelenleg a legnépszerűtlenebb újgenerációs Trek sorozat. Szóval komolyan, nem tudom, ki feküdt le kivel azért, hogy ez a film megvalósuljon, de nem tudom elhinni, hogy bárki fel tudott mutatni olyan érdemi számadatokat, amik alapján ez a film sikervárományosnak tűnik a Paramount vezetősége előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Immás a DS9 is teljesen elérhető a SkyShowtime-on. Apró szépséghiba, hogy magyar hang csak az 1-3. és a 6-7. évadon van, a 4-5. szezon valamiért csak angol hanggal bír. De ezzel legalább elérhetővé vált minden klasszikus Star Trek ott, ahol alapból elérhetőnek kellett volna lennie az összes Star Treknek.

- Filmek 1-13-ig (van, ami szinkronos, van, ami csak angol)

- TOS (csak magyar felirat)

- TNG (új szinkronnal)

- DS9 (vegyes)

- VOY (csak magyar felirat)

- ENT (klasszikus szinkronnal)

- SNW (szinkronnal)

- Prodigy (szinkronnal, de hiányzik egy rész)

- Short Trek (első évad, felirattal)

 

Még mindig hiányzik:

- DIS

- PIC

- LD

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan az sem jó, de mindent összevetve, a Resistance 2. évadát leszámítva a Disney+-on minden mozgóképes kánon mű elérhető és rengeteg nem kánon cucc is van. Tényleg a legnagyobb bajunk az, hogy négy film nem 4K. De most képzeld el ezt a szkennáriót a Disney+ indulásakor:

A 11 filmből csak 10 érhető el, az ep5 sajnos nem került fel, és van, amin van szinkron, van, amin nincs. Az új sorozatokból csak a The Mandalorian és a The Bad Batch nézhető, bár utóbbi első évadának középső duplarészének második fele, a Bounty Lost hiányzik. A TCW-nek csak két évada van fent, a Rebels teljes, de a harmadik évad full angol. És mindez csak és kizárólag HD-ben érhető el. Na, ez volt a SkyShowtime-on a kezdetekkor.

Ami most van, egy évvel később, azt így lehetne leírni: még mindig csak a The Bad Batch és a The Mandalorian nézhető az új sorozatok közül, de a TBB első évadából még mindig hiányzik az az egy epizód. Most már fent van a teljes Resistance és a TCW, de utóbbi végig angol, és a Rebels-t sem javították. És hála az égnek, végre az összes film elérhető, igaz, még mindig nem mind szinkronos. És mindez továbbra is csak kiváló minőségű HD-ban, 4K-t álmodban se várj.

Nem tudom, ki hogy van vele, de én örülök, hogy a Disney+-szal kapcsolatban csak amiatt kell felháborodnunk, hogy néhány film nem 4K és egynek hiányzik az elejéről pár másodperc. Rosszabbúl érintene, ha mondjuk tudnánk, hogy hiába az előfizetés, továbbra is virágboltból kell majd letölteni az Andor 2. évadát vagy éppen a The Acolyte-ot, mert a magyar Disney+-ra ezek nem kerülnek fel, azért mert... F*sz tudja, miért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.